Търся куче за двор (да не спамим phil05 :))))

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Търся куче за двор (да не спамим phil05 :))))

Мнение от vspiridonov » 21 11 2015, 12:57

Здравейте, колеги!

В началото на седмицата успях да сбъдна заветната си мечта да си купя къща с двор (трудно се изтрезнява). :crazy: :lol:
Идната седмица ще се нанасям с пълна сила и ми се иска един другар да си взема за двора. Като малък другарувах няколко години с една немска овчарка и съм очарован от породата, та съм се насочил отново към тях. Разбира се - отворен съм за всякакви съвети и предложения, които биха помогнали да направя добър избор.

Темата я пускам, защото търся безпроблемно куче. Не робувам на идеята за перфектно потекло и т.н. Единственото, което искам е здраво животно, с което да другаруваме дълги години. Та ако имате идея за развъдник или въобще място, от където може да се сдобия с новия другар - ще се радвам да споделите. ::drinks::

Цената не е от особено значение.

Приятен weekend на всички! :thumbup:

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Re: Търся куче за двор (да не спамим phil05 :))))

Мнение от taipan » 21 11 2015, 14:37

vspiridonov написа:Здравейте, колеги!

В началото на седмицата успях да сбъдна заветната си мечта да си купя къща с двор (трудно се изтрезнява). :crazy: :lol:
Идната седмица ще се нанасям с пълна сила и ми се иска един другар да си взема за двора. Като малък другарувах няколко години с една немска овчарка и съм очарован от породата, та съм се насочил отново към тях. Разбира се - отворен съм за всякакви съвети и предложения, които биха помогнали да направя добър избор.

Темата я пускам, защото търся безпроблемно куче. Не робувам на идеята за перфектно потекло и т.н. Единственото, което искам е здраво животно, с което да другаруваме дълги години. Та ако имате идея за развъдник или въобще място, от където може да се сдобия с новия другар - ще се радвам да споделите. ::drinks::

Какъв характер си? Колко време искаш да му отделяш на ден? Кучето ще влиза ли в къщата или ще е само и единствено на двора?
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Мнение от Kuonyy » 21 11 2015, 15:45

Аз бих дал предложение за породата Бордър коли. Това са най-умните кучета и най-податливите на дресировка. Ще те спука от смях с глупостите дето прави, ама и ще се учудиш колко е умно и как разбира и изпълнява всичко. Единственото, което може да е от проблем, е ако дворът е малък. Това е ужасно енергично куче, трябва му много пространство да търчи. Единствената порода, която гони и лае без да хапе. Използва се за "отговорник" на стадата в много страни, най-много Австралия.
Прекрасно куче, трябва само да има къде да се изморява. Стават около 30кг, което е по-малко от немската овчарка. За развъдник - чувал съм, че около Малко Търново има.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 21 11 2015, 16:22

Спокоен човек съм, домошар.
Бачкам доста та по 2 часа на делник ще успявам да отделям за него.
Нямам против да го пускам вкъщи, но главно ще пребивава на двора.

Ще го погледна това бордър коли, колега. Благодаря за съвета.
taipan написа:

Какъв характер си? Колко време искаш да му отделяш на ден? Кучето ще влиза ли в къщата или ще е само и единствено на двора?

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 21 11 2015, 18:12

vspiridonov написа:Спокоен човек съм, домошар.
Бачкам доста та по 2 часа на делник ще успявам да отделям за него.
Нямам против да го пускам вкъщи, но главно ще пребивава на двора.

Ще го погледна това бордър коли, колега. Благодаря за съвета.
taipan написа:

БОРДЪР КОЛИ КЛУБ БЪЛГАРИЯ
Председател
Костадин Шанков
Отговорник развъдна дейност
Контакт

Костадин Шанков - mobile: + 359 888 569 817; +359 878 569 817

e-mail: kshankov@gmail.com

да не губиш време в търсене , свързваш се и ти казват. Аз бих го купил от чужбина. :)

Не бих ти дал съвет за порода, защото това е строго субективно. Все едно да ти кажа, какъв часовник да носиш. :lol:
Имай предвид, само следното:

Не избързвай с породата. Вземи го от реномиран развъдник. Аз ти казах, че не бих купил от тук. Друга готина порода е нюфаундленд развъждаха я Бонка и Юксел Кадриев , но не ги препоръчвам, че и там имаше пищене на болни поколения и т.н.
Второ важно да знаеш е, че малко или гоямо кучето е едно и също има нужда от внимание, грижа, любов, работа с него и да си изразходи енергията иначе го убиваш! Ако ще живее на вън, важно е да го храниш или с ултра премиум клас гранула, БАРФ и/или както прецениш, но качествено, защото с козина или не, се отразява на хайванчето.

Ако избереш развъдник, порода пиши, ще съдействам с каквото мога. :)
Апропо една от любимите ми породи (не ти я препоръчвам), защото нямаш опит е акита. А и в България няма хубави акити, има сръбски които са бегло копие на японската акита.

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 21 11 2015, 18:16

Нищо не рaзбирам от кучета, но от беглите ми наблюдения - golden retriever. ::kiss::

Но обикновено са дефектни, не донасят никакво злато. .. :lol:

Изображение
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 21 11 2015, 18:27

[quote="taipan"][/quote]

Thank you, sir!

Погледнах бордър коли в интернет - наистина приемлив вариант и влиза в списъка ми :).

Гледах и белгийските овчарки малиноа .... ей очите ми останаха в тази порода .. мисля, че тази порода води в момента за мен.

Taipan, склонен съм на кратка екскурзия до страна-съседка с посещение на развъдник, но за по-далеч не мисля да стигам..... то па знае ли човек :lol: .

Лабрадорите не ги приемам насериозно, censor. Без да обиждам ничий избор разбира се ::drinks:: .

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 21 11 2015, 18:46

vspiridonov написа:
taipan написа:
Thank you, sir!

Погледнах бордър коли в интернет - наистина приемлив вариант и влиза в списъка ми :).

Гледах и белгийските овчарки малиноа .... ей очите ми останаха в тази порода .. мисля, че тази порода води в момента за мен.

Taipan, склонен съм на кратка екскурзия до страна-съседка с посещение на развъдник, но за по-далеч не мисля да стигам..... то па знае ли човек :lol: .

Лабрадорите не ги приемам насериозно, censor. Без да обиждам ничий избор разбира се ::drinks:: .
Не е нужно да ходиш, за да ти изпратят кучето :) Има вайбър, скайп и т.н. Страна съседка не препоръчвам СЪРБИЯ!!! За никаква порода!!!

Малиноа иска яко работа с него. Малко са чешити. Има много развъдници на породата в БГ. Виж и австралийска овчарка. Много са готини и умни. Ретривърите напротив, много си в грешка са си баш сериозни и умни кучета, но не са за двор. Емоционални са, ще го депресираш.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 21 11 2015, 22:19

Колега, не приемам за правилно да избирам куче по снимка/документи... разчитам на контакта очи в очи.
Та за изпращане на куче... против съм.

Австралийките ги видях - много космести са, нещо с къс косъм търся.

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 21 11 2015, 22:56

vspiridonov написа:Колега, не приемам за правилно да избирам куче по снимка/документи... разчитам на контакта очи в очи.
Та за изпращане на куче... против съм.

Австралийките ги видях - много космести са, нещо с къс косъм търся.
колега, излез и преспи ти в кучешката колиба на минус 10 и тогава пак премисли за късокосместо :lol:

по принцип за каквато и порода да говорим, сериозен и доказан развъдчик няма да ти обърне никакво внимание. големите в породите не се занимават с иванчо и драганчо дето искат куче шаро. но не пречи да си купиш хубаво куче.
ориентирай се първо каква порода те кефи, виж клипчета в нета, поинтересувай се за породата, стандарт, характер и т.н. недей да избираш куче по външен вид, цвят и т.н.
отиваш в развъдника оглеждаш ги спокойно, обсъждаш и говориш с развъдчика и преценяваш. но наистина, спри се на конкретна порода, забрави за късокосместо дворно куче :o

Потребителски аватар
asito
Активен
Регистриран: 03 12 2010, 20:24

Мнение от asito » 21 11 2015, 23:26

А Българско Овчарско Куче-БОК? Тъкмо за двор е и развъдници трябва да има в БГ :)
Малиноата е мнооооого енергично куче.Ама много.
Акитите на Петя Кръстева не са ли хубави?Но породата не мисля че е за хора без опит.
А ако искаш дребно дворно куче си вземи като моето-порода шиба ину.Не търси постоянно компания,не лае без причина ,здрава порода,без генетични обременености.Само дето да намериш наблизо лицензиран развъдник май че е невъзможно.
А ако искаш да имаш вълк :) Виж породата чехословашки вълчак,не знам много за нея,но изглежда респектиращо и здраво дворно куче :) Има развъдник във Варна.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 22 11 2015, 03:23

Ако искаш да ти доведа Артур да ти гостува половин час, може да помогне, примерно да знаеш какво куче ДА НЕ взимаш? Или направо да почнеш да мислиш за коте... Шегувам се разбира се... :)

Наистина трябва да се помисли добре предварително, че после се привързва и човека, и животното и това е. Аз бих се доверил и на някакво свое вътрешено чувство.

Искрено желая успех и да е добър приятел, или приятелка, каквото и да е ::drinks::

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 22 11 2015, 09:03

asito написа:А Българско Овчарско Куче-БОК? Тъкмо за двор е и развъдници трябва да има в БГ :)
Акитите на Петя Кръстева не са ли хубави?Но породата не мисля че е за хора без опит.
А ако искаш дребно дворно куче си вземи като моето-порода шиба ину.Не търси постоянно компания,не лае без причина ,здрава порода,без генетични обременености.Само дето да намериш наблизо лицензиран развъдник май че е невъзможно.
А ако искаш да имаш вълк :) Виж породата чехословашки вълчак,не знам много за нея,но изглежда респектиращо и здраво дворно куче :) Има развъдник във Варна.
Нe na Петя са сръбски. Хубави акити има, но цената им е 10,000$ в Япония. прав си за акитата, аз за това и не му препоръчах . БОК е рядко тъпо и необременено с акъл животно. :lol:

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 22 11 2015, 11:13

taipan написа:
asito написа:А Българско Овчарско Куче-БОК? Тъкмо за двор е и развъдници трябва да има в БГ :)
Нe na Петя са сръбски. Хубави акити има, но цената им е 10,000$ в Япония. прав си за акитата, аз за това и не му препоръчах . БОК е рядко тъпо и необременено с акъл животно. :lol:
Хаха, не знаех за БОК-а :) 10000$ си е цифра. А защо vspiridonov не помислиш и вариант осиновяване. Има страхотни животни без дом. Хем няма да го мислиш да не го откраднат...

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 22 11 2015, 19:09

@asito, преди доста години търсих варианти на теория да се сдобия с вълк. Имам необяснима привързаност към тези животни.
До вчера не бях и подозирал, че има вариант като чехословашкия вълчак... днес разгледах по-подробно и останах очарован от тях.
На тея във Варна не знам до колко може да им се вярва, но все пак мисля да послушам и taipan и да обмисля вариант за пътуване с посещение на развъдник.

Признателен съм ти, че спомена породата в тази тема. ::drinks::

ПП: phil05, нека се порадвам още малко на изолацията на къщата и външното окабеляване, след това сте добре дошли. :lol:

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 22 11 2015, 19:46

Мисля,че са реномиран равъдник,ходят по участия в различни изложби,снимат им кчетата по билбордове,но това е ,което съм чел в нета.Нямам лични наблюдения.Е ако искаш от чужбина-Чехия не е далече :)
Иначе ето страницата от кучешкия форум:
http://forum.dog.bg/topic/1804-%D1%87%D ... %B0%D0%BA/
И тяхната страница http://forum.dog.bg/topic/48534-black-sea-wolfdog/

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 22 11 2015, 20:38

Развъдниците в България са като всичко останало в страната. Не го казвам от слухове, от форуми и от вестниците. А от кухнята. За моята порода мога да препоръчам само един , за лабрадорите само един, за нок само един. Просто тук всичко се превърна в плява! Не го знам този развъдник, мога да разпитам. И аз се кефя на тази порода. Проблема с кинологията е най-малкото. Няма и кадърни специалисти по породите, съдии. Някои клубове се разпаднаха... Дълга е...

Един съвет - не чети форума в дог.бг там е ужасно!! Има 2-3 изтървали козите, които са философи на всяка манджа. Ако искаш , иди и ги виж тия във Варна, може да ти харесат. А щом имаш пари и не са фактор в избора на куче, можеш да си вземеш "ин-хаус" представител на породата от Чехия, а кой знае може и да се запалиш и да вкараш кучето в ринга поне 1 - 2 пъти.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 22 11 2015, 22:43

Привет, колега!

Какво имаш предвид с тези си думи? Извинявам се, но не те разбрах.
taipan написа:можеш да си вземеш "ин-хаус" представител на породата от Чехия, а кой знае може и да се запалиш и да вкараш кучето в ринга поне 1 - 2 пъти.

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 22 11 2015, 23:21

vspiridonov написа:Привет, колега!

Какво имаш предвид с тези си думи? Извинявам се, но не те разбрах.
taipan написа:можеш да си вземеш "ин-хаус" представител на породата от Чехия, а кой знае може и да се запалиш и да вкараш кучето в ринга поне 1 - 2 пъти.
Имах предвид, че от родината на породата ще е най-доброто! :) Или търсиш развъдници с име и традиции в породата. Както за АСТ е САЩ, Чехия, Италия, за НОК - Германия, за Лабрадора - Англия

Ринга - това е мястото, където се извежда кучето за участие в изложби.

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 23 11 2015, 00:06

taipan написа: Един съвет - не чети форума в дог.бг там е ужасно!! Има 2-3 изтървали козите, които са философи на всяка манджа.
Хахаха,не съм съгласен.Не са 2-3,а поне 5-6 :) И бая кози са изтървали.Не го чети или пиши,но все пак прочети за вълчака страниците.Споделят интересна информация развъдчиците-поведение,характер на техните кучета.Но виж и в гугъла преполагам ще има не малко инфо....

https://www.youtube.com/watch?v=rTMu4HLc7Sg

https://www.youtube.com/watch?v=LVdr0CH_fV0

https://www.youtube.com/watch?v=pPI1fbS0X_o

Отговори

Върни се в “Всичко останало”