Инстаграм/Instagram и български блог

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Инстаграм/Instagram и български блог

Мнениеот BAHKATA » 01 02 2015, 23:31

Привет колеги!

Със сигурност сте чували/виждали/ползвате социалната мрежа Instagram, ако не сте вижте я. Аз я ползвам отдавна и там е единственото място (освен форума), в което по всяко време на денонощието и където и да съм си разглеждам снимки на часовници.
Имам желанието и възможността да направя един блог (или страница, акаунт, не знам как е правилно) за часовници в Instagram, които са притежание на българи, и по-точно членове на нашия форум. Идеята ми е да се правят качествени снимки на часовници (може в съчетание с облекло, автомобили, пейзажи и въобще каквото му хрумне на човек) и естествено с разрешението на автора на снимката да ги качвам обработени или не в блог-а. Аз ще качвам мои часовници и такива на мои близки и приятели. Всички снимки ще имат лого, в което освен името на блог-а може да съдържа и името на форума (ако собственика естествено даде своето съгласие).
За идеята се вдъхнових от един акаунт в социалната мрежа на руснаци (които показват само ултра скъпи часовници и автомобили - http://instagram.com/moscowatchclub/ това са те, идеята е подобна, само не толкова "лъскава" и "парвенюшка" ако мога така да се изразя) и се замислих, че освен забавление и развлечение, можем да популизираме нашата страст и да покажем, че и ние притежаваме не по-малко достойни часовници. Цялото начинание бих го правил безвъзмездно, просто от любов към часовниците и тяхното снимане, оформяне на снимки и т.н.
Темата е за обсъждане на идеята, като искам мнение, отзиви и критики от всички колеги във форума, от активно качващите снимки и от собственика.

Поздрави!
Аватар
BAHKATA
Маниак

Re: Инстаграм/Instagram и български блог

Мнениеот BAHKATA » 03 02 2015, 09:48

Може би не разбрахте какво искам да попитам, та: Хората, които качват снимки имат ли нещо против техните снимки да се ползват в българският блог, който ще направя (при посочване на конкретна снимка със запитване на ЛС към автора на конкретната снимка)?
Аватар
BAHKATA
Маниак

Мнениеот monopola » 03 02 2015, 09:53

Здравей колега,

аз не съм особено добър със снимките, ама по скоро не съм съгласен :) Принципно е положението, ако ти ги качваш съм ОК, ама после ще има някой друг с който не съм ОК да ги качва или пък ще почне някой да си качва без да ме е питал даже. Така, че концептуално не съм съгласен снимките ми да се ползват, аз си ги ползвам сам :)
Тоя московски клуб е бая известен и има някой уникални попадения, ама то е по скоро хаштаг и може всеки да си качва с този хаштаг, ако съм разбрал правилно де ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот BAHKATA » 03 02 2015, 15:41

Добреее, аз затова питам, всеки има право да не желае подобно нещо, а твоето мнение е важно, защото си от активно участващите в този форум.

Други мнения? :))
Аватар
BAHKATA
Маниак

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници