Какво искате да видите във форума?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Re: Какво искате да видите във форума?

Мнениеот miroman » 11 07 2017, 09:03

Много елементарен начин за саморегулиране на up-овете е ако се въведе правило при всеки път, когато е направен up по-малко от един месец от предишния, цената задължително да се редуцира минимум с 10%.

Иначе бих се зарадвал, ако по подобие на "маркирай форума като прочетен", имаше и "маркирай обявите като прочетени". Който иска, да го ползва за негово удобство. Който иска да вижда обявите, да не го ползва. Но не е болка за умиране.

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 11 07 2017, 14:09

miroman написа:Иначе бих се зарадвал, ако по подобие на "маркирай форума като прочетен", имаше и "маркирай обявите като прочетени". Който иска, да го ползва за негово удобство. Който иска да вижда обявите, да не го ползва. Но не е болка за умиране.

Поздрави, Миро.

Ми че то си има такова.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот cthulhu » 11 07 2017, 15:21

Аз съм за да има блог ,в които да е разнообразна и систематизирана информацията - статии за новини ,DIY проекти ,фотография ,като истински блог. Ако може да се направи платформа на която да се качват преведени статии ,снимков материал и т.н ,след което той да минава някаква регулация и да бива постван в горепосочения блог. По този начин всеки ще може да допринася с нещо и товара за дейността няма да пада върху плещите на един или двама. От своя страна предлагам преводаческите си услуги ,тъй като разполагам с една идея повечко свободно време. Говоря немски и английски ,пък и пиша на тях де :D на най-високите нива ,имам и прилежащите дипломи ,абе направо кажете къде да пускам CV-то. За протокола студент съм (завършвам следващата година) имам ентусиазъм и ще се радвам да помагам с каквото мога.
П.С. иииии за малко да забравя - java разголител да не пропуснете...

Sent from my 5080X using Tapatalk
Аватар
cthulhu
Маниак

Мнениеот Sisq0 » 14 07 2017, 12:33

Аз по-скоро ще споделя какво НЕ искам да видя тук. Offtopic тагът по мое мнение е доста ненужен и по-скоро пречи, отколкото да помага за това видът на форума да бъде прегледен. По презумция, ако офтопик не е разрешен в конкретен подфорум, потребителите би трябвало да се въздържат от него. В противен случай дали ще го има в пълния му вид или под таг, резултатът е идентичен - задръстване на конкретната тема с ненужни мнения. А понякога се получават и такива неща:

Изображение

Не мисля че на някой тук му допада подобна визия на която и да е тема. Давам го като нагледен пример, не визирам конкретни участници в дискусията от скрийншота. ::up::
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот ostap » 14 07 2017, 14:53

Аз бих предпочел Offtopic тагът да остане, защото позволява да има обмяна на мнения в теми които не са дискусионни,
като "вирстшот" например. И докато не се появи копче "харесва ми" или "благодаря" ( за англоговорящите "Like") ни позволява да изразиме някаква емоция.
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот trk2 » 30 07 2017, 19:59

Върнах се от морето, равносметката 416 нови мнения, от които около 350 ъпа. 45 минути четох заглавия купува- продава. След 7седемте страници нови менения се случи на една цяла страница от 60 мнения само продажби. Отне ми половин час да прочета всички заглавия, мъка :((
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Sisq0 » 30 07 2017, 20:21

Това е тежкото бреме на модераторството. Не мисля, че обикновените потребители имаме същия проблем, при положение, че не ни е задължение да четем секциите които не ни вълнуват пряко. ;)
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот monopola » 02 08 2017, 10:29

И така :)

За момента съм стигнал до следното решение, но нека първо да обясня.
Според има огромна разлика между обявите за часовници и обявите за всичко друго, включително каишки. Смятам, че интервала между ъповете не е от особено значение, когато важи за всички, тоест дали една обява ще се ъпва седмично или през две седмици редът на подреждане ще остане същия, тоест тези, които са загрижени за обявите си пак ще си ги ъпват и ще им стоят отгоре.
Също така смятам, че ъповете на обяви за каишки нямат особен смисъл, тъй като в заглавието на самата тема трудно може да се напише нещо особено отличително за каишката.
Съответно смятам да направя следното - ъповете ще са позволени за обявите за часовници като ще станат през две седмици, а не както досега през една. Ъповете за части, каишки и т.н. ще са забранени или ще са веднъж месечно. Допълнително мисля за някакъв пакет за обяви или закачена тема за каишки, които да могат да ползват сериозните търговци на такива неща. Ако обърнете внимание в подфорума за каишки темите са най-много.

Мисля си, че по този начин ще намалеят като брой ъповете чувствително, без това да засегне особено търговците и въобще продавачите. Оставям за коментари написаното, да видя какво мислите, пък и аз да го помисля още малко, че да намерим най-добрият вариант ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 02 08 2017, 10:45

Е не съм съгласен! ::angry::
Значи какво стана, 3 човека (от вечено недоволните, както им казвам аз) започват да МРЪНКАТ през ден и ние промненяме правила, които работят и са утвърдени.
В същото време форумът има още над 10 000 члена, които не са изразили недоволство от статуквото.

Не забравяйте, че "досадните" обяви са основният източник на средства за форума и са най-честата причина за появата на нови членове. Факт!
Плащаме си за тези обяви (макар и символично според мен, но не е това най-важното) и държа да си запазя сегашните условия, моля.

Коце, уважения към теб, но това за връщането от морето и т.н., не го вярвам, пич... искаш да кажеш, че по време на почивката не си влизал... ай недей. :))

Насе, не се поддавай на настроенията на 3-4 човека, то ясно, че някои никога няма да са доволни.

Без лоши чувства.
Поздрави,
Стоян ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 02 08 2017, 13:30

Според мен няма нищо лошо, ако човек изразява своето мнение макар и от някой да се приема като мрънкане.
В държавата ни има 7 милиона които не са изразили недоволство от статуковото, но ако само 10 процента от нас изпратят и-мейли до правната комисия в парламента, където се подготвят законопроекти, държавата ни ще стане по-добро място за живеене. (например ако изразим несъгласие с последните промени в АПК за увеличение на държавните такси, което на практика си е отказ от правосъдие, едва ли депутати ще приемат такова изменение с мотива, че съдилищата трябва да се издържат)
За щастие в нашия форум последиците не са толкова фатални. Най- много да пропусна някое ревю. Добре че видях темата за ФБ и от там попаднах на това ревю
http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=34279
Не знам как съм го пропуснал, единственото ми обяснение е, че съм го взел за продажба на Сейко, понеже болшинството от обявите за продажба са с подобни заглавия- само името на часовника.
Стояне, колкото до недоверието към мен искам да те питам, някога виждали ли си ме с умен телефон или лаптоп?
В интерес на истината мислех да направя скрийн шот на страницата от 60 ъпа, но дори и при най-малкото смаляване не се побираше цялата и се отказах.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 02 08 2017, 14:43

Уффф, безмислени сравнения, Коце, моите уважения, пак казвам, но сравняваш чушки и домати. :))
Така или иначе не искам да споря, еле с адвокат. ;)
А за недоверието - разбира се, че ти вярвам...написаното беше по-скоро закачка.
Хубав ден.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Sisq0 » 02 08 2017, 15:04

Малко офф, ама някой да зачисти поредния бот, че пуска теми на ишлеме в viewforum.php?f=22
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот alexandrov » 02 08 2017, 15:14

Интересно ми е, само на мен ли не ми харесва, че по подразбиране снимките се отварят в същия прозорец, а не в нов? :)
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот trk2 » 02 08 2017, 15:27

alexandrov написа:Интересно ми е, само на мен ли не ми харесва, че по подразбиране снимките се отварят в същия прозорец, а не в нов? :)

На мен също не ми харесва, защото предпочитам снимката или линка да останат отварени за да се върна на нея по-късно, ако се наложи.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ostap » 02 08 2017, 15:33

И на мен не ми харесва, но съм забелязал че не винаги е така. Понякога се отваря нов прозорец. Може би зависи от хоста който се използва?
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 02 08 2017, 16:47

Да, някои имидж сториджи изрично указват на линка да се отваря в нов прозорец.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот senna » 02 08 2017, 17:18

Ако сте пред компютър е лесно, десен бутон на мишката и после с ляв върху "Отваряне на изображението в нов раздел"! ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот monopola » 02 08 2017, 17:29

това със снимките зависи от това какъв сайт за качване на снимки ползвате. Писал съм една тема как да качвате снимки, там съм посочил какво ползвам аз, всеки може да пробва.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Lamer » 02 08 2017, 19:21

monopola написа:И така :)

За момента съм стигнал до следното решение, но нека първо да обясня.
Според има огромна разлика между обявите за часовници и обявите за всичко друго, включително каишки. Смятам, че интервала между ъповете не е от особено значение, когато важи за всички, тоест дали една обява ще се ъпва седмично или през две седмици редът на подреждане ще остане същия, тоест тези, които са загрижени за обявите си пак ще си ги ъпват и ще им стоят отгоре.
Също така смятам, че ъповете на обяви за каишки нямат особен смисъл, тъй като в заглавието на самата тема трудно може да се напише нещо особено отличително за каишката.
Съответно смятам да направя следното - ъповете ще са позволени за обявите за часовници като ще станат през две седмици, а не както досега през една. Ъповете за части, каишки и т.н. ще са забранени или ще са веднъж месечно. Допълнително мисля за някакъв пакет за обяви или закачена тема за каишки, които да могат да ползват сериозните търговци на такива неща. Ако обърнете внимание в подфорума за каишки темите са най-много.

Мисля си, че по този начин ще намалеят като брой ъповете чувствително, без това да засегне особено търговците и въобще продавачите. Оставям за коментари написаното, да видя какво мислите, пък и аз да го помисля още малко, че да намерим най-добрият вариант ::drinks::

Промените в правилата са си твоя работа, разбира се. Има ли механизъм, да разбера за промени, без да изчитам правилата всеки път, когато вляза? Иначе става малко като полицая в храстите, "ко прайм ся" :lol:
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот monopola » 02 08 2017, 21:37

Недей, че са ми болна тема полицаите от няколко дни :(
Ами то реално промени няма, по-скоро някакво прецизиране и тълкуване. А иначе когато има промени ще отразя в нов пост в темата с правилата точните промени. Малко като с Държавен вестник, ама няма как :) Пък и досега никога не съм слагал наказания за първи нарушения, особено пък след промени на правилата.

monopola
МОДЕРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници