Дискусия - Как да си купим Omega Speedmaster с "джобни пари"

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници
Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Re: Дискусия - Как да си купим Omega Speedmaster с "джобни п

Мнение от mitadoc » 03 07 2018, 21:25

Смятам, че отдавна някои граници бяха преминати.
Очаквам извинение от Сейкоша за определенията, които използва за мен. Държи се недопустимо. Не ми е приятна нито комуникацията с него, нито нападките му. Все пак имам някакво достойнство.

Извинение и поправка на поведението си.
Daydreamer

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 03 07 2018, 21:48

Lamer написа:За мен озадачаващото в цялата тази странна схема, е следното. Защо е необходимо да се купуват и продават часовници, вместо човек да се напъне и да поработи сериозно това, с което се справя най-добре. Ако най-много му се отдава амбулантна търговия, това е отделен въпрос. Все си мисля, че е по-лесно да се изкарат пари с това, в което си най-добър, вместо с...търкане на билети, условно казано. "Мечтателите" за какво точно мечтаят, 180 л. да се размножат сами до 4000. Това със сигурност няма да се случи. Много съжалявам, че ви разбивам мечтите. И дядо Коледа не съществува, за което също много съжалявам.
Ами щото човекът е решил да си купи часовник именно пак с часовници. Може пък и да е е фенско, предстааш ли си, примерно като за форум за часовници ;), вместо пак да ровите. Ама не, било "амбулантна търговия". Я да видим, "с което се справя най-добре" може да си купи пък Порше, или едвам да си плати сметките? RuKo, давай сега отчет с какво се занимаваш извън часовниците, да я видим и тая работа... :))

Както казвах не защитавам нито Руко, нито Сейкоша, а мои си принципни позиции. Ето и за Сейкоша:

Що не спряхте след това ::thumb:: на края на Сейкоша? Човекът се извини, може и през зъби, за думите си и "гневния и невъздържан език". Вие какво очаквахте, да се качи на масата, да си разкъса ризата и горко да се покае пред всички? След всичко което написа с такава убеденост и яд. И това което е написал иска сила и чест, като се има предвид какъв е. Даже и RuKo написа веднага "Радвам се, че има съгласие вече и на никой не съм отказал да кажа кое и как се е случило", ако съм го разбрал. Сейкоша след това сложи ::thumb::

Ама не, трябва да има още сеир и най добре бой :) И да се опитате да го унижите нататък, да има възмездие, да има още сеир. Почна се пак с хепиенди, логодиария, да бъде повече мъж, грозни неща били, що няма бой, дето ужким това остана назад. Или можеше.

И хвръкнаха пак кофите с лай.., дето бяха подчертани.

Ми продължавайте и нататък, щом толкова ви е интересно. Между другото, ако толкова много искате да е "интересно" и да гледате сеир и по нататъка в други теми, трябваше да се спрете някъде, всичките, но май и за това не се сещате.

Затова и според мен тази тема се износи и дотегна и ако трябва, да се заключи. Или не пишете вече едно и също в нея. Измислете нещо ново. Да се започне с основите на следващата такава тема, може да е по интересна :) ::drinks::

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 03 07 2018, 21:52

Ще взема да си отворя нова тема с по-подробна хронология, че да се измести вниманието от тази :D

sony
Маниак
Регистриран: 16 11 2012, 20:33

Мнение от sony » 03 07 2018, 22:06

phil05 написа:Що не спряхте след това ::thumb:: на края на Сейкоша? Човекът се извини, може и през зъби, за думите си и "гневния и невъздържан език". Вие какво очаквахте, да се качи на масата, да си разкъса ризата и горко да се покае пред всички? След всичко което написа с такава убеденост и яд. И това което е написал иска сила и чест, като се има предвид какъв е. Даже и RuKo написа веднага "Радвам се, че има съгласие вече и на никой не съм отказал да кажа кое и как се е случило", ако съм го разбрал. Сейкоша след това сложи ::thumb::
По принцип съм съгласен с написаното, но все пак да вметна, че Seikosha не е римски император на арената, за да решава съдбата на темата само с един жест на пръст. Мисля, че колкото повече се набляга на това "като се има предвид какъв е", вместо на проблемите, които създава с поведението си, му се прави мечешка услуга по този начин.

