Търся куче за двор (да не спамим phil05 :))))

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
asito
Активен
Регистриран: 03 12 2010, 20:24

Re: Търся куче за двор (да не спамим phil05 :))))

Мнение от asito » 20 12 2015, 19:44

Еее, страшен е. Много сладък и хубав :)

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 20 12 2015, 22:15

Вълчо си е вълчо :)) ::thumb:: ::drinks::
Страхотен... и с любопитен поглед, умник ще стане! ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 20 12 2015, 22:55

:) Чуден е... :clap: Да е жив и здрав. Нищо му няма на ухото, на моя и двете му клепнаха по едно време, я го виж сега...

А нашийника - не се притеснявай, не го стяга, той самият няма да позволи да го стяга и там е работата. Не е за да го дърпаш и да го стяга, а именно за контакт с кучето и контрол. Така разбира какво искаш от него. Иначе с нагръдника, особено като стане голям - точно обратното, никакъв контрол, само ще се теглите един друг. Като усети, че може да ходи нанякъде - даже и да го дърпаш, веднага ще си каже - "бе я аз да си ходя натам, дето съм тръгнал, нищо че малко ме дърпат, пак става."

По добре да свиква от малък с нашийник. То логиката на нашийника е примерно такава -ама по - късно, като порасне малко. Тръгне ли примерно нанякъде, дето не трябва, или ако искаш ти да ходи някъде, а той не ще - моментно и достатъчно въздействие, малко дискомфорт за него и отпускане. После като се коригира и послуша - похвала и нещо приятно за него, примерно почваш малко да тичаш с него, или наградка в муцуната. През останалото време поводът трябва да е свободен, без да опъва нашийника. И така полека и упорито докато свикне. Да си мисли нещо такова: "Защо да ходя нанякъде... Ако не слушам, е свързано и с нещо малко неприятно, я да си слушам стопанина и тук е по - хубаво и интересно" С молби и увещания не става :)

Даже споменах че е по добре строг нашийник като порасне, нищо му няма, не го боли. И аз се втрещявах и нещо не го разбирах това преди време, мислех че е само за "зли" кучета, някакви зверове... :)

Стремежа им да доминират, или поне да се опитват непрекъснато, е много силен и трябва да се замести с доверие, уважение и респект и нещо хубаво и приятно за него. В момента, в който види, че може да прави нещо, което му скимне, даже и да го дърпат непрекъснато, ще си го прави въпреки затрудненията. Затова въздействието трябва да е кратко, категорично и съпроводено с думи, примерно :Не!" И да не се отстъпва, докато не се постигне, да знае, че няма шега. Така ще научи и "Не". И ще те уважава и обича повече...

То е така и с други неща, ама все пак мое мнение и от това, което съм видял и са ме учили хора, които разбират повече. И това са първи стъпки в обучението и възпитанието, после има и друго - който докъдето иска да стига. Но това с нашийника контрола и "НЕ" е едно от първите неща, на които трябва да се научи. После всичко ще схваща на секундата, като му подскажеш малко, пак с повода. Примерно простите "седни" и легни"...

Затова с нагръдник не става :)

П.С. Виж в "моята" ::angel:: тема има едно филмче пост от април, с малката внучка по пижама още спи с едни ботуши, как я слуша. Някакви елементарни работи, де. И това и беше за пръв път да му казва нещо да прави, с много грешки, беше си дошла предишния ден. Ми тя не може изобщо да му причини нещо с нашийника. Хем тогава този изобщо не слушаше и си правеше каквото си иска. Ако беше с нагръдник, той самият нямаше да знае какво иска детето.

