Малко лично мнение....и без лоши чувства

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Малко лично мнение....и без лоши чувства

Мнениеот stiliyan200 » 03 02 2015, 00:28

Здравейте съфорумници!Нов съм тук и от доста време чета и гледам!Подчертавам - без да изразявам мнение!Член съм на още няколко форума и отново ще подчертая С ЕДИН И СЪЩ АУКАНТ във всички форуми!Уважение към всички за които часовниците са истинска страст!Уважение и към всички модератори които се грижат за този форум!Но доста от колегите тук са просто търгаши-извинявам се за израза!Даже си направих експеримент да се обадя на обява в OLX публикувана от член на форума!Обясних,че съм член нач форума......все едно казах,че съм пътен знак!Четох изказвания от типа-"Аве момче аз изкарвам 10 пъти по-вече от теб,правя продажби за над 10000 евро на месец"Момчета и момичета форума е място което да събира единомишленици!Ще ви дам един пример-Форумът на БМВ-България!Там това изречение води до директен БАН!Иначе форумът е страхотен,със страшно компетентни момчета!Със страхотни часовници!Просто това е място където човек със страст, може спокойно да прекара цял ден,листвайки страница след страница.Много инфо,прекрасни снимки,компетентни мнения и интересни търговски предложения!Поздравления за положения труд и пожелание за по-сериозно отношение към модераторите!Нека не забравяме,че трудът на тези хора се оценява от цялостния облик на форума!Поздрави и без лоши чувства! ::drinks::
stiliyan200
Новобранец

Re: Малко лично мнение....и без лоши чувства

Мнениеот trk2 » 03 02 2015, 10:07

Добре дошъл, във форума! Радвам се, че ти е харесал не само модераторите имат принос той да бъде интересен, ами всички които споделят общата страст.
Търгаш, означава нечестен търговец. Какво нечестно си забелязал? Питам защото това, което споделяш с нас не е признак за нечестност, а просто лошо възпитание и то само при положение, че не провокирано с подобна остра реплика.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Lamer » 03 02 2015, 10:50

И на мен ми стана любопитно :) Обадил си се на някой, с обява в OLX и си поискал отстъпка, като си се позовал на аргумента, че си член на този форум? Човекът ти е отказал и искаш бан, защото така е в БМВ форума. Без лоши чувства :)
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот stiliyan200 » 03 02 2015, 11:35

Не,не не!Не съм искал бан за никого,а и аз сигурно съм последния в този форум който може да иска нещо!Все пак съм най-новия и най-некомпетентния тук!Исках да кажа нещо съвсем друго!Ако човек случайно попадне в този форум докато си джитка из нета и се зачете в обяви(с уникалните снимки които по-вечето от Вас правят)за уникални часовници за по 2-3-5к,и в следващия момент попадне на някоя разправия между утвърдени тук лица,за това как единия му продал счупен часовник за 3к,пък после другия искал да го прекара чрез негов часовникар....
Според мен не е никак лицеприятно!Но както казх и в първия си пост за това са модераторите, които полагат толкова труд....И който всички в даден форум трябва да ценят!
А колкото до обявата в Продавалника просто ми стана интересно....Не,не съм искал отстъпка зарди форума!Просто ми направи впечатление,че споменаването на форума мина като че ли покрай човека и той не реагира!Не знам колко човека са регистрирани тук,но за мен би било чест да се запозная с всеки един от Вас!Както и да е!
Форумът е прекрасен иначе, и последния месец прекарвам тук незабравими часове!Поздрави и Без лоши чувства!
Не съм искал да обидя никого!И ако пък случайно въпреки това някого съм засегнал моля за ИЗВИНЕНИЕ! ::drinks::
stiliyan200
Новобранец

Мнениеот Andy » 03 02 2015, 12:31

БРАВО МОМЧЕ! Напълно те подкрепям!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Time is too precious to be measured by a cheap instrument.
Now:
Audemars Piguet Royal Oak Offshore 26400SO
Breitling SuperOcean Heritage '46
Past:
Zenith Grande Class Traveller Multicity
Panerai Luminor Marina 1950 3 Days PAM 312
Rolex DeepSea Sea-Dweller
Panerai Luminor Marina PAM00111
Panerai Luminor Marina PAM00104
Breitling Emergency
Breitling for Bentley Motors
Breitling for Bentley 6.75
Breitling Navitimer World
Breitling Avenger Seawolf
Breitling Hercules
Аватар
Andy
Активен

Мнениеот Groot » 03 02 2015, 12:35

Здрасти и добре дошъл.
Да няма разправии между колеги във форума не е възможно, особено когато става дума за пари, хората са чувствителни и това не е само тук. Да не говорим, че форумът е организиран около една страст и няма как да мине без... страсти :).

Доброто отношение между колеги е задължително тук и ако някой се държи зле с теб, било то публично или на лични, можеш да се обърнеш към модератор или към мен. Тук е пълно с хора - наистина сме доста. Не всички са еднакво нормални, еднакво читави и изобщо на твоето или моето мнение какво може и какво не.

По-лесно е да свикнеш с това, че хората са различни от колкото да се опиташ да ги направиш като теб :). Може би във форума на БМВ има повече съвпадения :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот stiliyan200 » 03 02 2015, 12:51

Благодаря на всички!И не просто ми направи колко по-строги са нещата в друг форум!Но сега като се замисля от една страна кой кара БМВ,а от друга кой носи Зенит,ИВЦ,Брайтлинг или Омега.......Предпочитам да се приобщя към вторите!Е не,че е лошо да слезеш от истинска кола и да си погледнеш Брайтлинга примерно.....Но на това му се вика ПЪЛНО ЩАСТИЕ!Дай боже всекимо... ::drinks::
stiliyan200
Новобранец

Мнениеот Georgi_G » 03 02 2015, 14:34

И аз те подкрепям Stiliyan, въпреки че и аз съм със съвсем прясна регистрация(но чета отдавна).
Разбирам и за какво говориш, но нали си знаеш, хора и хора, страсти и пари, страсти към пари.......
А от друга страна, от време оно храм без търговци не може, просто подминаваш и си свиркаш.
Успех и от мен!
Аватар
Georgi_G
Активен

Мнениеот Groot » 03 02 2015, 14:45

Аз пък усещам форума като много по-рестриктивен, от колкото би ми се искало, но поради многото злоупотреби са се натрупали една камара правила. В един идеален свят правила изобщо нямаше да има :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот monopola » 03 02 2015, 14:48

абе момчета, аз като чета какво пишете и честно казано ми става тъпо :( и без лоши чувства, ама еи така общо казано би трябвало да означава всички, пък аз не съм съгласен да приемам точно такава забележка, поради простия факт, че съм от известно време във форума, опитал съм се да дам своя принос за него, минала са разни часовници през мен, успял съм да се запозная с други колеги, успял съм и да се скарам с някой, успял съм да си купя и да продам разни часовници и някак си не виждам кое е странното в това. Нима в реалния живот няма точно същите отношения? Или вие не се карате с никой и приемата всичко без никакво осъждане през собствения си субективен критерии за честност, справедливост, симпатия към хора или каквото и да е?
Нещо не разбирам проблема - не цари абсолютен и безпрекословен мир и любов във форума ли? Ми да, каква изненада, в някаква общност от хора има човешки отношения, които не са само позитивени, колко странно само :)
И айде да си позволя още нещо да кажа, това с "не пиша, ама чета отдавна" също не го разбирам. Като четете от отдавна имате право да се сърдите, че нещо не ви харесва ли? Ми това право имат и пишещите.
И да съм съвсем откровен - форума все повече се пълни с теми за продажба, защото няма пищеши. Знам, че е много хубаво да четеш хубави ревюта и да гледаш хубави снимки, ама за да стане така някой трябва да снима и да пише. Аз за себе си казвам (подозирам, че и други от пишещите колеги са така), че малко съм се уморил и в момента нямам вдъхновение за писане. Извинявам Ви се за това, ще гледам да пиша повече.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 03 02 2015, 15:29

Ихааа!! Над 10 000 евро на месец, отивам в офиса на шефа и му казвам да сгъва цирка. Ще променим дейността на фирмата. ::drinks::
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Anthony » 03 02 2015, 15:35

Точно форумът на БМВ не би трябвало да е пример за никой. Член съм на клуба от близо 10 години, но трагедията е пълна. Там 80% от пишещите са неграмотни примати и откровени идиоти, а да не говорим, че откъм измамници и тарикати е несравнимо с този форум. Жал ми е за модераторите. Само темата "Случаи на некоректни потребители във форума" е близо 200 страници. Навсякъде има плява, но има и много стойностни хора, които помагат безкористно и от любов към продукта / марката. Аудиторията на часовникарски форум е много различна от тази на автомобилен такъв и смея да твърдя, далеч по-интелигентна и нормална.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот BAHKATA » 03 02 2015, 15:39

На мен форума ми се струва един от "най-здравите" в това отношение и тов ае благодарение на контрола от модераторите и ясните правила. По другите форуми се плаша честно казано. А иначе аз имам доста обяви в OLX (всякакви, не само за часовници) и ако покажа на какви ЛС отговарям ежедневно и какви герои ми звънят... Просто както се казва обстоятелствата може би са накарли продавача в OLX, който "бил" член на нашия форум да се държи така, но не бива да се държим като ощипани госпожици или пък веднага да вадим секирата и да му даваме БАНан (точно от форума на BMW, гледам че автора го е споменал)... И естествено без лоши чувства! ::drinks::
Аватар
BAHKATA
Маниак

Мнениеот Groot » 03 02 2015, 16:20

Offtopic: покажи
Настръхвам, като при представя, какво би било ако имаше лоши чувства в тая тема :P

Съдържанието се генерира от потребителите и това няма как да се промени. Когато потребителите започват да четат, а не да пишат, това води до по-малко съдържание. Когато потребителите решат да продават и купуват повече от колкото да пишат, това води до по-голям процент обяви. Няма как да е иначе и няма персонално виновни. Това не е блог. Форумите са отражение на техните потребители и по-скоро на множеството потребители.

И нещо важно - ако по някакъв начин намалим броя на обявите, това изобщо няма да повлияе благотворно на броя на останалите теми. Даже връзката в дългосрочен план е обратна. Стягане на правилата в момента е напълно ненужно. На регулярните потребители е необходимо ново и интересно съдържание. Ако никой не седне и не го напише, няма да го има.

Отделно за "търгашите" - всяко нарушение на правилата трябва да се репортва на модераторите по един или друг начин. Мисля, че до голяма степен сме станали алергични към лошите форумни практики и ги разпознаваме от далеч, но модераторите не са машини и имат нужда от вашето съдействие за да си вършат работата. Никой не изчита форума от кора до кора за да модерира.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот trk2 » 03 02 2015, 16:26

monopola написа:И да съм съвсем откровен - форума все повече се пълни с теми за продажба, защото няма пищеши. Знам, че е много хубаво да четеш хубави ревюта и да гледаш хубави снимки, ама за да стане така някой трябва да снима и да пише. Аз за себе си казвам (подозирам, че и други от пишещите колеги са така), че малко съм се уморил и в момента нямам вдъхновение за писане. Извинявам Ви се за това, ще гледам да пиша повече.

Абе ти ми прати някой часовник бък да видиш какво ревю ще му дръпна :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 03 02 2015, 17:14

Аз пък не мога са се начудя на нас си... :))
Появява се някой си от Сусурлево примерно, с 2 мнения на кръст, форумно тотално непознат...изцепва се гръмко като Ленин за световния капитализъм и неправдите във форума и ние веднага започваме да му се обясняваме като малки деца. Ама на когото не му харесва...да смени канала... ::cool::
Да не говорим, че цялото твърдение не е подкрепено с нито един факт или конкретно име да речем.
Уважаеми колега, как Ви беше името, Вие какво очаквахте да се случи като споменете форума - да Ви застанат в поза за лицеви опори ли, Що ли. Да не говорим, че Вие изобщо не сте от форума, с две мнения, едното от които негативно, а другото наддаване на търг.
Гледам, че има и други СИЛНО СЪГЛАСНИ колеги... Ами превключете на Нова като не ви харесва БТВ... :))
А и да не забравя - БЕЗ лоши чувства! :mrgreen:
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот stiliyan200 » 03 02 2015, 17:22

Божееееее...!Първата ми тема и толкова много постове!Браво момчета!Сега разбирам защо хората казват:"Прост човек часовник не носи, пък и не го познава".Браво сега вече наистина се обеждавам,че форумът е на много високо ниво.РЕСПЕКТ!!!Радвам се че станах член на това общество! :clap:
stiliyan200
Новобранец

Мнениеот Groot » 03 02 2015, 17:39

По-старите колеги (от към регистрация :) ), включвам и мен си в това число, малко лично ги приемаме забележките, както виждаш :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот ki67 » 03 02 2015, 18:01

На мен пък форумът ми харесва, въпреки че съм от само четящите... Попаднах тук след покупка на часовник от член на форума, който просто ми постна линка.... Само чета щото не разбирам много от часовници, но пък покрай четенето се научих на много неща... Къде да гледам, за какво да внимавам... и ми прави впечатление, че колегите са отзивчиви... Бил съм и във форум на марка коли дето има десетки теми без нито един отговор... Бил съм и във форум на друга марка коли дето на 15 тата минута след поста, колега ми беше писал, беше ми постнал снимки и си реших проблема без майстори и пари.... Та... навсякъде е различно, но тук определено си разбират от часовници и са отзивчиви...
ki67
Напредващ

Мнениеот stiliyan200 » 03 02 2015, 18:07

ОК!Още веднъж ще се повторя-Без лоши чувства!Добре е човек да знае кой стои срещу него!И отново-ЗА МЕН Е ЧЕСТ ЧЕ СТАНАХ ЧЛЕН НА ТОВА ОБЩЕСТВО! А и още нещо!Моля не ме нападайте ако някога задам някой глупав въпрос!Казвам го: НАЧИНАЕЩ съм,но наистина часовниците са моята нова страст в живота!Респект към знаещите тук!И човек се учи,стига да има желание!А при мен то е в ИЗОБИЛИЕ!Благодаря Ви! ::drinks::
stiliyan200
Новобранец

Следваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници