Заключване на темите

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Заключване на темите

Мнениеот sony » 05 08 2015, 23:44

На какъв принцип се заключват темите във форума? Обикновено се изтъкват причините, че темата е изчерпана или безсмислена, но след като в нея продължават да пишат потребители, това явно не е така, а по-скоро виждане на определен човек. Разбираемо е, че всеки иска неговото мнение да се приеме всестранно и да е последно, но това не е в унисон със смисълът на форумите. За мен в момента изглежда, че темите се заключват, за да могат модераторите да демострират правата си, особено след като в дискусиите се спазва добър тон. За това свидетелстват няколкото поредни заключени дискусии на една и съща тема напоследък.
sony
Маниак

Re: Заключване на темите

Мнениеот Bartek » 06 08 2015, 00:07

Аз подкрепям темата на Sony. Смятам, че щом дадена тема няма явни обиди, то не бива да бъде заключвана. Човек е нарцистичен по природа, а това действие заражда чувство на фрустрация, която неминуемо подбужда различни реакции в социума, най-често води до агресия. Темите трябва да се оставят за да може всеки да прави своето изказване билото важно и не толкова. Както се казва хубав човек, лошо не задържа. Трябва да има изпразване, за да няма изтласкани душевни съдържания.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот marind » 06 08 2015, 01:00

На мен ми е интересно колко ще изкара тази и си правя облози със себе си :)) Доскоро се нервирах на доста неща, вече ми е забавно :lol:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Groot » 06 08 2015, 07:37

Хубава е темата.
Ще си кажа моя принцип на заключване на теми, а може някой модератор да обясни своите. Заключвам тема когато:
са нарушени правила в нея и това нарушение може да има негативни последствия.
темата е отворена с много конкретна причина и тази причина в един момент вече не е валидна.
самият автор моли за заключване на темата
темата очевидно отива към скандали, размяна на обиди и лошо отношение един към друг или вече скандалът е започнал и добрият тон е изчезнал безследно.
темата касае някой, който няма достъп до форума и не може да се защити.

Това са обикновено моите най-чести причини за заключване на теми. Модераторите могат да имат и други. В заключените теми от тези дни мисля, че се виждат не един и два фактора от гореизброените. Има нещо много важно - както аз така и модераторите имаме пълната власт и свобода да заключваме теми по лична преценка и без да е необходимо да се обясняваме за каквото и да е. Форумът не е някаква интернет-базирана демократична страна в която всичко, което не е изрично написано в правила е позволено и нещата се решават чрез дискусии. По-наблюдателните виждат колко често използвам административните си права за явни действия и колко често се меся директно в теми. Моите действия нямат нужда да бъдат базирани директно върху някое писано правило. Правилата са за потребителите, не са за администратор и модератори, когато действат в ролята си на такива. Екипът на форума действа по свои собствени принципи, които до голяма степен са писани, но те не са видими за потребителите.

Bartek, директните обиди не са единствения начин да нарушиш добрия тон. За съжаление в последните теми добрия тон почти липсваше. А разправии от този род и на това ниво буквално са забранени във форума. Фактите по темата от последните заключени постове отдавна са изяснени, да продължаваме отново и отново да обсъждаме едни и същи факти (а аз да гледам как определени хора ги кривят и тълкуват както им изнася отново и отново) е безмислено при положение, че това поражда още и още разправии, а основният човек по случая, дори е баннат и не може да се включи. Това, че някой много иска да продължава да пише по дадена тема не значи, че тя не е изчерпана.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 06 08 2015, 07:42

Колеги, горещините отминаха, но обстановката още е напрегната, охладете ентусиазма си за скандали, за какво Ви е да се създават разправии и напрежение по тема, коята наистина се изчерпа още преди седмица. Всичко се изясни, а дискусиите и караниците продължават, от смешно започва да се превръща в тъжно, не обръщайте всичко на спор в хоремага. Това все пак е форум за часовници...Успешен ден и по-ведро... :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот nikif1 » 06 08 2015, 08:07

Обикновено не се обяснявам защо съм заключил дадена тема(не съм и длъжен както каза админа),въпросната тема http://strelki.info/viewtopic.php?f=16&t=24760,автора сам си написа "ключ",освен това е ясно на всеки че правилата ги определя Явор и само той може да ги променя!
Въпросното правило (за куриера),е разисквано и към момента си остава в сила така както е описано в темата за правилата!
Всяка тема,която се разисква нещо което е разисквано няколко пъти в други теми,за мен е излишна и е за ключ.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nikif1
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 06 08 2015, 08:18

Да. Тази тема даже аз я заключих пръв - забелязах, че щом съм автора на темата в този раздел - мога да я заключа
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Groot » 06 08 2015, 08:42

Сони, не говоря за теб, но доста хора се забавляват много повече от форумните скандали от колкото от темите за часовници. Тези хора нямат място в този форум, но и няма как да бъдат изгонени.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Bartek » 06 08 2015, 09:24

Така е, Вие решавате и не сте длъжни да давате обяснения.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот sony » 06 08 2015, 11:46

Разбирам, само че не всички теми се заключват по същите критерии, а тези с мнения, които не съвпадат с виждането на екипа, което обезсмисля дискусиите. Колкото до дублирането на теми, това е нормално когато ситуациите често се повтарят и постоянно се регистрират нови потребители. Предлагам споровете между потребители в търговския раздел да се изясняват на лични между тях и модераторите.
sony
Маниак

Мнениеот Groot » 06 08 2015, 11:59

Модераторите нямат достъп до личните съобщения на потребителите, а твърде често се случва така, че публично се говори едно, а на лични съвсем друго.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот sony » 06 08 2015, 12:20

Идеята ми е, че докато подобни спорове се решават в публична тема, това ще предразполага към така наречените форумни скандали, но изглежда този е начинът засега.
sony
Маниак

Мнениеот Groot » 06 08 2015, 13:04

Лошото е, че занимаваме маса хора с проблеми, които изобщо не ги касаят.
Хубавото е, че всичко се случва публично и хората могат да видят какво се случва, а не се замитат проблемите под килима.

Имай предвид, че в конкретния случай дори нямаше искане за нищо и от никого - имаше само отрицателен фийдбек. Ако заради един отрицателен фийдбек се случва подобно чудо, представи си ако някой има финансови претенции и т.н.

И най-лошото е, че след като стана това, кой вече ще дава отрицателни коментари? То така става, че ако някой посмее да е недоволен от продавач, то веднага идват едни приятелски кръгове и го съсипват. Много неприятно, но се случва.

И отрицателния коментар не може да е скрит, не може да е по телефон или лично - той ТРЯБВА да е публичен. Нали това му е смисъла.
Аватар
Groot
Маниак

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници