Търся кученце

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Търся кученце

Мнениеот phil05 » 12 10 2017, 13:55

:)

Привет,
Мислех да не го коментирам повече, но колега ти взе, че написа точно не предимства, а недостатъци, според мен. Точно за тези "предимства" се опитах вече с аргументи. Ясно, с това флекси е донякъде по удобно и лесно и естествено който както иска. Аз не съм против, но не съм съгласен да се обявява за еднозначно предимство. Може и други да четат, ако ги интересува, всеки сам да прецени, та затова да отговоря последно.

Остави момата с кроасана, това е майтап. Ако наистина те интересува, добре е да поговориш и с професионалист, остави ме мене. Нали щеше да го водиш на училище, какво стана ходихте ли? Какво каза там човека за флексито? Разбира се, най добре е да я карате както си се разхождате, щом така ви харесва, няколко пъти казах, има различни мнения. Аз не ти предлагам или съветвам да пробваш с повод, но ако искаш пробвай, само че и за повода трябва да си малко запознат и практика. По трудно е отколкото с флекси, но после пък е по лесно. Преди всичко за животното. За това работните кучета са преди всичко на повод, май го споменах. Естествено за спокойна разходка със спокойно куче без предизвикателства и изненади става и с флекси и изобщо без никакъв повод. Но това не значи, че има еднозначно предимство пред повода.

Ето няколко от моите наблюдения:
- лентата/шнурът е под постоянно леко напрежение (т.е кучето усеща повода)

Нали споменах, според мен трябва да е точно обратното. Поводът е преди всичко за кратки сигнали, контакт и контрол с кучето, през останалото време трябва да е отпуснат, все едно го няма. Ако е опънат, то свиква с това а и няма как да му предадеш сигнали или корекция.

- ако тръгне на някъде чрез стоп бутона можеш мигновенно да го спреш + да го дръпнеш назад и скъсиш текущата дължина на повода

Не знам колко можеш да го дръпнеш назад и в какво положение ще ти иде ръката. И как ще скъсиш дължината с ролетката, ако се дърпа, без да хванеш с другата ръка шнура или лентата, доста неудобни. Може и да става. Виж, с повода в двете ръце става и контрола е по добър. И кучето не е коза, за да го дърпаш и теглиш. Нормалната му реакция е да противодейства и да не те разбере. Засичаш го рязко и яко, от отпуснат повод, първо да се освести и да му се върне малко акъла в главата, който кой знае къде е в момента. После стоп! или там каквото там казваш, дано се спре сам. Но трябва да знае командата и поне малко да слуша. Ако не става, пак рязко с повода и отпускаш. Затова е строгия нашийник, нищо му няма. След това с отпуснат повод се опитваш да го извикаш, то да дойде, а не да го дърпаш и теглиш. Но трябва да е на място, да не се дърпа повече. Ако не ще - пак рязко го подсещаш с повода. Като дойде, ако дойде, му понамачкваш носа да му се зарадваш, и то да се зарадва, или му пъхаш малко геврек в муцуната за награда. Това поне трябва да се опита човек, а то с флекси не става.

- ако искаш да подържаш определен максимум на дистанция на контрол - лок палеца е перфектния вариант

Лок палец - кучето не е магаре, вързано с въже на кол да обикаля само до някъде, трябва да има свобода с малко намеса и корекция, ако потрябва. Иначе е и малко унизително за кучето, те ги усещат тези работи. И не знам за какъв толкова контрол става въпрос. Така най много да го спреш да не ходи по нататък и това е. Хубаво е малко по друго ниво на контрол, така и кучето те разбира и уважава.

Такива работи, ама пак казвам, с флекси сигурно е по лесно ей така на разходка, а ако и така сте свикнали и се разбирате, какво по добре. С моя е малко по сложно, ама и по "интересно" :wink: ::angry::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 12 10 2017, 14:20

Да приемем, че имаме различни мнения по въпроса и да са ни здрави момчетата ::drinks:: .
И според мен изчерпахме темата.
vspiridonov
Почитател

Мнениеот phil05 » 12 10 2017, 14:31

::drinks:: Да така е, хубав ден и разходки. Ще се видим някой ден да разменим поводите, може и разбойниците за по едно кръгче.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 19 10 2017, 01:24

В момента гледа котката на комшийката, която седи на дувара, дразни го и гледа на друга страна, все едно не знае за какво става въпрос. Само тогава му виждам очите такива, мога само да предположа какво му е в главата... Изобщо не съществувам, не ме вижда, няма ме, заставам пред него с апарата, не го интересува. Чакай да се махна, че ако скочи, ще ме отнесе заедно с апарата :). Порадвах му се за секунди, че е много забавен така и му се скарах и го изгоних, много добре знае, че не може така. Защото отгоре на всичко и ние в къщи имаме една такава хубавица, дето се чудим какво да ги правим и как да ги сприятеляваме. Мисия невъзможна. Седи на прозореца да го дразни, защото знае, че не може да я стигне... ::angry::

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 15 12 2017, 16:50

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот mitadoc » 15 12 2017, 22:19

Брей какъв гоям мъж станал :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 16 12 2017, 00:35

Зазяпал се е някъде в долината, явно иска да ходи там, колко са за него 5-6 километра :). Ще ги прелети за десетина минути, а аз вече съм изплезил език повече от неговия :(
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 28 12 2017, 01:57

Изображение
Изображение
Изображение

Offtopic: покажи
И после кой виновен за якето? Пак аз... :(
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Veselka » 28 12 2017, 20:05

“И после кой виновен за якето? Пак аз.... “
Е то все някой ще трябва да е виновен, в случая кой друг освен теб? :(
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот phil05 » 29 12 2017, 12:55

Абе добре че не присъстват да гледат какви ги вършим... Че ще има: Ауу !!! Отиде ръката на детето! А тя просто му дава сняг в устата, че обича... :)

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 30 12 2017, 17:59

Тая горе вярно малко стряскаща, а всъщност всичко си е обичайната идилия. Ето я цялата снимка, таман и е разбутал и развалил снежния човек и за награда получава сняг, вместо любимия му сладолед :)

Изображение

Изобщо на разходка с кучето и дечурлигата е приказка, те се пилеят по баирите, аз не се моря изобщо, седя си кротко на един камък, радвам се на полето и небето и не се сещам даже да погледна колко е часа ::angel:: ::drinks::

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 03 2018, 23:37

Кученцето не мирясва и ме мързи да го гоня да го снимам, докато е в движение. Рядко се кротва, ето днеска успях.

Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Veselka » 18 03 2018, 00:01

Артур е голям сладур ::angel::
Много ме радва като го гледам така на снимка. :)
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот phil05 » 03 04 2018, 22:17

Малко нови от серията "куче и внуче", както я нарече един колега по нагоре. Какво да правя, нямам други, такава ми е орисията... :)

Един доволен учител, като че ли кой знае какво е направил...

Изображение

Изображение

Изображение

А тук браво на момчето, държи мъжки, кучето не успя да го смъкне от дървото :))

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот mitadoc » 03 04 2018, 22:59

Много са сладки, да са ти живи и здрави,Вальо.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 04 04 2018, 00:22

Благодаря, Митко, ето и сладурите благодарят кой как може, да са всички живи и здрави и хубави празници! ::drinks::

Изображение

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Предишна

Назад към Всичко останало