Подаграджии има ли?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Re: Подаграджии има ли?

Мнение от marind » 21 03 2016, 21:37

vspiridonov написа: Подагрозната криза не позволява спане, камо ли ходене.
А, ти ако мислиш, че съм спал последните две вечери ... :) Към 2.30ч като се почне, до към 4.30ч е някакъв ад! Чак некви гърчове получавам :( А иначе доктори са ми казвали, че имам ненормално висок праг на болка :)
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 22 03 2016, 09:00

При мен нещата се успокояват с риванол за ноща. Ама като мръдна на сутринта и става пак страшно.
Ти как си днес?

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 22 03 2016, 10:50

vspiridonov написа:При мен нещата се успокояват с риванол за ноща. Ама като мръдна на сутринта и става пак страшно.
Ти как си днес?
След хапчето снощи спах като бебе ::yahoo:: Сега приключих с пълните изследвания и отивам на доктор, да видим ...

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 22 03 2016, 19:10

Ами това е, в клуба съм :) Днес стойностите са 385, крака е на същото дередже. Надявам се скоро да премине болката и да се връщам във фитнеса, диетата е ясна ::drinks::

Потребителски аватар
franka
Маниак
Регистриран: 30 11 2012, 22:09

Мнение от franka » 22 03 2016, 21:08

Момчета , сега са Велики пости. Опитайте да спрете месото и млечните продукти до Великден. На Великден се изповядайте и вземете причастие. Няма по- добър лек . И спазвайте постите . Живи и здрави да сте!
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 22 03 2016, 21:53

:(

ами добре дошъл, ще си помагаме кой както може
marind написа:Ами това е, в клуба съм :) Днес стойностите са 385, крака е на същото дередже. Надявам се скоро да премине болката и да се връщам във фитнеса, диетата е ясна ::drinks::

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Мнение от Kuonyy » 23 03 2016, 13:05

Аз ще ви дам един не професионален, а приятелски съвет. Не поставяйте сами диагнозата, не я поставяйте с помощта на интернет, книги, коментари, форуми. Всеки човек е различен, всеки организъм реагира по различен начин на една и съща причина.
Най-добрият лек за подаграта е намаляването на т.нар. пурини, които се образуват от протеини. Разграждайки се животинските протеини се образуват пурини, от които се образува пикочна киселина на втори етап. Прекаляването с белтъци води и до натоварване на бъбреците. Подаграта - майната й, ще мине. Ама бъбрек не трябва да страда!

Обръщайте се към лекар.

Хранете се разумно и не прекалявайте с нищо. Всичко във високи дози е вредно! Има една поговорка/фраза.. Dosis venenum est. В най-опростен вариант, значи че дозата прави от веществото отрова или лекарство.
Ограничете до минимум алкохол, цигари, тлъсти храни. Яжте повече пресни плодове, зеленчуци. Яжте 2-3 пъти седмично риба (за предпочитане сьомга, пастърва).

Движете се!

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 24 03 2016, 01:37

Я виж ти,какъв фен клуб имало тук-а и аз съм член де. :)
Преди 3-4 години ме ''удари'' в левия лакът и близо месец се чудих какви чалъми да правя с ръката при спане-болката е доста силна при всяко докосване на поразеното място-ами кристалчета са и си болят при раздвижване.
Сега за диета-почти не правя,но се разделихме с дреболийте,особенно момиците-те са най страшни,с най много пурини.Другото-доста вода да се пие,чайове,плодове,зеленчуци,и движение,и сбогом на дреболийте-е позволявам си по два-три пъти годишно-нали е сезона на агнешкото-но умната,а и с увеличен прием на вода се изчистиха и бъбреците-изхвърлям камъните докато са малки,и няма кризи.То не знам,но подаграта е свързана май с проблемни бъбреци-докторите да кажат,а пикочната киселина ми е висока-гранична,малко под 500 еденици!А, и махнете газираните напитки-пакостят също.
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 24 03 2016, 20:19

Здравей, колега!

