Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Re: Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Мнение от vspiridonov » 29 06 2018, 17:04

https://www.booking.com/hotel/gr/gkaras ... bility_msg

Мястото е изключително!!! Спокойствие, релакс, перфектен сървиз, море на 50м, гора.
"Е како ма напрайхти" - врачански футболен вратар

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Мнение от alex_slav » 29 06 2018, 18:24

За втори път в Крит. Цените са много ниски, страхотни местенца има, острова в много голям о има всичко, плаж, планини, градчета.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 29 06 2018, 20:11

Колега, каква е логистиката до Крит?
"Е како ма напрайхти" - врачански футболен вратар

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 29 06 2018, 20:22

vspiridonov написа:Колега, каква е логистиката до Крит?
Зависи от къде.
Може от Букурещ, може от Солун до където се стига с кола, може и от София с прекачваме в Атина. Аз съм пътувал с втория и третия вариант.

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 02 07 2018, 16:11

Крит е достижим и с кола. Там без кола не става изобщо. Иначе една малка количка под наем идва 320 - 330 Евро за 14 дена.
От Пирея има ферибот, който пътува цяла нощ до 5 сутринта до Ираклион.
А който отиде в Крит не му мърдат 10 години най-малко ходене натам. Няма да може да се отдели! Магически остров. Аз ходех много години наред в Агия Галини. Прекрасно място. В таверна Стохос. Хубави големи стаи с балкон, отдолу таверна, отпред плаж, водата на 50 метра. Шезлонги и чадъри безплатно.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 02 07 2018, 17:50

За можене, може с ферибот, но за мен това си е мазохизъм плюс 2 загубени дни в посока. А й не вярвам да излиза по-изгодни накрая.
Аз ходя за втори път, този път не обикалях много. Със сигурност ще потретя след някоя година. Не на последно място цените са почти наполовина спрямо Халкидики и др места в Гърция.

Потребителски аватар
spring_drive
Маниак
Регистриран: 15 05 2014, 10:01

Мнение от spring_drive » 01 08 2018, 13:10

Към колегите от Бургас –а може и някой друг - в коя част в рамките на града е най подходящо да се ходи на плаж? Говоря без кола и уединени места край града.
За да се върнеш към извора ще се наложи да плуваш срещу течението.....

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 01 08 2018, 13:16

Напоследък в Бургас е лудница нявсякъде заради руснаците, които са се заселили в града и околните градчета. Но пък плажа е от най-големите в България и все се намира място :) През Морската градина минава едно влакче, което стига до Солниците и там върти обратно към моста. С него е много лесно да стигнеш в района между северния край на Морската градина и Солниците и там определено хората са по-малко.
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
bigotti
Активен
Регистриран: 26 10 2015, 16:39

Мнение от bigotti » 01 08 2018, 15:15

alex_slav написа:
02 07 2018, 17:50
За можене, може с ферибот, но за мен това си е мазохизъм плюс 2 загубени дни в посока. А й не вярвам да излиза по-изгодни накрая.
Аз ходя за втори път, този път не обикалях много. Със сигурност ще потретя след някоя година. Не на последно място цените са почти наполовина спрямо Халкидики и др места в Гърция.
Като е мазохизъм с ферибот, защо пък не споделиш ти как отиде...та да да отидем и ние така!?
Благодаря ::drinks::
В чест на моя ментор и голям приятел OSKAR.
Павка, ти си Джомолунгма – майката на небесата!
Нямаш настигане, Майна!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 02 08 2018, 08:52

bigotti написа:
01 08 2018, 15:15
alex_slav написа:
02 07 2018, 17:50
Като е мазохизъм с ферибот, защо пък не споделиш ти как отиде...та да да отидем и ние така!?
Благодаря ::drinks::
Първото ходене ми беше с кола до Солун и след това със самолет до Крит. Второто беше със самолет от София с прекачване в Атина, два полета по 40-50 мин всеки. И двата пъти си взех кола под наем с пълна застраховка и плащане в кеш на място.

Потребителски аватар
bigotti
Активен
Регистриран: 26 10 2015, 16:39

Мнение от bigotti » 02 08 2018, 14:14

Благодаря :)
Ценна и полезна информация!
В чест на моя ментор и голям приятел OSKAR.
Павка, ти си Джомолунгма – майката на небесата!
Нямаш настигане, Майна!
*****the King of the watches*****

Pfote2
Маниак

Мнение от Pfote2 » 02 08 2018, 20:56

Като вземате коли под наем в аерогарата в Ираклион, гледайте да е преди 20 часа, защото повечето искат по 20 Евро и на вземане и на предаване.
А ако имате повече време, можете да отидете от Ираклион за един ден в Санторини с МегаДжет за по 150 Евро на човек (или беше май за двама 150 евро). За двама ще е било, защото в марки струваше по 150 DM на човек, сега се сещам.
Един ден блъсканица из тесните улички стига напълно. Който иска повече - април или май, даже май е вече препълнено. Там колата под наем е между 30 и 50 Евро за ден. В пристанището си оставяте личната карта във фирмата и вземате колата.
Изображение
Изображение

Pfote2
Маниак

Мнение от Pfote2 » 02 08 2018, 21:28

С ферибот си струва, защото е круиз - има хора, които обичат да пътуват с кораб. А ако някой иска да пътува с ферибот безплатно - паралелно на моста на Коринтския пролив (Andirio-Rio) вървят фериботи, които за фут-песенджери са безплатни. Малък безплатен круиз - от двете страни има интересни венециански крепости. Едната е с безплатен вход.
Изображение

Изображение

Pfote2
Маниак

Мнение от Pfote2 » 06 08 2018, 12:35

За тия, които ще ходят в Крит това лято - препоръчвам, ако са любители на гръцките пазари, пазаря в Мирес (Μοίρες) в събота. Там купувам главно подправки - всички, които познаваме и от България, но които в Крит са уникални по аромат, също кашкавал-гравиера направо от овчарите. Цената е 10-12 €/кг. Имат малки пити по 2 кг и нещо.
Там също продава и един французин, който живее в Крит от много години - ножовете си - с дръжки от маслиново дърво. Той специално ходи да събира дънери на по 500 - 600 години, които иначе са за горене.
Въобще пазарят в Мирес е най-добрият в целия Крит. Иначе пазари има и другаде - и в Крит, и навсякъде из Гърция.
Изображение
Ако някой иска да види какви френски традиционни ножове прави тоя господин (преименувал се е на Адонис за по-лесно), може да мине да го посети. Той има и магазинче.
Изображение

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 17 09 2018, 21:06

Предложете къде да отида в Барселона, освен в ателието на Пита :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Мнение от Bartek » 17 09 2018, 21:59

trk2 написа:
17 09 2018, 21:06
Зоологическата градина!
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

bambina
Почитател
Регистриран: 29 07 2018, 19:57

Мнение от bambina » 18 09 2018, 01:20

trk2 написа:
Каквото и да посетиш - няма да сбъркаш, колега...Прекрасно място е този град (любим за мен)
Заслужава си да го обиколиш с туристическо автобусче, ако не ти остане време за всичко...
Иначе:
Паркът Гюел, Парк Цитаделата, Тибидабо и църквата там - Светото сърце (май беше), Магическият фонтан (впечатляващо), Ла Бокерия, Музеят на Пикасо, Готическият квартал, Аквариума, катедралите (разбира се започнете със Саграда Фамилия),
Каса Педрера и Каса Батийо - може и само отвън,
И не пропускай Камп Ноу, дори да не си футболен запалянко - заслужава си.
Има още стотици чудесни кътчета там
Само се пазете от джебчиите по Ла Рамбла, ужасно ловки са (предимно жени, предимно от България, предимно от Сливен :)

...Замислих сe какви приказни снимки с/на часовници биха се получили в Барселона

Ето и нещо полезно:

https://m.yelp.com/search?find_desc=wat ... =Barcelona

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 18 09 2018, 16:05

Най-добре е да се кара наред, известните места са ти ги казали.
За хапване препоръчвам тези места
Кръчма с баски тапас - най-добрите в тапасите като цяло, Txapela Passeig de Gràcia, 58.

http://www.txapelarestaurant.es/uploads ... 155550.pdf

Интересно и евтино място е това също
http://www.atubolarest.com/?utm_source= ... m=referral

Има и по-интересни места в Испания, ама обикновено българите започват с Барселона съм забелязал, което е добре, защото, ако пак се отиде на други места, ще е още по-добре.

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 18 09 2018, 18:20

trk2 написа:
Къщатааааааа! ;) :)) ::drinks::

Иначе аз бих минал от тук да позяпам
https://www.google.bg/maps/place/Suarez ... d2.1628853
Тъкмо и египетският музей е наблизо. :)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

trustnoone
Активен
Регистриран: 02 02 2014, 21:00

Мнение от trustnoone » 18 09 2018, 18:47

Звучи малко детско, но аз бях най-впечатлен от Порт Авентура, по-голяма и по-хубава версия на Дисниленд, денят там минава неусетно, стига се с влак за 1 час. Иначе хубави ресторантчета - Пура Браса на площад Каталуня и Л'ескамарла на крайбрежието - собственост са на един и същи човек, българин, готвят прекрасно и заедно с Ла барка де Саламанка ни харесаха най-много. Къщите на Гауди категорично не си струват парите за вход, отвън са по-хубави, а и много сериозна блъсканица би си спестил човек. От Тибидабо и от върха на парка Гюел има хубава панорама към града, иначе нищо впечатляващо не са. Ако имате достатъчно време за пилеене, може и панорамна разходка с корабче по крайбрежието да си направите. За шопинг един цял ден отиде в големия Ел Корт Инглес на площад Каталуня и няколкото по-малки около него. Абе хубава е Барселона :-)

Отговори

Върни се в “Всичко останало”