Как да разбера дали слънчевите очила са оригинални?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Re: Как да разбера дали слънчевите очила са оригинални?

Мнение от alex_slav » 18 09 2014, 20:30

kokokoz, след като видях, че си оптик, може ли да кажеш нещо относно очилата maui jym, не съм ги срещал в България, но съм чувал доста неща за тях, та ми интересно ти какво ще кажеш.
Последна промяна от alex_slav на 19 09 2014, 11:56, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 18 09 2014, 21:03

alex_slav написа:kokokoz, след като видях, че си оптик, може ли да кажеш нещо относно очилата maui gym, не съм ги срещал в България, но съм чувал доста неща за тях, та ми интересно ти какво ще кажеш.
сега ги видях в нета.не ги знам и нищо не съм чувал,нищо не казват относно лещите си,което ме навява на мисълта,че са поредната............................

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 19 09 2014, 10:14

A Polaroid?
Daydreamer

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 19 09 2014, 10:40

kokokoz написа:
neznamue написа:Много хубаво филмче ::up::
kagebista, ясно е че 95% от „марковите“ стоки се купуват заради един надпис adidas или лепенка D&G. Но за рей бан не съм на това мнение. Наскоро бях в една оптика както ме посъветваха колегите. Разгледах различни модели и гледах през тях както препоръча сър Томаз. След това мерих и един авиатор и разликата беше наистина осезаема. А и самата изработка, дори калъфчето, кърпичката лъхат на качество и изключителна прецизност в изработката.
колега аз съм оптик,имам оптика,дори съм бил там където е снимано филмчето,макар,че не показват едно място където държат така нареченият брак! който като количество е напълно идентичен с готовата продукция,също и в де-риго съм бил!
вервай ми,че рейбан по нищо не се отличава от всички останали други очила!
значи готовата субстанция е кьорнинг,след това се слагат няколко други примеса за качество,а на някой и антирефлекс! и след това се метат на една дълга линия и се започват щампите върху стъклата за определените марки!
самата субстанция я ползват почти всички производители на лещи в света!има-няма това са около 70% от което си прави извода,че на всички качеството е почти едно и също!както се казва екстрите са разликата между дадени производители на лещи.
някога рейбан наистина бяха номер едно като качество! стъклата се правеха в би-ел!фирма специализирана в оптиката,която е от фирмите прилежащи към НАСА,рамките се правеха от 100% стомана без никакви примеси и се позлатяваха!те имат един вид леща която се обозначава технически със номера G-15,която е кръстоска между определени цветни нюанси на зелено,черно и кафяво и с този леща рейбан става най известна като марка!а сега са си чиста проба масовка която просто печели от стари лаври!
другото което е,че всяко око различно реагира на комфорта на цветоусещането на лещите,едни се чувстват по спокойни с така наречената леща горска сянка,други с кафяви нюанси,с зелени и те така!
качеството на лещата се определя от нейната аберация,тоест от това кога и как започва да изкривява образа,а не от цвета и.
има фирми които са специализирани в производството само лещи,рамки и очила и само с това се занимават!както се казва всичко е инхаус!естествено,че има и лещи които струват пет-цифрени суми заради материалите и разработките върху тях.но всичко това вече е съвсем друга работа! :))
от всичко написано до тук единствено кагебиста е в най вярната посока.
просто нещо се набляга на тези градски легенди за това,че фирмите пробутвали ментета за оригинали! :lol: :lol: :lol:
просто купувай това което ти харесва! непрекъснато се правят разпродажби,което значи,че ще си на делавера при покупката! ::up::
Е за това го обичам тоя адаш!!! Страшен е!!! Иначе..., Митко, на въпроса ти аз като негов адвокат ти казвам пъхни 50лв. в касичката и ще получиш отговор. :lol: :lol: :lol:
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 19 09 2014, 11:12

mitadoc написа:A Polaroid?
екстра са. ако не се лъжа полароид са първите които разработват поляризираната леща.но като цена и качество са екстра,както и много други марки!

Потребителски аватар
kagebista
Маниак
Регистриран: 11 01 2010, 17:14

Мнение от kagebista » 19 09 2014, 11:28

Аз лично имам някакъв скромен опит и той не е на база 5-10 чифта минали ми през ръцете.
Качеството изобщо дори не искам да го коментирам при някои скъпи модели. Достатъчно си обичам очите, да знам какво на мен ми е нужно. А именно до там да си правя и слънчевите лещи по поръчка в оптика. Единствено тача "скъпи" и "маркови" очила ако ми хареса рамката им като дизайн и форма. Вече в 2 оптики ме гледаха странно - като им занесох дизайнери и да им сменят плаките със стъкла. Толкова и са оптикари, щом попитаха защо РАЗВАЛЯМ скъпи очила. Явно има защо да ги подменя и вече при друг специалист след подобен диалог. А с очите съм ок, но си знам собствения каприз и как да ги лиша от дискомфорт в каквато и да е среда.
Полароид не нося, освен ако не съм на планина със заснежени склонове. Масово хората не разбраха, че това не са очила за шофиране и че става гаргара за очите в подобна обстановка с още едно челно стъкло. Най-малкото и по признака - отвличане на вниманието докато гледате радиото.
Хората толкова се прехласват по някои щампи, че след време дори окото да им изпита дискомфорт - те си казват "ба, очила за 400-500 кинта абсурд да е от тях".
За тест - купете си хубава евтина рамка. Направете си в добра оптика - стъкла по поръчка със защити, които сте ползвали до момента в дизайнерски плаки и ви е било комфортно. И после сравнете по-евтиния сбирщайн с носения аналог за повече вложени от вас пари. Чудно колко ще осъзнаят че ще прогледнат под слънцето. При авиаторите е по-лесно, защото изкривяването на стъклото е по-малко. При големи и огънати стъкла тип маска - цифрите за изработката стават сериозни и малко оптики могат да поемат ангажимент.
Последна промяна от kagebista на 19 09 2014, 11:31, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 19 09 2014, 11:30

Така и така сме тръгнали да си говорим - кажете очила за шофиране?
В момента в колата имам едни полароид, като определено с тях е много по-добре от колкото без тях, но нямам навик да ги слагам.

Потребителски аватар
kagebista
Маниак

Мнение от kagebista » 19 09 2014, 11:41

Groot написа:Така и така сме тръгнали да си говорим - кажете очила за шофиране?
В момента в колата имам едни полароид, като определено с тях е много по-добре от колкото без тях, но нямам навик да ги слагам.
То срещу слънцето шофирайки в 14 часа наобяд всичко що е цайси дава повече комфорт от директно гледане :))
Ползвам цивилно briko с thrama active 4000 оранжеви плаки. Обаче откакто ги подарих на бащата, не мога да намеря повече комфорт с други. И джиткам с каквото имам в джоба ::up::

Караш часове и часове и като спреш и свалиш очилата и не си разтъркаш очите - то това са твоите. Когато караш и влезеш в тунел и изпиташ нужда да вдигнеш очилата заради рязко навлизане в тъмната среда - това не са твоите ::thumb::
Последна промяна от kagebista на 19 09 2014, 11:48, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 19 09 2014, 11:44

Аз говоря по-скоро за отблясъци от пътя. Много сериозно ги обират. Сравнявал съм с очилата на жената, които нямат поляризация и няма нищо общо.

Мойте също са оранжеви

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 19 09 2014, 11:54

Groot написа:Така и така сме тръгнали да си говорим - кажете очила за шофиране?
ми създай си навик!
слънчевите лещи имат 4 основни категории,като те са обозначени на етикетите към очилата!
номер-4 е само за заснежена планина или на плажа,забранено е шофирането с тях тъй като затъмнението им е 90%
номер-3 са комбинирани,тоест универсални,като шофирането с тях е леко нежелателно тъй като са тъмни на70-80%
номер-2 са най подходящи и препоръчителни за шофиране тъй като при тях затъмняването е около 60% както и използването им на шарено слънце!тоест градски,горски условия,като са нежелателни за планина и плаж!
номер-1 са чиста проба гъзария и фасон!да се прави впечатление в дискотеките.
когато искате да носите по цял ден очила които според тъмнината да се затъмняват сами си правете така наречените фотосоларни лещи! при тях затъмнението е от 5-до-75-80% и без пляризация!но са неефективни при шофиране тъй като автомобилните стъкла блокират у-вето! всъщност вече има фотосоларни лещи,които не се влияят от стъклата на колата и си реагират отлично!но цената обикновено плаши! 320 кинта за двете лещи! е това е безплатно от мен! повече консултации вече струват кинти! :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от kokokoz на 19 09 2014, 12:23, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 19 09 2014, 11:54

kokokoz написа:
alex_slav написа:kokokoz, след като видях, че си оптик, може ли да кажеш нещо относно очилата maui jym, не съм ги срещал в България, но съм чувал доста неща за тях, та ми интересно ти какво ще кажеш.
сега ги видях в нета.не ги знам и нищо не съм чувал,нищо не казват относно лещите си,което ме навява на мисълта,че са поредната............................
Стана малко по бълагрски, не съм ги чувал, ама не стават...Вземи ги разгледай малко, все пак си оптик.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 19 09 2014, 12:16

alex_slav написа:
kokokoz написа:
alex_slav написа:kokokoz, след като видях, че си оптик, може ли да кажеш нещо относно очилата maui jym, не съм ги срещал в България, но съм чувал доста неща за тях, та ми интересно ти какво ще кажеш.
Стана малко по бълагрски, не съм ги чувал, ама не стават...Вземи ги разгледай малко, все пак си оптик.
не съм казал,че не стават! ако си прочел правилно по горният ми пост ще разбереш,че имам предвид,че са марка от класа на брандовете на луксотика.
а и всъщност какво трябва да знам за тях??
защо реши,че един оптик трябва да знае нещо за тази марка??
защо мислиш,че един оптик трябва да знае всички марки??
аз наистина съм оптик,а не продавач консултант в магазин за слънчеви очила! и въобще не се влияя от рекламата на дадена марка защото съм кухнята и кенефа на този бранш!
а ти какво знаеш за тях??
имаш ли представа от какви материали са направени? какво е съотношението на компонентите на лещата?? каква е лещата?? дали е поликарбонатна?или от MR-8,или...............,каква и е дебелината и, и кривината и ?? какви са допустимите аберации на лещите?? каква им е светопропускливостта?? със сигурност не ги знаеш!а това е основното което определя качеството на едни очила.ти виждал ли си един професионален каталог за лещи??
ако бяха нещо уникално то щяха с големи букви да го напишат.
както и да е!
най общо казано просто марка като всички останали!
а ако искаш нещо което е наистина перфектно то просто си вземи качествена рамка и се консултирай в някоя оптика какви поръчкови слънчеви плаки да си сложиш относно това какво ще им е предназначението им! и бъди сигурен ,че за тези пари ще получиш мноооого повече от колкото тази марка може да ти предложи!
Последна промяна от kokokoz на 19 09 2014, 18:34, променено общо 1 път.

neznamue
Напредващ
Регистриран: 21 01 2014, 00:27

Мнение от neznamue » 19 09 2014, 13:06

Това за стъклата по поръчка ме заинтригува, до сега не знаех че може да ти изработят затъмнени стъкла. Принципно мога да намеря рамка на авиатор, но в коя оптика да ида да питам за стъкла. Ако знаете някоя в Пловдив. Също така колко излизат тези стъкла като цена. Дали ще се вместя в бюджет от 100-150 максимум 200лв.

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 19 09 2014, 13:14

Мерси за инфото. Моите не са много тъмни и са маркирани специално за шофиране, но нали колегата по-горе каза, че полароид не са за шофиране, та се зачудих :).

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 19 09 2014, 13:44

Ето една идея, ако са с диоптър, с корекция някаква де. А си взех такива. Предимството е, че можеш да си ги направиш " тъмни, за слънце" през деня и са нормални през останалото време и през нощта.

Рамките са на Nike, супер леки и гъвкави дръжки. Е с втората рамка отпред стават малко по тежки разбира се, отколкото без.

Втората рамка отпред е също много лека и се щраква (магнит) лесно с тези кръглите щипки отстрани, дето почват дръжките. Тъмните стъкла са поляризирани - пише.

Стъклата бяха някакви хубави, не знам точно какви. Но стълата така и така си ги поръчваш каквито искаш.

Отначало беше супер - и денем и нощем. Ама не ги слагам :) по друга причина. Тъй като всъщност са за далече - и въпреки че диоптъра е малък 1,5 ли беше - наблизо ми е поразмазано, наоколо, в колата, таблото, уредите.

Не че е кой знае какъв проблем, но нещо не свикнах, дразнеше ме - и стоят повечето в жабката. Но веднаж, вечерта на дъжд след няколко часа каране, добре че бяха там...

http://visionwonders.com/visionwonders/ ... olor=Brown

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 19 09 2014, 14:58

Groot написа:Мерси за инфото. Моите не са много тъмни и са маркирани специално за шофиране, но нали колегата по-горе каза, че полароид не са за шофиране, та се зачудих :).
Има предвид поляризираните лещи,не самата марка като цяло.

Потребителски аватар
kagebista
Маниак

Мнение от kagebista » 19 09 2014, 16:47

Eто тип правени слънчеви очила:
Изображение

Лек диоптър и постоянно затъмнени с УВ за отблясъци, но не помня какво точно беше/трябва да изровя книжките/. Правих ги преди 2 години за комфортно шофиране. Рамка скъпа, стъкла с цветови отенък като вътрешността на рамката: на стойност 150 лева двата джама. Преди това от същите рамки изхвърлих по-скъп фотосолар, защото проплаках от него.
Сега виждам чудесно с тях докато шофирам и ги ползвам предимно лятото. Затова и избрах постоянно затъмнени.
Същото може да се направи и за авиатор рамки без никакъв проблем! Прилични стъкла без диоптър,но със защита варират от 50 лева нагоре и могат да се направят индивидуално. Подчертавам - говоря за стъкла/стъклен материал/! За съседните очила - да им изработя стъкла по поръчка - цената става минимум десеторна.
Препоръчително е да минете един очен преглед и да си кажете "болежките" да може лекаря да препоръча какво да се иска от оптикаря. В оптиката ви ги изработват и могат да кажат какво е по-добро и търсено и удачно. Но не и да ви "диагностицират" зелени ли да бъдат или кафяви. И с какъв процент поляризация спрямо нуждите за употреба.
Това са изключения и да не се създаде впечатление, че всичко марково е калпаво. Но множеството е!
Изображение

Потребителски аватар
kagebista
Маниак

Мнение от kagebista » 19 09 2014, 17:13

Защо се изказвам за Полароид и Поляризация конкретно!?
Защото масовите потребители свързват първите и второто с тъмни антрацитни стъкла/повечето модели на Полароид са такива/. И масово са заблудени, че това са очилата за шофиране.
Именно kokokoz го е разяснил кои в коя категория спадат, и когато някой си купи такива очила и поляризацията е "лека" категория, следва: "тия май дойдоха менте". Това е честата реакция и осведомеността на потребителите. После защо се чудят, къде им гасне навигацията и циферблатите по колите.
Изображение

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 19 09 2014, 17:18

Повече от очевидно е, че очила за шофиране не бива да са от тъмните :).

chezz
Активен
Регистриран: 12 04 2011, 11:33

Мнение от chezz » 21 09 2014, 21:22

@ neznamue купувал съм Ray-Ban от сайта: http://www.sunglasses-shop.bg/index.php ... ommon/home
Лаик съм по темата, но за късмет имах позната оптичка, за която имам причина да мисля, че е добър професионалист и наясно по въпроса с репликите, та след внимателен оглед ми бе казано, че очилата са напълно оригинални. Предлагат богат асортимент на добри цени. Не искам да те подвеждам, но имай предвид!
Поздрави

Отговори

Върни се в “Всичко останало”