Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Re: Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Мнение от senna » 09 08 2016, 11:50

В Ахтопол беше. В южният край на плажа. Не, няма го от 6 години. И по-добре. Премахнаха го принудително, беше поставен в нарушение. Обаче на двадесет метра навътре от мястото и на десетина метра дълбочина са останките от гръцкият кораб, потънал в една буря преди петдесетина години. Останал е само двигателният блок и ребрата на кила, но за гмуркане и разглеждане е чудесно. Според местните е застрахователна измама на гръцки корабособственик. Историята пази снимки от спасяването на моряците с въжена линия между брега и потъващият кораб. И после през годините гостуванията на благодарните моряци при техните спасители. Въобще има много история в това градче. Препоръчвам да се посети и Музеят на Котвата. Частна сбирка с много извадени от дъното в района артефакти.

Аха, сега видях... за корабчето става въпрос, не за тенекиената бутафория. Сори!
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 09 08 2016, 11:55

senna написа:В Ахтопол беше. В южният край на плажа. Не, няма го от 6 години. И по-добре. Премахнаха го принудително, беше поставен в нарушение. Обаче на двадесет метра навътре от мястото и на десетина метра дълбочина са останките от гръцкият кораб, потънал в една буря преди петдесетина години. Останал е само двигателният блок и ребрата на кила, но за гмуркане и разглеждане е чудесно. Според местните е застрахователна измама на гръцки корабособственик. Историята пази снимки от спасяването на моряците с въжена линия между брега и потъващият кораб. И после през годините гостуванията на благодарните моряци при техните спасители. Въобще има много история в това градче. Препоръчвам да се посети и Музеят на Котвата. Частна сбирка с много извадени от дъното в района артефакти.

Аха, сега видях... за корабчето става въпрос, не за тенекиената бутафория. Сори!
Тенекиената бутафория са я махнали!! Браво!! :clap:
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 09 08 2016, 12:03

Вие докато ми пишете аз сам го открих в гугъла и без името, вече на всичко има снимки, а от скоро ще отвори сайт със панорамна снимка на цялото ни черноморие от към морето. (той вече го има но още не е уреден)
Аз съм същия като Монопола, избирам си местата за почивка с гугъл мапс, товаря в колата екипировката за гмуркане, надуваема лодка и пътувам почти всеки уикенд.
И аз предпочитам на юг, но ми идва малко далечко за два дни, затова не съм слизал най- на юг. Обикновено отсядам в каваците в бунгала, с колелото ходя на бар в Созопол, през деня с лодка до Ропотамо или Маслен нос.
За нас русенци Карадере е по-близо и от години ходим там, нашите родители са плажували там още през комунизма. И тук Монопола е прав, на плажа стана пренаселено последните години, помня през 90 те, платките по километричния плаж се брояха на пръсти.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 09 08 2016, 12:28

senna написа:Зад граница никаква недвижимост не бих купил. Това ще ме принуди само да "почивам" до втръсване на едно и също място само. :)
С това не съм съгласен въобще. Това е една инвестиция, която препоръчвам на всеки. Парите са ти сигурни и цената на имота обичайно само расте. Когато не съм там давам къщата под наем и само с парите, които взимам за юли и август, мога да ходя на почивка всяка година в Карибския басейн или където си пожелая с първа класа полет и най-луксозния хотел. От друга страна, всеки път като ми писне в София, паля колата и след 3 часа съм на тихо и спокойно място, на 200 метра от плажа. През зимата също. Тъй че нито е ограничаващо, нито омръзва, а и остава нещо след теб за наследниците и семейството. Поне така се надявам, де, че отскоро съм новодомец ::drinks::

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 09 08 2016, 13:12

Това е всичко, което ми е необходимо за моята пълноценна почивка :)

Каляската :)
Изображение Изображение

Апартамента е 4 звезди, но ме устройва напълно :))
Изображение Изображение
Изображение Изображение

