Telegram дискусионна група за часовници - ще бъде ли направен?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници
Отговори
Svetlio
Почитател
Регистриран: 01 11 2010, 15:48

Telegram дискусионна група за часовници - ще бъде ли направен?

Мнение от Svetlio » 17 02 2021, 23:10

Здравейте,

Не знам дали сте забелязали, но през последните месеци има сериозно недоволство спрямо Фейсбук и Туитър по две линии: цензурата на консервативни политици и новите настройки на Whatsapp, заради които ФБ губи сериозна посещаемост в полза на алтернативни месинджъри.

В България все повече набира популярност Телеграм. Има вече множество български канали и дискусионни групи. Та въпросът ми е - планира ли се да се открие дискусионна група на Стрелки, или часовникарска, в мрежата?

Питам сериозно, тъй като сред толкова много бабини рецепти, спортни новини и прочие, наистина трябва. Според мен.

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Re: Telegram дискусионна група за часовници - ще бъде ли направен?

Мнение от Torro » 19 02 2021, 22:53

Може би защото съм традиционалист, но защо е необходимо да се откриват нови и нови дискусионни групи където и да е, след като си имаме форум? Тук е мястото за дискусии според мен.

stealth
Активен
Регистриран: 02 08 2015, 21:37

Мнение от stealth » 20 02 2021, 09:00

То, въпросните дискусии по чат приложенията обикновено са доста по-неформални. Неща, които обикновено не се пише във форум за да остане като информация, а просто разговор. Двете неща са различни от към цел и съдържание.
Аз ползвам Телеграм, но не бих се присъединил към подобна група и не смятам, че това работи добре за голяма общност. Но пък гледам, че хората налазват навсякъде, та явно подобно нещо се търси...
Svetlio, правиш група, пускаш връзка и ще се види, дали има нужда от такава комуникация.

Потребителски аватар
ayl
Почитател
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 20 02 2021, 09:36

Спомням си, че подобна група имаше във Фейсбук и станаха едни скандали, нападки, псуване и основно действащо лице беше един с ламборджини, който все беше прав, а жените - всичките курви...

Потребителски аватар
Swiss M.
Маниак
Регистриран: 19 08 2014, 16:20

Мнение от Swiss M. » 20 02 2021, 09:37

Аз по-скоро ще съм пас. Личното ми мнение е, че форумът още не се е възстановил от трансфера към фейсбук, за да се подлага и на това. От няколко години, от както се създаде фб страницата и групата, за мен съдържанието тук намаля, а общността изгуби много съдържателни участници, включително и заради това, че по-ниското ниво на комуникация от фб понякога се трансферира тук. Лично мнение и никого не задължавам с него. Отделно, ако някой ще прави канал, в който и да е апп, единственият, който може да претендира, че ще е официален за Стрелките е Наско или избран от него човек/ екип.
Финално - с две ръце подкрепям нюанса за цензурата ;) новото либерало-левичарство изобщо не ми допада.
Ако пипнеш паралакс, лекувай с огледална скала, или бий Омегата, където я хванеш!

Потребителски аватар
Swiss M.
Маниак
Регистриран: 19 08 2014, 16:20

Мнение от Swiss M. » 20 02 2021, 09:40

ayl написа:
20 02 2021, 09:36
Спомням си, че подобна група имаше във Фейсбук и станаха едни скандали, нападки, псуване и основно действащо лице беше един с ламборджини, който все беше прав, а жените - всичките курви...
Така, така и след като създаде драмите и заклейми всички носещи Маринки, напусна и фейсбук групата и спря да пише тук :) Това, което изключително много ми харесва във форума е, че балансира егото на повечето хора, нещо което във фейсбук не се случва.
Ако пипнеш паралакс, лекувай с огледална скала, или бий Омегата, където я хванеш!

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 20 02 2021, 11:39

официално форума няма да има никакви групи в чат-приложения!
пък който и както иска нека си комуникира в най различни групи! :)

limonata
Маниак
Регистриран: 01 06 2016, 17:01

Мнение от limonata » 20 02 2021, 12:43

Аз бих се присъединил. Олекотява комуникацията, без да отнема съдържателността на форума.
Talk left,live right.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 20 02 2021, 13:53

И какво ще стане ,ако форума няма да има официална група за чат в някакво приложение

Отговори

Върни се в “За strelki.info - Българският форум за часовници”