Търся кученце

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Re: Търся кученце

Мнение от Дон Жуан » 05 06 2016, 11:23

phil05 написа:Къде се набутахме случайно преди малко, с внука и Артур ... :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Страхотно попадение и снимки, Вальо ::yahoo::
:clap: ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 05 07 2016, 23:27

Лична охрана ::angel::, щом внучката миряса за малко някъде от търчане с него, този застава така отпред и чака да хукнат пак нанякъде. Понякога успявам да ги стигна, та поне някоя снимка набързо...

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 06 08 2016, 17:31

Унищожи я за 10 минути... ::angry:: Ако има кой да му купува и носи по една такава топка на ден - и ще има мир :))

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 10 2016, 23:10

Поздрави от Артур, отдавна не се е обаждал... Този път няма снимка, щото не е възможна такава снимка... Освен ако цял ден не го чакаш с някоя супер камера. Ама да опитам да го опиша. Ще взема да му вържа някой часовник пилот за тест, да го видим после как върви, след толкова G напред назад.

Напоследък няма играчки и топки, че нали вече мъж голям ... Ама си намери отнякъде една загубена малка топка, дето много скача и я носи да му я хвърлям. Хайде добре - и му я засилих в един малко наклон, а топката отскочи и полетя право към едно дърво.

Топката лети към дървото, а този се ускорява по нея как си знае. И си викам - ей сега си размаза носа в дървото. Е не знам как в същата секунда, в която се ускоряваш, можеш същевременно да удряш и спирачки, отрицателно ускорение, та накрая да хванеш топката във въздуха на милиметър от дървото, без да го докоснеш. Какво ли става с баланс и спирала в този момент :shock: ::drinks::

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 04 10 2016, 01:46

време е да си намери голям камък , колкото топка и да го търкаля и крие по цял ден

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 04 10 2016, 02:19

Колкото и да е луд, не е толкова глупав да се занимава с камъни, като може мен да ме търкаля и мъкне нанякъде, повече неща се случват :) За съжаление не по цял ден, че ме няма, ама и толкова стига, да е жив и здрав. Иначе нямаше да ми дойде наум :)

И на мен понякога ми е жал за кучето, можеше да се занимава с нещо по смислено, като баща си ... :) Но и така не мирясва по цял ден, все нещо прави, нищо че половината са бели и дивотии. Така се получи и дано да му е все пак добре. Поне като дечурлигата са тук, пощуряват и се радват взаимно и всеотдайно. Щом се пръснат - търчи, търси ги и ги събира като стадо, със съответната врява. Трябва всички да са накуп и да се занимават и играят само с него. Един ден отидохме в едно село, тръгнахме с 3-те мойте малките и с кучето из селото да се разхождаме, та събрахме де що имаше дечурлига из къщите и улиците, цяло шествие. И накрая ги доведохме всичките в двора, дето бяхме. И настана някаква лудница из двора, как не потрошиха всичко да се гонят и беснеят, добре че беше вече тъмно, та не се виждаше какво правят. После идваха притеснени хора да си ги събират децата, няма събиране. Артурката нататък дълго време не си успокои дишането, та си мислех че все така ще я кара :) Такива работи, така му било писано.

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 04 10 2016, 09:12

Phil05 така като чета, си мисля че на теб навивачка не ти трябва!!! :)) :)) :)) . Просто му връзваш една голяма торба пълна с часовници на врата и това е! Само трябва да поработиш за противошокова защита на торбата. ::drinks::
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 04 10 2016, 09:46

Вярно, тъкмо да свърши нещо :) , но ще ги навие за половин час и после само ще ги пренавива да им търка пружините.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 04 10 2016, 09:59

Шегувайте се вие, ама сигурни ли сте, че швейцарските кучета на врата си носят Ром? Вероятно вършат някаква часовникарска работа щом ги слагат по корпусите. И може би не случайно са по-ленива порода.

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 12 2016, 23:41

Е на това му се вика пуснали го под одъра, а той....

Дожаля ми, че ужким студено и от оня ден пее отвън пред вратата, едни такива дълги и завъртяни, с тънко гласче :). Та го пуснах малко вътре. Отначало, както си му е реда, беше безобразен, но после се кротна. Колкото да ни залъже. И по едно време - няма го там, а той милия ето го къде е, настанил се горе на дивана. И колко бил кротък, и колко щял да слуша, бил едно котенце ::angry:: :)) И шишарката си взел, явно си мисли, че там ще спи, с играчката до него.

Изображение

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 01 12 2016, 23:52

Душичка мила :))
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 02 12 2016, 00:16

Е т'ва е, заспа...Само въглавница не си е сложил ... :)

Изображение

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 02 12 2016, 00:25

Страхотно куче, Вальо.
Всеки път като го гледам на снимките и ми се приисква да си взема един такъв.
Като знам обаче колко разправии и ангажименти са (гледал съм кучета) и рязко размислям. :)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 02 12 2016, 00:46

Де да беше все така, като по снимките тук... Вярно думаш, много рязко трябва да се размисли, плавно не става и се озоваваш в моeто положение :)) ::drinks::

Потребителски аватар
Veselka
Почитател
Регистриран: 21 08 2016, 17:12

Мнение от Veselka » 02 12 2016, 20:59

Голямо сладурче е това куче :thumbup:
Изображение

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 07 12 2016, 17:23

:lol: :lol: Знае къде да лежи песа. Винаги ли унищожава играчките, моя така и не успях да го науча да играе без да ги мори. Рекорда е една Мария дрънчаща плюшена издържа 6месеца.
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 07 12 2016, 23:46

Унищожава ги за минути и затова - само шишарки, той и без това много си ги харесва. Има едни щатски черни гумени кокали, много скъпи и неразрушими били, веднаж му купих един и го направи за 2 дни на парчета и трохи. Взех останалото и се опитах да го срежа с един остър нож - забрави, не можах даже да го одраскам. Никакви играчки, това му е играта на него, да строши нещо. Жена ми си събира едни такива малки красиви и шарени тикви и кратунки, тихо тихо ги беше набарал един ден и .... леле на какво ги беше направил.

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 09 12 2016, 11:20

phil05 написа:Унищожава ги за минути и затова - само шишарки, той и без това много си ги харесва. Има едни щатски черни гумени кокали, много скъпи и неразрушими били, веднаж му купих един и го направи за 2 дни на парчета и трохи. Взех останалото и се опитах да го срежа с един остър нож - забрави, не можах даже да го одраскам. Никакви играчки, това му е играта на него, да строши нещо. Жена ми си събира едни такива малки красиви и шарени тикви и кратунки, тихо тихо ги беше набарал един ден и .... леле на какво ги беше направил.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: да кокалите са карлиг и в къщи има един такъв, но зелен. след като изяде половината загуби интерес и сега спи върху него.
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 09 02 2017, 11:18

Сега ще ви напиша една смешна история :)

Преди години се преместихме да живеем не къде да е, а точно срещу една... колежка :) още от МЕИ-то. Нейна приятелка от компанията се омете веднага след това някъде чак по Южна Африка. И след повече от 30 години се връща за пръв път и идва на гости отсреща. Ама компанията тогава беше често у нас, приятелката знае и майка ми, баща ми, всичко. И комшийката отсреща и вика - бе знаеш ли кой живее срещу нас? Кой? Ми Вальо. А, Вальо, ще го видя ли? Ми ще го видиш разбира се, излезе за малко с кучето, като се върне, ще дойде.

И връщам се аз и след малко се появява комшийката, ама сгъната на две, едвам ходи и не може да каже и една дума от смях. Какво бе? И като се поуспокои - знаеш ли какво рече Силвето? Какво...Ми каза...бе какво стана с Вальо, ей сега видях баща му се прибра с кучето, той къде е... :)) :(( Такива работи... :(

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 21 02 2017, 01:15

Този дивак, като беше малък, без малко да събори къщата отвън, откърти де какво можа, измъкна всички кабели и отпра водостоците - по нагоре пише нещо по въпроса.

Обаче вътре учудващо не прави бели, нищо не е строшил или скъсал, освен че измъкна една фаза от една разклонителна кутия.

И не щеш ли снощи - той влязъл за малко вътре и лежи някъде кротко. И чувам, че се троши нещо. Викам си - шишарка. Но се сещам, то шишарките ги довърши всичките, какво прави сега! Скачам и го гледам - лежи, хванал това дистанционно с лапите, държи го като сладолед нагоре и го почнал от тая страна ::angry:: Сигурно е било паднало на пода, иначе отгоре не взима нищо.

Това отгоре на дистанционното е бая дебел алуминий, не е пластмаса :)

Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало”