Кой се топли с климатик?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Кой се топли с климатик?

Мнениеот stefanov_s » 03 12 2017, 17:33

Имаме в офиса Дайкин-и и спокойто мога да кажа, че това е нещо като S класа при климатиците. Страшен лукс, ефективност, възможности, сила, надеждност, та дори визия.
stefanov_s
Активен

Мнениеот Torro » 03 12 2017, 22:22

Първите впечатления от PANASONIC CS/CU-E9QKEW са отлрични. Тих е и топли отлично, но и външните температури още не са страшни. Все пак допирът ми с този климатик е съвсем от скоро и по-нататък пак ще пиша за впечатленията си.
Torro
Маниак

Мнениеот diksanal » 03 12 2017, 23:46

Torro,като комфорт как е-Панасоник ползваха по голями турбини по спомен,как се усеща струята на обдухване,колко степени има за регулиране,как тръгва да обдухва след пауза?
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот Torro » 05 12 2017, 21:05

Този Панасоник е с пет степени на скорост на вентилатора /турбината/при ръчен избор и Ауто. Струята я усещам плътна без да е неприятна и шумът е тих/не знам как да го нарека/ Плътността на струята предполага по-силен шум и за това казвам, че шумът е тих. В момента, по препоръка на монтажниците, държа климатика на Ауто-режим , но не съм забелязал как тръгва след режим на размразяване и съпътстващата пауза. Мисля си, че тръгва бавно после на по-силна степен и като стигне зададените параметри намалява .
Има и три мощностни режима на работа - мощен, нормален и тих.
Torro
Маниак

Мнениеот Torro » 18 01 2018, 10:27

И така. Жилището ми е малко само 48кв.м. жилищна площ. Но имам жена, която грам не търпи студ и малко детенце, което само се въргаля по пода, та държа в апартамента да е топло. Отоплявам двете стаи с климатици, една 10-ка Тошиба / на 10г. , но е висок клас / и новия Панасоник 9-ка. Нямам централно захранване с топла вода и бойлерът непрекъснато е включен, непрекъснато се мият чинии и се вземат душове, отделно ползване на готварска печка и в крайна сметка 106лв. месечна сметка за ток. Е, вярно, че зимата до момента не е тежка, но и климатиците май са си икономични. Тихият режим на Панасоника наистина е тих. Ако някой търси подобен климатик с подобни параметри го препоръчвам.
Torro
Маниак

Мнениеот Toshiro » 18 01 2018, 10:52

Torro написа:Е, вярно, че зимата до момента не е тежка, но и климатиците май са си икономични.

Средно дневните температури са все още положителни. Нормално да са икономични. ::drinks::
Toshiro
Маниак

Мнениеот diksanal » 31 01 2018, 01:14

awesome написа:Не знам дали е по-икономично, но е доста по-топло

Това в хола,нали? ::huh::
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот zirgs » 20 02 2018, 21:06

Аз съм с климатик вече 2 години и ми излиза много по-евтино от парното. Няма да се ядосвам когато има някакви профилактики и по 5 дни няма парно и топла вода. За тези, които имат нужда от съвет -> http://nashdom.eu/
zirgs
Новобранец

Мнениеот wheezy » 22 02 2018, 12:38

Три климатика, една 18-ка Mitsubishi FH и два Панасоника май бяха като на колегата по-горе Etherea но 12-ки, апартаментът ми е 120 кв.м. без тераси и общи части, в коридорите и баните има подово отопление, бойлерът е 140 литров, сушилни, миялна машина и т.н., никога не съм плащал над 280 лв ток. Ходя си по тениска вкъщи - 22-23 градуса целогодишна температура.

Според мен няма вариант парното да бие по цена. Разбира се, ако си в планината, вариант за климатик няма на под -10 постоянно, но в противен случай..
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот Anthony » 22 02 2018, 12:56

Аз в момента приключвам ремонт, даже направо си е строеж на къща и искам да попитам по-разбиращите как да постъпя с отопление/охлаждане. Къщата е на 2 етажа, по 55 кв..м. всеки и около 3 метра височина. Температурите през зимата почти никога не падат под нулата (за Гърция става въпрос). Тази зима рядко беше под 10 градуса. Засега съм решил да сложа мултисплит система с едно външно и 4 вътрешни тела. На горния етаж е само една голяма спалня и баня, като там предвиждам да е едно вътрешно тяло, което се монтира на пода. Предвиждам да е 12-14K BTU. Долу са 2 много малки спални, дневна с бокс и малка баня. В спалните мисля да са 9К BTU, в дневната също 12-14К. За съжаление там нямам място за подови климатици и ще са на стените горе. Чудя се дали да правя подово отопление? Нямам идея как работи, скъпо ли е изграждането и голяма ли е консумацията? Ако не правя подово, как може да топля баните? За климатика държа на мултисплит, щото не искам да имам 4 външи, бръмчащи неща. Предлагат ми изгодно Fuji, които уж били едно и също с Fujitsu и General. Някой има ли наблюдения върху тази марка?
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот nvelikov » 22 02 2018, 15:44

Имам два климатика General, скъпички са, но много икономични и много добро полезно действие. Банята нужно ли е да я отопляваш? Има си иначе разни отоплители за баня, които са на ток, но лично аз съм с подово отопление на целия коридор. Доволен съм, кучето и то е доволно да му е топло на лапичките. :)
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот wheezy » 22 02 2018, 18:25

В банята подовото е просто супер, понеже е и сухо. Разбира се, под душа може би е добре да няма, ако е на ток, всичко се случва. Иначе можеш да я топлиш с лира на стената, пак на ток.

Ако искаш да правиш "истинско" подово - с вода - ще ти трябва някакво котелно, или въздух-вода външно тяло. Но просто според мен всичко това е крайно безсмислено, щом ниската ти температура е 10 градуса.. Слагай едно подово на ток в баните и в коридора и си свиркай - супер лесно се слага, можеш да разгледаш, моето е готово изделие - DEVI - едно руло е, просто се постила и залепя и край.

Относно мултисплит-а, мисля че няма лошо, само май е кофти ако се развали.. Ама кога пък ще се развали и то. Виж, вече за кое е по-хубаво и т.н. въпросът е сложен. Намери си читав доставчик, на който да можеш да разчиташ, и го питай за конкретния размер, функция и т.н.... Мани ги тия приказки, как марка ХХ е Мерцедес, а марка УУ е БМВ-то на климатиците. Истината е, че има толкова много серии, варианти и т.н., че както има абсолютни евтини боклуци Дайкин, така има и страхотни климатици, пак Дайкин. Просто не опира до марката (вече).
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот nibaru » 22 02 2018, 18:59

+1 за DEVI - ползвам го от 10 години в банята - няма такъв кеф - да влезеш зимата на плочките в банята и ооооо изненада - топло и приятно на краката (а и банята топли). Понеже ми е малка банята - около 200 вата е.

Отоплението на етаж от къща съм го оставил на САМО един климатик - General 12LCC - и сега, докато пиша - настроен на 24 градуса, в стаята е 25, а в най-далечната стая - 22.
Имам един конвектор на най-големите студове да помага и това е.

Sent from my Mobile
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Кой се топли с климатик?

Мнениеот Anthony » 22 02 2018, 19:19

Благодаря ви, приятели. Уж съм намерил читав доставчик за климатика, той се кълне в тази марка Fuji, било едно и също с General и Fujitsu. Май ще му се доверя. Ники, това DEVI как работи? Постоянно ли го държиш включено през зимата или има някакъв таймер? Под душа има ли опасност както е писал колега по-горе?
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот nibaru » 22 02 2018, 19:48

@Anthony, имаш ми номера - звънни, ще разкажа.
Иначе, аз не го спирам зимата. Има си термо-датчик и много добро контролно управление - извън банята е - монтира се в отвор за ключ. Има ги с дисплей, с дистанционно......
Доволен та доволен съм. Когато ми идват близки роднини на гости и тръгнат да влизат за душ - гледам им кефената физиономия после.
Иначе представлява една рогозка с вграден нагревател - новите модели даже са още по-безопасни, щото и двата кабела вървят успоредно. Нищо не гася - от Октомври до Април е настроен на 33 градуса - долу горе това е температурата на плочките.

