☕☕☕ СПАМ ТЕМА (ПИШЕТЕ НА ВОЛЯ КОЙ КАКВОТО ИСКА) ☕☕☕ ™

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
winnerkn
Активен
Регистриран: 25 01 2014, 16:28

Re: ☕☕☕ СПАМ ТЕМА (ПИШЕТЕ НА ВОЛЯ КОЙ КАКВОТО ИСКА) ☕☕☕ ™

Мнение от winnerkn » 12 04 2020, 18:47

Е, чак толкова сложно не мисля да го правя. По-скоро ще изчакаме след Великден и да се надяваме, че генерала леко ще разхлаби мерките.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Orient ETAC-000B
Citizen Eco-Drive Diver's 200m
Seiko 5 7009
Casio Edifice WR100
Casio G-Shock GA-201
Marina Militare

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 13 04 2020, 14:42

Не! Няма да ги разхлаби. :mrgreen: Чети излязлото становище от проучването на спецовете от БАН и прогнозите им (не ,че са миродавни)- пик в средата на май 20% вероятност, в края на юли,начало на август - 60% вероятност. Тепърва ще ядем хурката и докато не се изнамери доказано лекарство и докато не се произведе и да дойде до БГ, всички сме за обстрел. Мерките може и да отпаднат, но заразените, латентните случаи ще си останат и ще продължат да ръсят зараза и идва после и втора ,та и трета вълна, като цунами, та да изглади най-накрая отношенията ни с природата и ,ако до една година учени и специалисти не открият лек, цялата досегашна цивилизация,ще заприлича на анимационен филм.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

nasko_jarti
Маниак
Регистриран: 30 08 2017, 12:29

Мнение от nasko_jarti » 13 04 2020, 16:55

И аз мисля, че след Великден, леко ще ги за тегне...

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 13 04 2020, 17:17

nasko_jarti написа:
12 04 2020, 12:19
Тримата трудно ще минете заедно, но ако ти си сам, а жената с детето в друга кола, пишеш че караш храна и лекарства на възрастен роднина и минаваш.
А жената и децата в другата пишат, че ти карат на тебе :)). Даа...детето усложнява ситуацията, иначе можеше и в една кола, ама и на това ще му намерим решение. Ако беше само жената в колата, пишеш че носиш храна и лекарства на жената на село. Те откъде да знаят, че тази в колата е твоята :). Те всички това пишат и полицаите само това четат и се правят, че не знаят за какво става въпрос. Ярък пример за нашенски мерки и от друга страна колко ги спазваме.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 13 04 2020, 17:55

winnerkn написа:
12 04 2020, 11:48
С риск всички да ме нападнат, ама все пак ще питам... Имаме къща в едно село на около 100 км от София. Смятам да отидем за няколко дни с жента и детето, че вече малки не издържа затворен в апартамента. Някой пътува ли е, във въпросните декларации какво пишете?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
колега, няма никаккъв проблем да отидете, няма нужда от някакви схеми и идеи за залъгване на хортаа на КППтата. Взимаш си копие от акт за собственост, показваш го, обясняваш че трябва да си видиш имота, ако не си попълнил деклариции предварително ти ги дават на място, попълвате Вие със съпругата и за детето също и си отивате спокойно без никой нищо да иска и да Ви пита. Не знам защо всеки се филмира и драматизира, единствената идея на тези КППта е да не се юрнат хората да се мотат по манастири, водопади, излети и тем подобни неща. С какво по-точно се нарушава карантината и идеята на изолацията ако се преместиш от имот А в имот Б. Проблемът е, че има доста хора, които си ходят да видят роднини, баби, сватанаци и тем подобни така и така не работят и имат време, да пият по ракия и да погостуват. Но в посочения от теб случай няма никакъв проблем и място за притеснение. В моята посока има КПП на изхода на Нови Искър посока Своге и на изхода на Костинброд, не съм имал и най-малък проблем или забележка. :) :) :) по скоро ми е чудно как минават всички мотористи, които карат по дефилето, но да кажем, че те са изолирани до голяма степен заради облеклото си. :) мисля, че се драматизира прекалено с цялата ситуация и нещата, които трябва да спазваме са нормални и поносими.
...go forward...

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 13 04 2020, 18:46

Не е баш така. Е вчера една позната са я върнали. Показала нотариален акт и платен данък и казала, че иска да си види къщата, да си пусне водата да не се е спукала някоя тръба зимата. А може и да е искала да се поразходи, като колегата който пита. Няма лошо, какво толкова. Но са и искали да пише основателна причина и не са я пуснали. А може и да ги е ядосала, че е доста цапната в устата. Но момчетата са били много внимателни и учтиви и учтиво са я върнали.

Другата крайност, в същото време има и такива. Цялата рода и приятелите всички пишат, че носят храна и лекарства за възрастен, за да си нямат проблеми и ги пускат. И после опъват трапезата всички накуп как си трябва и хич не им пука. В неделя, или за Великден. Предстааш ли си какво става из цялата страна, остави София. Няма лошо, тяхна работа, нищо че не е само тяхна. Но те ще отидат. А някой, който иска просто да се разходи със семейството до там, няма да отиде. Без да се събира с други, нали ужким за това става въпрос. Всичко е на ужким.

Пак се сетих за Илф и Петров, гениални почитатели на абсурдните ситуации :) Нещо подобно, в най-изчистения и опростен вид, в ранния СССР:

"На вратата на учреждението стоеше портиер в униформа и със строг вид искаше на всички пропуск. Но ако не му показваха, ги пускаше и така"

ПП. Бележка от общината, че живееш там, нищо че адреса ти по лична карта е в София, върши добра работа. Минаваш си без проблеми в двете посоки.
Последна промяна от phil05 на 13 04 2020, 18:57, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 13 04 2020, 18:56

Разбирам, не мога да знам, каква е причината, но мен лично никой не ме е върнал. Нямам връзки, нямам познати, просто им казвам като човек защо отивам, спазвам всички установени правила и не съм имал и минимален проблем. Хората на тези КПП са доста изморени и притеснени и е допускам, че е възможно при някое пререкание да те върнат, просто защото могат.
Но съгласно действащия ред и парвила, няма причина да те върнат назад, ако всичко протече съгласно установения ред и правила, наистина се държат любезно и професионално, което не мога да отрека. В крайна сметка ако някой иска да си посети имоти, не пречи да пробва да отиде до тези КПП със съответните докумети и да пробва. Субективният елемент няма как да се игнорира, и те там са хоря все пак.
...go forward...

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 13 04 2020, 19:08

Абсолютно си прав и сигурно е така на повечето места от чисто човешка гледна точка. Проблемът е, че ако при по сериозна ситуация се стигне до наистина сериозни правила, те са недообмислени, формални и лесно се прескачат. Друг въпрос, че те правилата трябва да са в главите ни, а не в жабката на колата на полицая. Какъв е смисъла да ходиш задължително с маска, ако цяла седмица си караш с една за пред полицаите и като свърнеш към къщи си я слагаш в джоба?

ISDP
Почитател
Регистриран: 15 06 2016, 04:58

Мнение от ISDP » 13 04 2020, 20:55

phil05 написа:Абсолютно си прав и сигурно е така на повечето места от чисто човешка гледна точка. Проблемът е, че ако при по сериозна ситуация се стигне до наистина сериозни правила, те са недообмислени, формални и лесно се прескачат. Друг въпрос, че те правилата трябва да са в главите ни, а не в жабката на колата на полицая. Какъв е смисъла да ходиш задължително с маска, ако цяла седмица си караш с една за пред полицаите и като свърнеш към къщи си я слагаш в джоба?
Така си е! За жалост е така.

За маските ... мисля, че то си е до манталитет. Просто сме си такива... такъв народ сме и не само ние разбира се.

Всички ( говоря по принцип не за конкретния случай) много си знаем и търсим правата, ама недай си боже да ни вменят някакво задължение, тогава става нещо страшно и се почва едно ... ама правата ми .. ама аз .. ама те...

Та и с маските .. какво им струва на хората да си сложат една маска и да си я ползват нормално... приемаме че я носим основно за безопасността на другите. Пак вече ако искаш и да се предпазваш и това има как.

И за пътуването и излизането така... Какво ни струва да стоим един месец по домовете и да спазваме тези прословути и спорни мерки.

Ама НЕ!!!!! ... те ще ми казват на мен какво да правя!! И всички като се завайкаха как разбираш ли им ограничават достъпа до паркове и градинки. Защото по принцип ние всички сме едни видни природолюбители... и като ми ти хукна тоя народ по градинки и планини.....

Абе.. такива сме си... ако ни се размине по леко бива

.... иначе и аз мисля вариант как да минавам през тия кпп-та , че скоро трябва пак да ходя в офиса и трябва да измисля детегледачка ... а свободната баба е на 20км от София

:)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Svetlio
Почитател
Регистриран: 01 11 2010, 15:48

Мнение от Svetlio » 14 04 2020, 22:48

Днес наистина явно ми е ден за губене на време.

Топ 10 най-грозни часовници:

https://whichwatch.org/the-10-ugliest-w ... ever-seen/

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 14 04 2020, 22:58

Верно са много грозни, а ма за сметка на това пък скъпи :))
Изображение

Потребителски аватар
vikir
Администратор
Регистриран: 10 07 2010, 01:05

Мнение от vikir » 22 04 2020, 18:55

https://m.dir.bg/dnes/sofia/pusnaha-par ... -karantina
Безплатно раздават смарт часовници 😂😂😂... Сигурно и ще ги подменят и инсталират безплатно скоро...😶

Потребителски аватар
spring_drive
Маниак
Регистриран: 15 05 2014, 10:01

Мнение от spring_drive » 12 05 2020, 13:29

Питане към колеги юристи , по скоро трудово право. От 2 месеца ще замествам колежка в работата за около 2-3 години. Тя излиза в майчинство и освен моите задължения , поемам и нейните. Не съм и заместник титуляр и в длъжностната ми характеристика това не е отразено. За сега няма нищо писмено между мен и работодатеря , нито има допълнително възнаграждение. Как стоят нещата от правна гледна точка и ако няма съгласи е , мога ли да откажа да ги съвместявам фунциите?
FREIGHT PREPAID! +

Потребителски аватар
spring_drive
Маниак

Мнение от spring_drive » 13 05 2020, 21:10

Колеги, някой има ли идея по горния казус?
FREIGHT PREPAID! +

southcoast
Маниак
Регистриран: 08 11 2017, 22:59

Мнение от southcoast » 13 05 2020, 21:36

Здравейте, и без изкарано трудово право ще отговоря: първо - двете длъжности свързани ли са по някакъв начин? Второ - покривате ли изискванията за длъжностна характ. на колежката Ви ( имате ли необходимите знания и сертификати, които се изискват)? Трето: колко време от работното (предполагам 8часа) време ще отделяте по Вашата и нейната работа? Четвърто: ще носите ли някакви материални отговорности - записани с приемо-предавателни протоколи или други документи(дори и нотариално заверени)?
Ако си отговорите на тези въпроси (има и още други, но е много писане) ще разберете с какво сте обвързан, както се казва "на хартия"! Ако договорките с Вашия работодател са само устни, лично според мен не може да очаквате всичко, което искате, да бъде изпълнено!
Това, което искате може да се изиграе в 3 посоки - обожавате си работа, съгласявате се с всичко и "дърпате като магаре" с минимален бонус в заплащането. Другата е - не се съгласявате и всеки поема своя път. И третия вариант - толкова сте незаменим и ценен кадър, че ръководителят Ви се съгласява с вашите условия - увеличаване на заплатата с повече от 50%, предполагам и друг вид стимулиране, допълнително споразумение към трудовата х-ка ( в това време на криза за мен лично почти невъзможен вариант).
Пример: работих за даден ръководител на 2 работи в 2 фирми - в едната на 6 часа, а в другата на 2 часа - всичко законно, но ощетява само и единствено теб.
Та така - всичко зависи от типа характер на шефа :)
Успех и дано всичко се нареди за Вас и да понасяте по-малко работа и повече финансови стимули!

ISDP
Почитател
Регистриран: 15 06 2016, 04:58

Мнение от ISDP » 13 05 2020, 22:06

Аз пък напоследък съм на мнение , че трябва да си търсим правата.

Една консултация с адвокат и после каквото сабя покаже

От лични наблюдения Мога да кажа само че не е желателно да се подписва нищо

Поздрави и успех

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Потребителски аватар
spring_drive
Маниак

Мнение от spring_drive » 13 05 2020, 22:10

Благодаря за коментара. Двете длъжности са различни, но нейната е по ниска, така, че напълно я покривам. И двете са на 8 часа, на едно място. Само, че писмено няма нищо. По кодекса си мисля, че трябва да има нещо писмено, поне анекс. Вече 2 месеца работя дветв неща, а възнаграждение допълнително липсва. За това се чудя какво може да се търси.
FREIGHT PREPAID! +

southcoast
Маниак
Регистриран: 08 11 2017, 22:59

Мнение от southcoast » 13 05 2020, 22:58

За повечето хора, това е един много "тънък момент", който като цяло трябва да е ясен преди да се стигне до изпълняване на каквито и да е задължения. Винаги съм бил за мотото - чисти сметки, добри приятели! Та по темата... Мисля малко сте закъснял с желанията си, ако не сте си оставил "вратичка" преди започване на работата. Винаги може да сте стигне до момента: "Шефе, преди 2 месеца се разбрахме за... Но ако не сте имали някаква уговорка - може би шефът Ви смята, че работата която вършите вече запълва работния Ви ден и възнаграждението, което получавате е напълно заслужено! Лошо е ако започнете да изоставате с работата си (или тази на колежката) с което могат да Ви обвинят в "некъдърност" и така става един кръговрат :( вие си търсите правата, а шефът винаги е прав ... Може би е вариант да се интересувате кога ще се появи човек, който да Ви помага с работата - временна заетост (6 -12 месеца) - това е и по-вероятният сценарий, от този да получавате по-голямо възнаграждение!
Но и всичко зависи от отношенията Ви с работодателя - колко сте близки и какво и как може да споделите! Успех и дано всичко се нареди за Вас!

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 13 05 2020, 23:15

По КТ трябва да има оформяне на документи - допълнително споразумение, изменение на длъжностна характеристика, допълнение към графици, книги за инструктаж, дори е възможно и допълнителна оценка по ЗБУТ за някои видове работа (не знам каква работа следва да се извършва, но може например да трябва почивка преди след определени дейности).
Нооооо както каза колегата всичко у нас е тънък момент и се решава от човешките взаимоотношения и коректността помежду ви.
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 14 05 2020, 01:30

Понеже въпросът беше “как стоят нещата от правна гледна точка” - юристите да кажат, но вероятно никак не стоят. Няма нищо писано и подписано. Не се знае каква е реалната ситуация, работа и натоварване по едната, или двете дейности. И по важното, докарате ли я до правна гледна точка, обикновено няма смисъл да продължавате.

По добре гледайте там с шефа реалната ситуация и ако прецениш, си поискай допълнително възнаграждение с реални аргументи, а не само защото било работа на някой друг. И после го оформете както трябва. Ако трябва пишете и споразумения, преназначения, нова длъжност, длъжностна характеристика и такива, въпреки че по длъжностна характеристика работа не се върши. Естествено можеш да откажеш да съвместяваш двете дейности, ако не можеш, или не искаш. Пак реалната ситуация и интереса казват какво е по добре. Не толкова правната гледна точка. Никой не те кара насила да му робуваш.

Формално и теоретично излиза, че се бъхтиш и вършиш непосилна работа за двама на пълен работен ден 8 часа, каквото и да значи това "на 8 часа". Защото според мен работата не се мери на часове и време, а какво и как е свършено. Може днес да няма работа и за един час и по двете дейности, утре или дни наред да не можеш да си вдигнеш главата по цял ден, а в други ден за половин час да свършиш нещо важно, или да решиш проблем колкото за цял месец работа. Затова рекох вижте реалната ситуация и се разберете като пичове, което е най важното и после го оформете по най добрия и за двете страни начин.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”