Как се развива форума? На къде се променя?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници
monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Re: Как се развива форума? На къде се променя?

Мнение от monopola » 31 03 2018, 14:28

Айде пак :) Аз изчистих преди малко на Оскар обявата защото имаше излишни коментари. Марине, айде да сме съвсем честни - не виждам да пишеш така под други обяви, при все, че далеч не всички обяви са стриктно по правилата и това никога за никой не е било проблем.
Върнах Оскар малко по-рано заради моя грешка - отнемах права на друг потребител и се присетих за Оскар, че после щях да забравя, това съм го казал и предупредил. Не мисля, че пак има нужда от някакви обяснения по темата ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 31 03 2018, 14:43

monopola написа:Айде пак :) Аз изчистих преди малко на Оскар обявата защото имаше излишни коментари. Марине, айде да сме съвсем честни - не виждам да пишеш така под други обяви, при все, че далеч не всички обяви са стриктно по правилата и това никога за никой не е било проблем.
Върнах Оскар малко по-рано заради моя грешка - отнемах права на друг потребител и се присетих за Оскар, че после щях да забравя, това съм го казал и предупредил. Не мисля, че пак има нужда от някакви обяснения по темата ::drinks::
Винаги съм бил съвсем честен! Ако някой твърди обратното, нека намери несъответствие в постовете ми, или нещо друго! Не пиша в други обяви, казваш? Но модераторите се скъсват да пишат и да цитират правилата!
Що се отнася до Оскар и неговото връщане "малко по-рано" - това си е твой проблем, като собственик на сайта! Надявам се, обаче, разбираш, че това рано или късно ще доведе отново до проблеми ... Защото факта, че въпросната особа е най-толерираната личност в този форум, остава! Нали искаш да сме честни? Дай ми някакво смислено обяснение, защото за мен има нужда! И пак честно да ти кажа - все ми е тая, боли ме гъза! Но ме е яд! Защото повечето от нас не заслужават подобно отношение! Защото се ебавате с мен /не казвам "нас", щото явно много хора ги кефи това/! Но аз подобни простотии не търпя, нито в живота, нито във нета! Природата празни пространства не търпи! Същото е и с форумите, както и с Фейсбук! Продължавайки така, рано или късно този форум ще отиде в небитието! Ще се намери заместител, който лека-полека ще го изяде! :wink:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 31 03 2018, 14:50

Наско, давам ти и пример!
monopola написа:И така - не мисля, че хората ще спрат да провокират Оскар когато наруши правилата. Редно е да репортват, но разбирам, че е трудно да се устои на изкушението да пуснеш някаква реплика към Оскар и разбирам, че той сам си е заслужил това с историята си тук.
Лично аз съм репортнал две обяви, следвайки съвета ти! И какво? НИЩО! Е, ти би ли репортнал на мое място отново? Ама честно ми кажи, щото нали искаш да сме честни ... А когато всички започнат да си траят, нали се сещаш докъде ще я докара форума? ...
Всеки един форум и съдържанието му, се създава от потребителите! Запомнете го това!
monopola написа:Оскар, ако разбираш какво съм написал ще е чудесно, ако не разбираш санкцията надали ще има ефект, но реших да ти отнема правата за Търговския раздел за 2 месеца. През това време не си баннат, но не може да напишеш нищо в Търговския раздел. Може би пак ненужен компромис от моя страна, но приемете че съм тъп и упорит. Това не е имунитет обаче и ако нарушиш пак правилата ще бъдеш банван. Нека пробвам и варианта с все по-тежки наказания, може пък да сработи ::drinks::
Какъв е смисъла от подобни действия? Честно? Заради кого се прави - заради Оскар, или да се замажат очите на останалите? Ама честно?!

