Гърция ... Тасос, Закинтос .... впечатления?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Re: Гърция ... Тасос, Закинтос .... впечатления?

Мнение от phil05 » 19 09 2014, 14:54

Offtopic: покажи
Е какво покриват тогава? :o

То като гледам, няма значение дали е бижу, или произведение на изкуството - и в двата случая не го покриват.

А, сещам се :)) носиш само дайвер, или хронограф - и казваш: инструмент. Това е скъп инструмент. И готово :)

Или ще кажат това е специална екипировка и оборудване :( :)

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 19 09 2014, 15:08

trk2 написа:Как мислите часовника дали е бижу или произведение на изкуството по смисъла на специалните условия на Дженерали
Generali написа: Какво не покриваме?
20.6.3. Ние не изплащаме обезщетение по тази клауза за:
20.6.3.1. пари, ценни книжа, бижута, чекове, пощенски марки, билети
за пътуване, банкови карти, ваучери, лични карти, паспорти,
свидетелства, ръкописи, планове, чертежи, проекти, всякакви финансови
документи, тръжни книжа, акции, облигации, колекции, транспортни
средства и тяхното оборудване, музикални инструменти, оръжия,
специални екипировки и оборудване, произведения на изкуството, животни
и растения.
20.6.3.2. кражба чрез взлом и/или погиване на личен багаж по вина на
служители или работници на летища, гари, пристанища и други отправни
пунктове, пунктове на прекачване или пристигане, или други транспортни
организации.
Саме не разбирам какво общо има темата с въпроса ти?? ::huh::

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 19 09 2014, 17:05

Това е допълнително покритие "Личен багаж" на застраховката "помощ при пътуване в чужбина".
Гъцките катаджии искат ли зелена карта?
Някой може ли да ми услужи с водонепроницаем фотоапарат или със съвет откъде мога да си купя, интересувам се и от цвички за морето. ::drinks::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 19 09 2014, 17:14

Ми тогава като гледам, ти покриват само късите панталони :) Маската и шнорхела са специална екипировка и оборудване. Да не би и банските да са? Най добре е да тръгнеш по бански на тебе :)

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 21 09 2014, 10:51

franka написа:
Pfote2 написа:Като носите големия талон гледайте да си го криете добре, че който има големия талон - негова е колата.
А причината за недоразумението е проста: В Европа+Гърция малкият талон е I, а голeмият II. Съответно гърците искат I. (дреме им на тях кой талон как се вика в България. Те искат по правило и договор I).
В България, въпреки, че е страна в договора, талоните са номерирани обратно - малкият е II, а големият I.
Та, набутването го е създало българската държава, както винаги. И спокойно, глобени за талон няма. Това за глобените, че няма такива, е съобщение на българското консулство в Солун, не мое.
Телефон/факс/мейл на генералното консулство на Р България в Солун:
тел.: (+30 31) 82 92 10, 82 92 11, 86 95 05, 86 95 10, 86 95 20
факс: (+30 31) 85 40 04
E-mail: gencosol@otenet.gr
---
Карайте човешки и никой няма да ви спре за нищо. Мен никой не ме е спирал никога, а съм всяка година по две - три седмици с кола из Гърция, вкл. години наред Крит.
Интересно, Българското консулство , не само че не съдейства в подобна ситуация (таково било гръцкото законодателство) ,а и отрича да има глобени. Големия проблем е основно пред товарни и пътнически автомобили , рядко при леки автомобили. А парадокса е при фирмени коли на лизинг , които изобщо не притежават голям талон.
Много ценно мнение, ах защо не го прочетох преди да тръгна.
Снощи един приятел ми каза за големия талон, та той звъня на някаква жена която са я глобили в Гърция за подробности. Тя каза, че претърпяла 500 евро гроба и сваляне на предния номер. Така че екскурзията ми се забави с 6 часа, докато ми пристигне големия талон от Русе, въпреки че имам правна застраховка за такива неразбории предпочетох да го изчакам, но това променя плана ми и сигурно ще нощувам в креснеското дефиле.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 21 09 2014, 16:04

Ако успееш до вечерта да стигнеш до Серес, по добре отбий се и нощувай там - тамам можете да хапнете (и пийнете де) в някоя хубава кръчма там. Със сигурност са по добри от доста по морето.

Веднаж се случи точно така, тръгнахме по същия път с две коли и дечурлига преди обяд от София, едната (моята) по пътя замина алтернатор, олеле, ами сега. В Благоегрвград - хайде всички на другата кола, ще ни чакат на другия ден в Серес, а аз и още един от групата взехме някакъв акумулатор, колкото да се прибереме до София, вечерта в някакъв сервиз сменихме алтернатора, наспахме се у нас и на другия ден на обяд - в Серес. А тези другите - леле на каква хубава кръчма бяхме снощи, такъв гаврос, сардела на жар и пържени надути тиквички с коричка никъде не сме яли... :) ::drinks::

Това с талоните...така е, обърквация кой е 1 и кой 2, но чух, че нямало проблем. Не знам, ако се заядат. Аз ходих скоро за един ден до Кавала и си карах, както си бях с малкия талон. Не са ме спирали де. То и не видях изобщо полицай и кола.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 23 09 2014, 08:11

Тоѝотата в движение :)
Изображение

Избрах Пирин за междинна спирка вместо Серес
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 23 09 2014, 08:54

Не тази неделя, която мина, а предишната, бяхме за 4 дена на Ираклица (предвид препоръка тук във форума ::drinks:: ). Странен пясък на плажа, изглежда на строителен :wtf: , направо да помислиш, че е насипван допълнително. А може и да е, защото в морето няма миди, съответно и в пясъка няма натрошени. И като ходиш, и се вдига прахоляк...
Но иначе в едно ресторантче на кея ядох най-хубавите калмари в живота си, а досега какво ли съм ял вместо калмари - сигурно галоши. Една друга вечер (в друг ресторант) пък ядох невероятна пресна ципура, няма нищо общо със сервираните в Пловдив.
Другого хубаво е, че е на 10 км. от Кавала, което позволява половиндневна разходка из стария им град, а има тук-таме нещо да се види.
Препоръчвам го като възможност за една почивка, но надали бих отишъл пак.

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 23 09 2014, 11:57

По тъмно пристигнах в Корфу

Изображение

На сутринта бях очарован от гледката

Изображение

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 23 09 2014, 13:35

Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 23 09 2014, 14:35

:o Как хитро се измъкна и отиде в най - правилното време... ::thumb:: Тук 8 градуса, вятър и дъжд, той на Корфу... :) ::drinks::

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 23 09 2014, 23:53

Ако знаеш как духа там горе

Изображение

Чудя се как са живели тези хора на толкова стръмно място.

В подножието има едно селце, с толкова тесни улици, че като се излезе от дома следващата стъпка е върху траекторията на автомобила.
Моя автомобил се оказа най- големия на това място :)
На площада на селото имаше кръгово с външен диаметър 6 метра :)
А там бакалия, две баби на една пейка и кръчма в която беше местния поп.
В близост училище пълно с деца и ограничение на скоростта от 10 км в час :)
Най -екзотичното място на което съм бил.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 29 09 2014, 11:25

Преди да тръгна огледах бреговете на Корфу в гугъл мапс. Харесах си място то западната страна, където има обособени 12 усамотени плажчета в близост до западната византийска крепост Ангелокастро.
В последствия прочетох, че в книгата „Градината на боговете” се пише за това място- Липадес, като едно от най- красивите на острова.
До някой от плажовете се стига само с лодка, по пътя си купих една от Пасарел, но не съм рискувал до най-отдалечените заради вятъра и вълните.
Ето снимки от плажа Римини.

Изображение

Изображение

Изображение

До плажа Иодоро стигнах с АТВ, за първи път карах такова животно- голям кеф офроуд. По кутията бира си личи какви вибрации е изживяла преди да я отворя. :)

Изображение
ИзображениеИзображение

d_kalchev
Активен
Регистриран: 03 02 2014, 14:37

Мнение от d_kalchev » 29 09 2014, 23:48

Е-е-е-е-х-х... Корфу! Ходил съм до там, преди има-няма десетина години...! И ми се видя, като приказка! Естествено, първо научих за острова от Джералд Даръл! Първо прочетох "Моето семейство и други животни", после "Птици, животни и роднини", "Градината на боговете" последна, бил съм 5-ти или 6-ти клас!
Но за първи път го видях през 2000-ната година, на хоризонта, привечер, през месец февруари... По стария път, над Игуменица! Още нямаше магистрала и се пътуваше 7-8 часа от Солун, за да се хване ферибота към Италия! Отделно разправии с визи и дрямане пред посолства! И си казах, че някой ден трябва да отида до него! И отидох, през 2005-та или 2006-та... Не си спомням точно!
Добре, че ме подсетихте - може да заведа жената и децата, следващата пролет! Хубаво е да се обиколи целия остров, има невероятни места и плажове! Града също, ама никак не е лош! Корфу е единствения гръцки остров, който не е бил под турско! И си личи, че не е пял ходжа там!

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 08 10 2014, 22:26

За любителите на корабокрушенията.
Изображение
А тази снимка е една загадка за Junghans. На кое зведение е това меню?
Изображение
Нафпактос входа в лимана. Другият бряг е Ахея (Пелопонес).
Изображение

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 08 10 2014, 22:58

Тя каза, че претърпяла 500 евро гроба и сваляне на предния номер.
В никакъв случай не е било заради голям/малък талон. Кой знае какъв българси номер е извъртяла - или на червено, или в насрещното, или в аварийната, или с 90 през селата..... Нашенски мурафети много!

Потребителски аватар
veno
Маниак
Регистриран: 18 06 2011, 16:54

Мнение от veno » 08 10 2014, 23:11

аз съм водолаз, има ли интересни места за гмуркане на Корфу?

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 09 10 2014, 09:40

Аз пък съм съвсем начинаещ и интереса ми се породи отскоро, покрай рекламите на Бол, честно казано не знам от какво се интересуват гмуркачите, може би от потънали кораби?!
Преди да тръгна огледах бреговете на целия остров на гугъл мапс и си избрах залива Гефира, близо до селото Липадес, очакванията ми за красиво място се оправдаха.
Като за начало за мен беше интересно обикновеното гмуркане с маска и шнорхел, защото за първи път се потапям извън Черно море.
Йонийско море е по –солено (съответно по – плътно) от нашето и трябва доста да ритам докато потъна.

Там има дайв клуб, но не успях да стигна до него, видях човека който е направил тези снимки, http://corfudiveclub.com/diving/index.p ... 56&lang=en
носеше доста качествен подводен фотоапарат, но не съм разговарял с него.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 16 09 2015, 21:57

Идват празници. Някой ще ходили по островите?

Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Мнение от Junghans » 16 09 2015, 22:08

Тази година от Брашов нагоре по планината...ехххх островиииии :)
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

Отговори

Върни се в “Всичко останало”