За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Re: За парфюмите

Мнение от gordanz » 29 11 2018, 17:23

За мен не е толкова кожа, но ми е странен... Трябва да го взема от брата за проба :)

PS лека попварка, та в Гучи гилти абсолю кожата е много интересна и различн натрапчива, понеже ме запалихте и бях в мола ходих да тествам...
Та все още мнението ми е, че парфюмя е изключително интересно развтие за фирмата Гучи и мисля, че ще има фенове, но за мен е тежък самото за мен ухание на моторно масло както го опричилявам аз е много специфично. Мисля,че е заради комбинацията от кожа и пачули, аз лично не долавям Ветивер в чистата му форма, но може би повече омесени дървесни нотки с кожа и пачули. Като цяло мисля,че е един различен аромат, който трябва да се пробва от всеки почитател и запален по парфюмите човек, но е доста специфичен и различен. ::up:: :)

Craft beers are the best beers ::drinks::
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 30 11 2018, 20:25

Парфюмът е доста траен при мен - 6ч+.
Гилтито се харесва много на хора с позитивен поглед към арабските миризми, НО пак казвам, че синтетиката блъска жестоко след 2ри 3ти час. От друга страна при повечето синтетики се усеща едно утрепващо състояние след тези часове.

Лично аз го намирам подходящ за нощни барове, наргилета, есен-зима. С дрехите внимателно, че ако нацепиш синтетиката и си се пременил с костюм за 3-4к ще е странно. :)

Vesire написа:
29 11 2018, 16:58
имам чуството, че не е много траен, по дрехите седи но не го усещам след няколко часа.
Май ще го протъргувам

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 01 12 2018, 23:31

http://www.bg-mamma.com/?topic=1055811.615 Монталите от Елинор май ще се окаже, че не са В ред или ? баси и в бг мама щом почнах да пиша хахахах зарибена работа. Или се филмирам излишно ::angel::
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 04 12 2018, 02:48

Здрасти, може ли да го наснимаш от всички страни ? и кутията от всички страни и пауча ако може, че имам едни съмнения ::angel::

Надписите бели или жълти/златни са?
Долу на бутилката къдетео пише Блек Аоуд лепенка ли е?

Предпазителя и той не изглежда нормален
Праскалото трябва уж да е черно ::crap:: и

Малко съм се побъркал с тия монтали :crazy:
До колкото разбрах имало е цяла фабрика в Дубай която до скоро е работила и има хиляди Монтали произведени от нея и аромата е над 80% същия, другите неща са и те близки, но може да се различи.

petarstoil написа:
27 11 2018, 21:42
Нещо черно, от "черния" петък, в черна опаковка :)) .

Изображение
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 04 12 2018, 03:21

Рандом от инстаграм
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение -Снимка от парфимо.бг

Изображение - От ибей

Изображение от Елинор.бг
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 04 12 2018, 20:33

gordanz написа:
04 12 2018, 02:48
Здрасти, може ли да го наснимаш от всички страни ? и кутията от всички страни и пауча ако може, че имам едни съмнения ::angel::

Надписите бели или жълти/златни са?
Долу на бутилката къдетео пише Блек Аоуд лепенка ли е?

Предпазителя и той не изглежда нормален
Праскалото трябва уж да е черно ::crap:: и

Малко съм се побъркал с тия монтали :crazy:
До колкото разбрах имало е цяла фабрика в Дубай която до скоро е работила и има хиляди Монтали произведени от нея и аромата е над 80% същия, другите неща са и те близки, но може да се различи.

Привет! Абе да ти кажа и аз питая известни съмнения, които се засилиха след твоите питания, отговорите на които са: надписите са жълти/златисти, а надписът "Black Aoud" е лепенка. Кутията и тя ми е съмнителна, както и етикетът на калъфчето. Ето и снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 04 12 2018, 23:44

Баси честно ти казвам тия са по добри и от най добрите реплики на часовници... Лично аз не мога дакажа, но ти пускам клип от Ютуб да погледнеш. Разгледай снимки сравни.... вижда ми се трудна работа, Също така развии флакона и виж вътре към праскалото черно ли е ?
Не виждам и код да се провери партидата :crazy:

https://www.youtube.com/watch?v=6LvIbP7kKKk ето, разгледай и други руснаци в Ютуб, предполагам си по-добре с руския от мен :)
Сравни хубаво с клипа логото на кутията и на парфюма :)
И предпазителя как захваща :)

По скоро да е оригинален, но не мога да кажа :(( :(( :( :(
Виж и това

Изображение

Надявам се да не се сърдят и другите, че спамим темата но мисля, че това е полезна информация за всички нас :)

Опа намерих това на официалната страница на Монтал в инстаграм
Праскалто изглежда като твойто :)
СНИМКАТА МОЖЕ ДА Е РЕБЛОГНАТА ОТ ДРУГ Човек .... баси ::crap:: ::crap:: ::crap::
https://www.instagram.com/p/BbcXRtigYZx ... i6svxovfak Тука на линка се вижда по добре май

Изображение

Ето още рандом
Изображение
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 05 12 2018, 19:47

И аз съм в шах ::huh:: . Гледах този и още един клип... ами някои неща са като при оригинала - броя и вида на винтовете на капака (който се развива), предпазителят "влиза" и "излиза" без особено усилие и не бута капачката, табелката и логото в/у нея изглеждат много добре на живо, калъфчето и то изглежда и се усеща като направено от добър материал, всички надписи по кутията и флакона са симетрични... други неща са като при "репликите" - надписите на кутията не са релефни, цветът на дюзата на разпръсквача (макар че на доста снимки от западняшки сайтове го има със същия цвят, като на моя), лепенката на "black aoud"-а, надписът на етикетчето на калъфчето нещо :wink: ... не знам?! Пръснах се, за да го тествам като развитие на аромата и трайност - ще споделя впоследствие.

