Как да разбера дали слънчевите очила са оригинални?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
NANI
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 21:38

Re: Как да разбера дали слънчевите очила са оригинални?

Мнение от NANI » 02 10 2014, 20:48

Някой поръчвал ли е от тук? Дали магазинът е надежден, защото цените ми се струват ниски?
http://www.leonardo.bg/index.php?lang=bg
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 02 10 2014, 21:11

NANI написа:Някой поръчвал ли е от тук? Дали магазинът е надежден, защото цените ми се струват ниски?
абсолютно надежден.

Потребителски аватар
NANI
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 21:38

Мнение от NANI » 02 10 2014, 21:26

kokokoz написа:
NANI написа:Някой поръчвал ли е от тук? Дали магазинът е надежден, защото цените ми се струват ниски?
абсолютно надежден.
Благодаря, сега остава да поръчам и да стискам палци, да ми отиват :-D ::drinks::
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица

Потребителски аватар
BAHKATA
Маниак
Регистриран: 11 10 2012, 12:29

Мнение от BAHKATA » 03 10 2014, 08:50

Аз съм купувал от там, страхотни професионалисти са, но все пак пробвай някъде модела преди да го поръчаш да няма сърдити после... :))

Потребителски аватар
saniti
Маниак
Регистриран: 03 02 2014, 18:13

Мнение от saniti » 03 10 2014, 09:10

Поръчвал съм няколко пъти от sunglasses-shop.bg и честно казано останах адски очарован и приятно изненадан. След поръчката веднага ми се обадиха по телефона, обясниха ми с точност и с огромно търпение кои очила имат налични, препоръчаха ми модели и ми обърнаха много голямо внимание. Пристигнаха на другия ден в оригинална опаковка+гаранционна карта, старателно попълнена фактура и касов бон. И доставката до адрес е безплатна със Speedy.

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 23 12 2015, 19:26

Темата е поостаряла, но покрай поредния опит да ми набутат Ray-Ban ментак в Ибей, се поразрових в нета и открих няколко полезни неща :) Първото е кратко ръководство за бъдещите притежатели на очила от въпросната марка:

http://www.ebay.co.uk/gds/How-to-Identi ... 523/g.html

Второто е линк към страницата на марката, на който досега не съм обръщал внимание, но се оказа много полезно - най-малкото да види човек дали даден модел ще му пасва. "Виртуално огледало", на което всеки може да види как му стоят очилата http://www.ray-ban.com/usa/virtual-mirror Лично аз доста се позабавлявах с него :)) ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
asito
Активен
Регистриран: 03 12 2010, 20:24

Мнение от asito » 24 12 2015, 13:11

Кво ли не измислят вече.Много се забавлявах и аз :)

Made in Bulgaria
Напредващ
Регистриран: 09 04 2018, 17:34

Мнение от Made in Bulgaria » 14 04 2018, 14:51

Ползвам от 2 години само Рей Бан. Имам и Полароид, но събират прах. Да, Луксотика, не е като едновремешните американски, но си е Рей Бан. Рай за очите.
И много култови модели са с филтър без поляризация и моите са такива. Поляризираните почват от 350 лв...
Ултравиолетова защита е едно, поляризация - съвсем друго. Но който не разбира, като види очила не отговарящи на тестове за поляризация, моментално хоп, менте. Не е така. Дори без поляризация се предпочитат често. :)

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 14 04 2018, 15:38

Аз ползвам Siluette и съм много доволен. Определено безрамковите по не се усещат от Рейбан-ите.

