Подаграджии има ли?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Подаграджии има ли?

Мнение от vspiridonov » 18 05 2014, 22:03

Виждам доста теми за хапване и пийване, та си викам, то много добро не води на добро :).
Та има ли подаграджии да обменим опит?
Мен от снощи ме държи лявото коляно без опция за мърдане.... карам на чайчета и фрешове... разтоварване.
В нощното шкафче жена ми държи опаковка Фламексин за невъзможния момент... помагал бил, но не смея да му скоча още, стискам зъби.

Чай разцъквам плавун и гръмотрън предимно .... помагал ....

Някой с изпробвано природно чудо за тази болест? :|

Потребителски аватар
dilaz
Активен
Регистриран: 29 05 2012, 17:17

Re: Подаграджии има ли?

Мнение от dilaz » 18 05 2014, 23:07

С какви нива на пикринова киселина си?

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 18 05 2014, 23:36

Пикочната е 500-550. Нямам никакъв контрол върху нея обаче.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 19 05 2014, 00:03

Малиии, поизплаши ме, колега Спиридонов. :(
Ще намалявам яденето, като те слушам как се мъчиш.
Няма ли някакъв ефикасен илач?
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 19 05 2014, 00:24

Спорт и намаляне на телесно тегло. Така я свалих от 600 на 160. Ям си всичко, предимно тлъсти меса и салати. Спортувам тежко 3 пъти седмично, карам колело през останалите дни. И кръвното от 160/110 сега ми е 120/60, а съм над 40 годишен. Разбира се, не при всеки може да помогне, но със сигурност няма да навреди.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 19 05 2014, 09:54

Денев, илачи има, избягвам ги, защото са прекалено силни. Всъщност техния омагьосан кръг е доста по-жесток, татко ми излезе от него по най-неприятния начин на почти 55г.

Antony, плувам 4 пъти в седмицата по 4км предимно кроул, когато не вали ходя на работа с колело (~6км). 174см, 80кг на 32г. Би ли споделил твоя спорт, може да е до спорта, знам ли.

Биричките много ги обичам мама му стара..... иначе друго месо освен пиле не пипам от години....,

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 19 05 2014, 10:19

Аз с моите размери имам кръвно 120/80, и изключиетлно спокойно сърцебиене. Установиха, че имам разширени кръвоносни съдове в очите, както и силно изразено далекогледство, което според офталмоложката ми, по-добре да забавя слагане на очилата, за да не увеличавам диоптрите скорострелно. Иначе съм здрав много! И аз трябва да намаля храната. Много сладко ям. Обикновено, особено лятото пия по 3л вода на ден.
Единствения проблем, е киселините, но това установих, че е на боклуците, които се продават в търговската мрежа, спрях нат. сокове, определени марки кафета, 3/1, газирани - (с изключение газирана вода михалково), и подбирам уж.
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 19 05 2014, 23:29

vspiridonov написа:Денев, илачи има, избягвам ги, защото са прекалено силни. Всъщност техния омагьосан кръг е доста по-жесток, татко ми излезе от него по най-неприятния начин на почти 55г.

Antony, плувам 4 пъти в седмицата по 4км предимно кроул, когато не вали ходя на работа с колело (~6км). 174см, 80кг на 32г. Би ли споделил твоя спорт, може да е до спорта, знам ли.

Биричките много ги обичам мама му стара..... иначе друго месо освен пиле не пипам от години....,
Видът спорт няма значение, щом си активен, значи причините са другаде. Виж си храненето. Пилешкото е изключително гадно месо, освен ако не си намираш домашно. По-добре яж свинско, а най-добре риба.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 20 05 2014, 10:55

Пилешкото продължавам да го вземам, защото е бяло, а бялото месо е с ниско съдържание на пурини. Но да, един Господ знае какво има в него, уж от най-скъпото вземам с надеждата да е чисто. Свинско е противопоказно заради пурина... освен на риба да подкарам. Ще потърся соленоводни, че сладководните .... и те като пилешкото.

Вчера намерих една билкова аптека в центъра - продадоха ми килограм билкова смес за 33лв. Жената в аптеката ми каза, че го изпивам това за месец и нещо и ще забравя за подагра, нещо което ми се струва странно, но ще пиша резултати тук. Ако прокопсам може да е в помощ на някой.

Иначе освен храната знам, че студа, стреса и всяко едно вътрешно възпаление на организма могат да провокират криза, т.е. всяко едно дестабилизиране на имунната система бие там.

И те така, аз си лежим и днес....