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 05 12 2018, 21:32

Ще се завираш под дивана за капачката, споко:)) ако montale имат кусури това е...
Не пазя кутии и "паучове", но не помня да съм бил грандиозно впечатлен от тях. Всъщност единственото впечатляващо е аромата (като Serge Lutens).

Black Musc е от Париж от щанд на Montale в Лафайет до операта преди 2 години април.
Предпазителят е нейде, предполагам между Чейс, Блейз и Кевин. Можеш да видиш как омразни капачката на пръскалото. После разбрах, че било характерно...

Aoud Leather е от Le Parfume, Виена. Пауч сигурно е някъде из къщата, ама ако го потърся ще го намеря догодина... Пръскунката е черна.

Няма серийни номера и каквото и да е друго по шишетата. На aoud leather съм сигурен, че беше на кутията.

Разпръскването си е като течност повече на капки, не като аерозол на облак.
И двата са откровено вечерни, супер трайни, много отличаващи се....

Изображение

Изображение

Изображение
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 06 12 2018, 13:48

Шах и мат, така до колкото разбрах, Пиер Монтал не съществува а уж той прави ароматите. Имало двама собственици и две фирми Montale Paris и Montale International, пишеше всякакви неща, че се праввели в Египет после в Дубай и Париж.... Тия двамата са се скарали нещо и Парис съди Интернатионал и печели... Та сега няма интърнешънъл, но според мен има още доста бройки по магазините от тях + ментетата / до клкото разбрах разликата с Парис и интернешънъл в аромата е че е мнгоо по не траен с по малко масла ала бала ...
Много е трудно пичове и не знам ... Надявам се до 2 дена да дойдат мойте :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 06 12 2018, 22:57

Последно за този "Монтал", че досадихме на хората и "утрепахме" спама ::angel:: ... значи откъм наситеност, разгръщане и трайност на аромата - никакви забележки (което съвсем не значи, че е оригинал :))) . Сутринта още се усещаше, естествено едва,едва. Като се прибрах от работа (около 19:15, т.е. след повече от 24 ч.) по ръба на пуловера обаче сякаш е пръснато току що. Заключение - доволен :thumbup:!

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 06 12 2018, 23:37

Супер, щом си доволен :)
Иначе поспамихме да, но както казах мисля, че е добре да има и такива разговори за хората които имат интерес и искат да си вземат Монтал примерно, то и аз не разбирам толкоз още ама гледам да се науча до колкото е възможно :)

petarstoil написа:
06 12 2018, 22:57
Последно за този "Монтал", че досадихме на хората и "утрепахме" спама ::angel:: ... значи откъм наситеност, разгръщане и трайност на аромата - никакви забележки (което съвсем не значи, че е оригинал :))) . Сутринта още се усещаше, естествено едва,едва. Като се прибрах от работа (около 19:15, т.е. след повече от 24 ч.) по ръба на пуловера обаче сякаш е пръснато току що. Заключение - доволен :thumbup:!
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
spring_drive
Почитател
Регистриран: 15 05 2014, 10:01

Мнение от spring_drive » 10 12 2018, 12:03

Колеги , моля за съвет. Искам да купя на сина първи по сериозен парфюм - на 14 години е. Бях се спрял на Армани - Акуа ди джио , но той пък загледа Том Форд- грей ветивер. Проблема е че и аз съм с такъв и нещо много се повтаряме. Дайте някакви идеи за нещо по оригинално , съобразено с крехката му възраст :)) Единственото изискване е да може лесно и сигурно да се купи :)
Времето не се връща.Времето не се купува. Времето лети... Времето е дар от бога да сме човеци за кратък вселенски миг. И часовниците с които мерим тази благодат нека са най доброто за нас.АМИН!

ipvalchev
Активен
Регистриран: 26 04 2012, 10:54

Мнение от ipvalchev » 10 12 2018, 12:49

пробвай с Давидоф ... особено Шампион :)

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 10 12 2018, 14:31

spring_drive написа:
10 12 2018, 12:03
Колеги , моля за съвет. Искам да купя на сина първи по сериозен парфюм - на 14 години е. Бях се спрял на Армани - Акуа ди джио , но той пък загледа Том Форд- грей ветивер. Проблема е че и аз съм с такъв и нещо много се повтаряме. Дайте някакви идеи за нещо по оригинално , съобразено с крехката му възраст :)) Единственото изискване е да може лесно и сигурно да се купи :)
Abercrombie & Fitch
Fierce,или First Instinct
Доста популярни сред подрастващите
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало”