Въпрос за Subaru Forester 2.0 Diesel 2014 или ?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Re: Въпрос за Subaru Forester 2.0 Diesel 2014 или ?

Мнение от Sir Tomaz » 23 08 2015, 00:40

Junghans написа:Някой го наричат "програмирано остаряване". Субару като микро производител не е подминат от тази мода, или
Четох някъде преди време, че до 2016 г. планът е да бълват по 300 000 автомобила на година.. та не са много микро.
Изображение

dimoyanushev
Маниак
Регистриран: 16 07 2012, 18:51

Мнение от dimoyanushev » 23 08 2015, 01:09

Всеки си избира кола според нуждите, аз си купих трибека за семейството. За офроуд си имам Г класа с мноооого гадно 4х4 :) . Колега много са хубави Субару ,не познавам фен да твърди друго. Нека говорим когато колата е на 150 хиляди и до тогава да не разводняваме темата. Искрено ти пожелавам да не съм прав.

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 28 08 2015, 09:21

Първо да се извиня за включването и евентуалното разводняване на темата!!!
При годишно производство от няколко милиона броя, както е при големите в бранша това си е наистина микро. За сравнение завода на Опел "Корса" в Испания има сходен капацитет.....
Колкото до Трибека.........авторът на темата каза достатъчно :thumbup: Ще допълня само, че този модел като концепция не е предназначен за Европа, а за САЩ и Канада! Не случайно и предлагането му на европейският пазар отдавна е спряло! Три литровият H6 е наистина дзвер! Същото обаче не може да се каже за 3,6 H...........Кутията е дело на Субару Техник Интернешънъл ( STI ) и там отново няма забележки, но както е казал народа - кола и жена на късмет :)

Поздрави на всички и безаварийно шофиране без значение от марка, модел и лични предпочитания! ::drinks::

Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Мнение от Junghans » 30 08 2015, 20:00

Оууу Г клас, то няма база за сравнение, е наистина и аз съм чувал хубави неща, но тук говоря за този клас. Г класа си е кофти, не само като 4х4 ами като цяло :) знам я колега, но нямам толкова пари... Това е да сравняваме кон с магаре. Твоята коя година е? Дали ще я карам повече от 120 000, надявам се Не! Дори Г класа да беше пак бих я продал след 150 000. Освен че получавам удоволствие от колата аз предимно работя с нея, преди 20 години и Субару било друго сега и те са в матрицата, като всички. А след 120 000...150 000км ако нямам пари за ново Субару, Дачия ще си взема, но нова. Пък дай боже и за Г класа да имам :)
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 01 09 2015, 00:53

Много писано за тази кола, радвам се че ти харесва.
Мен е интересува върви ли? т.е. ускорява ли бързо, вдига ли голяма скорост без да тресе. Общо взето дали гълта километри без да се усетят.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Мнение от Junghans » 01 09 2015, 11:07

Дали тресе, не бих казал, не тресе най малкото защото е на базата на лек автомобил. За набирането от първа скорост бих казал че е слаба, това е защото са къси първа и втора предавка, това пък е направено за да съчетаят малко офроуд и шосе.Разбира са си спестили бързи и бавни, някой ще кажат че мотора е много мощен и не е нужно да ги имаш, на мен ми липсват, това е само при дизела и ме дразни понякога, като замирише на съединител примерно. Защото си мирише като я назориш по кал.
Обаче пък след трета предавка тази кола е самолет. Понякога като изпреварвам на трета и за секунда е на 5 000 оборота, в червената зона. Дори ме плашеше в началото, след Ситроена, които си е бабичка в сравнение със Субару. Като заключение мога да кажа, че на светофара не съм първи, никога и не съм искал де...но за извънградско е идеална, можеш да разчиташ на нея. Разбира се че издърпва добре, все 4 гуми теглят.
Но както казах предимствата са и други, макар да е висока е много стабилна заради постоянно включеното 4х4, зимата също.
Това което също много ми харесва е разхода на гориво, ето ви пример от събота
ИзображениеИзображение
Първата снимка е градско и извънградско, от вкъщи, Варна до Крапец, като на извънградско скоростта ми беше 110-120-130, селата и градовете 60! Втората е от вечерта, разходихме се до Констанца и там спазвах правилника, през селата 60 , извън града 100. Като и в двата примера сме с аз, жена ми и две деца. Разхода е важен за мен, колата е на 11 месеца и е почти на 44 000км.
Казвал съм и ще го казвам, това не е масова кола, поради много причини, купуват си я хора които са влюбени в шофирането по особен начин ;) На много хора не им харесва, но повечето повтарят, разбира се има процент, като колегата, които никога повече няма да сгрешат. Според мен има много голям избор от автомобили, по добри от Субару, специфична е колата... в тоя смисъл никого не облъчвам, напротив, старя се да бъда обективен.
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 01 09 2015, 16:03

Попитах защото във фирмата умувахме каква служебна кола да вземем. Сега сме с КИА, навремето я избрахме по ирационални мотиви. На мен ми се искаше новия джип да е 3 литровия Тойота защото изглежда масивно и надеждно, но се оказа по- муден от киа-та.
Така че избора клонеше към БМВ х5
Между другото киа-та е пълна пародия в снега.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

dimoyanushev
Маниак

Мнение от dimoyanushev » 01 09 2015, 22:52

Аз смених Субаруто с едно е такова :

Изображение

МОЕ МНЕНИЕ : Много повече ми харесва във всяко отношение от предишният автомобил. Толкова бързах да се махне субарото че нямах време да си поръчам комби а взех каквото имат налично.

Потребителски аватар
saniti
Маниак
Регистриран: 03 02 2014, 18:13

Мнение от saniti » 02 09 2015, 21:54

dimoyanushev написа:Аз смених Субаруто с едно е такова :

Изображение

МОЕ МНЕНИЕ : Много повече ми харесва във всяко отношение от предишният автомобил. Толкова бързах да се махне субарото че нямах време да си поръчам комби а взех каквото имат налично.
Чест и почитания! Много ме впечатли и мен на тест драйва. С кой мотор е?

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 02 09 2015, 22:30

Изображение

Да попитам нещо - какво общо има между Субару Форестър, или твоя Трибека беше и този VW, че да ги съпоставяш? Този Фолксваген съвсем друг автомобил. И аз преди години много бързах да махна един Ленд Ровър Дискавъри, за да взема една BMW 3-йка купе с голям мотор :shock: :)) Което пък не ми попречи скоро пак да се отнеса и да си взема едно Дискавъри. Чудно е. Според мен, де. Та такива работи :)

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 02 09 2015, 22:37

Да кажа и аз моите впечатления от Субару.
Возих се в един бял джип Субару на задната седалка, но не обърнах внимание кой модел е.
Много приятен кожен салон, оригинален вътрешен дизайн, стори ми се просторно и имах усещането като за лимузина а не като за джип.
Не забелязах дали "върви" защото през целия път от Букурещ до Русе има ограничение 90 км в час.
Направи ми впечатления че джипа беше с газова уредба, което е леко комично за нов скъп автомобил, но пък си вървеше нормално.

Потребителски аватар
saniti
Маниак

Мнение от saniti » 02 09 2015, 22:38

phil05 написа:

Изображение

Да попитам нещо - какво общо има между Субару Форестър, или твоя Трибека беше и този VW, че да ги съпоставяш? Този Фолксваген съвсем друг автомобил. И аз преди години много бързах да махна един Ленд Ровър Дискавъри, за да взема една BMW 3-йка купе с голям мотор :shock: :)) Което пък не ми попречи скоро пак да се отнеса и да си взема едно Дискавъри. Чудно е. Според мен, де. Та такива работи :)
Land Rover са много хубави автомобили, но моят Vogue стана на 7 години и 170 000 км и направо ме съсипа от ремонти и разходи последните няколко месеца :((

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 02 09 2015, 23:03

saniti написа:
phil05 написа:

Изображение

Land Rover са много хубави автомобили, но моят Vogue стана на 7 години и 170 000 км и направо ме съсипа от ремонти и разходи последните няколко месеца :((
Струва си всяка стотинка :twisted:

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 02 09 2015, 23:05

@ saniti...Ох...чак и мене ме заболя :(
Offtopic: покажи
Затова го махнах Рейнджа и взех пак Дискавъри 2 автомат, от последните с твърдите мостове, фейслифта 2004, там според мен свършва истинския ЛР. Никакви проблеми. Забравихме се с приятелите в ЛР сервизите ;) Кажи, ако нещо трябва съдействие за ЛР в София ::drinks::

dimoyanushev
Маниак

Мнение от dimoyanushev » 03 09 2015, 00:17

phil05 написа:

Изображение

А бе в този форум напоследък каквото и да кажеш все си крив на някой. Извинявай phil05 нито Трибеката нито VW, имат нещо по темата,те са каруци а Фореста е ехееее класи над тях. Следващият път когато ще се опитам да предам личен опит на някого, ще бъде лично и на хора който ще го разберат. ::drinks::
saniti: 2000 дизел 150 кс. на всяка скорост по всяко време Субарото с 250 кс. да заповяда. А да разхода 20/25 за Субаро срещу 5/5.5 за VW . Тук Субарото бие убедително.
Но както каза Фил05 не е по темата.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 09 2015, 02:02

Вярно нищо не разбрах :lol:, поне аз де...

Потребителски аватар
saniti
Маниак

Мнение от saniti » 03 09 2015, 07:43

phil05 написа:@ saniti...Ох...чак и мене ме заболя :(
Offtopic: покажи
Затова го махнах Рейнджа и взех пак Дискавъри 2 автомат, от последните с твърдите мостове, фейслифта 2004, там според мен свършва истинския ЛР. Никакви проблеми. Забравихме се с приятелите в ЛР сервизите ;) Кажи, ако нещо трябва съдействие за ЛР в София ::drinks::
Няма V8 иначе и на мен ми минаха такива мисли :)) :)) да ти кажа и без това пътувам доста може и да се възползвам от офертата ти ;)
Последна промяна от saniti на 03 09 2015, 07:47, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
saniti
Маниак

Мнение от saniti » 03 09 2015, 07:46

@klon
Прав си, за съжаление във Варна имаме само едно Мото Пфое пълно с некадърници и нямаме слтернативен сервиз. А цените им са направо гавра с клиентите. Ти къде я обслужваш?

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 03 09 2015, 08:58

saniti написа:@klon
Прав си, за съжаление във Варна имаме само едно Мото Пфое пълно с некадърници и нямаме слтернативен сервиз. А цените им са направо гавра с клиентите. Ти къде я обслужваш?
Ще мина на ЛС , да не паравим много офтопик в темата на колегата ::drinks::

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 09 2015, 13:38

dimoyanushev написа:
phil05 написа:

Изображение

А бе в този форум напоследък каквото и да кажеш все си крив на някой. Извинявай phil05 нито Трибеката нито VW, имат нещо по темата,те са каруци а Фореста е ехееее класи над тях. Следващият път когато ще се опитам да предам личен опит на някого, ще бъде лично и на хора който ще го разберат. ::drinks::
saniti: 2000 дизел 150 кс. на всяка скорост по всяко време Субарото с 250 кс. да заповяда. А да разхода 20/25 за Субаро срещу 5/5.5 за VW . Тук Субарото бие убедително.
Но както каза Фил05 не е по темата.
Аха...погледнах пак :) извинявай, почвам полека да разбирам ;) :)

Човек, ама изобщо нищо не съм казал, че Пасата не е по темата :shock: :) Къде отиде... :) И много си е хубав Пасата. Питах само какво общо имат със Форестъра, че да се сравняват. Този Пасат поне 4х4 ли е? Иначе по тази логика, всяка Киа лимузина от новите на газ може да излезе по добра от Форестър-а. Е и затова написах, как и аз отлетях от голяма джипка на 3-йка - ама именно защото няма нищо общо. Субару Форестър си е Форестър со се всичките му качества и недостатъци и който го харесва, не го харесва заради прилики и качества на лимузина, Пасат или БМВ 3-йка. ::drinks::

Отговори

Върни се в “Всичко останало”