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 31 03 2018, 15:07

Явно ще трябва отново да караме тази тема :)
Ами виж - аз съм твърдо против гоненето на потребители. Изключително редки са случаите в който съм изгонил някой. Форума не е възпитател сам по себе си. Той може да създаде среда на общуване и ценности, която евентуално да подейства на някой или пък да не подейства. Оскар не съм го виждал никога, но от това което знам за него, то надали ще промени поведението си. И сега стигаме до главния въпрос :) Колко пречи това? Да, Оскар нарушава правилата и после си понася санкциите. Смея да твърдя, че при нормалните хора тези санкции работят, при него не. И съответно - толкова ли е "лош", че да бъде изгонен, защото друга санкция не остана? Ми просто аз все още не съм убеден в това. Стигне ли до там си заминава и толкова :)
А що се отнася за правилата - участваш във феисбук групата и виждаш как е без да има хора да следят за тона на общуване. А са същите хора, същата тема, че даже по-малко анонимна среда. И заяждания, обиди, скандали, заплахи за бой. Мисля, че това най-добре показва ползата от правилата, а че те не спазват наистина стриктно е вярно, но и аз не искам някаква зла полицейщина. Ето в случая с Оскар - ми неговото поведение тук вреди най-вече на него, не на мен или теб или на форума. Той това не може да разбере, ти искаш да не нарушава правилата грам :) ::drinks:: ::drinks::
П.С. Сега събрата ти по подпис отново "приятелски" ще защити Оскар и драмата ще се задълбочи :)

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 31 03 2018, 15:30

Аз не казвам да го изгониш, а да прилагате правилата еднакво към всички! Но що сте ОК с това положение, кой съм аз да се обаждам! :wink: Дерзайте ::drinks::

Потребителски аватар
diran
Маниак
Регистриран: 30 01 2010, 13:46
Контакти:

Мнение от diran » 31 03 2018, 17:38

Пак Оскар
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 31 03 2018, 18:13

diran написа:Пак Оскар
Изобщо нямам предвид Оскар този път! Говоря за принципи. И правила ...

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 31 03 2018, 18:44

Е кажи конкретно моля те, защото в момента не виждам аз проблемна обява или репортната такава нито на Оскар, нито на някой друг. Поне от последните няколко страници обяви. Естествено може да съм пропуснал ::drinks::

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 31 03 2018, 18:46

monopola написа:Е кажи конкретно моля те, защото в момента не виждам аз проблемна обява или репортната такава нито на Оскар, нито на някой друг. Поне от последните няколко страници обяви. Естествено може да съм пропуснал ::drinks::
С удоволствие, най-обичам да подлагат под съмнение твърденията ми :) Тази е едната със сигурност https://strelki.info/viewtopic.php?f=9& ... 58#p359158
Погледни и ми кажи дали си пропуснал :wink: Обявата е пусната месец след твоето "последно предупреждение" и официално наложена двумесечна забрана :)

п.п. Да те улесня малко :)

Изображение

limonata
Маниак
Регистриран: 01 06 2016, 17:01

Мнение от limonata » 31 03 2018, 19:52

Ганьо Балкански обикаля и показва навсякъде скъпоценните си мускалчета. Неговите мускалчета са най-хубавите, най-добре миришат, а всички други са маскари и завистници. Никой, никога няма да има мускалчета като неговите, колкото и да си губи човек съня по тях. Щото батя ви Ганя: “Ти знаеш ли, че аз цяла Европа съм изходил? Не съм като тебе дърво! Ти знаеш ли, че туй Иречек-Миречек ей тъй – зяпнали са ме слушали, като им заприказвам. Мен англичани, мен американци ихтибар са ми правили в Дрезден… че ти ли на ум ще ме учиш?”
Така. Мисля, че оСКАР при цялата си неграмотност и башибозущина не може да обиди никой трезвомислещ човек, още повече, че часовниците които продава, също не нараняват търговските интереси на членовете на форума. Предлагам да му отделяме по-малко внимание и да посрещаме с усмивка неповторимия му изказ и стройна реч.
Желая ви хубав уикенд :)
“Ох, да, да, още, да, не спирай” - Джена Джеймсън

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 31 03 2018, 20:37

Отново искам да подчертая, че този път упреците ми не са насочени към Оскар, а към модерирането, по-специално - прилаганите двойни стандарти! Не съм съгласен да бъда сравняван по никакъв начин с коментираната особа, под достойнството ми е! Просто държа правилата да се отнасят и прилагат към всички еднакво, това е!
Толкова от мен - наздраве ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 31 03 2018, 22:12

Марине, нали го написах малко по-горе - по моя грешка го извадих от групата без търговски раздел по рано. Никой от модераторите не може да го направи това и няма вина. Съответно реших да не се занимавам пак и един вид неволно намалих наказанието. Репорта ти го видях аз и съм го оставил защото не ми се искаше да обяснявам всичко това. Ако потребител съм му взел правата за търговски раздел само аз мога да му ги върна обратно. Потребителя не може да пише там.

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 31 03 2018, 22:28

monopola написа:Марине, нали го написах малко по-горе - по моя грешка го извадих от групата без търговски раздел по рано. Никой от модераторите не може да го направи това и няма вина. Съответно реших да не се занимавам пак и един вид неволно намалих наказанието. Репорта ти го видях аз и съм го оставил защото не ми се искаше да обяснявам всичко това. Ако потребител съм му взел правата за търговски раздел само аз мога да му ги върна обратно. Потребителя не може да пише там.
Ами в такъв случай критиката е към теб :) Дали ще я приемеш си е твоя работа, това не променя отношението ми по въпроса :wink: ::drinks::

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 09 04 2018, 12:10

Абе само на мен ли ми прави впечатление( тоест аз ли съм нещо крив??), че форума заприличва все повече на битак!
Все повече търгове от левче със стоки които нямат нищо общо с часовниците, а някой са откровенно вехтошарски.
На там ли отива форума? Да, знам че този форум се нуждае от издръжка, ама...

limonata
Маниак

Мнение от limonata » 09 04 2018, 12:22

Бих ти отговорил на въпроса, ама съм зает да чета парцаливо списание от 60-те, закичен с нефритена огърлица.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 11 04 2018, 12:25

Е от търговете от 1 лева форума няма никаква изгода :) И мен ме дразни това че се продават всякакви странни неща, но какво да направя? ТОва да не може да се продава ако нямаш мнение на мен лично не ми харесва като концепция. Защо да не може някой, който просто иска да си продаде часовника да го направи? Не гледайте изкривяванията на правата на потребителите, а смисъла от тях :)

Вероятно просто ще сложа ограничение за броя търгове от левче. Те са неограничени защото уж така се стимулират продажби на интересни неща на ниска цена, но определено раздела е отишъл в някаква леко странна посока.

Други идеи?

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Мнение от Kuonyy » 11 04 2018, 15:41

monopola написа:Други идеи?
Всяко повдигане на тема за часовник нов или втора ръка, както и всички други неща, които са с фиксирана цена, да е свързано с намаляване на цената с определен процент. Например 2 или 3%. Както е в немския форум. Така няма да има непрестанни ъпчета. Когато дадена тема се повдигне потребителят ще знае, че цената е намалена.

limonata
Маниак

Мнение от limonata » 11 04 2018, 15:51

Ама така хората ще започват обявите си с нереално високи цени, само и само, за да им стоят обявите най-отгоре.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 11 04 2018, 22:13

Kuonyy написа:
monopola написа:Други идеи?
Всяко повдигане на тема за часовник нов или втора ръка, както и всички други неща, които са с фиксирана цена, да е свързано с намаляване на цената с определен процент. Например 2 или 3%. Както е в немския форум. Така няма да има непрестанни ъпчета. Когато дадена тема се повдигне потребителят ще знае, че цената е намалена.
преди години го имаше това правило,но се установи,че е безсмислено и се премахна!

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 12 04 2018, 11:38

Нещо се е случило /отново/ с postimg.cc. Няма снимки, няма дяволи. Половината обяви висят само с текст или в най-добрия случай, с кеширане превю-та.

Отговори

Върни се в “За strelki.info - Българският форум за часовници”