☕☕☕ СПАМ ТЕМА (ПИШЕТЕ НА ВОЛЯ КОЙ КАКВОТО ИСКА) ☕☕☕ ™

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
Veselka
Активен
Регистриран: 21 08 2016, 17:12

Re: ☕☕☕ СПАМ ТЕМА (ПИШЕТЕ НА ВОЛЯ КОЙ КАКВОТО ИСКА) ☕☕☕ ™

Мнение от Veselka » 05 02 2018, 20:58

phil05 написа:Затова никакъв стрес, нито със смяна на времето, нито с каквото и да е друго :). За какво ни е беля, вместо да си погледнем някой хубав часовник на ръката. Въздейства далеч по приятно от всякакви смени и стресове ::angel::.
::thumb:: да си дойдем на думата :thumbup:
И една радост за окото от мен

Изображение
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 05 02 2018, 22:51

Още не са сменили времето а къв стрес се зафорУми напоследък. Първо в темата за колите, сега в обявата на Оскар Тачев...
От меката зима на народа му избиха балансите и колонните колела, пренавиха се пружини и се скапаха ремонтуари :))

Sent from my G8341 using Tapatalk
Последна промяна от george2502 на 05 02 2018, 23:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
nvelikov
Почитател
Регистриран: 28 06 2016, 10:34

Мнение от nvelikov » 05 02 2018, 22:55

И грипа и грипа тръша половин България. Аз пък си пия биричката и се забавлявам ::drinks::
Изображение
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 05 02 2018, 23:25

george2502 написа:Още не са сменили времето а къв стрес се зафорУми напоследък. Първо в темата за колите, сега в обявата на Оскар Тачев...
От меката зима на народа ми избиха балансите и колонните колела, пренавиха се пружини и се скапаха ремонтуари :))
:))

Между другото, ако в двете въпросни обяви на Оскар има възможен и по - сериозен въпрос и проблем за форума, това са едни германски сертификати за оригиналност, датиране и не знам още какво. Да не ми се сърди, но с това шега не бива. Просто да ги провери и какъв е тоя поляк Хайнрих, дето ги е издал и дето е Хенрик (Ядовски) и адреса му е в Полша, пък е собственик на Дюселдорфска часовникарска фирма основана 1878 г. Може. И какви са му правата на вещо лице, както се пише. Може, не знам. Но да му каже, че със сигурност е сбъркал годината на ИВЦ-то в сертификата, по номера още не се е родило тогава. Иначе калибъра 66 и 19-те "лиги" :)) съвпадт с номера. За Гласхютето нямам идея как е. Чудех се дали да не го питам в обявата, но вече я заключиха. Тези сертификати гледам са важен елемент от обявата и цената и са си важни по принцип, хубаво е да внимаваме с тях, та затова.

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 05 02 2018, 23:28

Мда, и "поръчковия " корпус е 50-100$ в Ebay, стандартен китайски ширпотреб...
Въобще типични Приказки под шипковия храст, характерни за продавача.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 05 02 2018, 23:46

Аз за сертификатите няма да питам, че ще стане дълга и протяжна.
Това, което продължава да е мистерия за мен е "сватбения часовник" като такъв. Що за тип часовник е това? Какво е мерил? Танците? Пиенето? Времето на речите? Времето за първи брачни Джиджи биджи?

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 05 02 2018, 23:47

Вие го мразите, майна, щото му завиждате на часовницитИ! :lol:
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 05 02 2018, 23:56

george2502 написа:Аз за сертификатите няма да питам, че ще стане дълга и протяжна.
Това, което продължава да е мистерия за мен е "сватбения часовник" като такъв. Що за тип часовник е това? Какво е мерил? Танците? Пиенето? Времето на речите? Времето за първи брачни Джиджи биджи?

Що, така си им викат, механизъм женен за друга каса, в случая за ръчен. Но това му е 2-ри брак, след развод с неговата си каса. Няма лошо.

Нещо като "женената" сардела на скара в Гърция, две залепени, ммм... ::up::

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 06 02 2018, 00:17

phil05 написа:
george2502 написа:Аз за сертификатите няма да питам, че ще стане дълга и протяжна.

Що, така си им викат, механизъм женен за друга каса, в случая за ръчен. Но това му е 2-ри брак, след развод с неговата си каса. Няма лошо.

Нещо като "женената" сардела на скара в Гърция, две залепени, ммм... ::up::
Ахааааа!!!!!! Демек от бракувани части?

Еми честито на младите тогава :))

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 06 02 2018, 00:38

Вие го обръщате на майтап, но нещата наистина са сериозни!

На всеки с малко повече познания му е ясно за какво иде реч. Но остава въпроса как е поднесена информацията в обявите, и дали въобще е поднесена. Дали начина, по който е поднесена, или по-скоро неподнесена е резултат на неграмотност, гугъл транслейт или нещо друго, което не се наемам да гадая какво е! И дали това не нарушава правилата за пускане на обява в този форум?
Материал на корпуса: стомана
Модел: Schaffhausen Antique 1916
Период: 1901-1949
Екстри: Сертификат за оригиналност.
Това е уникално преобразуване на часовник с IWC Schaffhausen с рядък и скъп кал- 66.Изработен по поръчка.
Първоначално движението на джобните часовници на колектора IWC schaffhausen.Модел от 1916 година. Ръчно навиване дебело позлатена машина кал Sav. ° С. 66 - 19 лиги, 16 рубини позлатен лост mvt, компенсаторен баланс номер на машината 680655 която работи отлично работи много добре
Това е красива уникална часовникова кутия за часовници от неръждаема стомана. Професионално преустроен от нашия известен часовникар в фабриката на IWC.
Диаметър на корпуса: без корона 47 мм, с корона 52 мм и дебелина 15 мм
Каишка: ново Състояние, кожа 24 см дължина, ширина между крачетата. 22 мм.
Оригинален Vintage IWC бял емайлиран циферблат с арабски цифри и под 12 часа е с логото на фирмата "International Watch Co Schaffhausen".
Състояние-ново.
Местонахождение-Пловдив тел-0878255181 Павел
Цена-4000 лева.
Всъщност се касае за, надявам се оригинален документ, в смисъл издаден от подписалият го майстор часовникар със съответният номер на майсторското му свидетелство, в удостоверение на това, не че той е създателят на "кюфтето", а че то съдържа механизъм от стар джобен часовник чиито части са абсолютно оригинални. Нищо повече, и нищо по-малко. Дали това кореспондира с гугъл транслейтваният превод на продавача преценете сами!
Има тел. номера върху документа, който желае може да провери лично, като се свърже с издателят му, за какво става въпрос.

Това е линк с информация от Германският търговски регистър за фирмата фигурираща, като издател на документа към часовника.

https://www.moneyhouse.de/Carl-Lueckhoff-Duesseldorf

Според информацията в него, компанията е заличена!

В нета има още много такива удостоверения за автентичност издавани от този часовникар, и то не само за IWC. Друг въпрос е, каква удостоверителна тежест имат те.

Никога не съм си позволявал да вземам отношение по "разправии", които не ме касаят лично в този форум. И сега няма да го направя, но ще си позволя единствено да попитам Оскар следното :

Оскар, знаеш ли какъв е отговорът на въпроса :
-Вие сте толкова умен, защо не сте богат?
Много е елементарен Оскар.
-А Вие сте толкова богат, защо не сте умен!
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 06 02 2018, 00:54

Асене, до колкото аз разбрах от сертификатът той удостоверява автентичността на дадения механизъм като окомплектовка, което е Ок. Т.е че всички части са оригинални ;) Същият сертификат обаче потвърждава, че часовникът е преоборудван в ръчен и до там! Без да обяснява, че това в същност е един джобен часовник наместен в съвременна каса, т.е. кюфте, котлет, франкен или който както го нарича.....За мен лично именно това е подвеждащото и обезпокоително в случая.
Всички познаваме някои майстори с име.....носим по един механизъм.....оригинален ли е??? Оригинален! Пиши го! Касата стоманена ли е??? Стоманена! Пиши че е стоманена! Туряй подпис и печат пък аз ще си карам работата ;)
Излъгъл ли си??? Не сииииии!!! Всичко е Ок!
Да ама неееее
Каймата кайма ли е??? Да! Лукът лук ли е??? Да! Ама като ги омесиш си става кюфтак.....
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 06 02 2018, 01:14

Митак, абсолютно прав си! Обърни внимание на този цитат от обявата на Оскар :
Професионално преустроен от нашия известен часовникар в фабриката на IWC.
и ми намери някаква връзка с това твърдение в текста на този придружаващ часовника сертификат.

Именно този цитат, днес стана повод за коментара на tosunbei в обявата на Oskar. Коментар без никакви обидни квалификации! Последва апостроф от страна на Оскар и натам всички видяхме, какво се случи.

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 06 02 2018, 01:27

Е няма де! И там именно е заблудата!!!
Абе какво го дъвчем въобще??? Кюфтето си е кюфте колкото и мерудии да му туриш.....
Аре, че и на мен ми пресъхна гърловината :))
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 06 02 2018, 02:00

::drinks::

Нищо не е ОК в тоя сертификат, даже и донякъде. Механизмът очевидно е оригинален и без сертификат. Само че пише "IWC Schaffhausen хронометър, античен ръчен часовник, всички части са оригинални", демек целия ръчен часовник :)) е ИВЦ оригинален, не само механизма. Значи Оскар не знае какво продава на такава ниска цена :wink:. Пише "Механизмът е преустроен в ръчен часовник, всички части са оригинални", значи ИВЦ го е правил, то това бетер първите Португезе "същите", че са били все пак серийно производство :) Изтървах го ::crap::

И за Гласхютето така пише.

За ИВЦ то, единственото, което може да сбърка от всичките данни в сертификата е годината на производството и го е сбъркал. Всичко останало си го пише по механизма и се вижда. Че е оригинален, номера, че е кал. 66 H5 Savonette. Ама пише в сертификата, че е 1916, а по номера е правен декември 1917. Е, малка грешка, там някъде е, голяма работа. Айде Оскар, или аз да го напишем, но нали тоя е вещо лице, дава ужким сертификат, къде гледа. То това като не е вярно, другото колко ли е вярно ::angel:: А къде му е номера на касата, всички часовници правени в ИВЦ имат отделен номер на касата различен от този на механизма.

С този номер на механизма, ако се провери в ИВЦ ще светне целия джобен часовник какъв е бил, материала злато сребро или друго, номера на касата, кога и на кой концесионер е продаден. Вероятно касата е била златна, претопили са я и сега искат да изкарат още не знам колко от "оригинален античен ИВЦ ръчен часовник" и то много специален.

Потребителски аватар
nvelikov
Почитател
Регистриран: 28 06 2016, 10:34

Мнение от nvelikov » 06 02 2018, 11:42

Аз лично много му се кефя на часовниците, показва много добри и запазени екземпляри, но се дразня, че не полага никакъв труд да напише свестно една обява, а на всичкото отгоре за човек е недопустимо да пише толкова гротескно и да се изразява така плитко. Жалко наистина, но поне снимките на часовниците са добри и ги разглеждам с удоволствие.
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 06 02 2018, 15:02

Е как да не му обършеш два шамара на тоя самодоволник...
Изображение

https://www.instagram.com/p/Be1BMXtHiTp/

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 06 02 2018, 15:08

Ако са негови, човека е по-скоро жертва и се нуждае от спешна медицинска помощ ... :lol:
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 06 02 2018, 16:49

george2502 написа:Е как да не му обършеш два шамара на тоя самодоволник...
Изображение

https://www.instagram.com/p/Be1BMXtHiTp/
Тоя най малкото трябва да му ги отнемат на основание Закона за защита на часовниците и да ги дадат тук във форума, като лъвчетата! Само ги е натрупал и не полага никакви грижи за нещастните животни. Така ли се слага часовник с каишка, да не говорим на верига, сплескан връз веригата да се драска... ::angry:: :wink: Никакво отношение, само ги трупа и те ще го изядат накрая, не му трябват шамари.

tosunbei
Маниак
Регистриран: 22 06 2010, 23:19
Контакти:

Мнение от tosunbei » 06 02 2018, 17:16

Като спомена лъвчетата,да питам:как са?Как е Терез,как е Масуд?В последния час не съм чул информация (слушам ВTV радио цял и ден )и взех да се притеснявам.Пристигнаха ли вече в спасителния център,как са пътували,наспали ли са се,нахранени ли са,обезпаразитени,да не са жадни??Някакви проблеми с митничарите???Да не са стресирани? ??
Дайте информация, моля! :((
Нашите родни медии занимават народа с глупости.Денонощно.Та протести,та чак премиера се намеси...
Вие представяте ли си примерно Тереза Мей да излезе по ВВС и да вземе да се занимава с проблемите на някой зоопарк и котките в него? :wtf: нещо не ми се вързва.

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 06 02 2018, 17:48

Добре са! Като в Холандски затвор. Следващите пет години са на бира и кебапчета.
Е, ми а сега си представи, какво ни е на нас, като излезе ББ по CNN и трябва да се занимава с проблемите на Западните Балкани, ЕС, Турция, Русия, Китай и Саудитска Арабия накуп. И ти да си българска медия, и ти ще си жалиш народа.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”