Как да разбера дали слънчевите очила са оригинални?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
neznamue
Напредващ
Регистриран: 21 01 2014, 00:27

Как да разбера дали слънчевите очила са оригинални?

Мнение от neznamue » 30 08 2014, 00:15

Здравейте, харесал съм си едни слънчеви очила Ray Ban Aviator 3025, но тук идва въпроса как да разбера дали това за което плащам е оригинален Ray Ban или китайско менте.
По оптики, из ebay, olx и къде ли не всеки предлага „оригинални“ очила, но ако сравня цените на един и същ модел те варират от 60 до 320 лв... и тук идва въпросът: Тези които ги дават за 60 лв. ли са балами или другите са големи тарикати? :crazy: Наясно съм че в чужбина цената е по ниска, но такава голяма разлика...
Та въпроса ми е от къде е най добре да си взема оригинални очила на разумна цена? Много ще съм благодарен и ако някой знае и сподели как мога да позная ментетата ако купувам от човек от olx например. Има ли някъкви отличителни черти по които да се познава оригинала и да не могат да се изкопират на ментетата?

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Re: Как да разбера дали слънчевите очила са оригинални?

Мнение от Sir Tomaz » 30 08 2014, 01:15

Ако си слагал оригинален рейбан и знаеш как се вижда през тях няма как да сбъркаш.
Изображение

neznamue
Напредващ

Мнение от neznamue » 30 08 2014, 02:04

За съжаление не съм носил никога Рей Бан и не знам как се вижда през тях.

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Мнение от Sir Tomaz » 30 08 2014, 02:30

Ами минаваш през оптикласа (примерно) - правиш следното - пробваш 5-6 различни вида слънчеви очила (без рейбан) и накрая слагаш някой авиатор на рейбан. Разликата ще е толкова драстична, че веднага ще ти се набие в главата и така много осезаемо ще забележиш за какво става въпрос, чувството е просто удоволствие за очите, релакс на сетивата.. няма как да опиша, но ще усетиш веднага. След това като пробваш други очила ако усещането не е такова просто няма да ти хареса... не се ли вижда по същият начин, не е ли такова усещането значи просто не са истински.

Другото е изработката, напасването, удобството - те пасват все едно са правени за твоето лице/глава. Примерно като ги отвориш и ги сложиш на равна повърхност трябва да легнат абсолютно равно на нея и да опират във всички краища. Ако от някоя страна стоят на криво/повдигнати и т.н. значи не са рейбан.

Абе общо взето според мен задължително трябва да пробваш, да разгледаш така хубаво и внимателно няколко истински модела на рейбан, за да си изградиш някакви впечатления, да добиеш представа какво е рейбан, защото буквално е залято с ментета и ако човек не разбира е препоръчително да си ги купи от място, където е сигурно, че няма да го излъжат. Успех.
Изображение

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 30 08 2014, 07:24

Да добавя, погледни към небето. Рейбан имат ув филтър и някои модели имат и поляризация. Ще видиш насищане на цветовете разликата е очевидна. Пробвай слагаш поглеждаш зелено, синьо с тях и с просто око.
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 30 08 2014, 08:23

Все повече се чува, че дори по оптиките в България няма гаранция, че може да се купи оригинал.
Иначе и за мен рейбана е от добрите марки, в чужбина е по-евтино, но такива цени по 60-100лв няма.
Преди месец щях да купувам рейбан от чужбина, понеже ми се счупиха oakley-то(повече не искам да чувам за тази марка) и по-евтините модели без поляризация бяха по 120-130евро, с поляризация отиваха на 150е+.

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 30 08 2014, 09:08

Колега, отиди в Леонардо или Грандоптикс и попитай за цена на избрания модел с отстъпка. В момента има добри намаления и ще останеш изненад от цената :) Но все пак рейбанчетата не са по 60 лева :) няма как просто да има такава цена ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 30 08 2014, 10:13

Поляризация и ув филтър има и в Полароид. Аз си взех такива, серия шофьорски. Осезаема разлика (в по-добро) от Рей Бан-а на баща ми.
Daydreamer

Потребителски аватар
Scenic70
Почитател
Регистриран: 10 05 2010, 22:21

Мнение от Scenic70 » 30 08 2014, 11:22

Може да ти е в помощ-

How to recognize Ray Ban aviator 3025 REAL vs. FAKE :

http://www.youtube.com/watch?v=i1HNG9iC2ng
Изображение

neznamue
Напредващ

Мнение от neznamue » 30 08 2014, 14:39

Благодаря ви за съветите! Ще отида да разгледам из оптиките, но ме притеснява това, че на доста места чета, че дори в добрите оптики в бг очилата не са италиански Рей Бан, а висококачествени китайски ментета на Luxottica(собствениците на Рей Бан). Дали е вярно че за нашия пазар от самата фирма пращат второ качество стока?

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 30 08 2014, 22:38

Гледай и изработката - ако се колебаеш в това което виждаш през очилата. Ако примерно можеш да направиш разлика между часовник менте и оригинал, даже без да познаваш добре модела - няма как да сбъркаш. Но има и много добри ментета. Не гледай холограми и такива глупости, има ментата на рей бан с куп холограми, оригиналите не. Пиши в гугъл fake ray ban сигурно има куп информация, виж и това от е-бей.

А един приятел си купи рейбан от обява, подозрително евтино, много му харесваха и дълго време чете и се чуди дали са оригинални, едни викат - бе абсолютен оригинал, друг - метни ги в кофата. Той отиде и си сложи хубави и не много скъпи стъкла в една оптика, че и без това едното беше малко издраскано - и сега е щастлив.

valdesbg
Напредващ
Регистриран: 23 11 2010, 07:59

Мнение от valdesbg » 31 08 2014, 00:29

Пусни едно ЛС с телефон ако си от София

neznamue
Напредващ

Мнение от neznamue » 01 09 2014, 01:33

Утре ще ида при една позната оптичка(не знам така ли е думата :D) Иначе съм от Пловдив.

Потребителски аватар
tard fella
Активен
Регистриран: 26 04 2014, 11:48

Мнение от tard fella » 01 09 2014, 08:23

недей от продавалника .. има и един фейсбук сайт дето продава уж оригинални - ментета са .. дори да хванеш промоция оригинален под 200 лв няма ,белези много порови се из нета

Потребителски аватар
BAHKATA
Маниак
Регистриран: 11 10 2012, 12:29

Мнение от BAHKATA » 01 09 2014, 08:47

Оригиналния Рей-бан е доста по-тежък от ментетата... Също така оригинала има един надпис от долната страна на пластинката, която свързва двете стъкла, която ментето го няма. Качество на изработка също, движение на рамената... Но аз в никакъв случай не бих рискувал с olx... Успех!

Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Мнение от Junghans » 01 09 2014, 09:25

Ако ще купуваш от България бих препоръчал Леонардо. Донякъде познавам фирмата и имам доверие. Иначе аз като реша да купувам, винаги от Германия, но просто пътувам често и съчетавам. Това с усещането за оригинал като погледнеш....някой не го умеят, познавам човек дето се набута, гледа, мери, шери...накрая с кетайче. Дори онзи ден еин познат ми се хвали с Полороид, УВ, поляризация, приложихме теста с ЛСД дисплей и не сработи, а са му казали че има поляризация....Има добри ментета и лоши търговци да знаеш ;)
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

markov
Новобранец
Регистриран: 02 09 2014, 10:10

Мнение от markov » 02 09 2014, 10:22

Трудна работа, особено за такава масова марка като Рей Бан. Но поляризацията е лесна за проверка, достатъчно е да погледнете примерно дисплея на телефона си или задно стъкло на кола- виждат се белезникави петна. Успех в търсенето все пак.

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 02 09 2014, 10:26

За проверка на поляризация има много по правилен и приятен начин! Значи, влагаш неопределена сума пари в екипировка за мухарски риболов или ултра лаит спининг, месеци тренировки, топографски проучвания на зле населени и трудно достъпни планински райони, обаче правилно оводнени с малки, девствени рекички, снабдяване с необходимото превозно средство, изчакване на добри метереологични условия и не кратък преход през пресечена местност с придружаващите опастности. Стигаш до реката, слагаш очилата и ако не видиш пъстървите във водата, значи нямат поляризация :)
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
saniti
Маниак
Регистриран: 03 02 2014, 18:13

Мнение от saniti » 03 09 2014, 16:50

Колега, ако искаш възможно най-изгодна цена, трябва да си закупиш слънчеви очила през зимния сезон. Тогава съм забелязал, че имат най-големи намаления. И аз като повечето колеги бих ти препоръчал Леонардо :)

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 03 09 2014, 17:19

Само да кажа, че не всички рейбан са с поляризация. Това, че няма не значи автоматично, че са фалшиви. Аз съм пазарувал от amazon.co.uk

Отговори

Върни се в “Всичко останало”