Facebook страница на форума

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Re: Facebook страница на форума

Мнениеот DoctorPhill » 02 07 2017, 23:37

Във форума само продажби ,във Фейса ментета ... ::drinks::
Sic transit gloria mundi .
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот Kuonyy » 04 07 2017, 08:47

Тая група е едно недоразумение. Влизат някви хора, които не знаят за форума дори, постоянно пускат рекламни или чужди снимки. Реплики - всяка пета снимка.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 04 07 2017, 12:31

Ми админа да стикне един пост, че реплики без изрично да са маркирани като такива и да се иска инфо дали са ще се трият и ще следва бан.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот marind » 04 07 2017, 14:19

В момента водя абсолютно безсмислен спор във Фейсбук страницата, точно на тема реплики. Не знам с кого от Вас споря, но се ядосвам на себе си, че въобще започнах! Пичове, давайте по-ведро, идеята на форума, а и на страницата, са да се забавляваме, не ли? ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 04 07 2017, 14:32

Marind, ако правилно ви хващам ти си Марин Диков, а опонентът ти във фейса трябва да е ДрФранки :) Вземете я изтрийте групата във фейсбук, че страшни драми стават, тук във форума е по-добре... ::drinks::
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот DrFrancky » 04 07 2017, 14:39

:-) Аз съм бе :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот ostap » 04 07 2017, 14:40

Фейса е важен за популяризиране на форума. Не трябва да се трие, а да се модерира ::drinks::
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 04 07 2017, 14:42

DrFrancky написа::-) Аз съм бе :-)

Бързо беше разкрит :) Ама вижте колко по-спокойно протичат нещата тук. Иначе - да фейса е важен, ама си е целодневна работа, особено ако групата стане голяма.
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот DrFrancky » 04 07 2017, 14:50

Всички знаем правилата ТУК, не знам защо не ги спазваме и ТАМ ?
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот marind » 04 07 2017, 14:56

:lol: :lol: :lol: :lol: Другия път като дойдеш във Варна и се видим, ще продължим спора на живо ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 04 07 2017, 15:01

marind написа:

:lol: :lol: :lol: :lol: Другия път като дойдеш във Варна и се видим, ще продължим спора на живо ::drinks::

:-) :-) :-) Разбира се!!!
Ще пиша като затръгвам за Варна.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот monopola » 04 07 2017, 15:02

Стига драми бре :) Много ясно, че няма да са позволени реплики. Всеки каквото иска да си мисли, но репликите са забранени от закона, подигравка са с нашето хоби и както и във форума няма да са позволени и в групата. Не ми е останало време да създам правила - ще има такива.
Напълно ясно ми е, че всеки, включително аз се е изкушавал с някой ментак, нито желая да споря, просто нашата общност е на любители на часовниците, а репликите, както и във всяка друга индустрия са отрова. Който иска да си ги носи, купува, защо не и да им се радва, но няма да присъстват тук, както и в групата :)
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот marind » 04 07 2017, 15:08

Пичове, чакайте малко да се изясним! Тук не говорим за продажби на реплики! Кой съм аз, че да съдя някой, дето се кефи на реплика? :roll: Незаконно било!? Колко от Вас вярват, че повечето Арманита и подобни в Мола са оригинални? :wink:
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 04 07 2017, 15:16

marind написа:Пичове, чакайте малко да се изясним! Тук не говорим за продажби на реплики! Кой съм аз, че да съдя някой, дето се кефи на реплика? :roll: Незаконно било!? Колко от Вас вярват, че повечето Арманита и подобни в Мола са оригинални? :wink:

Е точно това е проблема, че толерираме това :-)
Ако всички им наливаме акъл, че не трябва да се прави това, няма да се плашим да си вземем Армани от мола.
Като отида в Австрия, примерно, не ме е страх да влезна в магазин и да си купя нещо, просто знам, че е истинско. В България обаче толерираме продажбата/носенето на реплики и това стимулира и търговците да предлагат такива.
Иска ми се поне в хобито ни да не позволяваме това да се случва. Искам хората когато се докоснат до нашето хоби да виждат истински неща а не фалш.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот monopola » 04 07 2017, 15:26

Марине, изрично подчертах - всеки да прави каквото си иска :) Просто във форума и производните му, феисбук профил, група, инстаграм и т.н. не може да се пускат снимки на реплики, освен в нарочни теми (в групата въобще няма да може), а пък продажбата е забранена. Ето - тук има раздел за реплики - там всеки може да пише.

Личното ми мнение е, че репликите са наистина отрова за всяка индустрия, изкривяват представите на неинформираните потребители, изкривяват представите на хората за собствената им стойност и какво ли още не. Самият аз съм си купувал, пробвал съм даже да нося реплика - ми не ми е готино, чувствам се неудобно, некомфортно, абе чувствам се измамник :) Но това си е лична работа на всеки ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот marind » 04 07 2017, 16:00

Както казах и там, принципно съм съгласен :thumbup: Така или иначе, реплики са се носили, носят се и ще се носят :)) За всеки влак си има пътници. Личното ми мнение е, че всеки сам трябва да достигне до своите собствени изводи, пък било то и по трудния начин /набутвайки се с някоя и друга реплика/ :) Просто се дразня от това, че масово се приема по дифолт, че всеки носи реплика за да заблуждава останалите! Да, може би голяма част от хората го правят по тази причина, макар и да не го разбирам това, но все пак има доста изключения. Много хора са ме питали за стария ми "Брайтлинг", на всички съм казвал, че е реплика. И още ме е яд, че го махнах! Сега пък много хора ме питат за Супер Авенджъра, защо съм го махнал? Ми защото не е за мен! Да ходя за риба или с мотора със Супер Авенджър е леко ... странно :) Същото е и сега с Ориса, за това си оставих един Барбос, за "работен кон" :)
Колко от Вас влизат в морето с Брайтлингите, Омегите и другите си скъпи часовници? Ама честно?! Нали са водоустойчиви?! А и човек като има брада, си купува и гребенче :wink: Защо има толкова приказки за "скъпата поддръжка" на въпросните марки? Гребенчето, гребенчетооо :wink: ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Puzo » 05 07 2017, 11:00

Абе хубаво стана, че се появи тази група във Фейса. Каквато и пародия да е Фейсбук и какъвто и ненужен клюкарник да е, все пак в днешно време е начин на комуникация и то успешен! ;) Нека си я има, и там се появяват хубави снимки и е по-лесно качването. ;) :))
И в кръга на майтапа: Там има опция "Like" :-D И тук би било добре да има. ;) ::up::
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот toshetozaz » 02 08 2017, 09:48

Тази група във Фейса не може да остане без контрол.Всеки ден става по-зле и по-зле.Първоначално беше лека ''храна'' ,но от днес се почва с директни псувни.Та този човек беше споменал по-горе ,че правилата трябва да се спазват,както тук така и там.Явно той е над тези неща и те се отнасят за другите но не и за него.Групите в Фейсбук са чудестно нещо но трябва да има някой да укротява топката.
Аватар
toshetozaz
Напредващ

Мнениеот monopola » 02 08 2017, 10:07

Групата вече има правила, от този момент нататък следва да се спазват, ако някой не иска просто ще бъде махнат от групата.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Swiss M. » 02 08 2017, 10:28

Да живеят правилата! Тъкмо се бях засилил да излизам от групата, че ми идваше в повече ситуацията там...
Аватар
Swiss M.
Почитател

ПредишнаСледваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници