Въпрос за Subaru Forester 2.0 Diesel 2014 или ?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Re: Въпрос за Subaru Forester 2.0 Diesel 2014 или ?

Мнение от Junghans » 03 09 2015, 16:42

Дааа... phil05 ми взе предимство ;) Пасата е хубав, ако си искал да ни покажеш новата си кола - ОК, супер е , но има друга тема, ето тук: http://strelki.info/viewtopic.php?f=26&t=1142 . Нека те подсетя, тук темата започна с избор на СУВ, а след моя избор аз пиша основно как се държи, положителни, отрицателни.....Това мисля ще е полезна информация относно престоящ избор на друг колега, както виждате съм обективен, плюсове и минуси... Не съм скрил нищо и няма да скрия, дори лошото, защото колега не харесвам азиатски продукти, дори и сега ме дразни факта че колата е произведена на изток, такъв съм си...как стигнах до нея е описано, без да искам :) Така че колега ако колата се издъни, както теб е издънила твоята Трибека ще празнуваме заедно ;) но за сега не мисля че имам повод за шампанско! За твоя предишен избор съжалявам, но ако си направиш труда и прочетеш това е най слабото излизало някога от Субару и ти си се набучил, сори! В тоя смисъл прав си да се радваш на новата си придобивка, дори и Застава ще те радва мисля :) Много безаварийни км с Пасата! 4х4 ли е поне кажи?
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

Потребителски аватар
Junghans
Маниак

Мнение от Junghans » 03 09 2015, 17:08

trk2 написа:Попитах защото във фирмата умувахме каква служебна кола да вземем. Сега сме с КИА, навремето я избрахме по ирационални мотиви. На мен ми се искаше новия джип да е 3 литровия Тойота защото изглежда масивно и надеждно, но се оказа по- муден от киа-та.
Така че избора клонеше към БМВ х5
Между другото киа-та е пълна пародия в снега.
Да ти кажа според парите, аз взех тази преди всичко защото имах бюджет 50 000лв. , че дадох повече дадох, то с колата е като при строеж или ремонт у дома :)
Аз я избрах основно заради 4х4то , не исках да съм поредният с Халдекс 4х4, което ако ме питаш е МОЛ изпълнение. Исках кола за гора и зима и това все още за мен е Субару, вече порядъчно издрана от драки и клони. Исках също поведение като онези старите коли, преди 20 години, имам го, ела да чуеш като сменям скоростите как трака приятно лоста! Не исках колата да решава кога да включи и задните гуми, исках ги зацепени. Разбира се има си ABS-си и всички системи за сигурност, дори има 5 звезди NCAP... цената е много под БМВ, сори толкова пари имам...Исках да е стабилна по завоите, тухла е за СУВ...
Също така не мога да пропусна и боксер мотора, все пак останаха Порше, Субару и БМВ, няма ги онези яки Алфа Ромео, сега е само един ..... ФИАТ, кефя се не е лесно да го правиш, разбира се не е лесен и за ремонт, изважда се целият, мисля дори и за дюзи да смениш ;)
Повтарям никого не убеждавам за Субару, самият аз не му вярвам, но няма причина да не повторя за сега.
БМВ си е готина кола, харесвам интериора, обичам немската брадва!
Избери тази дето ти е на сърце, знаеш колата и жена на късмет :)
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 03 09 2015, 19:21

Е трябваше с това да почнеш, че тя по- евтина от КИА-та :shock: Мисля че си направил отличен избор ::thumb::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 03 09 2015, 22:00

И аз най искрено ти пожелавам никакви проблеми нататък, да си върви така поне до 150 000, както е сега на 40-50 000. То си е нормално. Няма лошо от време на време да не се сбъдват разни предсказания, какво се трошало и скърцало - не е задължително. То си е и до поддръжка и начин на каране. Ако беше и автомат, дето казваш - това много пази, и мотор и колянов вал, и всичко пази. И на X3 се трошала раздатката на 50 000 - моята раздатка на 182 000 защо си е като нова? Чукам на дърво, де... :) . Смених и маслото на 100 000 и ей сега скоро на близо 180 000, майсторът вика - нямаше защо да го сменяме, беше си като ново. Вярно, автомат е, ама 3.0 бензин и си товари. Това между другото.

Потребителски аватар
Junghans
Маниак

Мнение от Junghans » 11 07 2018, 14:16

Да затворя тази тема, вчера продадох Субаруто, на 135000км, в перфектна форма. Никакви оплаквания, тракания и нищо не беше сменено по него за този период, само масла и филтри. Като слушам познати рядко има такива коли в наше време. Субару, чакам новият модел 2019!

Отговори

Върни се в “Всичко останало”