Потребителски аватар
lp1
Активен
Регистриран: 04 03 2015, 17:43

Мнение от lp1 » 14 04 2018, 18:47

kokokoz написа:
neznamue написа:Много хубаво филмче ::up::
kagebista, ясно е че 95% от „марковите“ стоки се купуват заради един надпис adidas или лепенка D&G. Но за рей бан не съм на това мнение. Наскоро бях в една оптика както ме посъветваха колегите. Разгледах различни модели и гледах през тях както препоръча сър Томаз. След това мерих и един авиатор и разликата беше наистина осезаема. А и самата изработка, дори калъфчето, кърпичката лъхат на качество и изключителна прецизност в изработката.
колега аз съм оптик,имам оптика,дори съм бил там където е снимано филмчето,макар,че не показват едно място където държат така нареченият брак! който като количество е напълно идентичен с готовата продукция,също и в де-риго съм бил!
вервай ми,че рейбан по нищо не се отличава от всички останали други очила!
значи готовата субстанция е кьорнинг,след това се слагат няколко други примеса за качество,а на някой и антирефлекс! и след това се метат на една дълга линия и се започват щампите върху стъклата за определените марки!
самата субстанция я ползват почти всички производители на лещи в света!има-няма това са около 70% от което си прави извода,че на всички качеството е почти едно и също!както се казва екстрите са разликата между дадени производители на лещи.
някога рейбан наистина бяха номер едно като качество! стъклата се правеха в би-ел!фирма специализирана в оптиката,която е от фирмите прилежащи към НАСА,рамките се правеха от 100% стомана без никакви примеси и се позлатяваха!те имат един вид леща която се обозначава технически със номера G-15,която е кръстоска между определени цветни нюанси на зелено,черно и кафяво и с този леща рейбан става най известна като марка!а сега са си чиста проба масовка която просто печели от стари лаври!
другото което е,че всяко око различно реагира на комфорта на цветоусещането на лещите,едни се чувстват по спокойни с така наречената леща горска сянка,други с кафяви нюанси,с зелени и те така!
качеството на лещата се определя от нейната аберация,тоест от това кога и как започва да изкривява образа,а не от цвета и.
има фирми които са специализирани в производството само лещи,рамки и очила и само с това се занимават!както се казва всичко е инхаус!естествено,че има и лещи които струват пет-цифрени суми заради материалите и разработките върху тях.но всичко това вече е съвсем друга работа! :))
от всичко написано до тук единствено кагебиста е в най вярната посока.
просто нещо се набляга на тези градски легенди за това,че фирмите пробутвали ментета за оригинали! :lol: :lol: :lol:
просто купувай това което ти харесва! непрекъснато се правят разпродажби,което значи,че ще си на делавера при покупката! ::up::
Здравейте колега, имате ли представа кои модели на Ray Ban имат антирефлекс на вътрешната страна. Мен лично постоянно ме дразнят проблясъци които идват зад мен на мойте авиатори.
Един мъж има нужда от един аксесоар и това часовника на ръката му !

Made in Bulgaria
Напредващ

Мнение от Made in Bulgaria » 14 04 2018, 19:21

Аз мога да кажа. Ето тук има няколко модела Авиатори 3025 с антирефлекс, ще ги откриете.
https://www.sunglasses-shop.bg/index.ph ... =15/page=3

Потребителски аватар
lp1
Активен

Мнение от lp1 » 14 04 2018, 19:38

Да благодаря, а по какво се разпизнава имат ли антирефлекс.

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 16:54

Мнение от KDelchev » 17 04 2018, 21:59

lp1 написа:Да благодаря, а по какво се разпизнава имат ли антирефлекс.
Доколкото съм наясно с материята, Рей Бан имат маркирано "Р" след логото на самото стъкло.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 18 04 2018, 00:01

KDelchev написа:
lp1 написа:Да благодаря, а по какво се разпизнава имат ли антирефлекс.
Доколкото съм наясно с материята, Рей Бан имат маркирано "Р" след логото на самото стъкло.
означава,че лещата е поляризирана! а относно антирефлекса,е най добре колегата да мине през някоя оптика и там ще му покажат нагледно и визуално каква представлява!

Потребителски аватар
lp1
Активен

Мнение от lp1 » 18 04 2018, 08:28

Да проучих въпроса, антирефлекс имат само броени модели, когато погледнеш от 20-30 см под различен ъгъл от вътрешната страна на очилата, ясно се вижда синия отенък на антирефлекса. Разликата с тези които нямат от същият модел е поразителна. Общо взето ако нямат АР не препоръчвам за шофиране! Тези които имат са просто върха !
Поздрави на свички :)

Made in Bulgaria
Напредващ

Мнение от Made in Bulgaria » 18 04 2018, 09:11

Имам Авиатор с антирефлекс и Уайфарер без... Разлика има от антирефлекса, но и през двата модела се вижда идеално.
Дори Рей Бан да е част от Луксотика, моделите си остават култови за мен.
Авиаторски очила не знам дали има марка, която да прави по-добри, в диапазона до 400-500 лв.
Нито Карера ме кефят, нито Гесс... Порше Дизайн са готини, да речем...
От 2 години не свалям моя Рей Бан и с тея кристални стъкла и на двата модела, усещаш нещо масивно.
Всички други с поликарбонатни стъкла ми се струват като играчка.

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Мнение от Kuonyy » 26 04 2018, 17:03

На път съмм да си купя нов чифт очила. Имам RayBan, който ми допада много, но сега искам да взема авиаторски модел. Ще се ползва за шофиране и не само, но основно. Също и заблязвам, че виждам отражение на окото си от вътрешната страна на лещите. Това ме дразни много. Бюджетът не е от значение в случая.
Поляризирани ли да взема или не?
Поляризираните могат ли да имат антирефлекс (поне вътрешен) ?
Поляризираните лещи могат ли да са с огледална повърхност?
От къде да купя?

Потребителски аватар
lp1
Активен

Мнение от lp1 » 26 04 2018, 17:19

Проблема ще се реши само с вътрешен антирефлекс, в противен случай винаги ще виждаш отражение. Поляризацията не помага в този случай. Има модели от серията Авиатор с антирефлекс но не всички, мойте са 001/51 с антифефлекс, имам и без но там е голям купон като шофираш, като дискотека са !
Айде със здраве :)

Made in Bulgaria
Напредващ

Мнение от Made in Bulgaria » 27 04 2018, 09:05

Препоръчвам ето този сайт: https://www.sunglasses-shop.bg/ Цените са много по-ниски от оптиките, а гаранцията за автентичност е ясна. Получавате очилата със Спийди, с документация и сертификат от Луксотика, кутии, книжки, всичко. :) Цените са супер, в сравнение с 360 лв в Леонардо примерно, за еднакъв модел.
https://www.sunglasses-shop.bg/RB-3025- ... earch=3025 ето го модел с антирефлекс и без поляризация, в случая не е нужна... Цената е доста добре. Разгледайте и другите модели с антирефлекс. Успех.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 27 04 2018, 10:15

Made in Bulgaria написа:Препоръчвам ето този сайт: https://www.sunglasses-shop.bg/ Цените са много по-ниски от оптиките, а гаранцията за автентичност е ясна. Получавате очилата със Спийди, с документация и сертификат от Луксотика, кутии, книжки, всичко. :) Цените са супер, в сравнение с 360 лв в Леонардо примерно, за еднакъв модел.
https://www.sunglasses-shop.bg/RB-3025- ... earch=3025 ето го модел с антирефлекс и без поляризация, в случая не е нужна... Цената е доста добре. Разгледайте и другите модели с антирефлекс. Успех.
Този сайт,както и други такива сайтове позиционирани в България взимат очила,рамки,консумативи и резервни части от вносителите на тези марки! те нищо не внасят тъй като нямат оторизирани търговски права! а вносителите на всички тези марки са Леонардо,Оптикласа,Джой фешън,Юви и др. та наистина ли мислиш,че изброените вносители ще продават във собствените си оптики по скъпо от колкото в този сайт ??? :yawn:
Тези сайтове нямат склад и всичко което се поръча от даден потребител се взима директно от вносителя!
В момента във всички оптики слънчевите очила се продават между 20 и 70% намаление,като средното на новите колекции е 35%! тъй като конкуренцията е голяма и отстъпките са доста големи! да не говорим,че на место вероятността да получиш още отстъпка е много голяма!
Това,че ти или някой други не са разбрали за цената и намалението от нея не означава,че веднага трябва да се хулят търговците и вносителите!друго което е,има ексклузивни марки като Дитта,Казал,Цили които тук са на такива цени,че направо са на половината в сравнение за европейския,азиатския и американски пазар!
преди да давате генерални заключения първо се информирайте правилно и коректно!

Отговори

Върни се в “Всичко останало”