Българска асоциация за доброволно кръводаряване

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Българска асоциация за доброволно кръводаряване

Мнениеот monopola » 11 02 2016, 19:07

Може би вече сте видели първият ни "благотворителен" банер в долната част на страницата.

Недостика на кръв е сериозен проблем. Поражда много лоши практики като търговия с кръв, изнудване на хора в нужда и какви ли не подобни. Всеки на който се е налагало да търси кръв за операция на близък, роднина и т.н. е виждал гандата паплач която дебне пред центровете и си продава кръвта. Тези хора не се изследват, даряват по-често отколкото трябва и изобщо не е добре работата.

Българска асоциация за доброволно кръводаряване се опитва да се бори с този проблем. Доколкото знам е независима, неправителствена организация при която няма схеми и номера.
Познавам ги от личен опит и спокойно мога да кажа, че постигат резултати. За да го правят обаче им трябват кръводарители.
Кръводаряването не е нещо страшно, опасно или каквото и да е лошо нещо. Напротив! Дарявайки кръв спасявате живот.
Не съм особен капацитет за да обяснявам по темата, а и информация има достатъчно в техният сайт.
Ако имате нужда от донор на кръв също може да ги потърсите, наистина успяват да помогнат!

ето сайта и кратък "афиш"

http://www.bgblood.org

Изображение

Благодаря!
::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: Българска асоциация за доброволно кръводаряване

Мнениеот marind » 11 02 2016, 22:41

Само да вметна нещо важно - ако сте боледували от Хепатит, дори и преди 30 години, няма смисъл да ходите да давате кръв, или няма да Ви я вземат, или ще я изхвърлят после! Иначе подкрепям с две ръце подобни каузи! :clap:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот trk2 » 11 02 2016, 23:00

marind написа:Само да вметна нещо важно - ако сте боледували от Хепатит, дори и преди 30 години, няма смисъл да ходите да давате кръв, или няма да Ви я вземат, или ще я изхвърлят после! Иначе подкрепям с две ръце подобни каузи! :clap:

А как стои положението с токсоплазмозата?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Anthony » 11 02 2016, 23:20

Ако е бил хепатит А може. Чудесна инициатива. Има и приложение за iOS. Напишете в търсачката в Appstore Дари кръв и ще излезе. Може вече да го има и за Андроид, но няма как да проверя.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот taipan » 11 02 2016, 23:25

Аз дарявам всяка година доброволно по няколко пъти. Ако някой има нужда сега, да пише тук на лс. и ще се разберем.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 11 02 2016, 23:25

trk2 написа:
marind написа:Само да вметна нещо важно - ако сте боледували от Хепатит, дори и преди 30 години, няма смисъл да ходите да давате кръв, или няма да Ви я вземат, или ще я изхвърлят после! Иначе подкрепям с две ръце подобни каузи! :clap:

А как стои положението с токсоплазмозата?

Същото е като и без нея. Единствено ще имаш висок титър IgG антитела. Спокойно можеш да даряваш, паразита го няма.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот marind » 12 02 2016, 01:32

Честно, дори не знам какво е токсоплазмоза :oops: Преди няколко години ходих да дарявам кръв за приятел. Жената в кръвния център ме попита дали съм боледувал от Хепатит и като и казах, че съм карал жълтеница като дете, твърдо ми отказа! Обясни ми, че колкото и години да минат, няма как да давам кръв. А като се сетя колко кръв съм дал в казармата за отпуски ... литри! :crazy:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 12 02 2016, 21:50

Като малки децата обикновено карат Хепатит А, от който има трайно оздравяване, без хронофициране на инфекцията. При тях се получава от пипане на всичко и после лапане на пръсти. Протича повечето пъти като грип с леко жълто. Иначе са прави, трябва само здрави хора да даряват, че да не плъзне нещо :))
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот seiko » 12 02 2016, 23:47

С хепатита шега не бива и затова не вземат кръв от боледували, особено от Б,С,Д. И аз до 92 г. бях редовен кръводарител, но ми откриха Австралийски антиген в кръвта, демек бил съм носител на вирус тип Б и дотам.
Иначе инициативата е много полезна и хуманна, затова я адмирирам, въпреки, че няма как да се включа.
Даряването на кръв наистина може да спаси човешки живот!
– Човек трябва да иска малко, за да може да плати цената. (Баба Ванга)
Аватар
seiko
Активен

Мнениеот Groot » 13 02 2016, 01:10

Толкова ми е кеф да дарявам кръв, че чак се чувствам малко тъпо - все едно го правя за лично удоволствие :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот taipan » 13 02 2016, 08:41

Groot написа:Толкова ми е кеф да дарявам кръв, че чак се чувствам малко тъпо - все едно го правя за лично удоволствие :).

Аз също се чувствам отлично след даряване. Стреса е кратък, преди вкарването на иглата само. :))
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот nescafe » 13 02 2016, 14:41

Аз пък, да си призная, се радвам, че съм отслабнал 0.5 кг без мъчително гладуване и изтезания със спорт. Чиста аванта, както и да го погледнеш.
nescafe
Санитар

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници