За рекламните банери

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

За рекламните банери

Мнениеот phil05 » 20 03 2015, 02:03

Да попитам - трябва ли рекламите непременно да влизат вътре в поста на някой, дето му е се е паднало да е най отгоре на страницата? Не може ли да са малко по нагоре, над постовете? Пример - wrist shot последната страница към момента - колега е решил да сложи само снимка на часовник, без коментар, и изведнаж над снимката - и то вътре в поста - коментар "свтабен фотограф"...А, гледам, че докато пиша - промени се на "NATO G10 (Polished)", а часовника на снимката отдолу - нищо общо.

Просто не може ли да са извън поста? :) ::drinks::

П.С. ето като в този пост - к'во става горе :) Тук няма значение, де, ама на друго място понякога става майтап ;)
Аватар
phil05
Маниак

Re: За рекламните банери

Мнениеот Groot » 20 03 2015, 09:02

Някои от по-наблюдателните колеги, който са били online докато съм тествал позициите на банерите са забелязали, че пробвах не едно и две места. Както от гледна точка на визия, така и от гледна точка на ефективност това беше най-удачното местоположение на този банер. Все пак банерите са основното нещо, което поддържа финансово форума и ако не са ефективни, ще имаме проблем.

Мисля, че никой не може да се обърка, че банерът е реална част от поста и неговото съдържание няма как да съвпада с топика на всяка тема. Не му е това целта, така или иначе.

Сравнително малките неудобства, които създават банерите са цената, която плащат потребителите всичко останало тук да е безплатно.

P.S.: Банерите на google (тези, който се сменят) генерират приход само на клик - тоест за самото показване форума на получава нищо. За да си представиш колко малко се клика - 25 485 зареждания на страницата за вчера и 45 клика общо за всички google банери, като повечето от тези кликове са на този банер, който те дразни теб. Ако той загуби ефективност заради по-лоша позиция тези кликове могат да паднат двойно. И и без това жалкия рейт от 0,18% на зареждане да отиде под 0,1%. Искам да кажа, че тези позиции не са случайни и са необходими. Миналата година загубихме основния си рекламодател и google рекламите не могат да го компенсират и на 30% заради слабите цъкания. Ако бяхме сайт на английски език всичко щеше да е наред, защото там всичко е доста по-скъпо като кликове.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот trk2 » 20 03 2015, 12:05

Банерите са въпрос на избор (поне за сега)
Аз ползвам гугъл хром и съм изключил всичко мигащо за да не ми се натоварва нервната система.
Горе в дясно се вижда една червена ръчичка, която спира автоматично всичко, което предваритлено някога съм задал да го спира.

Изображение

Може би освен сфтуер за спиране да има и софтуер за генериране на кликове? Но Явор трябва да знае най- добре.
Ако трябва пък да се вкара някакво условие 600 клика на реклама , един ъп на обява или нещо такова?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 20 03 2015, 12:28

Да - винаги можете да спрете рекламите, ако имате такова желание. Това няма как да ви го забраня.

Google са достатъчно коректни към мен за да се опитвам да ги пързалям с фалшиви кликове. Предпочитам всичко да е чисто.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот vivalino » 20 03 2015, 12:39

Groot написа: Все пак банерите са основното нещо, което поддържа финансово форума

точно и не е правилното решение да се спират рекламите все пак трябва да има приходи за да има стимул да се поддържа форума ::up:: .
Жалкото е , че всеки клик носи мижави стотинки (поне от това което чета по форумите за бг пазара ) и
дано нещата да се оправят в бъдеще ::drinks::
vivalino
Новобранец

Мнениеот Groot » 20 03 2015, 13:02

О самите суми въобще не ми се коментират :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот phil05 » 21 03 2015, 02:48

Ясно благодаря, на мене не ми пречи. Нека има реклама. Само питах защо трябва да са вътре в самия пост, а не примерно над него.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот acronym » 21 03 2015, 09:30

Аз вече изключих adblock-a за strelki.info и вече ще кликам по веднъж на реклама, щом отварям непрочетено мнение в тема. ::drinks::
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот E99 » 21 03 2015, 11:29

Явно и аз ще гледам да го правя. Адблока ми е пуснат за всички сайтове и не се замислях, че и тук има банери ... :)
E99
Почитател

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници