За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Re: За парфюмите

Мнение от vspiridonov » 06 05 2018, 20:28

Привет, колега.

Не съм казвал, че викинга е вечерен или тежък :).
Казах, че приятел, който си пада по тежките аромати сметна пипера във викинга за много хубав и за това хареса аромата.

Иначе си съвсем прав - лайм, мента, лавандула рядко водят до тежки аромати :) .

В Олфактив - Comme des Garcons, Kilian, Creed, ADP. Амоаж не се внася вече от тях. ::drinks::

ПП: Ако ти допадне пипера във викинга, опитай COMME DES GARÇONS Luxe Patchouli. Там пипера е като за шкембе чорба :))).

ПП2: Колеги, аз ненормален ли съм или? Тая седмица пия бирички на една тераса в Пирин. Има бира, има мезенца, компанийка алабала, всичко точно. Ама нещо ми липсва. Та се заметох обратно в хотела, пръснах малко от най-любимия парфюм и после се върнах. След това всичко си беше точно :lol: :lol: , нищо, че бех по спортни гащи и тениска :lol: .

Longines_admiral написа:Благодаря колега за изчерпателният отговор по въпроса за викинг-а!
Значи донякъде да разбирам че викинг-а е по скоро вечерен аромат,отколкото зс през деня.явно е и по тежичък като цяло,малко странно впредвид лавандулата и ветивер-а в него :roll:
В олфактив предполагам повечето модели ги има на крийд... :roll:
Кои други марки може да се погледнат там...

Longines_admiral
Активен
Регистриран: 31 12 2014, 18:09

Мнение от Longines_admiral » 07 05 2018, 15:31

Този викинг в олфактив 100 мл мисля че е малко над 400 в енцо е 960 лв.
Много голяма разлика :roll:

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 07 05 2018, 22:11

george2502 написа:Penghalion, Serge Lutens, Amoage... The Different Company по различни неща от този тип.

Sent from my G8341 using Tapatalk
Поправка, извадили са Serge Lutens, оставили са го само Circle и са пуснали много Killian и Bairedo.

Sent from my G8341 using Tapatalk

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 19 05 2018, 22:13

http://www.bleauog.com/category/perfumes/ - интересен блог за свободното време.

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 07 06 2018, 17:31

Да раздвижим леко темата... днес се сдобих с това:
Изображение

От доста време му се каних и един подарък от "Венера Козметикс" (под формата на код за отстъпка) катализира покупката. Първоначални впечатления - нелоши. В голяма степен идентичен с "Encre Noire" (но не чак така монотонен) + винтажен полъх от "Quorum" на Antonio Puig. В интерес на истината очаквах да е една идея по-разнообразен, предвид сумата ароматни съставки в него, но в никакъв случай не съм разочарован. Който си пада по ветивера предположително ще го хареса, младежите - едва ли :)) ?!

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 07 06 2018, 19:14

Тор10 на ветиверите :thumbup:
Третото преформулиране за последните двадесетина години,определено доста по- дорбо от предходното,с бялата метална капачка.
Харесва ми в първите два часа,откриването просто е чудесно,свежо,и естествено,лайм над бергамо,без кисели бележки,
след това ветивер,чист,земен,в изобилие,
Соленото изсъхването обаче ми идва малко разпрашено,без плътността на Styrax,с която характерно завършваха по-старите фланкери
Всъщност,съвременни аромати,приемани с лекота от модерните момчурляци,са доста близо като композиция,и изграждане на аромата, при BelAmi на Hermes,или Grey vetyver на Тom Ford,единствено парфюмната концентрация,и качествените съставки оправдават донякъде цената
Чудесен избор :thumbup:r
Последна промяна от otof на 07 06 2018, 19:55, променено общо 1 път.
Изображение

otof
Маниак

Мнение от otof » 07 06 2018, 19:52

Най-новата,EXTREME версия, може да се разглежда и като полунеуспешна,
Често се злоупотребява с подобни екстриймни маркетинг заглавия,
Резултата е претупано откриване,цитруса е смачкан от пипер,и индийско орехче,доста финни,и кратки всъщност,
ветивер средата обаче бледнее,леко замърсена,напудрена,усещане за ароматизирана амбалажна хартия,там където обикновено се очаква велур и кожа
Лек,сладникаво-упойващ цвят на тютюн в края
Не,не е лош,ако избора се ограничава до един,този става за цял ден
Три часа разгръщане,без да дразни
Изображение
Изображение

otof
Маниак

Мнение от otof » 07 06 2018, 21:26

cef2 написа:Продължавам с пробите в света на ароматите, въпреки слабото си обоняние. Пробвах Italian Cypress на Tom Ford / в магазин на китките/. Не знам какво съм се втренчил в Tom Ford. На всякъде където прочетох за него отзивите са повече от добри, но /отново но/ всички около мен които попитах за мнение ми казаха , че миризмата е на бръснарски одеколон, дори някои твърдяха , че е т"Тройной" ?!?!? Чудно биха ми били любопитни коментарите ви . ::drinks::
Aйде един позакъснял коментар от мен
Много ниско сравнение с този Тройной :)
позабравихме вече този одеколон,а който помни,със сигурност го свързва със социализма,и СССР,
Всъщност,началото на производството му започва доста по-рано,преди ВСОР
Мента,лавандула,карамфил са основните съставки,но не на тях се дължи името.Подробности за произхода му обяче навярно ще отегчат доста колеги :))
Първата асоциация е спирта,в доста щедра концентрация,ползван с много предназначения
В този смисъл сравнението с TF произволен,е неточно,най-малко за висококачествените съставки използвани без компромис
Има и още един съществен момент,
Никаква гаранция,че ще харесаш нещо от TF,въпреки широкия набор от аромати които предлага
За мен лично,повечето от мъжките му парфюми са силно надценени,като в стойностно отношение има огромно предлагане в сегмента,известен преди като NISHE парфюм
А отзиви в блогове,и форуми бол...като платиш 200-250$ l,щеш не щеш,ще трябва да си го харесваш
Ползвам Grey Vetyver,и Anthracite/рядко/
Изображение

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 07 06 2018, 22:22

otof написа:Тор10 на ветиверите :thumbup:
Третото преформулиране за последните двадесетина години,определено доста по- дорбо от предходното,с бялата метална капачка.
Харесва ми в първите два часа,откриването просто е чудесно,свежо,и естествено,лайм над бергамо,без кисели бележки,
след това ветивер,чист,земен,в изобилие,
Соленото изсъхването обаче ми идва малко разпрашено,без плътността на Styrax,с която характерно завършваха по-старите фланкери
Всъщност,съвременни аромати,приемани с лекота от модерните момчурляци,са доста близо като композиция,и изграждане на аромата, при BelAmi на Hermes,или Grey vetyver на Тom Ford,единствено парфюмната концентрация,и качествените съставки оправдават донякъде цената
Чудесен избор :thumbup:r
Коментарът на коментара ти е просто излишен - трудно ще се намери някой, който да го направи по-точно и/или компетентно :thumbup: ! Никакво впечатление нямам от предшествениците му, а "Hermes"-овият и "Тom Ford"-овият ветивери ми идват малко "нанагорно" :wink: ... но явно и няма за какво толкова да съжалявам. По отношение екстриймните варианти обикновено съм по-скоро скептичен точно поради причините, които си изтъкнал, което естествено не слага всички такива под общ знаменател. Относно прословутите аромати на г-н Форд преди време съм ползвал само този (тестер):

Изображение

, който в никакъв случай не е лош, но и не е нещо чак толкова "уау"-ско, колкото очаквах.

otof
Маниак

Мнение от otof » 07 06 2018, 22:44

Amber Eyes, :)
този поне е в ценавата категория на 100$
Носа е Ив Казар
Шапка Ести Лоудър
Криътив/реклама/ Том Форд
Изображение

trustnoone
Напредващ
Регистриран: 02 02 2014, 21:00

Мнение от trustnoone » 08 06 2018, 00:28

Аз онзи ден взех един такъв, че да има разнообразие за лятото:
Изображение

Потребителски аватар
mirel
Новобранец
Регистриран: 23 08 2017, 13:43

Мнение от mirel » 08 06 2018, 13:38

От къде си купувате парфюми?

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 08 06 2018, 17:27

mirel написа:От къде си купувате парфюми?
От интернет аз лично съм купувал от следните: за оригинали - https://fragrances.bg (имат и реален магазин в Пловдив, откъдето съм), https://www.get.bg/parfyumeriya.html , https://www.parfumi-shop.net и https://www.enzo.bg/parfyumi/ ; за аналози - https://sangado.bg и http://giza-perfumes.eu - страхотни попадения и от двата сайта :thumbup: (и като качество на съставките, и като трайност). Иначе - от някои от многото парфюмерийни магазини в града.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 08 06 2018, 21:04

Привет,

аз съм купил 2 от Дебенамс (гучи и исей), 2 от The circle (адп куерция и колония есенза), 1 от Olfactive (авентус на крийд).

::drinks::

Longines_admiral
Активен

Мнение от Longines_admiral » 11 06 2018, 00:28

Здравейте,
Колега аврнтус-а скоро ли си го купувал?
Дали е възможно да погледнеш бач кода на парфюма,и да ни информираш за това коя партида се предлага в олфактив,защото доколкото ми е известно в годините различните партиди на този модел са доста “лавиращи” в аромата на авентус-а и доколкото ми е известно има доста лоши партиди от него.

otof
Маниак

Мнение от otof » 11 06 2018, 09:04

Longines_admiral написа:Здравейте,
Дали е възможно да погледнеш бач кода на парфюма,и да ни информираш за това коя партида се предлага в олфактив,защото доколкото ми е известно в годините различните партиди на този модел са доста “лавиращи” в аромата на авентус-а и доколкото ми е известно има доста лоши партиди от него.
Докато Венко погледне партидния номер,ще си позволя една вметка
в случая не става въпрос за лоши партиди,или за ново преформулиране,/Aventus се предлага от 2010/
а най-общо за променливо съотношение между пладовете отТOP-a- касис-ананас от една страна,и димното опушване в базата
Този проблем започна да се експонира доста отдавна,още в първите години от предлагането,като за мен е учудващо,и дори леко смущаващо,в предвид наистина висококачествените съставки използвани от бранда
Изображение

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 11 06 2018, 09:09

Привет, колега.
Авентус-а е купен на 17 03 2018 (според поста ми във форума тук :)) ).
Що се късае за партида и т.н - мога да споделя към средата на седмицата, когато се прибера вкъщи.

@otof, респект отново за знанията, които споделяш!
Longines_admiral написа:Здравейте,

Longines_admiral
Активен

Мнение от Longines_admiral » 13 06 2018, 22:35

Ето тук има някаква таблица за различните партиди за авентуса през годините:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 2117459015

незнам до колко е достоверна тази информация,но аз лично имах партида:17W01
И беше страхотна.

otof
Маниак

Мнение от otof » 14 06 2018, 09:04

Най-вероятно много малко достоверна
в предвид екселския формат,и скалата 1-10 :)
Информацията за мен е само в най-ляво,където са партидните номера,при положение,че ги приемем за реални,с леко съмнение,за прекалено много партиди,дори за този дълъг период
Има подобна практика при производството на сложни,и скъпи аромати да се предлагат няколко успоредни производства предвидени за райони с различни климатични условия
В случая подобно разнообразие обаче наистина е необяснимо за мен
На практика ,тези притеснения са силно преекснонирани,трябва да си абсолютен AVENTUS ФЕН,
с поне два от диаметрално изградени аромата, еднакво дълго използвани,и съхранявани,за да започне да се прокрадва съмнение че нещо не е баш така,абстрахирайки се от ефекти 'втори нос'-nose blindness
Хубавото е че все още никой официално не говори за преформулиране
Последна промяна от otof на 14 06 2018, 10:35, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 14 06 2018, 09:25

Направо ме ошашавихте с познания по тази миризлива продуктова тема :crazy: Нямам търпение какво ще бъде, като почнете да бистрите лака за нокти. :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало”