Мнения за Android TV Box - заслужава ли си?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Отговори
Потребителски аватар
WeltherrschafT
Почитател
Регистриран: 22 09 2011, 00:32

Мнения за Android TV Box - заслужава ли си?

Мнение от WeltherrschafT » 06 11 2019, 16:39

Обмислям покупката на TV box и бих искал да събера мнения на хора, които ползват такава джаджа. Основното
което ме интересува е реалното използване на джаджата, а не толкова техническите характеристики, които са
достъпни навсякъде, има статистики и класации на най-добрите ТV box, производители и т.н., но ще се радвам
ако все пак дадете съвет или препоръки от устройство от което сте доволни или имате добри впечатления. Не
ми се ще да взема поредния безсмислен уред, който е неизползваем през повечето време и се чудя къде да го
сложа. Ясно,че употребата му е основана на индивидуалност, но все пак. Ако някой ползва такова нещо, колко
горе долу и за какво Ви служи най-често? При мен положението е такова, че аз не гледам никаква телевизия от
едно 15 години. Гледам само концерти, филми и сериали и YouTube. Нямам сателитни антени, абонаменти с
кабелни оператори и прочие глупости, нямам Netflix или Amazon Prime и не играя игри на телефона.

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Re: Мнения за Android TV Box - заслужава ли си?

Мнение от Anthony » 06 11 2019, 18:25

За мен най-смисления бокс е nVidia Shield. Да, струва доста повече от китайските, но разликата е колосална. Имам и 2-3 модела евтини китайски, но за мен не стават за нищо. Shield е наистина сериозната машина.

Потребителски аватар
veno
Маниак
Регистриран: 18 06 2011, 16:54

Мнение от veno » 06 11 2019, 20:16

От 1 година ползвам Nvidia Shield, страхотен експириънс, ползвам го основно за Нетфликс, Коди, HBO GO, YouTube за детето.
Миналата седмица излезна нов модел с малко по-бърз процесор и ново дистанционно. Предполагам за Black Friday ще има добри оферти на стария модел а може би и на новия.

wheezy
Маниак
Регистриран: 15 11 2013, 22:33

Мнение от wheezy » 06 11 2019, 23:14

Какви са му предимствата пред това просто да се използва ТВ и неговите си приложения?
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;

Потребителски аватар
georgieff21
Активен
Регистриран: 28 10 2018, 23:47

Мнение от georgieff21 » 06 11 2019, 23:17

Ползва се на тв, което не е smart. 🙂

wheezy
Маниак
Регистриран: 15 11 2013, 22:33

Мнение от wheezy » 06 11 2019, 23:26

georgieff21 написа:
06 11 2019, 23:17
Май въпросът ми не беше много смарт. Реших, че прави нещо друго по-яко :)
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;

Потребителски аватар
WeltherrschafT
Почитател

Мнение от WeltherrschafT » 07 11 2019, 01:34

wheezy написа:
06 11 2019, 23:26
georgieff21 написа:
Не е точно така, може да се ползва и със Smart TV, дори е далеч по-рентабилно. От гледна точка на това, че т.нар. Smart
телевизори са нищо повече от осакатена от производителя версия на Android ТV box, който за разлика от телевизора се
ъпдейтва супер често и дори да се купуват от време на време изцяло нови устройства е по-евтино от това да си сменяш
телевизора на 2-3-5 години. Впрочем тези устройства на Bulsatcom, които раздават на клиентите - Fusion TV box са също
орязани откъм функционалност Android TV box.
veno написа:
06 11 2019, 20:16
От 1 година ползвам Nvidia Shield, страхотен експириънс, ползвам го основно за Нетфликс, Коди, HBO GO, YouTube за детето.
Какво значи "основно" и как го ползваш през останалото време?

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 07 11 2019, 02:29

Един въпрос офф, донякъде свързан с темата. Моля за извинение автора, че питам в темата, без да мога да кажа нищо полезно, но поне на мен ми е наистина интересно. Ако някой иска да каже нещо тук или не знам къде.
Offtopic: покажи
Не стигат ли всичките телефони, таблети, айпади, лаптопи, компютри и интернет, ами и още един голееем смарт компютър опа телевизор с всичко това още веднаж вградено и доста тромаво? Или TV box? С още един различен интерфейс?

На мене ако ми потрябва да видя нещо на голям екран, си слагам HDMI кабела в телефона и готово, там нали има всичко споменато ;), или? И не се разправям с още едно устройство и интерфейс, то понякога мъка да пишеш и да търсиш нещо с дистанционното. И поне си гледам свестен телевизор и картина, може и да е "остарял" и не толкова умен, в случая Pioneer плазма от тия, дето вече ги няма. Не защото не са хубави ::up::. Нали за TV става въпрос, дето вече май последно са TV.

Може и да греша и сигурно греша. Но ми е интересно, къде е предимството на тия смарт телевизори и TV боксове пред всеки един лаптоп, таблет или телефон, който можеш да си го включиш в телевизора дисплея де и според мен е много по удобно и познато да се оправяш с него? A, сетих се, дистанционното, вместо кабел ? ::angel:: :)

Всъщност някой гледа ли още телевизия на тези телевизори, или са само голям дисплей? Netflix, Youtube, HBO GO хубаво. Ако е за това, за какво му е някакъв вграден, или външен андроид, интернет и т.н., като го имаш и от други устройства, може и по бързо и по удобно?

Леле, сигурно съм много зле и много изостанал... признавам си. Но все пак, кажете нещо защо така, как са нещата.

Потребителски аватар
veno
Маниак

Мнение от veno » 07 11 2019, 12:50

WeltherrschafT написа:
07 11 2019, 01:34
wheezy написа:
06 11 2019, 23:26
georgieff21 написа:
Не е точно така, може да се ползва и със Smart TV, дори е далеч по-рентабилно. От гледна точка на това, че т.нар. Smart
телевизори са нищо повече от осакатена от производителя версия на Android ТV box, който за разлика от телевизора се
ъпдейтва супер често и дори да се купуват от време на време изцяло нови устройства е по-евтино от това да си сменяш
телевизора на 2-3-5 години. Впрочем тези устройства на Bulsatcom, които раздават на клиентите - Fusion TV box са също
орязани откъм функционалност Android TV box.
veno написа:
06 11 2019, 20:16
Какво значи "основно" и как го ползваш през останалото време?
В комплекта има джойстик има много игри които могат да се играят през Geforce NOW платформата - безплатни или ако имаш закупени от Steam.
Аз лично нямам време да играя... Отделно голяма част от апликациите за андроид вървят на Шилда, приложения за IP камери и какво ли не...

Потребителски аватар
veno
Маниак

Мнение от veno » 07 11 2019, 12:55

phil05 написа:
07 11 2019, 02:29
Един въпрос офф, донякъде свързан с темата. Моля за извинение автора, че питам в темата, без да мога да кажа нищо полезно, но поне на мен ми е наистина интересно. Ако някой иска да каже нещо тук или не знам къде.
Не стигат ли всичките телефони, таблети, айпади, лаптопи, компютри и интернет, ами и още един голееем смарт компютър опа телевизор с всичко това още веднаж вградено и доста тромаво? Или TV box? С още един различен интерфейс?

На мене ако ми потрябва да видя нещо на голям екран, си слагам HDMI кабела в телефона и готово, там нали има всичко споменато ;), или? И не се разправям с още едно устройство и интерфейс, то понякога мъка да пишеш и да търсиш нещо с дистанционното. И поне си гледам свестен телевизор и картина, може и да е "остарял" и не толкова умен, в случая Pioneer плазма от тия, дето вече ги няма. Не защото не са хубави ::up::. Нали за TV става въпрос, дето вече май последно са TV.

Може и да греша и сигурно греша. Но ми е интересно, къде е предимството на тия смарт телевизори и TV боксове пред всеки един лаптоп, таблет или телефон, който можеш да си го включиш в телевизора дисплея де и според мен е много по удобно и познато да се оправяш с него? A, сетих се, дистанционното, вместо кабел ? ::angel:: :)

Всъщност някой гледа ли още телевизия на тези телевизори, или са само голям дисплей? Netflix, Youtube, HBO GO хубаво. Ако е за това, за какво му е някакъв вграден, или външен андроид, интернет и т.н., като го имаш и от други устройства, може и по бързо и по удобно?

Леле, сигурно съм много зле и много изостанал... признавам си. Но все пак, кажете нещо защо така, как са нещата.
Предимството е да не се налага да връзваш каквото и да е допълнително към телевизора с кабел и т.н. Например може да cast-ваш от телефона ти Youtube, Spotify ... директно на телевизора. Специално аз си купих Sheald-a защото може да прави Passtrough на Dolby Atmos, DTS-X към ресивъра ми. Отделно плейва H.265 през KODI, нещо което не се поддържа от 5 годишния ми телевизор, вместо да давам 2-3к за нов телевизор аз си купих Shield-a. Както писах по-горе може да цъкаш доста игри на него, ако нямаш PS4 или Xbox. Супер компактен е и не заема място, дори можеш да го носиш с теб на почивка и да си гледаш каквото искаш или детето да поиграе... Сигурно има и още предимства, които за момента не се сещам...
Последна промяна от veno на 07 11 2019, 17:49, променено общо 1 път.

penchod
Почитател
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Мнение от penchod » 07 11 2019, 13:14

Здравейте, заинтересувахте ме и мен с Nvidia Shield, но това чудо май не се продава никъде в България. Някакви насоки от къде може да се вземе?

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 07 11 2019, 13:18

E да, DTS -X и Долби към ресивъра ако гледаш/слушаш многоканално е предимство. И ако поддържа формати, които телевизора не ще. И игрите и да можеш да го разнасяш ::up::.
Аз щото си карам с едно Dvico медиа плеер за филми и ако ми потрябва нещо друго, HDMI от лаптопа или телефона. ::up:: Толкова и гледам TV. Многоканалното го манах отдавна и си карам на стерео. С център телевизора :)).

Потребителски аватар
WeltherrschafT
Почитател

Мнение от WeltherrschafT » 07 11 2019, 17:08

veno написа:
07 11 2019, 12:50
В комплекта има джойстик има много игри които могат да се играят през Geforce NOW платформата - безплатни или ако имаш закупени от Steam.
Аз лично нямам време да играя... Отделно голяма част от апликациите за андроид вървят на Шилда, приложения за IP камери и какво ли не...
Благодаря за инфото, очевидно Shield-a e по-скоро gaming ориентиран, не съм гледал портовете, но има ли вход за оптика?
Идеята ми е първоначално да се тествам с нещо по-евтино и тогава евентуално да стрелям във високия клас, защото бързо
ще стане ясно дали и колко ще го ползвам.

Потребителски аватар
veno
Маниак

Мнение от veno » 07 11 2019, 17:48

Новия модел:

https://www.amazon.co.uk/NVIDIA-Shield- ... 978&sr=8-3

Стария модел, който имам аз:

https://www.amazon.co.uk/NVIDIA-SHIELD- ... r=8-2&th=1

Shield-а не е ориентиран към игри, просто това е голям бонус към него. Може да го купиш без контролера.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”