DrFranky

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

DrFranky

Мнениеот diran » 06 08 2017, 09:38

Много ме е яд за това, че пича напусна форума. Последните няколко месеца най-интересното тук бяха неговите теми, проекти, разисквания на разни техники и опити да изработи нещо. Ентусиазма и енергията които вложи в тях. Според мен един от най-красивите проекти от членове на форума е осъществен благодрение на него.Опитите на направи ежеседмична сбирка на Софийската група традиция. Много, много усилия положени за една кауза.
Дори и факта, че напусна именно заради несъгласието си с неофициалното разрешение да се публикуват снимни на Ментета във форума и Фейсбук групата е достойно за уважение.
И каква по дяволите беше цялата тая простотия във Фейсбук.
За хората които са нямали честта да проследят събитията в тази помиина яма Фейсбук ще се опитам да я пресъздам.
Започна скучно, снимки на часовници.
След това се развихри на някой хора фантазията и обогатиха снимките на часовниците със "фон" от кучета, котки, коли, бира, плаж, тежки софри и нечия жена само по часовници на непригодни за целта места ::thumb:: . Няма лошо, хубаво е.
Появиха се и хората без фантазия, които започнаха да качват снимки взети от нета, както и да е, и това спря.
И един пиян пич, които нареждаше и си раздаваше телефона, но и той изтрезня и изчезна.
Обаче после последваха снимки на "Панерай" по десет пъти на ден, всеки ден и не му се вижда края и когато DrFranky ПЪРВИ изрази несъгласие със факта, трима от "колегите" се заеха да го дразнят с още повече снимки малоумните си коментари.Лично за мен този акт беше неуважение към целия форум и групата в частност.
И както се очакваше на Нинов не му издържаха нервите. (и на мен не ми хареса тази грозна част)
Последва въвеждане на правила.
После последва юридическо тълкование от адвокатска колегия на тема -що е то Панерай, от която естествено не стана ясно нищо.
Или по скоро аз си го преведох така:
Прилича на жена, носи рокля, гримира се, но не твърди че е жена, значи е жена. Факта че е травестит с брада и мустаци са подробност която нама да забелязваме и да обръщаме внимание, това са проблеми от друго естество.

Всики сме съгласни, че има Оригинал произведен от който трябва където трябва.
Всичко останало е Менте, независимо от наименованията използвани за оправдаването на този факт.
В този ред на мисли защо правилото за Ментета не важи за всички Ментета.
Има Ментета неразличими от оригинала за по 1000-1500лв. С какво часовник за 100лв е по различен, че правилата да не важат за него.
Тук искам да подчертая, че напълно споделям мнението на DrFranky относно цялата ситуация.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Re: DrFranky

Мнениеот alex_slav » 06 08 2017, 09:46

Изобщо не съм знаел за групите във фейсбука, ако може кажете коя е, че да се ограмотя и аз.

Иначе е пределно ясно, колко голяма загуба за болшинството, ще бъде е отсъствието на Нинов.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот stdenev » 06 08 2017, 09:50

Дали е загуба или не, всеки сам да си прецени.
А конкретно (не съм чел полемиката във ФБ, но ми разказаха) по въпроса за Марина Милитаре - този въпрос съм повдигнал още 2012 година, като тогава се гласува и се реши да остане.

viewtopic.php?f=15&t=10507
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Swiss M. » 06 08 2017, 10:21

Присъствието на г-н Нинов във форума може да се опише като колоритно. Човек, който може да си позволи да отстоява мнението си, поради ред причини. Фейсбук групата действително беше ужас преди да се наложат правила. Останах неприятно изненадан как може едни и същи хора тук да разговарят нормално, а там да летят обиди, закани и тн. В това се включи много рязко и г-н Нинов. След като правилата бяха разяснени - а те бяха 1:1 с тези тук, че даже и по-тежки - тук има специална тема за ментета, където всеки, желаещ качва снимки. Във фейсбук групата това е забранено. Иначе и тук и там може да се качват и коментират хомиджи. Тук именно дойде проблема на г-н Нинов - хомиджите на Панераи. Може би ще прекаля с израза, но за мен той се фръцна и то за нещо, което от първия му ден във форума, а и доста преди това е било в действие. За мен ако е желале промяна можеше да повдигне дискусия, гласуване и да се види. Вероятно обаче осъзна, че мнозинството от общността ще бъде за запазване на правилата, които действат без проблем, след това избра да напусне. Жалко наистина, но негово право. От снимките от вчера съдя, че е бил в Бесо, което вероятно означава, че няма против да запази лични контакти с други фенове на часовниците, така че нищо драматично не е станало, който желае ще може да го вижда и да черпи от знания, идеи и енергия.
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот DoctorPhill » 06 08 2017, 10:59

Никой няма право да обижда другите . Не може "мутренско" поведение да се толерира . Форума и ФБ групата са за да си прекарват всички приятно .Тази тема реквием е също напълно излишно ровене в торище .
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот mitadoc » 06 08 2017, 11:20

Пак драми. Незаменими хора няма. Но и предполагам ще поддържа връзка извън форума. Но по спомен Нинов тръгна тук на контра от ден първи. ;)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот diran » 06 08 2017, 11:29

DoctorPhill написа:Никой няма право да обижда другите . Не може "мутренско" поведение да се толерира . Форума и ФБ групата са за да си прекарват всички приятно .Тази тема реквием е също напълно излишно ровене в торище .

Ако неговото е мутренско, то твоето какво беше.
Прочети си коментарите и направи разборка на поведението си и ако сметнеш че е достойно и правилно продължавай в същия дух. Успех.
Поне неговото самочувствие има покритие.
Да взема и аз като теб, да те дразня по същия начин та да видим докога ще издържиш, и клакьорки ще се намерят.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 06 08 2017, 11:36

Диране , Диране не превръщай моля те форума в " Искрено и лично " . Разбрахме , че държиш на Франки-Нинов-Ден , чудесно е , че сте приятели , но тази дискусия е напълно излишна . Не си писал толкова много за интересните неща които сглобяваш колкото пледоарии и метани тук .
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот mitadoc » 06 08 2017, 11:39

diran написа:
DoctorPhill написа:Никой няма право да обижда другите . Не може "мутренско" поведение да се толерира . Форума и ФБ групата са за да си прекарват всички приятно .Тази тема реквием е също напълно излишно ровене в торище .

Прочети си коментарите и направи разборка на поведението си и ако сметнеш че е достойно и правилно продължавай в същия дух. Успех.
Да взема и аз като теб, да те дразня по същия начин та да видим докога ще издържиш, и клакьорки ще се намерят.

Нинов не зачита чуждо мнение и изразява своето грубо. Често е засягал директно или не потребителите. Като толкова ти липсва - знаеш къде е Бесо.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот diran » 06 08 2017, 11:46

mitadoc написа:
diran написа:

Нинов не зачита чуждо мнение и изразява своето грубо. Често е засягал директно или не потребителите. Като толкова ти липсва - знаеш къде е Бесо.

Именно това му харесах на Нинов.
Че има мнение и си го отстоява, за разлика от много други колеги.
На засегнатите дами искренно извинение от негово име.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот stdenev » 06 08 2017, 11:46

mitadoc написа:
diran написа:

+1
Диране, смятам, че този път си се заблудил, да ме прощаваш.
А и да кажа, относно "поне неговото самочувствие има покритие" .
Не съм адвокат на Доктор Фил, но наистина ли смяташ, че неговото няма такова.
Той поне си е сложил "доктор" в ника заслужено, ако ме разбираш. :))
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 06 08 2017, 11:47

интересна драма! само как да я кръстим?? :))
може ли линк относно началото на този сюжет за да влезна и аз в час? :)
иначе колегата нинов,франки едва ли е напуснал форума реално! за мен той си е чист позьор и едва ли ще остави егото си неподхранено! :yawn:
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот mitadoc » 06 08 2017, 12:06

kokokoz написа:интересна драма! само как да я кръстим?? :))
иначе колегата нинов,франки едва ли е напуснал форума реално! за мен той си е чист позьор и едва ли ще остави егото си неподхранено! :yawn:

И аз искам да прочета ::cool::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот diran » 06 08 2017, 13:10

Стояне, какво означава титлата "доктор" ?
И прекалено много са ми годините и познатите за да успея да разбера колко кухо и на моменти дори жалко.
Ако за някой учението и обучението е цел, то за други стъпало за постигане на целите.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот diran » 06 08 2017, 13:12

mitadoc написа:

Не е ли редно първо това направите и после да има мнения по въпроса.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот stdenev » 06 08 2017, 13:19

Дирански,

Ако въпросът ти не е риторичен, да ти отговоря.
За мен тази титла означава много (особенно доктор по медицина ), а да си я слагаш ей така, е най-малкото странно.
Със здраве, братле. Само добри чувства и уважение към теб, знаеш. :) ::thumb::
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 06 08 2017, 13:35

diran написа:
mitadoc написа:

Не е ли редно първо това направите и после да има мнения по въпроса.

моето мнение за нинов е такова още от самия му първи пост!а останалото му поведението само го бетонира!
и понеже никой не дава линк за сапунката аз си правя бегли изводи от тук там написаното!за неосведомените ми то панерай също са менте защото цялостния дизайн е на ролекс! след години го предоставят на панерай за използване тъй като тогава все още не са били търговска марка часовници!( а те стават 94 година) за мен такива дискусии са ненужни,а пък некво фръцване и особенно довода са си направо пуберско поведение!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Puzo » 06 08 2017, 13:44

Направи ми впечатление, че Франки е доста компетентен, пада си само по луксозни часовници и има самочувствие. Ами много ясно! И аз да карам Ламборджини и аз ще имам. Не са много хората в България, които биха се похвалили с това. Негови принципи си има, но не му правеше чест да парадира и да се изтъква за неща от рода на: "Аз не влизам в магазин, в който стоките са под ..." не помня сумата, но четирицифрена беше. Това ми правеше лошо впечатление, иначе пичовски го раздаваше. ;)
Всъщност баннат ли е? Какво се случи?
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Veselka » 06 08 2017, 15:00

Аз нямам профил във фейсбук и благодаря на Диран,че сподели накратко какво се е случило в групата.
Колкото до форума, информацията която имам може да видите тук:
viewtopic.php?f=16&t=12031&start=2980#p324602
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот monopola » 06 08 2017, 15:10

За тези дето не знаят явно ще трябва и да се обясняваме :)

Та, вижте спам темата и феисбук групата, по-конкретно един пост от преди няколко дни. Накратко - групата нямаше правила, смятах, че вътре хората достатъчно са свикнали с начина на общуване във форума и правилата му и няма да има нужда, сгреших явно. ДрФранки започна да се дразни на много пускани реплики вътре, но и освен на репликите на разни хомиджи на модели на Панераи и на съществуващи такива (тоест хомиджи, дето са си почти реплики) и на такива дето даже не наподобяват конкретен модел. Явно е разтълкувал, че правилата относно реплики обхващат и въпросните хомиджи, тоест само хомиджите на Панераи. Във форума никога не е имало забрана за хомиджи. След грозна дискусия във феисбук в която ДрФранки доста грубо обиждаше други потребители аз направих правила на групата, без никакви санкции за никой, просто защото правила нямаше до този момент. Според правилата реплики не може, хомиджи може. Започна се едно тълкуване на това що е то хомидж и т.н. Наложи се да разяснявам правилата, като обръщам внимание, че никога до момента не е имало правило относно хомиджите на Пам, въпроса вече е разискван преди години, с гласуване на членовете на форума се е приело те да останат, аз също съм си обосновал мнението, което е крайно поради простата причина, че все някой трябва да може да вземе крайно решение, в случая съм аз. ДрФранки прецени, че не е съгласен с тези правила и пожела да напусне форума.

Никакви наказания, предупреждения и т.н. не са налагани, просто защото наистина групата беше останала без правила. Решението на ДрФранки е негово, аз също не виждам причина да напуска форума заради нещо подобно, но това е негова работа.

Държа обаче да обърна внимание, в случая на Диран, просто защото той отвори темата :)
Правилата са такива каквито са, те никога няма да бъдат променяни целево за да се удовлетвори или пък не нечие желание. Няма значение за кой потребител става въпрос, промени заради конкретен потребител няма да има, независимо дали има някой сърдит или разочарован.

Та така,мисля че това е историята, а може би и аз съм пропуснал нещо. Доста тъпа ситуация, един интересен потребител решава да си тръгне, надали някой печели нещо от това. Ясно е, че в профила на типичния потребител на форума егото е сериозен фактор и честно казано се надявам Явор да премисли нещата и да се включи пак, защото наистина не виждам никаква полза за нито една от страните в тоя теоритичен конфликт.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници