Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Re: Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Мнение от alex_slav » 18 09 2018, 20:56

Това не го разбирам, да идеш в другия край на Европа, в страна която е на високо ниво в готвенето в световен мащаб и да идеш при българин...

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 18 09 2018, 22:30

Въпросният българин ни отправи покана, така че няма как да го пропуснем :lol: На практика само минавам през Барса на път за морето и ще остана само три дни с приятелите. Благодаря за съветите, бяха ми полезни. Избрах си аквариума и дори си мисля да се пусна при акулите с клетка :), жалко, че нямам водолазна тапия да поплувам в аквариума, по принцип не харесвам бутилки. За зоопарка няма да имам време. С мача на Барса се разминах изтеглиха го няколко часа по- рано, добре че не си купих билет, щях да изгоря. Обмислям разходка с колело по крайбрежната. Мисля трите вечери да ходя на концертите в Палау. Някой нощен клуб с жива музика може ли да ми препоръчате.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 18 09 2018, 23:06

Къщите на Гауди по улиците, за аквариума ясно ... Има ли кой да те снима така?

Изображение

trustnoone
Активен
Регистриран: 02 02 2014, 21:00

Мнение от trustnoone » 18 09 2018, 23:17

Забравих светлинното шоу на шадравана на площад Еспаня, много е красиво, особено като се качи човек на Монжуик, пред двореца и над водопада, и гледа отвисоко. Ето и малко нагледен материал:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
А относно ресторантите - това, че българин е собственик, хич не значи, че сервират шкембе чорба и боб с наденица.

bambina
Почитател
Регистриран: 29 07 2018, 19:57

Мнение от bambina » 18 09 2018, 23:31

То с музиката темата е малко деликатна
Та..., ето тук за ориентир според вкусовете
https://devourbarcelonafoodtours.com/li ... barcelona/

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 19 09 2018, 00:42

bambina написа:
18 09 2018, 23:31
Между другото, в линка джаз клуба "Jamboree" е представен със снимка на един пич ала младия Фидел - с два часовника. ::drinks::

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 19 09 2018, 00:47

Ем, те там е баш за trk2! ::up:: :)
::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 19 09 2018, 15:00

Бях два пъти в Полша за един месец, като първия път бях във Варшава, а втория път направих разходка с кола от Братислава-Краков-Вроцлав-Братислава.
Много ми хареса държавата, като Краков и Вроцлав са много красиви, пълни с туристи, градове с чар и атмосфера.
Самата държава, като инфраструктура, села, път и др наподобява западна Европа, само че цените са като у нас, а най-големия плюс е, че няма нито една маймуна, циганин, арабин, черен, който да продава нещо по улиците-площадите, да проси или изобщо да е там, което чак не ми се вярваше.
Това е силно подценявана страна за туризъм, а има доста какво да предложи, пак ще я посетя, препоръчвам я.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 28 09 2018, 23:16

bambina написа:
18 09 2018, 01:20
trk2 написа:
17 09 2018, 21:06
Предложете къде да отида в Барселона, освен в ателието на Пита :)
Каквото и да посетиш - няма да сбъркаш, колега...Прекрасно място е този град (любим за мен)
Заслужава си да го обиколиш с туристическо автобусче, ако не ти остане време за всичко...
Иначе:
Паркът Гюел, Парк Цитаделата, Тибидабо и църквата там - Светото сърце (май беше), Магическият фонтан (впечатляващо), Ла Бокерия, Музеят на Пикасо, Готическият квартал, Аквариума, катедралите (разбира се започнете със Саграда Фамилия),
Каса Педрера и Каса Батийо - може и само отвън,
И не пропускай Камп Ноу, дори да не си футболен запалянко - заслужава си.
Има още стотици чудесни кътчета там
Само се пазете от джебчиите по Ла Рамбла, ужасно ловки са (предимно жени, предимно от България, предимно от Сливен :)

...Замислих сe какви приказни снимки с/на часовници биха се получили в Барселона

Ето и нещо полезно:

https://m.yelp.com/search?find_desc=wat ... =Barcelona
Благодаря, много полезно за 2 минути вкарах местата на картата освен това мисля да се завъртя в морския музей
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 28 09 2018, 23:16

ostap написа:
19 09 2018, 00:42
bambina написа:
18 09 2018, 23:31
Между другото, в линка джаз клуба "Jamboree" е представен със снимка на един пич ала младия Фидел - с два часовника. ::drinks::

Изображение
Супер до хотела ми е

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 11 10 2018, 01:57

Ето какво ме впечатли в Барса.
Хората ценят историята и нищо не събарят. Комините стоят непокътнати там където някога е имало фабрики, реновирали са ги, сложили са им метални обкови и изглеждат като причудливи паметници от миналото. Същото се отнася и за старите водонапорни кули. Фасадата на коридата е приютила мол, а най – странното за мен бяха комините на старата електроцентрала, които зловещо се извисяват над най- високите „небостъргачи“ в престижния крайбрежен квартал.
Всяка от трите ми вечери посещавах двореца на музиката за различни събития джаз-фламенко, фламенко и опера и орган, уникална сграда.

Изображение

От клубовете бях само в „Разматаз“ на някакъв див метъл. В „джамборе“ нямаше нищо интересно, но самото място се намира в малко вътрешно площадче където имаше множество заведения и кипящ живот. Заслужава да отбележа музикантите в готическия квартал. Около катедралата има две места с чудесна акустика и вечерите до късно различни артисти се конкурират за място. В сумрака човек може да изкара неусетно няколко часа с музиката на самодейни фламенко китаристи джазмени, тенори и т.н. На площада на кея се случи някакъв джаз фестивал с много бира и бюфети. Рамбала се е превърнала в отвратителна улица пренаселена от мангали и пияни англичанки.
Ходих в аквариума и съм леко разочарован защото очаквах по-зрелищна картина. Акулите бяха от един вид и изглеждаха смъртно изтормозени (горките животни). Мислих да разгледам и корабния музей но не ми остана време защото отидох да видя часовниците. Пълно разочарование в магазин Суарез, в Рабат беше малко по- интересно. До Пита не стигнах. Като цяло на сбирките на любителите в София могат да се видят по- интересни екземпляри часовници :)
Ходих до „монтджуик“ с въжената линия и се спуснах с вагонетка до пристанището, беше интересно преживяване. Стъпих и на стадиона, отначало се дърпах, но усещането да седнеш на резервната скамейка на Барса и да помиришеш тревата, абе романтика.
За храната не успях да събера впечатления, два пъти вечерях в турски ресторант на Рамбала. Виж по островите събрах повече опит :)

ivaila88
Новобранец
Регистриран: 24 03 2019, 21:52

Мнение от ivaila88 » 24 03 2019, 22:06

Някъде в Балкана - Троян, Копривщица и подобни места. Зареждам се яко с енергия :)

Отговори

Върни се в “Всичко останало”