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 21 12 2015, 10:40

Нагръдника му дава свобода, и така нямаш контрол над него. Нагръдник се ползва в определени условия, за да може кучето да има свобода на действие, а и не само, удобен е за пренасяне. С нагръдник се учи на защита и охрана, защото му даваш свобода и не го коригираш с нашийник.
Нашийникът е най-добрия вариант.Но вземи качествен. Хамута, който ти показах е за дърпане на тежести. Още му е рано. Трябва след 2-та година. И всички натоварвания да стават след предварителна загрявка, да не разтегне мускул или скъса нещо. Не го карай да хапе и дърпа със захапка, за да не я изкриви и строши зъби. Поне 1г да се натоварва, колкото му е кеф да скача и търчи. Не повече.
Хубавите аксесоари за тренировки и спорт са скъпи.

Хамута - около 200лв.
Нашийник с тежести 70лв.
Нагръдник с тежести - 100на лв.

Това го изморява, поддържа в форма и добро крепко здраве и изразходва енергията. Храни го често, но по-малко докато расте. Ако даваш бульон НЕ давай маги и тия химиите. Давай домашен. Може и извара да даваш смесен с хляб, зехтинче. Той е куче с гъста козина няма да има проблеми със студа отвън. Следи го, и ако се наложи можеш да му даваш калции добавка, вет-а ще ти каже.

Клетка можеш да направиш без да купуваш да ти заварят железа покриваш отгоере, отдолу и да има стени плътни, слагаш одеяла, има в магазините втора употреба хубави, памучни, може да ги накъса като е бебе, ще следиш. и му постилаш зимата. Да си е неговото свърталище.

Лятото следи задължително: да не прегрее пази го от слънце и жеги, гледаш признаците, по венците ако потъмнеят и станат лилави значи ти светка червена светлина! Куче се охлажда със студени кърпи, се слагат на корема отдолу. Казвам, да си знаеш от сега, че това лято беше ебаси жегата. Моя, като мен не я понася и от април пуфти. :lol:

Фил горе го е описал подробно, колкото може да се опише това с думи. Само май е забравил да добави, не се отчайвай ако не става веднага и от първия път. Отнема време, те си имат характер, инати, лигавят се, глезят, влиза в пуберитет и т.н. Не му давай да доминира, ще копира поведение на другите големи кучета.
Ах да при мъжките от време на време тече една зеленикава течност от пишката. Почиства се с марличка със чай от смрадлика като дизенфекция. А ушите ги чистя с топла марля, за да не го дразни :) Ако гурлясат очите пак с марля топната в чай от смрадлика и се почистват
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
PlayB0t
Активен
Регистриран: 09 07 2015, 20:42

Мнение от PlayB0t » 30 12 2015, 05:34

Според ветеринарния мъника трябва да се храни повече от 3 пъти, но не бива да преяжда. Ушите са изправени, но клепват и изправят до 9 ти 10 ти месец. При някои по рано. Да кажем - 6 ти месец. Това всичкото важи за немска овчарка. Вероятно и при вълчака би имало тежест.
Изображение

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 31 12 2015, 23:26

Колеги от къде мога да купя коментираното FLEXI, че трябва да се разхождаме веч.

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 01 01 2016, 13:56

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 01 01 2016, 19:12

Ще ми трябват няколко дни да се ориентирам със зоо сайтовете :)
От зоо+ добри цени дават, само се чудя каква е разликата м/у повод с лента и такъв с шнур?

Също започнах да се оглеждам за колиба, че след днешната бомба, която заварих в зимната градина ми прилоша ::angry:: .

Виждам интересни предложения в бгпет .... на интересни цени :).
Също по околовръстния съм вижда изложени по складовете за дърва, та ще погледна и там какво се предлага.
Какви са основните параметри, за които трябва да се внимава при колибите?

@asito, благодаря!
Живи и здрави, колеги! ::drinks::

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 01 01 2016, 19:34

Купуваш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО повод с лента. Шнура може да те пореже, впива се неприятно в ръката или тялото. Има много зоо сайтове, проучи цената, че някои са кожодери големи :)

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 01 01 2016, 19:41

Значи аз какво знам за колибата:Трябва да е г-образна-да не духа в основното помещение, а в антрето :) . Да има врата на панти на входа(кучето да влиза/излиза свободно през нея) , да е на отстояние от земята. Да е с добра изолация. Покрива да е водонепропусклив, с лек наклон, да може да се отваря частично за проветряване, също така песа да може да се изляга отгоре му. Размера на къщатата да позволява кучето да се завърта свободно в нея. Най-добрата постелка била сено. Така че, ако искаш перфектната къща, трябва някой да я построи, че отговарящи на горните изисквания не съм виждал да се продават.