Потребителски аватар
dilaz
Активен
Регистриран: 29 05 2012, 17:17

Мнение от dilaz » 20 05 2014, 23:53

Подаграта е едно от проявленията на високата пикочна киселина. Второто и според мен по-опасното е образуването на уратни камъни в бъбреците и оттам влошаване на бъбречната функция. До какви изводи стигнах аз на база личен опит: При стойности над 500, но без симптоми за подагра:
1. Ограничаване до възможния минимум на бирата (и аз съм й голям фен)
2. Никакви дреболии и карантии (дробчета, шкембенца, сърчица и т.д.)
3. Неутрализиране на високата киселинност на кръвта чрез поемане на големи количества вода с високо pH. Аз пия Горна баня заради високото алкално съдържание и сравнително ниска минерализация.
4. Не на последно място - регулярен контрол на бъбречната функция - урея, креатинин, пикочна к-на. Защото е възможно не добре функциониращите бъбреци да са причина за високата пикринова киселина.
5. Висока физическа активност - фитнес, колоездене, ски ...
С гореописаните рестрикции, както и с някои билки, за около 3-4 месеца пик. к-на спадна до 360 (за колко време - един господ знае). И да не забравяме, че това е болестта на нестрадащите от липса на средства, неслаби господа на немалката възраст 50+ (пример византийските василевси).

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 23 05 2014, 12:28

колега dilaz, виждам, че в точка 3 говориш за киселинност на кръвта и алкална вода, това значи ли, че не е добре да се приемат кисели течности (сок лимони, кисело мляко....)?

Иначе за физическата активност имам следните впечатления - с физическите натоварвания си трябва стабилно хранене, в противен случай имунитета пада и веднага те хваща някое вирусче (я грип, я в ухото, я в носа, очите и т.н....), което допълнително срива имунитета и подагрозната криза не закъснява.

Та си трябва и ядене, ама с тея диети.....

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 21 03 2016, 18:57

От два дни и аз съм в клуба, май :( Не мога да стъпя на левия крак, стана двоен! Странното е друго - днес си купих апарат за мерене на пикочна киселина, измерих стойности 258, което е в границите! Някакви идеи? :roll:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
valo6
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 20:59

Мнение от valo6 » 21 03 2016, 19:43

диклофенак дуо или колхикум дисперт
瓦伦丁

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 21 03 2016, 20:38

Два пъти ме е атакувала, първо не е болест а моментно повишено съсдържание на киселина , една седмица хапчета за регулиране и намаляване на бира и солени мезета и се оправях.
Най са вредни морските деликатеси октоподи скариди калмари и т.н.
Полезни са сините риби сардина скумрия и ...

В еспана хапчето се казва Алопуринол и действа доста бързо и успешно , след това се пие по едно на ден до нормализиране и се търси причината.
Това за теглото са малко преувеличени неща , В момента съм 15 кг повече от момента в който ме удари подаграта и имам проблеми с кръвно и никакви грижи с подаграта.
Скорошно оздравяване , че това боли лошо

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 21 03 2016, 20:43

marind написа:От два дни и аз съм в клуба, май :( Не мога да стъпя на левия крак, стана двоен! Странното е друго - днес си купих апарат за мерене на пикочна киселина, измерих стойности 258, което е в границите! Някакви идеи? :roll:
На мой познат след половин година болки и лекуване на подагра , накрая му установиха промяна в свода на стъпалото и с една нова стелка оздравя за 3 дни , и той беше с минимални стойности , е след спиране на пиене и мезета , понеже е ловджия още се чудя колко ще живее първия доктор дето го тъпка с хапчета за подагра 6 месеца без подобрение
::drinks::

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 21 03 2016, 20:47

valo6 написа:диклофенак дуо или колхикум дисперт
::thumb:: Почнах с Аркоксия 90мг. по препоръка на Джи Пи-то, ще видим тази вечер как ще е. Притеснява ме това, че стойностите ми влизат в перфектни референтни граници, пробвахме с апарата на още двама доброволци от офиса и техните резултати бяха по-зле - съответно 292 и 350, моите са 258 :roll: Ако бяха 500-600, щях да съм по-спокоен, защото щях със сигурност да знам, че е от това :) Не, че имам някакви съмнения, ама ... Така или иначе утре ще правя изследвания, но реших да видя имал ли е някой друг подобен проблем ::drinks::

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 21 03 2016, 20:49

stepona555 написа:На мой познат след половин година болки и лекуване на подагра , накрая му установиха промяна в свода на стъпалото и с една нова стелка оздравя за 3 дни..
Хмм, това дори не ми е минавало през ума :roll: А имам "фабричен" проблем със високи сводове, винаги съм имал трудности с намирането на обувки :)

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 21 03 2016, 21:12

Колега, при тези стойности - не е подагра, мен ме хванаха с 500+.
За възпалението вземи Фламексин - по 1/2 доза през 2 часа = общо 1 доза.
Избягвай горещо и парацетамол.

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 21 03 2016, 21:23

vspiridonov написа:Колега, при тези стойности - не е подагра, мен ме хванаха с 500+
Точно това е проблема, имам абсолютно всички симптоми на подагра, а стойностите перфектни! ::huh:: Левият крак тотално ме предава на моменти! Със сто зора и подпиране по стените ходя до кенефа, баси! :(

Изображение

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 21 03 2016, 21:29

Вземи Фламексина, за да проходиш, колега.
Оттока при теб е сериозен. Сложи и риванол, за да успокои нещата.
За всеки случай бих те посъветвал да пиеш възможно най-много вода. Ако има нещо да се изчисти.

ПП: Подагрозната криза не позволява спане, камо ли ходене.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”