За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
Sunstrooper
Активен
Регистриран: 19 11 2014, 11:48

Re: За парфюмите

Мнение от Sunstrooper » 12 03 2020, 12:10

Благодаря на всички за предложенията! Принципно ми предстоеше пътуване в чужбина, където смятах да поогледам, а и изборът е несравним, но по обясними причини отпадна. Никога не съм подушвал нищо на Montale и ми беше любопитно. Нотино уж ги продават, но в магазина в Парадайс ги няма изложени. YSL ми бяха дали един тестер за жената и беше много добър, така че ще проверя това предложение. На De Marly ги видях в Нотино и са ми на ръба. Не мога да кажа, че не ми харесват, но и не мога да си ги припозная като мои още. Засега явно ще се огранича до наличното в Нотино. Няколкото магазини за милионери, където продават парфюми, някой (не милионер) влизал ли е? Говоря за двата нови на Съборна, но имаше и до Аптека отсреща по диагонал някакъв яко префърцунен. Интересува ме цените дали са сравними с нормалните им цени по произход, или по нашенски има надценка на надценката?

Потребителски аватар
maintf
Напредващ
Регистриран: 13 11 2012, 11:10

Мнение от maintf » 12 03 2020, 17:12

Sunstrooper написа:
12 03 2020, 12:10
Благодаря на всички за предложенията! Принципно ми предстоеше пътуване в чужбина, където смятах да поогледам, а и изборът е несравним, но по обясними причини отпадна. Никога не съм подушвал нищо на Montale и ми беше любопитно. Нотино уж ги продават, но в магазина в Парадайс ги няма изложени. YSL ми бяха дали един тестер за жената и беше много добър, така че ще проверя това предложение. На De Marly ги видях в Нотино и са ми на ръба. Не мога да кажа, че не ми харесват, но и не мога да си ги припозная като мои още. Засега явно ще се огранича до наличното в Нотино. Няколкото магазини за милионери, където продават парфюми, някой (не милионер) влизал ли е? Говоря за двата нови на Съборна, но имаше и до Аптека отсреща по диагонал някакъв яко префърцунен. Интересува ме цените дали са сравними с нормалните им цени по произход, или по нашенски има надценка на надценката?
Монтали можеш да миришеш: Шоурум: магазин Elinor - Бизнес център Витоша адрес: гр. София, бул. Черни връх 47, бизнес център Витоша
понеделник - петък: 09:30 - 18:00ч. събота & неделя: почивни дни

Мисля, че във физическия магазин имаха Godolphin - на 99% го имаха, но може да свършил по времето на студения период.

Или най-сигурно - но по - скъпо нотино - мостри https://www.notino.bg/parfums-de-marly/ ... /p-560367/

Кой магаизн визираш в центъра ?

Цените са колкото и в официалния им сайт, особено ако са представители на марката. Но в повечето случаи спокойно можеш да поръчаш от официалния сайт, така печелиш добавена стойност като безплатни мостри или 10 мл парфюм. Пресен пример е Elysium на Roja.

Но и тук са доста любезни с клиентите,преди ва месеца, когато купувах portrait of lady frederic malle в Salon Olfactive ме заринаха с мостри, което е пак похвално.

hdbox
Активен
Регистриран: 04 10 2019, 12:56

Мнение от hdbox » 12 03 2020, 23:00

Sunstrooper написа:
12 03 2020, 12:10
Относно Montale, няколкото версии които съм пробвал, са си с абсолютно женско ухание, нищо, че пише унисекс. Мирише на цветя, и то по много натрапчив, сладинкав начин.

Потребителски аватар
Sunstrooper
Активен

Мнение от Sunstrooper » 13 03 2020, 11:53

Не бях проверявал цените в официалните сайтове. Направих го и индиректно си отговорих на въпроса - явно Salon Olfactive ми е над възможностите. Още не съм готов да дам 600-700 лв. за 30-50 мл. парфюм.
Говорех за новия магазин на Съборна в който има Eight&Bob и още няколко марки, които не успях да прочета през витрината. Срещу него отвориха още по-нов, в който снощи видях отвън (беше затворено, когато минах), че продават Montale, Amouage и някаква марка, която не съм чувал и не запомних.

Потребителски аватар
georgieff21
Почитател
Регистриран: 28 10 2018, 23:47

Мнение от georgieff21 » 13 03 2020, 12:50

Бръм, бръм... 🙂
Изображение

Nikoni
Новобранец
Регистриран: 14 03 2020, 05:10

Мнение от Nikoni » 14 03 2020, 06:02

Добро утро, парфюмний люде! Попаднах на точното място в точния момент. Имам нужда от експертно мнение, а поводът е, че искам да направя подарък-изненада, но идеята е, че трябва да е нещо наистина запомнящо, нещо mind blowing както се казва.
За да се ориентирате по-добре в обстановката и вкусовете му, ще изброя и част от скромната му колекция.

Armani Code
Hugo Boss Elements
The Beat Burberry
Pasha Cartier
Cerruti 1881 Men
1 Million Paco Rabanne
Black XS Paco Rabanne
Lacoste Elegance
Christian Dior Sauvage
Armani Attitude
Egoiste Platinum
Joop Nightflight
Escada Sentiment
Loewe Solo Loewe
Lanvin Avant Garde

hdbox
Активен

Мнение от hdbox » 14 03 2020, 17:48

Acqua di Gio Profumo
Bleu de Chanel
Тези двата, не ги видях в списъка по-горе, а са много хубави. Ако идеята е де се вземе нещо което го няма, мисля, че това са добри попадения.
Едва ли има, човек който да не ги хареса, без значение от пола.
Да, и двата са популярни, често срещани аромати, но явно има защо да са такива. А, и като гледам в списъка има и други такива масови, което би трябвало да значи, че няма да е проблем.
Малко уточнение относно Acqua di Gio Profumo: трябва да се търсят бройки от партида преди 2019 година, защото новите са преформулирани.
Имам три бутилки, като партидите за които мога да кажа, че са от истинските, са: 2015-11 (38MN00), 2018-12 (38RD01D)

Потребителски аватар
Sunstrooper
Активен

Мнение от Sunstrooper » 14 03 2020, 18:43

+1 от мен за Bleu de Chanel, като препоръчвам парфюма, не EDP и не EDT. От друга страна човекът има Sauvage...на мен леко ми се покриват.
Другият, който май никой тук не долюбва особено, е Spicebomb на Victor&Rolf...мисля, че си струва да се има предвид поне.

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 15 03 2020, 08:17

щом харесва картие аз бих предложил някой от декларейшъните или медовината L'Envol
Може и нещо нишово encre noire lalique е бюджетен и интересен

penchod
Почитател
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Мнение от penchod » 07 04 2020, 01:46

Да повдигна малко темата с едно инфо. Най-впечатляващата ми покупка последно време е Mauboussin private club. Поръчах го от Германия, защото си мислех, че няма да се появи тук скоро. Е появи се и то на цена, на която никъде не съм го срещал:
https://www.parfimo.bg/mauboussin-priv ... je-100-ml/
Горещо препоръчвам, страхотен аромат от типа на модерните сини, с много добро качество, проекция и трайност. Много оригинален аромат, като кръстоска между Ерос, Дилън блю и Спайсбомб, с мощен сияж и трайност 10+ часа.При тази цена си струва всяка стотинка.

hdbox
Активен

Мнение от hdbox » 08 04 2020, 22:21

Някой поръчвал ли е от тук? Bvlgari Aqva Amara EDT 100ml отдавна няма никъде, а при тези пише, че е наличен.

penchod
Почитател
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Мнение от penchod » 09 04 2020, 09:20

hdbox написа:
08 04 2020, 22:21
Някой поръчвал ли е от тук? Bvlgari Aqva Amara EDT 100ml отдавна няма никъде, а при тези пише, че е наличен.
Обаждал съм се по телефона, защото предлагат доста спрени аромати, и при запитване не са били налични. Иначе Аква Амара в момента има 50 мл в Елинор:
https://elinor.bg/product/bvlgari-aqva-amara

hdbox
Активен

Мнение от hdbox » 09 04 2020, 10:41

Да, 50 мл флакони се намират все още на някой места, но ми стана интересно за стоте, защото е истинска находка ако го има.
Видях в още един сайт, да се предлага тестер 100 мл., но там вероятността да попадна на менте е голяма, да не кажа почти сигурно.

hdbox
Активен

Мнение от hdbox » 13 04 2020, 18:48

Днес исках да поръчам private club от парфюмо.бг, който беше препоръчан по-горе. За пръв път, комуникацията и уговорката за начина на доставка, беше много труден и изнервяща. Направих поръчката както се изисква във сайта им, обикновено, след няколко чеса някой от фирмата ми звани за потвърждение. Този път, това не се случи, за това пробвах аз да се обяд, но никой не вдигна. После видях, че имат страница във ФБ и писах там в чата им. Изненадващо от там ми отговориха. Понеже на страницата им, има опция само за доставка до личен адрес, а мен това не ме устройва, защото работата ми е такава, че не знам, дори след час къде ще съм, камо ли да чакам куриер. Та, исках да ми го пратят до офис и да си го взема когато ми е удобно на мен. В чата ми отговориха, че ще се обадят на куриера и да напише да кой офис го искам. Така, след два часа, пак пишат, че ще ми го пратят, но до личен адрес, и то чак след 21-ви, пък аз да се оправям както мога със Спидито. Ми, ядосах се и отказах поръчката. Така, че този го пропускам...

hdbox
Активен

Мнение от hdbox » 21 04 2020, 11:51

Все пак се разбрахме с хората от съпорта на онлайн магазина и ми изпратиха парфюма, на адреса който исках, днес вече е при мен.
Относно парфюма, това определено е пикантен аромат, но не като тези ретро изпълненията, а е много съвременен с модерно ухание от типа на Dior Sauvage EDP, Versace Dylan Blue, Versace Eros, Spicebomb Extreme, на мен лично ме е най-близък до Jean Paul Gaultier Le Male Ultra.
Аромата е определено е за по-хладните дни от годината. Има много мощна проекция, всички колеги го усетиха, а някои от тях са доста далеч от мен. Сега, след около час от нанасянето му, се разви много красиво и стана различен спрямо отварянето. Относно трайността, все още не мога нищо да кажа, но до довечера вече ще имам впечатление и за нея.
Между другото, явно парфюма е много търсен, защото се изчерпа само за ден и половина, а вчера се появиха тестери, които буквално за 2 часа изчезнаха.
Дали си заслужава? Да. На тази цена която беше - 20€ си е подарък. Гледам, че в ибей го продават на цени до 100$, а един „специалист“ от друг форум се изказа, че това за 20€ е менте, щото оригинала бил по 80€ :)) Със сигурност, това не е най-добрия аромат в колекцията ми, но е съвсем, съвсем приличен и по никакъв начин, не мирише евтино.
Както и да е... до сега смятах че на тази цена Bogart Bogart Pour Homme, е без конкуренция, но сега мисля, че може и да отстъпи лидерството.

Изображение

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 22 05 2020, 14:48

Колеги, моля за препоръки за класически дамски аромати?
Искам да взема нещо на жената за празника.

Колко е класически не знам, но е в 10ката :)
Изображение

Изображение
"Е како ма напрайхти" - врачански футболен вратар

Отговори

Върни се в “Всичко останало”