Да не философствам много много, та накратко.
Подагра не минава.
От протеина се товари черен дроб.
Подагрозния проблем идва от хипофункция на надбъбреците.

Лекарите - отвратен съм!!!!
Вкараха татко ми в пръстта на 54г! - от подагра
Няколко пъти опитаха да вкарат майка ми - не успяха и слава Богу!

Пастърва - пази Боже....

Извинявам се ако съм остър, но се позамислих повече от необходимото на поста ти.

С най-добри чувства,
Венко
Kuonyy написа:Аз ще ви дам един не професионален, а приятелски съвет. Не поставяйте сами диагнозата, не я поставяйте с помощта на интернет, книги, коментари, форуми. Всеки човек е различен, всеки организъм реагира по различен начин на една и съща причина.
Най-добрият лек за подаграта е намаляването на т.нар. пурини, които се образуват от протеини. Разграждайки се животинските протеини се образуват пурини, от които се образува пикочна киселина на втори етап. Прекаляването с белтъци води и до натоварване на бъбреците. Подаграта - майната й, ще мине. Ама бъбрек не трябва да страда!

Обръщайте се към лекар.

Хранете се разумно и не прекалявайте с нищо. Всичко във високи дози е вредно! Има една поговорка/фраза.. Dosis venenum est. В най-опростен вариант, значи че дозата прави от веществото отрова или лекарство.
Ограничете до минимум алкохол, цигари, тлъсти храни. Яжте повече пресни плодове, зеленчуци. Яжте 2-3 пъти седмично риба (за предпочитане сьомга, пастърва).

Движете се!

west hamm
Маниак
Регистриран: 19 03 2015, 15:48

Мнение от west hamm » 24 03 2016, 21:41

Момчета пускам тук телефона на една мацка 0878 53 80 45 Сузана . Мисля , че може да помогне за проблемите ви с подаграта . Дано съм полезен ::drinks::

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 31 10 2017, 09:44

Вчера ме хванаха с 626 :(( . От 4 седмици не съм наред и бум.
Дока ми изписа Аденурик. Ще го пия 2 седмици. Някой с близки срещи с това лекарство?

Иначе почнах да приемам репей и куркума на хапове за обкелчаване. :|

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 31 10 2017, 11:07

Не съм специалист, но съм чувал, че Милурита регулира пикочна киселина. Евтино лекарство, но не знам колко е ефикасен и дали няма странични ефекти.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 12 11 2017, 21:42

В случай, че ще е полезно на някой - Аденурика успива много, найстина много. Аз прокопсах след като почнах да пия фреш цвекло/морков 50/50 и ядене на 5-6 банана на ден. Месо никакво, тесто никакво, газирано никакво, захар под никаква форма. Картофи, ориз, печени риби, сурови моркови и печени чушки.... В тази 40 и кусур дневна криза загубих около 12кг, всичката си сила и огромен процен мускулна маса.

Update: 2 седмици цикъл с Аденурик и диета - 245.00µmol/l от 626 регистрирани ::yahoo::
Update1: След още 2 седмици е 346.00 µmol/l при същия режим и същите хапчета. :wtf: :shock:
Update2: След още 2 седмици на диети и без алкохол, но и без хапчета - 650 µmol/l :thumbdown: :shock: :shock:

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 18 06 2018, 19:08

Колеги, смело да кажа, че й намерих цаката на подаграта.

Вземам - https://www.amazon.co.uk/dp/B00ZXMY2TA/ ... _ttl_sol_0 в комбинация с Колаген на Допелхерц. Колагена е съществено важен!

С тази комбинация си цъкам бирички безпроблемно и меса, но по-рядко.

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 18 06 2018, 20:05

Я разкажи по подробно.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 18 06 2018, 22:33

2 на ден от черешовите + 1 колаген на ден.
Ако има повече детайли дето мога да споделя - насреща съм.
pm03 написа:Я разкажи по подробно.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”