За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
Prisadov
Маниак
Регистриран: 07 05 2012, 14:11

Re: За парфюмите

Мнение от Prisadov » 24 01 2019, 01:04

wenger написа:
26 12 2018, 13:48
Изображение
Коледния подарък. Много приятно изненадан съм.
Oт 6 месеца го имам и аз, доста е готин !
::drinks::

Злати...

Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 24 01 2019, 16:58

Здравейте приятели, ето така стана работата след малко тестване. Все пак има някакъв чар този парфюм и мисля,че лятото ще е доста готин. :)

А часовника е само за малко при мен, но той също има своя чар, доста е як. Бих си взел такъв, но евентуално титаниев ако някой ден ми попадне ::angel::

Изображение

Изображение

Изображение
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 24 01 2019, 17:06

ехххх авенджърчето, много искам такова, само ме е яд че лума е слаб или липсва, иначе тия маркери ако светеха...

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 24 01 2019, 17:38

Да не си гледал реплика ? вчера след зоб от тела в началото на филма на Киното маркерите светеха час и нещо и дори в края на филма се виждаха слабо но се разбираше :) Единственннното нещо е 191грама на гума та затова титаниев евентуално :)
Vesire написа:
24 01 2019, 17:06
ехххх авенджърчето, много искам такова, само ме е яд че лума е слаб или липсва, иначе тия маркери ако светеха...
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 24 01 2019, 17:53

Offtopic: покажи
gordanz написа:
24 01 2019, 17:38
Да не си гледал реплика ? вчера след зоб от тела в началото на филма на Киното маркерите светеха час и нещо и дори в края на филма се виждаха слабо но се разбираше :) Единственннното нещо е 191грама на гума та затова титаниев евентуално :)
Vesire написа:
24 01 2019, 17:06
На Жоро най-леките са му по 220 грама...:)
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 24 01 2019, 17:56

Идеята е че не светят маркерите цифри, ама трябва по 10 пъти да се обяснява човек, като е ясно от пръв поглед.

Трябваше всичко да свети

Изображение

Изображение

На живо не съм го гледал, мерси че ме подценяваш с реплики

Трябва да ти покажа агата как свети, ще изгонят от киното

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 24 01 2019, 17:59

Ей пак с лошо тц тц ...
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
Behchet
Напредващ
Регистриран: 17 09 2018, 12:21

Мнение от Behchet » 28 01 2019, 14:55

Какво мислите за парфюмите, които се продават в olx?
Например този: https://www.olx.bg/ad/dior-homme-intens ... 893ebf8063

Дали е оригинален?

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 28 01 2019, 15:54

За съжаление повечето са ментета. но има и оригинални. Не ги познавам Диорите...
ПС сега говорих със спец, каза да не купуваш от този... май пълни оригинални шишета или нещо такова...
Behchet написа:
28 01 2019, 14:55
Какво мислите за парфюмите, които се продават в olx?
Например този: https://www.olx.bg/ad/dior-homme-intens ... 893ebf8063

Дали е оригинален?
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 09 02 2019, 14:39

Да пораздвижа малко темата, че се офундяхме :)) ... Както може би вече сте забелязали съм от феновете на парфюмните "хомиджи", сред които имам доста меко казано добри попадения. От вчера съм с още едно такова:

Изображение... и по точно вариант "M200", който е аналог на:

Изображение.

Принципно се води унисекс (както е модерно напоследък) и вероятно е такъв, но на мен по ми бие в маскулинова посока. Страхотно "кожено - амброво - дървесно - подправъчно" парфюмче с убийствена трайност. Наскоро имах възможността да подуша оригинала в "Дъглас" и смея да твърдя, че този е на поне 98 % идентичен с него... и на едни около 160 - 180 кинта по-надолу :)) .

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 10 02 2019, 01:06

доста неща дойдоха при мен в последната седмица, ще гледам скоро да наснимам и да покажа :D
От Герланите може би Сантал Роял ми харесва най- много :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 10 02 2019, 12:03

"Сантал роял"-ът го нямаха, имаше гореспоменатия и "Ориент уд есеншъл", който също не беше зле. Иначе от Герлените за мен лично най-доброто си остава това:

Изображение

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 11 02 2019, 17:00

Здравейте приятели, както споменах през последната седмица пристигнаха няколко неща някои доста интересни други не толкова, но имаше промоция в сайта и ме подмами ::angel:: :)) :lol: :lol: :P

От парфюмите бях пробвал само Versace the Dreamer, парфюм който за мен е доста интересен, на моменти ми харесва много на други не чак толкова и се питах дълго време дали ще го нося, но ще му дам шанс ::angel:: Лавандулата + тютюн ами доста интересно комбо, доста траен и запомнящ се аромат, но както казах за мен не е много лесен за носене :)

От другите ако трябва да ги подредя по тези които ми харесват най-много то Ferarri Essence oud би бил топ 3 от тези. Аромата за мен е много интересен, не прекалено сладка роза + оуд. До сега не съм имал такъв парфюм, с това комбо нищо, че е най срещаното УД комбо :))
Ще го тествам още и ще ви кажа.

Другите фаворити са ми Radient Bergamot Ferarri, доста близък до АДП Колония, но аз го намирам за по сладък и с една силна нотка според мен "индийското орехче" което го прави малко по различен, но мисля, че ще се хареса на феновете на КОлония, трайността е прилична и според мен малко по добра от АДПто.

Set Sail St. Barts for Men Tommy Bahama Ами аз съм впечатлен... Лайм -Текила-Сол-Морски нотки, супер траен. Във Фрагрантика пише,че е клон на Virgin Island Water Creed, но аз не съм го пробвал за да кажа. Супер интересен аромат, на моменти напомнящ за крем против изгаряне или нещо такова. В нотките не е посочен кокос, но на моменти си мислех, че усещам кококоЗ :lol: Мисля, че ще е супер як парфюм за лятото, искам да благодаря на колега и приятел от форума, че ми го донесе от Америка ако чете :P :thumbup: :)

Banana Republic 90 Pure White ами доста хора го оприличават на прясно прани чаршафи. За мен е по скоро Бели флорални цветя + средна сладост даже ми се вижда доста за този парфюм + мъск, не мога още да преценя как ще е този аромат а пък и по скоро да е за по топлите дни.

L'Uomo Gianfranco Ferre и Roberto Cavalli Uomo Silver Essence тези си бяха баш на сляпо купени, без да чета ревюта много и много да ги мисля, и може би затова ми харесват най-малко. Сходни нотки при ферето имаме, виолетка, сандалово дърво, пипер, джинджър -ванилия и още някоко неща. Реално прилича малко на YSL Y, не е нещо специално става за носене, интересното е, че виолетката е уж доминираща нотка но реално при мен не е доре почти не я усещам даже изобщо. Roberto Cavalli - тук нотките също са подобни, виолетка - тонка - лавандула - кардамом- джинжър и други. Тук вече виолетка след първите 5 минути започва да се усеща и то доста приятно, тонката се включва прекрасно и става доста добро комбо, към края може да се усети дъбов мъх, по добрият може би от двата. Днес тествам на ръка Феррето и ще видим ::drinks::

Също така чакам Timbuktu L'Artisan Parfumeur и Haitian Vetiver Ermenegildo Zegna + още няколко малки 10мл на уд на Ферари, даже мисля да си поръчам 100мл защото го намерих на едно място. Тимбуктуто не го познавам като аромат, но се надявам да ми хареса.
Зегната е уникален още от пръвият път като го помирисах преди 6-7 години :) Ще пиша и за тези като дойдат, надявам се до края на седмицата :)

Lanvin а заради вас го поръчах, някой беше писал тук преди за него. Ами става, но не съм сигурен, че ми харесва супер много, Кукурукото една идея по ме кефи като комбо с КАКАо и тютюн и най - вече Пюр Хаван на Мюглер е супер... Ще се тества още :)

Сори за гадните снимки ама ме домързя :)) И писането не ми е силна страна ама пробвам :ugeek:

Изображение

Изображение
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 11 02 2019, 22:58

Lanvin-ът (за който писах преди бая време) "ставал"... пишлигарска работа! :)) ::drinks::

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 11 02 2019, 23:09

Ех само това ли ти направи впечатление бре :lol:
кажи нещо и за другите :)
petarstoil написа:
11 02 2019, 22:58
Lanvin-ът (за който писах преди бая време) "ставал"... пишлигарска работа! :)) ::drinks::
ПС тоя сънуващия с 2 пръскания на ръката в 7 вечерта вече много трудно се усеща (1часа вечерта), помня го много по силен, четох за реформулации. Според чекфреш е на 10 месеца и нещо, което значи доста нов и може би съм получил по новата формула, което не е много яко ама какво да се прави.
Тестер бутилка е май трябваше да взема нормална шанса да е по стар май е по голяма :lol: :lol: :lol: Баси тамън да се запаля по него и то кво не е толкова траен, реално проекцията първите 2 часа и малко беше добра, но силно се надявах да трае около 8 часа. Ще пробвам тия дни да го "нося" с 4-5 пръскания през деня да видим как ще е :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 12 02 2019, 13:27

gordanz написа:
11 02 2019, 23:09
Ех само това ли ти направи впечатление бре :lol:
кажи нещо и за другите :)
petarstoil написа:
11 02 2019, 22:58
ПС тоя сънуващия с 2 пръскания на ръката в 7 вечерта вече много трудно се усеща (1часа вечерта), помня го много по силен, четох за реформулации. Според чекфреш е на 10 месеца и нещо, което значи доста нов и може би съм получил по новата формула, което не е много яко ама какво да се прави.
Тестер бутилка е май трябваше да взема нормална шанса да е по стар май е по голяма :lol: :lol: :lol: Баси тамън да се запаля по него и то кво не е толкова траен, реално проекцията първите 2 часа и малко беше добра, но силно се надявах да трае около 8 часа. Ще пробвам тия дни да го "нося" с 4-5 пръскания през деня да видим как ще е :)
Ами само с него имам опит, та затова... Относно трайността на "Версакето" - с тези "реедишъни" май само сгомнясват хубавите парфюми? Моето "Версаче Мен" го изпръсках като ароматизатор за стая - 100 мл. отидоха за нула време ::angry:: . Сигурно не с всички е така, ама като чета отзиви тук-там - бая ще да са на подобен хал?! Иначе тези на червената "скудерия" изглеждат интересни, особено "Essence oud"-ът. Този на "Кавали" наскоро го душих... нещо не ме изкефи :yawn: , синичкото на "Томи Бахама" за лятото звучи прилично... и т.н.

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 12 02 2019, 22:48

Есенз уд а мисля, че ще е брутален на кожа, още не съм го тествал. А Версачето интересно на сутринта още го усещах... може носа ми нещо :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 16 02 2019, 19:50

Днеск искам да ви представя и последните неща които получих.
малките още не съм ги пробвал, само ферррррарррито :)) даже станаха 5 по 10мл ::angel:: :)

Нека започнем с Haitian Vetiver Ermenegildo Zegna, за мен това е един от най-добрите парфюми и един уникален ветивер аромат.
Хаитянският ветиверът е произведен и отгледан специално за Зегна (Зеня) ::huh:: същото така в тази композиция имаме морковени семена, нероли,бергамот и ирис.
За феновете на Зегна, бергамота ще е познат от другите им парфюми от колекцията Есенз, прекрасен според мен.
Това което мога да кажа за парфюма е, че Ветивера е уникален и в комбинацията с морковените семена става много много интересно и приятно, леко напомня на веритера на Герлан, но според мен е доста по-добър :) Пробвайте го ако някъде го намерите, залсужава си!
Свеж и с добра трайност, готин флакон, продава се в два размера 75мл и 125мл

Вторият е Timbuktu L'Artisan Parfumeur, купих го на сляпо, след четене и гледане на ревюта в интернет.
Мастър парфюмерът Bertrand Duchaufour е бил вдъхновен от пътешествието си до Мали и античният ритуал за правене на парфюми, нещо което се предава от майка на дъщеря, като магия за осигуряване на истинска любов е ритуала ::yahoo:: :clap:
Имаме ветивер, Екзотичното африканско цвете Каро Караунде,папирусен дим, розов пипер, тамян, зряло манго, пачули, балсам и още.
Когато го пръснах за пръв път ми се стори леко старовремско и малко познато сякаш нещо правено от Амуаж или Boadicea the victorious.
Много интересен парфюм, придава усещане за суха трева тамян и ветиер на моменти ми се стори, че и мангото усетих. Доста ми е трудно да го опиша. Има арабско усещане някакси(или африканско) , многокомпонентен интересен и комплексен аромат според мен :ugeek: ::angel::
Страхотна кутия флакон и капачка, франсетата са го направили много много добре :clap: :thumbup: ;) :)
И сега няколко снимки на парфюмите :P :P пак не са много добри, защото снимах следобед ама карай ::angel::

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от gordanz на 01 03 2019, 17:06, променено общо 3 пъти.
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47