Търся куче за двор (да не спамим phil05 :))))

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Re: Търся куче за двор (да не спамим phil05 :))))

Мнение от phil05 » 16 12 2015, 19:20

:)
В "моята" ::angel:: тема не съм казвал почти нищо за поводи, обучение и ей такива, даже обратното ;). Слагах едни такива постове за майтап и настроение, какви ги върши моят ;) .

Ама сега, тъй като препоръчах скромно, без "гаранция" :) нормален, обикновен и ако може кожен повод - ще си позволя да го поясня. Още повече след категорични мнения и то с гаранция, за разни Flexi поводи.

Поводът - "каишката" де, е добре да се държи директно с ръка, за да има директен контакт с кучето и контрол. А като стане голям разбойника и с двете ръце. Поводът е през цялото време в ръцете, в пръстите и дланите, почти непрекъснато му "говори" нещо, кучето го усеща и разбира това много по добре и по бързо от нас. Затова и препоръчах кожен, за да е удобно за ръцете. Де сте виждали работно куче, ама наистина сериозно, на флекси повод с дръжка? Не че трябва да става "работно" този малък приятел. Е, сигурно някой може да сложи веднага някоя снимка с флекси от нета :)

Това предполагам е аргумент и само мое мнение. Иначе някъде нагоре писах, хубаво е да се намери по отрано треньор, ако ще ходи момчето на уроци, просто да го види и да посъветва професионално нещо. И той може да каже за флекси поводите :). Ние като отидохме с Артур за пръв път на училище, дойдоха двама с флекси поводи той треньора само ги погледна, нищо не каза и те след минути сами разбраха за какво става въпрос.
Последна промяна от phil05 на 16 12 2015, 20:13, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
asito
Активен
Регистриран: 03 12 2010, 20:24

Мнение от asito » 16 12 2015, 20:12

Най-важното на повода е да е здрав и да създава положителна емоция в кучето.За разходка на каквото и да е куче,по-добре да е поне 5м на ролка,особено при сегашните закони да е само на повод,освен ако не е в гората или на специалните площадки за разхождане на кучета в града.За обучение естествено се ползва друг повод,който не е на ролка.
Според мен,повода дали е на ролка(самонавиващ) или не,в очите на кучето е еднакъв.
Това е моето виждане на нещата породено от опита ми с две кучета и различни видове поводи.Не ангажирам никой с него.

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 16 12 2015, 20:13

Флексито е удобен повод, защото в определени условия градски и не само, сам може да се прибере. Заема малко място, издържлив е, качествен. Имаха навремето доживотна гаранция, после 5г. и накрая е на 2г., че не се чупят, а трябва да се продават. Практичността му е голяма, защото с един дълъг повод, в определени условия докато го издърпаш отнема време, преплита се и т.н. Ако е на 3-4м от теб и се задават хора примерно по тротоара го дръпваш за стотна от секундата.

Колега фил, познавам всички треньори в България. Ако не ти бях казал, нямаше да си чувал, както и да е. Не искам да ги коментирам по именно, защото мога да ти кажа, че в България, както с кинологията така и с другите неща сме много изостанали!!!! Иван, и още 2-3 вече работят в САЩ. Всичко друго тук, работи с НОК, Малиноа тук таме ротвайлер и това е. Като им дадеш друга порода и почват да чупят пръсти и да обясняват , колко са заети.

За треньор мога да препоръчам в София - Венци Дачевски. Специално с овчарски кучета всички имат опит и всеки дава акъл и е специалист в България. Обаче, има едно голямо НО, с други породи, са гола-вода! Работните кучета всеки ги може. Пиниза е в т.нар. бойни породи, както е популярно да се кръщават.

В Благоевград е Сашо Илиев, но той започна и той да работи само с малиноа!! За съжаление.... от останалите в България той е най-добрия!
Какви са ми аргументиет: работи с трудни породи, които другите не могат, участвал е на световни изяви, занимава се с тежката артилерия, когато повечето са били или в течно състояние или в на бащите младоженските си гащи!
Не искам да злепоставям хората, но имам клипове, дето са снимани с техните кучета и пада смях. Иначе пред аудиторията всичките са разбирачи и голямата работа. :lol: :lol: :lol:

асито е напълно прав. аз късия го ползвам на изложби.
апропо ако искаш, и разбираш английски мога да ти дам на сизър милън книгата. пише леко, разбираемо, а колкото да го плюят има какво да научиш от него.
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 16 12 2015, 20:44

:) @asito засякохме се, допълних нещо, ти пишеш в същото време, пращам без да видя че си писал, после - хоп промяна в моя, няма промяна след следващ пост.

Това са дреболии. Вероятно и ти си прав за флекси-то, много е удобно, само не съм съгласен, че кучето не го усеща :) Моят разбойник, ако ме усети, че не съм директно на повода, веднага ще се пробва да ми извърти някой номер :) Може и защото е свикнал с обикновен повод. И му се радва много. Само като го види - и ще ме събори от радост, не мога да му го закача.
Offtopic: покажи
@taipan след всичките чудесии за некадърни треньори дето написа, кажи поне един добър, дето си води обучението с флекси. Пак се отплесваш в крайности :) според мене, ама дано има полза за темата, нали в спора се ражда нещо по смислено от спора... ;) Че няма истина - ясно. ::drinks::

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 16 12 2015, 21:17

Еее,полза ще има със сигурност :) За Артур мисля това е причината-не е свикнал с автоматичен повод.
Моя хубавец ,който и повод да види и почва едни кръгове да прай,да скимти,страшна работа.Аз треньори не познавам,само човека дето ми опрай шантавото куче.И за мен е най-добрия.Неговото куче е е..си робота.И щом моето стана пружина...
Имаше един кокер при него,да го отучи да гони котки.Е такова нещо не бях виждал-лежи кучето,а десетина котки го прескачат,хахаха. ::drinks::

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 16 12 2015, 21:21

фил, ще подминавам коментарите ти. не съм казал, че треньор използва флекси. недей да ми слагаш думи в устата. :thumbdown:

ако четеш внимателно, казах Венци Дачевски. И да, обективен съм, защото, за разлика от теб съм вътре в тия неща още преди да си чул думата родословие, куче и обучение. Книгите, които съм изчел са една каруца на темата. И не гледам куче от лани. ;)

и да кучето не прави разлика дали е кожен, можен, вожен или флекси. още от прага на вратата трябва да знае, who's the fuckin boss!!! кучето не разбира български, китайски или арабски. всичко е интуиция.

асито много точно ти казва. само да добавя ако ще го награждаваш, изчакай да те погледне в очите, за да се научи и свиква , че ти даваш наградата и ТИ си наградата!!

и запомни кучето всяка порода или безпородно трябва да му се припомня, защото то спазва следния принцип: "Защо да го правя, като минава номера с неизпълнението" :lol:

Не стават треньорите, защото да си треньор на куче не е сам с ела, седни, стой, лай, дай лапа и т.н. Като идеш на световно и видиш няколко хиляди, от тия няколко хиляди да погледаш 2-3 дни 10-20 и ще видиш разликата. Венци специално на световно с неговата малиноа са го дисквалифицирали, Галя също.... И не само, това да накараш кучето да лежи с часове е най-малкото. Много е комплексно и сложно, а българските треньори не ги бива, защото не четат, не се учат, не искат да се развиват. Работят с 2-3 породи, които са лесни за работа, защото са работни, нервната им система е лесно се манипулира. Я хвани един АСТ или Акита, или Барбул!!! Знаеш ли кога ще се справят? Защото, при АСТ боя не помага, защото вярвай ми всичките ги шамарят! АСТ има 100пъти по-голяма издържливост и търпимост на болка, или корекцията от строгия нашийник, не подскача и да свива опашка от шум, гърмежи и т.н. Нервната система и възбудата е друга. Има гейм в тия породи. Акитата е тежък характер. А тук първо няма пазар, второ е скъпо, трето , за да се научиш и да имаш богат опит няма къде да се научиш. А те работят с нок и малиноа, защото им отърва и е атрактивно. Ама един от същите преди време не искаше да си пусне кучето сред 250 на изложба, защото го е страх да не скочи на други кучета. А Сашо Илиев беше пуснал 5 стафа спокойно и седякха в кръг около него.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 16 12 2015, 23:02

:) Я да оставим колегата да се радва на Лазар и да не го занимаваме с нашите глупости :) , те нямат край. Естествено имах предвид, че щом добър треньор не обучава с тези флекси, има защо, а не, че ти си казал, че обучава.

И аз подминавам твоите ей такива, пък ти си знаеш: "Работните кучета всеки ги може. Пиниза е в т.нар. бойни породи, както е популярно да се кръщават." И не съм написал никъде, че бойните и изложбените с документите всеки ги може, а работните - не.

И че кучето "не прави разлика, дали е кожен вожен и знае САМО who's the fuckin boss!!!" - е бравос, поне аз се радвам, че не е САМО така. Не знам как е там с "пиниза е в бойните породи" :)

Иначе написах "кожен" не за кучето, а че е удобен за човека, ама нищо.

И какви са пак тия чудесии, световни първенства и какво ли не, колегата е написал куче за двор и после вътре в темата приятел...

Е дано има някаква полза за Лазар и стопанина му от тези дивотии, аз каквото и да напише taipan тук директно нещо към мене, няма да му отговарям :) , най малкото от уважение към темата, героя и стопанина. Иначе - с най добри чувства :) ::drinks::
А, taipan, пак да кажа за не знам кой път - много съм ти благодарен за съветите, сигурно и други. Ама ми става вече байгън, като току пак вземеш да ме поучиш като някой бавноразвиващ се на ей такива азбучни истини - как да изчакам да ме погледне в очите, или какъв принцип спазвало кучето "защо да го правя..." Благодаря отново, но не си само ти, и аз и други четат, интересуват се и имат мнение :) ::drinks:: .

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 17 12 2015, 09:55

Вальо, за разлика от теб, аз не влагам нищо лично!! Пиша набързо, нахвърляно, то това не се пише а се говори и прави показно. Тъпо ми е, че приемаш така нещата. Относно треньорите казвам, че според мен, а и не само
треньорите в България не са кой знае какво!
А световното, Вальо показва техните умения в конкуренция с други такива, които получават пари да дават акъл как се обучава куче! Исках да обясня аргументирано, за да се добие представа! Наскоро имаше клип с известен треньор как обучава кучетата с шутове. И то беше в някой от морските градове!

Никъде не съм казал, че си малоумен, нито го мисля, напротив, казвал съм, колко си интелигентен можеш да си изровиш!!

Аз съм обективен, безпристрастен, а ти го приемаш лично.

работни кучета Вальо са: малиноа, нок и др.
бойни bully породи: питбул, акита, американски стафордшир териер, дого аржентино, барбул и др.
ловджийски: спаниолите, и др.
Ако ти е интересно и се запознаеш с представители на различни групи ще разбереш, какво имам предвид. Работните са създадени да служат и го правят и живеят да те правят щастлив. Да не изпадам в подробности. Ти видял ли си треньор в София да работи с някои от бойните?!
Нищо лично към никой, не искам да обидя никой. Пак казвам, мога да изровя кореспонденция с най-известните и давани и по телевизии личности, които ми отказват и се оправдават, защо не работят с АСТ или някакви глупости, само и само да не вземят кучето и да го подготвят за състезание! Няма да цитирам и имена, които ги е страх от АПБТ и АСТ а работят с кучета. Приятелю, в състезания и световни и т.н. няма нищо лошо! Това са обикновено ентусиасти, търчащи из поляни с кучета или държащи ги като манекени в стойка и те така.... :mrgreen:

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 17 12 2015, 12:34

Вярно...Бе вие...сериозно ли? Не мога да повярвам...Стига де, я да го обърнем малко на майтап. Те нашите разбойници по бързо се успокояват, като се сджафкат, вземете пример...

Та сега ще ви разкажа такава случка с „добър край“, и „каишката“ участвува...

Всеки ден като се връщаме от разходка, минаваме покрай една ограда, а вътре – почти същия, малко по – тъмен, и той бая голям и ще строши оградата, скача хвърля се и лае бясно. Явно Артур му е нещо конкуренция. Гледам обучават го за „пазач“ ::angel:: , идва там един с ръкавица и защитно облекло. Та никой не може да мине. Както и да е.

А Артур – върви, гледа го, целия стегнат и настръхнал, ръмжи тихо и току гледа изненадващо да се метне и той на оградата отвън. И се почва.

Ама аз горе долу се оправям – с въпросната кожена каишка, на късо, с две ръце, „до мен!“ и яко засичане с близката ръка с повода, „не!!!“ и тем подобни.

И когато минем, го хваля „браво“ – и хоп половин бисквитка награда в устата. И той знае – като минем, слушал – не слушал, успокоява се веднага и почва да ме зяпа за бисквитка.

Това до преди една седмица, когато...ме просна там на улицата. Как ме издебна диването светкавично, да съм по нестабилен в една посока ...Той отляво настръхнал и в момента, когато левият ми крак е отзад и стъпвам напред с десния – се метна наляво и напред по диагонал към оградата, ама точно по посоката, дето нямаше крак за опора - и ме обърна долу. Въпреки че пуснах повода с лявата. На него ускорението му е ужасяващо, а маса 46 кг. по ускорение...

Това за втори път ме просва, първия път измъкна колелото изпод мен...

Та смешното беше после... :)) После ставам, отърсвам се, събирам го от оградата, карам му се и тръгвам накуцвайки нататък и тамам си мисля – чакай да видиш ти, какво ще те правя сега, без да знам какво... И той пак, като че ли нищо не е станало, послушно до мен, поспирва се и ме поглежда пак за бисквитка...заслужил я бил... :)

А повода – и кожения не свърши работа, но ако беше флекси – не знам, няма как да хвана лентата с едната ръка, неудобна е, само с дръжката ще ме размахва като хвърчило отзад. А флекси до 50 кг са големи, с огромни дръжки, къде да го нося и него...

Хубав ден и :)

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 17 12 2015, 19:45

Поднасям извинения към автора на темата, а и към всичко колеги за нелепия спам :)

темата е зачистена и наистина
Изображение

::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 18 12 2015, 12:36

Колеги, от тази неделя Лазата ще го пускам на двора. Иска ми се обаче да го връзвам някъде с дълго въже, верига, каиш.... знам ли и аз точно какво.

Та бихте ли дали препоръки с какво мога да му огранича движението по двора, за да не хукне на нейде.
Благодаря!

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 18 12 2015, 13:29

Погледни това. 6 м. радиус или повече беше, тънко стоманено въже с яка изолация отгоре, не може да го прегризе, стабилно е, с въже може по лесно да се омотае нещо. Предимството е, че можеш да го навиеш това тирбушона някъде из двора или да сменяш мястото, иначе трябва да завиваш някъде халки или да връзваш въже за дърво или нещо друго. Пак можеш да сложиш някъде халка и да закачиш само въжето.

Имаше го в зоомагазина до централната ветеринарна клиника близо до зоологическата градина.

Друг е въпроса колко ще стои вързан и какво ще се опитва да прави. Дано кротува. Моят се дърпаше, пищеше и скимтеше, като че ли го колят. Па току се кротне, но само ако не вижда наоколо човек, да му се оплаква.

Изображение

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 18 12 2015, 14:53

Благодаря, колега. Като гледам и акъл за нашийник ще ми трябва... или нагръдник.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 18 12 2015, 15:15

Това ако не намериш и ти върши работа, мога да ти го дам засега, не ми трябва. По скоро пролетта и лятото може да ми потрябва, и то по изключение, ако дойде някой за малко и чак толкова се стряска от куче.

Забрави нагръдник, нашийник му трябва, това е сериозно момче. Сега можеш да му сложиш какъв да е, по удобен, да свиква. Малък е още, после ще му мислиш и без това трябва да му взимаш по голям. И други да кажат.

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 18 12 2015, 15:56

Нагръдник слагай само ако решиш да го тренираш да дърпа нещо. След като навърши поне година и ако прецениш, че има нужда от подобни тренировки. При положение, че му отделяш достатъчно време за разходки и игри с много движение, и го водиш редовно някъде да си плува, няма да има смисъл. :)
Принципно тялото следва главата. И контрола трябва да е върху нея. С нагръдник ще те тегли, навсякъде където го насочи носа му и рискуваш да си изгради вреден навик, той теб да води вместо ти него.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 18 12 2015, 18:34

senna написа:Нагръдник слагай само ако решиш да го тренираш да дърпа нещо. След като навърши поне година и ако прецениш, че има нужда от подобни тренировки. При положение, че му отделяш достатъчно време за разходки и игри с много движение, и го водиш редовно някъде да си плува, няма да има смисъл. :)
Принципно тялото следва главата. И контрола трябва да е върху нея. С нагръдник ще те тегли, навсякъде където го насочи носа му и рискуваш да си изгради вреден навик, той теб да води вместо ти него.
Колега, куче НЕ ТРЯБВА да дърпа с нагръдник. Ще му скапеш костната система!! Само пишлегарите по на 15г. връзват нагръдници, за да карат кучетата им да дърпат.

Има хамут за теглене на шейна и хамут за трениране с дърпане на тежести

За дърпане на тежести е този хамут:
Изображение

Спортът се нарича WEIGHT PULLING

Надявам се да не обидя никой с коментара си, целта ми е да предотвратя осакатяване на кучето.

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 18 12 2015, 18:36

Аз бих ти препоръчал вместо да го връзваш, сложи му един хубав голям бокс - клетка и му я направи уютна , за него си в двора. :thumbup:

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 18 12 2015, 23:30

Тази джаджа дето Фил я препоръча е яка,но пък и на Тайпан офертата е супер.Аз все се чудя,кой е измислил нагръдниците и за какво.Кучето трябва да е с нашийник според мен.На ферпласт са много здрави.Булдога ми навремето три пъти синджир къса,на нашийника нищо му нямаше.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 20 12 2015, 19:23

Здравейте, колеги.

Бяхме в събота на вет, ветката ни похвали колко сме послушни, любвеобвилни и убавци (търговски трик най-вероятно :lol: ).
Поставихме ваксината "за навън" и ми препоръча да го следя. Според нея здравите кучета трябва да приемат ваксините без видими отклонения в настроението или енергичноста. Лазата беше мааааалко по-спокоен в колата навръщане... явно тогава го удари ваксината :lol: . По препоръки ще изчакам до Коледа и тогава ще го пусна навън да шари из двора.
Фил, интересно е това, което показа и ще го диря по магазините. Колега Тайпан, правилно си ме хванал на къде бия, само се притеснявам да го пускам без надзор в двора... все още. Иначе това, което предлагаш ни чака 100% като дойде пролетта. Сега ми се иска да е вързан, за да не щурне на некъде ако не го гледам, пък и да може да свикне с двора. Моля те, поправи ме ако греша нейде.

Иначе е вечно гладен :twisted: , но го ограничавам до 3 пъти на ден. Слагам му пилешки бутчета без костите и ориз варен в бульона им. Също и гранула меся. Да чукна на дърво, но виждам вече първите наченки на хигиенни навици, изградихме ги с вестници там където трябва да ака и т.н. и препарати, там където не трябва. Умен е!

Големи приятели станахме, което ме радвам изключително много. Нямаме разпри, дърпане, викане. Слуша и даже вече разпознава името си. Идва и си отива като му кажа.

От 2 дни му клепна едното ухо леко... не знам на какво се дължи. Консултирах с ветката, но тя ме увери ще е временно и нещата ще се оправят.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Живи и здрави! ::drinks::

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 20 12 2015, 19:26

А за нашийниците и нагръдниците - некомпетентния ми мозък си мисли, че нагръдника е по-удобен за кучето и позволява по-добър контрол. Нашийникът го стяга през гърлото и е неприятно...., но явно има какво да уча.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”