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 03 07 2018, 22:18

На няколко пъти МОЛИХ най-колегиално за сдържане и премерен изказ. Очевидно не се получава!
Администраторът на форума вече отправи официално персонално предупреждение.
Аз ще направя същото без да персонифицирам конкретен потребител. Темата няма да я заключа, да видим липсата на сеир и правокации или по-точно на създаващи го, дали няма да я направи безинтересна от само себе си.
Всеки следващ, който си позволи да употреби обиден или подигравателно-ироничен език срещу съфорумник получава едноседмичен бан от мен!

Изказванията с призиви за "бой" ще приема в рамките на хумора и сатирата, макар, че в Перник имаме една интересна сентенция - Човек е най-остроумен точно преди да му паднат предните зъби.
Който желае, може да пробва и да провери дали действа предупреждението ми!
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Made in Bulgaria
Активен
Регистриран: 09 04 2018, 17:34

Мнение от Made in Bulgaria » 03 07 2018, 22:28

Нямам представа за какво говорите... Свилен Славов се казвам. От Правец съм, но и аз, и жена ми работим и живеем в София. Явно сте с грешка. Просто явно имаме сходни възгледи с този, за който говорите.

sony
Маниак
Регистриран: 16 11 2012, 20:33

Мнение от sony » 03 07 2018, 22:31

Извинявам се за последния си пост, наистина попрекалявам, може би защото все още си спомням за Мунчо и не само. Ако има нужда, ще перифразирам ::thumb::

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 03 07 2018, 22:39

phil05 написа:
Ами щото човекът е решил да си купи часовник именно пак с часовници. Може пък и да е е фенско, предстааш ли си, примерно като за форум за часовници ;), вместо пак да ровите. Ама не, било "амбулантна търговия". Я да видим, "с което се справя най-добре" може да си купи пък Порше, или едвам да си плати сметките? RuKo, давай сега отчет с какво се занимаваш извън часовниците, да я видим и тая работа... :))

Както казвах не защитавам нито Руко, нито Сейкоша, а мои си принципни позиции. Ето и за Сейкоша:

Що не спряхте след това ::thumb:: на края на Сейкоша? Човекът се извини, може и през зъби, за думите си и "гневния и невъздържан език". Вие какво очаквахте, да се качи на масата, да си разкъса ризата и горко да се покае пред всички? След всичко което написа с такава убеденост и яд. И това което е написал иска сила и чест, като се има предвид какъв е. Даже и RuKo написа веднага "Радвам се, че има съгласие вече и на никой не съм отказал да кажа кое и как се е случило", ако съм го разбрал. Сейкоша след това сложи ::thumb::

Ама не, трябва да има още сеир и най добре бой :) И да се опитате да го унижите нататък, да има възмездие, да има още сеир. Почна се пак с хепиенди, логодиария, да бъде повече мъж, грозни неща били, що няма бой, дето ужким това остана назад. Или можеше.

Ми продължавайте и нататък, щом толкова ви е интересно. Между другото, ако толкова много искате да е "интересно" и да гледате сеир и по нататъка в други теми, трябваше да се спрете някъде, всичките, но май и за това не се сещате.

Затова и според мен тази тема се износи и дотегна и ако трябва, да се заключи. Или не пишете вече едно и също в нея. Измислете нещо ново. Да се започне с основите на следващата такава тема, може да е по интересна :) ::drinks::
Това, от позицията на какъв го написа? Може ли, да се опиташ в две изречения да си синтезираш мисълта. Нищо не се разбира. Може някой да ти се притече на помощ, само да е кратичко и ясничко.
Да ти поясня какво е амбулантен-http://rechnik.info/%D0%B0%D0%BC%D0%B1% ... 0%B5%D0%BD

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 03 07 2018, 22:43

Не персонализирам и не визирам никого, @Sony. Просто всеки следващ позволил си не премерен изказ по отношение на съфорумник/ци без значение кога и как е бил правокиран да го направи.
Made in Bulgaria написа:Нямам представа за какво говорите... Свилен Славов се казвам. От Правец съм, но и аз, и жена ми работим и живеем в София. Явно сте с грешка. Просто явно имаме сходни възгледи с този, за който говорите.
Проверих IP - то на колегата, съмненията за потребителски мултиакаунтинг са неоснователни.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 07 2018, 22:46

За пореден път като се видиш на тясно, се правиш, че не разбираш. Съвсем ясно си е. Хайде давай сега още, че не стига :)).

maildaemon
Активен
Регистриран: 15 04 2015, 15:37

Мнение от maildaemon » 03 07 2018, 22:53

Викаш сеирджиите да го ядът а? Ама нещо в 30 поста не успя като мъж да си кажеш каквото имаше и то след като ти даде някакъв измислен ултиматум и само редеше да видиш колко хора ще се вържат на тъпотиите. Май сеирджията си ти джанъм. Още - Не обърна внимание, че аз само измервах времето дето ти си дал за ултиматума, нито бях пристрастен, нито имах мнение по тъпите ти тези. Ама айде... С много сложен изказ си, образа на тъжния рицар, и псуваш ли ни псуваш (поради някаква причина толерирано от модераторите) ама надявам се да знаеш че с тоя лют език, после и на изхода ще пари...

ISDP
Почитател
Регистриран: 15 06 2016, 04:58

Мнение от ISDP » 03 07 2018, 23:01

Моите уважения към Сена и Монопола ама тая тема си беше за "ключ" още преди 100 - 150 поста... Че нещо взе да става тарапана :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 03 07 2018, 23:10

ISDP написа:Моите уважения към Сена и Монопола ама тая тема си беше за "ключ" още преди 100 - 150 поста... Че нещо взе да става тарапана :)

Заключването е равносилно на цензура. Живеем в свободна държава и всеки има право да изкаже мнение или да защити и обоснове собственото си такова!

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 07 2018, 23:32

Lamer написа:
phil05 написа:

Това, от позицията на какъв го написа? Може ли, да се опиташ в две изречения да си синтезираш мисълта. Нищо не се разбира. Може някой да ти се притече на помощ, само да е кратичко и ясничко.
Да ти поясня какво е амбулантен-http://rechnik.info/%D0%B0%D0%BC%D0%B1% ... 0%B5%D0%BD
Хм видях линка, щом искаш ето в две изречения, въпреки че е пределно ясно.

"Не е хубаво" ::angel:: меко казано (и за да спазим предупреждението на модератора :)) ) да се дават определения на някой като "амбулантен търговец", без да се знае със сигурност дали "пътува и продава или продава на открито и на различни места", според определението в линка.

И в такъв случай това е "обиден или подигравателно-ироничен език" да му се не видят и кавичките, ама щом се налага..., който ни посъветваха да спрем, щом като гледам не можем сами ::angel::

Сега вече ясно ли е, или трябва само в едно изречение? Може и с една дума, но ще нарушим правилата :)
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Сега извън отговора и двете изречения, ако позволиш. Не можеш да настигнеш най добрите постижения в тази тема, така че по добре да спрем тази и други сюжетни линии като с подмушнатите амбулантни търговци.

Дано се свърши скоро и без цензура, и аз съм за свободните мнения.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 03 07 2018, 23:35

senna написа:
ISDP написа:Моите уважения към Сена и Монопола ама тая тема си беше за "ключ" още преди 100 - 150 поста... Че нещо взе да става тарапана :)

Заключването е равносилно на цензура. Живеем в свободна държава и всеки има право да изкаже мнение или да защити и обоснове собственото си такова!
цензура на свободното слово или на безумните простотии и тъпотии??
едно е свобода,съвсем друго е свободия!
тук е основно от второто!
аз я заключвам!пък който както иска да го тълкува!

Заключена

Върни се в “За strelki.info - Българският форум за часовници”