Днес ми сложиха духалката на апартамента и може да се каже, че съм завършен ::yahoo::
Изображение

Панорамни гледки бол :)
Изображение Изображение

Ултра, мега, гига ол инклузив, избора е огромен! :))

Изображение

Храненето е на Българска маса - почти като шведската, само че по-богата и определено е по-вкусно :lol:

Изображение

Има и такива неща, за разнообразие :))

Изображение Изображение

Децата се чувстват много гадно без таблетите и телефоните :)

Изображение Изображение

Ако има и от тези, оргазмите са гарантирани! :))
Изображение Изображение

А най-хубавото е, когато всичко това е споделено с верни Приятели около лагерния огън! :)

Изображение

Дали ми е зле, а? :) ::drinks::

Иначе, представата ми за самостоятелна почивка се свежда до следното: :)) ::drinks::

Изображение
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
toshetozaz
Напредващ
Регистриран: 24 02 2012, 13:44

Мнение от toshetozaz » 09 08 2016, 13:16

Да изкажа и аз прясно мнение за Синеморец.Ходил съм там преди 14-15 години и тази години стъпих отново там.
Спокойно местенце,хубави плажове идеално за почивка.Бутамята е хубав плаж но е доста посещаван.Другия плаж Велека е по-малко посещаван и е супер.Отпред е морето отзад зад пясъка реката.Кеф ти реката кеф ти морето много ми хареса.Липите,това е друга бира все още диво местенце.Най-вероятно заради трудния достъп с кола.Супер е.Няма заведения но няма и спасители,абе диво си е.Има още един плаж до който не успях да стигна Листи и затова немога да дам мнение.Задължително трябва да се посети и Силистар не чак толкова диво но много красиво място.Като цяло Синеморец си е селце и ако някой потърси нощен живот,ще остане разочарован.Има един бар на плажа и това е.Но аз бих повторил там,защото мисля че няма да се пренасели скоро.

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 09 08 2016, 13:20

Силистар беше рай! Сега е като в Китен да го еба - чадъри, кръчми, скандали за паркинги, пълен ташак :( Късна есен е празно обаче и чудно за заргани от скалите в южната част ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 09 08 2016, 13:27

monopola написа:Силистар беше рай! Сега е като в Китен да го еба - чадъри, кръчми, скандали за паркинги, пълен ташак :( Късна есен е празно обаче и чудно за заргани от скалите в южната част ::drinks::
Остави това, ами и се появява един сополив циганин с 2 зъба в устата и ти казва 5лв. за паркинг. :lol:
А "паркинга" е песък и пръст, ограден с канап навит около дърветата
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
toshetozaz
Напредващ

Мнение от toshetozaz » 09 08 2016, 13:53

Незнам за зараганите на мен ми клъвна косатка.ХахахахаИзображение

Sent from my G7-L01 using Tapatalk

Потребителски аватар
toshetozaz
Напредващ

Мнение от toshetozaz » 10 08 2016, 16:49

И нещо различно от море.Любимо място планина Родопи с многобройните и язовири.ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 10 08 2016, 17:24

Offtopic: покажи
Anthony написа:
senna написа:Зад граница никаква недвижимост не бих купил. Това ще ме принуди само да "почивам" до втръсване на едно и също място само. :)
С това не съм съгласен въобще. Това е една инвестиция, която препоръчвам на всеки. Парите са ти сигурни и цената на имота обичайно само расте. Когато не съм там давам къщата под наем и само с парите, които взимам за юли и август, мога да ходя на почивка всяка година в Карибския басейн или където си пожелая с първа класа полет и най-луксозния хотел. От друга страна, всеки път като ми писне в София, паля колата и след 3 часа съм на тихо и спокойно място, на 200 метра от плажа. През зимата също. Тъй че нито е ограничаващо, нито омръзва, а и остава нещо след теб за наследниците и семейството. Поне така се надявам, де, че отскоро съм новодомец ::drinks::

Няма такава цел, да се съгласяваме :) Различни сме и по различен начин усещаме и изпитваме нещата. Аз само споделям моето виждане и нямам претенция да е меродавно за всички останали. ::drinks::
Като инвестиция е оправдано. Подобно вложение носи по-голям средногодишен приход от банковата лихва в момента при съотносително еднакъв риск. Плюс е и факта, че като всяка недвижимост в дългосрочен план е разумна инвестиция и с оглед, че се онаследява си струва. Загубата на стойност е малко вероятна в средносрочен план. Цените удариха дъното и сега тенденцията е нагоре. Все плюсове, но има и минуси предполагам. :) Налице са разправиите с текущата режийна поддръжка (вероятно си на септична яма, както повечето гръцки вилни имоти и периодично плащаш немалка сума за източване и транспорт), данъците в Гърция скочиха драстично и това не е за пренебрегване. Аз също имам предпочитано място, където се връщам всяка година за известно време. Не го отдавам обаче, когато не го ползвам. Пак някаква моя си манталитетна особеност. :) Не ме разбирай погрешно, не ти правя сметки, просто ми стана интересна логиката да се инвестира във ваканционен имот ако целта е той да носи доход, който да се харчи за ваканцуване в друга дестинация. Т.е. след като имаш ресурс за инвестицията, не е ли по-добре директно да си пътуваш по дестинациите, вместо първо да минаваш през процеса на инвестирането. Малко, като вица за негъра с бананите.

Един негър си лежал под палмата и си дремел на сянка. Наблизо минал един европейски бизнесмен.
- Какво правиш бе, сач? – възмутил се европеецът.
- Как какво? Нищо.
- Точно за това става въпрос. Лежиш тука по цял ден и нищо не правиш. Безделничиш. А можеш да се качиш на палмата и да набереш банани. Да ги занесеш на пазара и да ги продадеш.
- И за какво? – попитал негърът.
- Как за какво? – продължава европеецът. – Със спечелените пари ще си купиш количка и ще набереш още повече банани.
- И защо?
- Ами като ги продадеш и тях, ще си купиш камион и ще караш още по-големи количества. После ще си наемеш работници. Те ще берат бананите и ще ти работят, а ти по цял ден ще се излежаваш и нищо няма да работиш.
- Ами аз точно това правя в момента. Излежавам се и нищо не работя – казал негърът. :)

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 10 08 2016, 17:31

toshetozaz написа:И нещо различно от море.Любимо място планина Родопи с многобройните и язовири.ИзображениеИзображениеИзображение

Красота!

Според Ъ. Хемингуей всичко, което е далеч от морето е провинция. :))
Обаче той не е виждал Родопите! ::drinks::

Потребителски аватар
nilro
Маниак
Регистриран: 11 06 2015, 22:51

Мнение от nilro » 10 08 2016, 18:52

senna написа:Ехаа, темата се развихри. :thumbup: И снимки малко от мен. Зад граница никаква недвижимост не бих купил. Това ще ме принуди само да "почивам" до втръсване на едно и също място само. :) Кемпер е решението за Гърция особено, страшно уредени къмпинги. За мен мотора, спалният чувал, палатката и шезлонга на дека върху ферибота е най-доброто решение за там.

Нека не подценяваме нашето черно море. Вярно, обслужването куца още, но природата компенсира. Родното Южно Черноморие. Все още има диви местенца, макар и трудно достъпни. И по-добре май. :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ааахтопол! Любимо място ни е от няколко години ползваме базата на едно общинско предприятие соц бунгала, но голяма част от тях реновирани. Много стегната и подържана база на практика такива бунгала в такова състояние вече няма, всичко е разруха. Там се пренасяш в 80те. ние взимаме от най-големите двойно, то си е къща с два хола, две бани, две тоалетни и четири спални, мебели, дограми всичко ново. Те са малко випаджийски/директорски другите също са прилични в базата има и стол с народни цени целия град се храни там. Цените за външни лица са 8лв. на човек за нощувка. И за Силистар да кажа, да малко е гъз до гъз и с тия паркинги ужас, но концесионерите сравнително добре го подържат, чисто е, и чадърите не са много на гъсто. Тая година ще видим как е. По принцип ходим там към средата на юни Ахтопол тогава е чудесен почти нищо не работи, няма народ и селската дискотека на централния плаж още не отворена, а тя се чува яко. Сега сигурно е лудница е там, но нищо. Тая база докато я има ще си ходим там, аз обичам да казвам, че за нашето черноморие повече от 5-6 лв на вечер не давам. Веднъж дадохме 2500 лв за олинклузив за десет дни и още ме е яд.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.

Потребителски аватар
Anthony
Маниак

Мнение от Anthony » 10 08 2016, 19:22

senna написа:
Anthony написа:

Няма такава цел, да се съгласяваме :) Различни сме и по различен начин усещаме и изпитваме нещата. Аз само споделям моето виждане и нямам претенция да е меродавно за всички останали. ::drinks::
Като инвестиция е оправдано. Подобно вложение носи по-голям средногодишен приход от банковата лихва в момента при съотносително еднакъв риск. Плюс е и факта, че като всяка недвижимост в дългосрочен план е разумна инвестиция и с оглед, че се онаследява си струва. Загубата на стойност е малко вероятна в средносрочен план. Цените удариха дъното и сега тенденцията е нагоре. Все плюсове, но има и минуси предполагам. :) Налице са разправиите с текущата режийна поддръжка (вероятно си на септична яма, както повечето гръцки вилни имоти и периодично плащаш немалка сума за източване и транспорт), данъците в Гърция скочиха драстично и това не е за пренебрегване. Аз също имам предпочитано място, където се връщам всяка година за известно време. Не го отдавам обаче, когато не го ползвам. Пак някаква моя си манталитетна особеност. :) Не ме разбирай погрешно, не ти правя сметки, просто ми стана интересна логиката да се инвестира във ваканционен имот ако целта е той да носи доход, който да се харчи за ваканцуване в друга дестинация. Т.е. след като имаш ресурс за инвестицията, не е ли по-добре директно да си пътуваш по дестинациите, вместо първо да минаваш през процеса на инвестирането. Малко, като вица за негъра с бананите.

Един негър си лежал под палмата и си дремел на сянка. Наблизо минал един европейски бизнесмен.
- Какво правиш бе, сач? – възмутил се европеецът.
- Как какво? Нищо.
- Точно за това става въпрос. Лежиш тука по цял ден и нищо не правиш. Безделничиш. А можеш да се качиш на палмата и да набереш банани. Да ги занесеш на пазара и да ги продадеш.
- И за какво? – попитал негърът.
- Как за какво? – продължава европеецът. – Със спечелените пари ще си купиш количка и ще набереш още повече банани.
- И защо?
- Ами като ги продадеш и тях, ще си купиш камион и ще караш още по-големи количества. После ще си наемеш работници. Те ще берат бананите и ще ти работят, а ти по цял ден ще се излежаваш и нищо няма да работиш.
- Ами аз точно това правя в момента. Излежавам се и нищо не работя – казал негърът. :)
Ами ще ти отговоря отзад напред. Да речем имаш спестена някаква сума пари, да кажем 100 000 евро. Да, с тях мога до края на живота ми да ходя всяка година на различно място на почивка. Накрая няма да имам 100К, но ще имам приятни емоции, които да разказвам на децата и внуците ми. Същевременно, ако тогава съм с ниска пенсия, болен съм и нямам средства, ще съжалявам, че не съм постъпил различно. А именно, да купя имот с тези пари, 2-3 месеца в годината да го двам под наем, с приходите от наема да си плащам всички режийни, данъци и прочие, да ходя всяка година на различно място на почивка и в края на живота ми, освен прекрасните спомени, пак да имам тези 100К евро или тогавашният им еквивалент, които да останат за следващато поколение. Така ще имам и някаква осигуровка срещу всякакви финансови катаклизми в живота ми. Честно казано не виждам нито един минус на моя план, спрямо това, което ти ми предлагаш като идея :) А годишната лихва, която бих получил в момента от банка за въпросната сума, е колкото наемът от точно една нощувка в къщата. Аз лично по-изгодна и сигурна инвестиция не можах да измисля.
Иначе някой по-горе спомена Родопите, че наистана само на морска тема се говори, може би заради сезона. За мен Родопите е най-прекрасната планина, а родопчаните са страхотни хора. Винаги ходя там с огромно удоволствие. Имам си любимо място - Момчил юнак, близо до Рожен. Там се зареждам невероятно, забравям всички грижи и наистина си почивам чудесно.

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 10 08 2016, 20:08

А годишната лихва, която бих получил в момента от банка за въпросната сума, е колкото наемът от точно една нощувка в къщата
Годишната лихва в момента на срочен едногодишен депозит е 1.0 - 1. 5%. За справка лихвените предложения на ЦКБ

http://www.ccbank.bg/bg/products-and-se ... /deposits/

За 100 000 Евра, това прави 1000.00 - 1500.00 Евра. Е@си Тони, ти Тадж Махал ли даваш под наем? ::huh:: :))

Разбирам да се инвестира в недвижимост с цел рентиерство, не разбирам съчетанието с почивката. Вместо ваканционен имот с по-добър успех може да се инвестира в офис недвижимост, която да се отдава под наем и то тук в България. Не казвам, че е лошо или грешка. Напротив пак повтарям разумно е. Но за мен има и други инвестиционни варианти необвързващи почивките ми. ::drinks::

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 10 08 2016, 20:08

Според мене ако имаш 100к евро и ги имаш от заплати, а не от бизнес, който може утре да го няма, спокойно можеш да ги инвестираш в имот, защото за почивки до пенсия пак ще имаш пари от заплатите си. Сега някой ще каже: Ами то утре може да те уволнят и става като с бизнеса. Да ама ако си добре платен и можещ, работа винаги ще има, пък и работодателите не уволняват така с лека ръка добрите си кадри.

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 10 08 2016, 20:29

Шегувам се. ;) Разбирам добре, какво е казал Тони. Той няма в пред вид примерните сто к., а това което той си е инвестирал. Да не го изкарваме зорлем милионер сега. :)) Съгласен съм с него относно разумността на подобно вложение. Разминаванията ни са в други посоки. :) ::drinks::

Потребителски аватар
Anthony
Маниак

Мнение от Anthony » 10 08 2016, 20:53

Ако бях милионер нямаше да имам подобни драми със сигурност :))
А в моята банка годишната лихва по безсрочен депозит е 0.1%. Както и да е, де, пак размихме темата. Всичко си е до човек. Аз не обичам да пътувам и като някъде се чувствам добре, мога да ходя само там завинаги. Жена ми пък иска всяка година да ходим на 100 различни места. Няма пълно шастие, това е истината. Важното е да имаме повече време за почивка и въобще за себе си, защото е тъпо животът ни да минава предимно в работа. Много е кратък, мамка му.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 10 08 2016, 22:08

Anthony написа:
Ще може ли малко по-конкретно да кажеш за какъв имот става дума, защото това което пишеш ми се струва повече от интересно.
За 1 човек ли става дума ходене в 1 класа до Карибите и най-луксозните хотели и за колко дни??

Потребителски аватар
Anthony
Маниак

Мнение от Anthony » 11 08 2016, 00:08

Ако наистина ти е толкова интересно, пиши ми на лично и ще ти обясня подробно. Не смятам, че темата е за имотното ми състояние и описанието му.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”