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 02 01 2016, 18:17

От понеделник ги почвам колибите.
Ето тук сме привидно послушни....., но само привидно
Цветя почти няма вече, всички саксии и подложки са изгризани и удряни многократно в стъклата.
Оная вечер реших да пробвам с 3-4 памперса на пода - сутринта бяха смляни и грижовно пръснати навсякъде. :shock: :wtf:
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 02 01 2016, 19:26

vspiridonov написа:От понеделник ги почвам колибите.
Ето тук сме привидно послушни....., но само привидно
Цветя почти няма вече, всички саксии и подложки са изгризани и удряни многократно в стъклата.
Оная вечер реших да пробвам с 3-4 памперса на пода - сутринта бяха смляни и грижовно пръснати навсякъде. :shock: :wtf:
Е,то иначе ще е скучно :)
Сещам се сега с насмешка как един ден се прибирам и моя хубостник съборил една голяма саксия в дневната и над 5 кила пръст така много хубаво пръснати из цялата стая.Приплака ми се направо.Абе то много истории.И ти ще имаш :)
За къщата да добавя е хубаво да е на завет,да не е усойно мястото.Шарена сянка е перфектно :)
Голям симпатяга е Лазата :) За изложби има ли физически данни според развъдчика или е пет клас?

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 02 01 2016, 20:38

Да се запася с търпение значи :)).
На въпроса ти - връчиха ми една книжка от БРФК, в която се твърди, че когато Лазата ходи на изложби или мероприятия трябва да се показва. Има номер на родословие, номер чип, печат и т.н. Ако ти е интересно мога да ти я снимам.
Та това ме кара да мисля, че не е пет клас, ама знае ли човек... като съм неук :)

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 02 01 2016, 21:08

Щом има такава книжка,явно може по изложби.Лично аз не съм им фен,но са необходими за добра развъдна дейност.Може значи някой път да го заведеш,пък и булка от сой ще може да се намери там сигурно :)
Не снимай книжката,благодаря.Търпение много ще трябва.Важно е да не си изпускаш нервите,особено ако видиш беля направена отдавна.Ако го хванеш на "местопрестъплението" може мъмрене,леко перване максимум.Ако е направил нещо поне преди час,вече го е забравил и ще се чуди що му се караш :)

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 02 01 2016, 21:22

Е, какво да му се карам като е още бебе :).
Тупвам го през муцуната само като ме хапе.
Иначе току що ме ръмжа, защото не му давам чехъла ми да го изгризе... за пръв път го чувам да ръмжи :lol: .

Малко по-рано гепи една четка дето ми върши работа като чистя камината...

Изображение

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 02 01 2016, 21:42

Това ,че е бебе,не пречи да му се дава да разбере кое е правилно и кое не.Най-често с команда НЕ.Просто по-твърдо и строго да му се говори при нужда.Абе не е лесно да се обясни :) Има хубави книги за кучета:

Изображение

Изображение

Аз съм фен на първата.Преди години я бях научил наизуст за първото ми куче.Изгубих я,и като взех второто преди три години пак я купих и прегледах :)
На Сизър я купих жената да я чете,че много ги бъркаше нещата,че и сега,но това е друга тема :)

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 04 01 2016, 12:49

За изложби, може би още е рано да се разбере. Аз бих ходил на изложби. Нищо не губиш, а и се запознаваш с други хора, може да натрупаш опит за породата си. Губиш време и парички само за участие, не е кой знае какво. :lol:

Виж, колко килограма става мъжко куче от твоята порода в разцвета си, и виж това: http://www.flexi-northamerica.com/us/pr ... e-leashes/
И взимаш флекси, което да издържа тези килограми на кучето ти в зряла възраст. За изложбен повод се използва това:

http://www.dvatamopsa.com/index.php?p=1 ... catId=6107

Има различни вариации. Давам ти го като пример. На дългокосместите кучета -15 не е проблем и да живеят на открито. Дори за АСТ, който е късокосместо 4-5ч на студа не му е проблем. Моят троши леда и скача да плува на -12С.

Бих ти препоръчал да не му позволяваш да ти ръмжи. Не му позволявай да ти се зъби и други неща, с които се опитва да ти се наложи като водач и лидер във вашата глутница. За зоо продуктите следи цените, защото всички спекулират и много надуват цените. Аз пазарувам от зооплюс добавките и храната, и от амазон и съм доволен.
Домашните животни се изнежват, и при тях козината пада много и целогодишно, защото са изнежени я от климатик, я от парно и т.н. Кой, каквото иска да ми разправя, аз давам по 5-6месеца в годината скъпи и качествени добавки за козина, витамини и хранителни добавки, другите 6месеца кучето почива и усвоява. Има разлика!! Не става само с качествена храна. Давам зеленоуста новозеландска мида, масло от норвежка сьомга, мултивитамини и минерали, стрити семена на американската марка ALLSYSTEMS. Това е моят опит. И с това куче има огромна разлика. Ако не давам и давайки с постоянство. В гранулите слагам и 1-2с.л. зехтинче.
А от почти 1 година е на строга диета.

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 04 01 2016, 14:33

С извинение към колегата Спиридонов,че му ползвам темата,искам да те питам Тайпан,понеже виждам,че доста разбираш,следното:
Гледам,че продават разни протеини и добавки за кучета,като рекламата им е снимки на някакви мега яки животни-питбули,стафоршири.Та каво представляват тези "химии", като протеин за хора ли?Вредни ли са всичките?Виждал ли си някой да дава и ефект имало ли е?
Никога не съм си и мислел да давам на моето куче,то не е и порода,която трябва да е е много мускулеста,но ми е страшно интересно за тези неща.Анаболи ли са,наистина ли с тренировки и от тези добавки кучето става Шварцнегер :)

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 04 01 2016, 14:43

asito написа:С извинение към колегата Спиридонов,че му ползвам темата,искам да те питам Тайпан,понеже виждам,че доста разбираш,следното:
Гледам,че продават разни протеини и добавки за кучета,като рекламата им е снимки на някакви мега яки животни-питбули,стафоршири.Та каво представляват тези "химии", като протеин за хора ли?Вредни ли са всичките?Виждал ли си някой да дава и ефект имало ли е?
Никога не съм си и мислел да давам на моето куче,то не е и порода,която трябва да е е много мускулеста,но ми е страшно интересно за тези неща.Анаболи ли са,наистина ли с тренировки и от тези добавки кучето става Шварцнегер :)
Против съм! Не давам! Знам само, че много хора дават човешки добавки на кучетата. Това е фатално! Има специални за кучета, но са доста скъпи. Не мога да съм ти от полза. В weight pulling клуба има състезаващи се, чийто кучета гълтат разни химии. Мога да попитам, но личното ми мнение е против! Аз давам описаните горе, които са си хранителни добавки. Твоето впрягал ли си го в шейна да дърпа? Мисля, че и чешкия вълк може да дърпа шейна или да участва в мъшинг? Аз не съм, защото нямам колело.

Изображение

Потребителски аватар
asito
Активен

Мнение от asito » 04 01 2016, 19:31

И аз съм против,но ми е интересно дали наистина се помпат зверски добичетата.Моето не съм го впрягал,а с колело не съм пробвал-имам ,но стои почти ново в мазата :) Единственото упражнение е да носи топка.Направо умира за това и може да я носи до припадък :)
Иначе единствената добавка,която съм давал на кучето е Петнил - http://galabari.com/Petnil-70tabletki-p-109.html-при смяна на козината.Много добре му се отразяваше,но от година не съм му давал нищо допълнително.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”