Sent from my Mobile
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 22 02 2018, 20:37

Е то 200 вата консумация, как да го гасиш?! Не прави ли проблеми на плочките, заради температурата?!
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот nibaru » 22 02 2018, 20:48

Barking Dog написа:Е то 200 вата консумация, как да го гасиш?! Не прави ли проблеми на плочките, заради температурата?!
Не. Няма проблеми с плочките. Единственото условие е да са лепени с лепило суперфлекс. Тествано 10 години.
200вата е за малка баня. В друг апартамент, където банята е около 6-7 квадратни метра сложих подово около 350 вата. Рогозкатата се полага на местата, където ще се стъпва - не трябва да е под пералня........разгледайте сайта им на DEVI + не им правя реклама, просто съм доволен клиент. Имаха и интерактивна програмка за изчисляване.

Sent from my Mobile
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот ivo p » 22 02 2018, 22:52

Аз да си кажа за мултисплита- бях се затърчал за такъв, но какво ме спря:
- за 5 вътрешни тела- мултисплита е чудовищни киловати за да може да ги подържа всички;
-гаранцията на мултитата е само 2 години, на другите 5;
- цената на мултито е поне 20-30% отгоре
- прецака ли се - седиш и чакаш, не арбайтен и това е

Та мислих, премислих и намерих скрито място и сложих 5 отделни тела.

Щом е къща, все ще намериш каде да ги сложиш, пък те 5, няма да са много по- големи от кютука на мултито.
Аватар
ivo p
Маниак

Мнениеот Anthony » 22 02 2018, 23:31

Ники, ще видя сайта и ще ти звънна за въпроси ако не се оправя :)
На това Fuji гаранцията е 36 месеца. Място ще намеря за 4 външни тела, но не първо, че е грозна работа и второ, шумът ще е четворен. Размерът на мултисплита е малко по-голям от единичния. За цената е вярно, по-скъпо излиза. Ако се счупи верно е кофти, ама ако ми се счупи единичния в спалнята, в хола ли да спя? Ще се надявам на бърз ремонт :)
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот ivo p » 23 02 2018, 00:02

Anthony написа:Ники, ще видя сайта и ще ти звънна за въпроси ако не се оправя :)
На това Fuji гаранцията е 36 месеца. Място ще намеря за 4 външни тела, но не първо, че е грозна работа и второ, шумът ще е четворен. Размерът на мултисплита е малко по-голям от единичния. За цената е вярно, по-скъпо излиза. Ако се счупи верно е кофти, ама ако ми се счупи единичния в спалнята, в хола ли да спя? Ще се надявам на бърз ремонт :)

Хахаха, абе да ти кажа ако е 40 градуса навън, ще си мечтаеш да спиш в хола. А за зимата - то верно гърците слагат пухенките на 15 градуса и вдигат лисичите яки, но предполагам на 10 градуса ще преживееш дни. Ти си преценяваш риска, предполагам е малък.

За шума на 4 тела, немога да коментирам, сложих ги на покрива :)
Но пък старата ми спалня- външното тяло е на 1 метър от леглото ми, точно над прозореца и никога не е имало проблем със шума- а е 10 годишно Дайкинче.

Абе верно си е, че си е готино ако се вижда да е едно тяло.

Щях да ти кажа, че ми се струва логично да потърсиш модел с вифи, пускаш/ спираш когато ти е кеф.
Аватар
ivo p
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало