Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Re: Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Мнение от stepona555 » 11 08 2016, 00:21

Колегата дава примерна ситуация , ясно че ако пристигне в Марбея и се развихри по дискотеките още първата нощ , гръцкия наем ще свърши , и ще му отпадне проблема да избира хотел , на полянката с пияните англичанки и рускини под ясна месечина.
От друга страна миналата година като бях тръгнал за Карибите проверявах вариантите за връщане със самолет и намерих полет до Париж под 200 евро , което е по евтино от София Малага на любимата ми национална компания БГ аир.
А за почивката , номера е да е е нещо различно от ежедневието , аз живея на морето на 2 км от плажа , но в почивните дни ходим на 120 км на други места пак на плаж Тарифа например.
Поздрави и ::drinks::

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 11 08 2016, 00:26

Offtopic: покажи
Гръцкия наем ми носи около 11 000 евро за 3 месеца. Не знам колко е скъпо в Марбея, не съм ходил, но си мисля, че все за едно напиване стигат, а и може би ще останат и за хотел, та да не спя на плажа. На Канарските острови бях за 3 седмици, двама души, 5 звезден хотел all-inclusive за 1200 паунда на човек със самолетните билети. Честно казано не ми се влиза в подобна полемика, сигурно има места, в които и една нощувка няма да мога си платя, но въобще не ставаше дума за това. Цялата ми теза беше, че да имаш приличен имот на плажа не те обвързва с това да ходиш винаги там. Всичко е въпрос на желание и организация.
П.П.
Всъщност се чувствам доста тъпо, че трябва да влизам в подобни обяснения и да отговарям на въпроси, зададени с ясната цел да ме затапят.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 11 08 2016, 00:35

Значи правилно ми се е сторило странно. Излиза, че за 2 месеца взимаш няма и 8к евро и това сигурно е при максимална заетост и без разходите по чистене, ток и т.н., но все едно. Излиза, че с тях може да си купиш само билета за първа класа до Карибите, за най-луксозните хотели ще се чака наема за догодина.
Не ме интересуват подробностите, но бъди по-умерен в приказките, за да не става смешно накрая. Все пак не падаме от небето.
Съвсем нормално щеше да прозвучи, с наема за 2 месеца, мога да си позволя разходка до Карибите в хубав хотел и никой нямаше да търси под вола теле...

В Канарските острови 5 звезден хотел нищо не значи, има 5 звездни за двама за 100-120е на ден от сорта на нашия шведски хотел на Дружба-Св.Констанитн и Елена и за 300+евро на ден само със закуската, за тия пари на пълен пансион е ясно къде си бил.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 11 08 2016, 00:45

Ми ти сам си го направи, както казах, никой не те е карал да се изказваш така гръмко, може да си прочетеш написаното в поста, от където тръгна всичко.
Нормално е, след такива гръмки неща да има въпроси, понеже както се казва, не всички ядат доматите с колците.

Потребителски аватар
Anthony
Маниак

Мнение от Anthony » 11 08 2016, 00:51

Ехааа, радвам се, че ме разобличи. Сега със сигурност ще заспиш усмихнат. Ебаси и дребнавите хора има, честно. Да ти направя справка и за почистване, данъци, градинар и охрана колко плащам за къщата, та тогава съвсем ще може да ме стъпчеш в краката си? ::yahoo::

A ако пътувам бизнес клас много ли ще ми е кофти почивката? Щото 5 звезден хотел в Доминиканската репуплика е 2500 евро за 13 нощувки за двама.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 11 08 2016, 00:56

Anthony написа:Ехааа, радвам се, че ме разобличи. Сега със сигурност ще заспиш усмихнат. Ебаси и дребнавите хора има, честно. Да ти направя справка и за почистване, данъци, градинар и охрана колко плащам за къщата, та тогава съвсем ще може да ме стъпчеш в краката си? ::yahoo::
Не, благодаря. Дано си разбрал какво исках да ти кажа по-назад.
С преувеличаване се стига до такива положения, че накрая и ние сме виновни, че питаме, а ти си сърдит, след като написа някои не истини. :)

Потребителски аватар
Anthony
Маниак

Мнение от Anthony » 11 08 2016, 01:00

Извинявай, страхотно преувеличих. Радвам се, че ме разкри и обори тезата ми изцяло. Дано не съм заблудил някой с лъжите си.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 11 08 2016, 01:05

Anthony написа:Ехааа, радвам се, че ме разобличи. Сега със сигурност ще заспиш усмихнат. Ебаси и дребнавите хора има, честно. Да ти направя справка и за почистване, данъци, градинар и охрана колко плащам за къщата, та тогава съвсем ще може да ме стъпчеш в краката си? ::yahoo::

A ако пътувам бизнес клас много ли ще ми е кофти почивката? Щото 5 звезден хотел в Доминиканската репуплика е 2500 евро за 13 нощувки за двама.
Човек спри се, че стана смешно вече.

Виждам, че се чудиш от кой кладенец да извадиш вода.
Както искаш пътувай, но се видя, че и от хотели толкова разбираш..

Както казах, има разлика от 5 звезден и НАЙ-ЛУКСОЗНИТЕ както ти написа.
Да, има 5 звездни за около 200евро на ден, но луксозните започват от цени х2 като има и х3 и х4. Пак ти казвам, не аз ти писах поста, че сега да се чудиш какво да измислиш.
Голям залък хапни, но голяма дума не казвай

Потребителски аватар
Anthony
Маниак

Мнение от Anthony » 11 08 2016, 01:21

Ех, вече и от хотели не разбирам. Ти съвсем ме съсипа. Аз през цялото време твърдя, че съм експерт по хотелите, а ти сега и това обори аргументирано. Ако бях дребнав като теб, щях да кажа, че Карибите са доста широко понятие или пък, че ще летя от Маями и първа класа ще ми е 1000 долара, но всичко, което исках да кажа и беше основата на тезата ми е, че ако имаш имот, не си длъжен да почиваш само в него. Хубаво е, че се появи ти и се хвана за нещо, разнищи го и обори основната ми теза. Да, смешно е наистина. Даже много смешно.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 11 08 2016, 01:28

Издишаш много сериозно..
Иначе стана весело, ако не беше тъжно, щеше да е смешно.

Потребителски аватар
Anthony
Маниак

Мнение от Anthony » 11 08 2016, 01:43

Ама на мен не ми е весело, че осрахме една чудесна тема и се надявам модератор да я разчисти. Приемам изцяло вината, просто не трябваше да ти обръщам внимание на първия пост, който си миришеше на дребна злоба, ама...
Извиних ти се и се признах за победен и измамник. Не знам какво повече искаш? Много по-голям експерт си по хотели, самолети и цени. Казвам го без ирония. Бъди щастлив.

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 11 08 2016, 08:34

Мисля си, че човек като казва луксозен хотел, го прави от собствената си камбанария. В това отношение разсъжденията на Антъни са абсолютно правилни. Като се дават примери за Карибите, почивка в Атлантис за двама ( не в панорамния апартамент на моста, където бяха настанили Уди Харълсън във филма След залеза, а в действителния живот там отсядат хора като Доналд Тръмп) е по 700-800 долара на вечер. Ами човек, за да се заяде, може в цената да сметне и пътуване с чартър до там за 100000 евро в едната посока. Четох, че единия от апартаментите в Карлтън в Кан го дават с обзавеждане по избор и картини от галериите по избор за по 40000 евро на вечер. Ми то и това като сметнеш...
Лети някой в облаците, лети, ама не в първа класа.

taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 11 08 2016, 08:55

Алекс_слав е прав за хотелите и категоризацията на Карибите, в Бали е по същия начин. За пример ще дам до Тайланд 3ма души, първа класа, 5* оул инклузиф за 10 дни излиза 22,000лв. говорим за истински лукс.
Колегата, който пише за различните критерии за лукс няма такова нещо. Прочети или пусни да погледаш има образователни предавания на тази тема. Всичко е пипнато от тоалетната хартия до приборите за хранене на масата. А някъде в темата прочетох, че някой дал 2500лв. за оул инклузиф някъде си и останал разочарован. Тия простотии чувам редовно, не знам защо хората лъжат или си измислят така. Ще ти е готино на бунгала с дървениците в Ахтопол. :lol: :lol:
Нищо лично, но недейте да подвеждате хората така, т.е. едва ли някой се връзва.
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 11 08 2016, 08:59

alex_slav написа:Издишаш много сериозно..
Иначе стана весело, ако не беше тъжно, щеше да е смешно.
Плача :(( :(( :((
...go forward...

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 11 08 2016, 09:14

Имот в централна Гърция - някъде до Пелопонес или на самия Пелопонес е идеалното за човек от София. Пък вече как ще си стопанисва човек имота, си е негова работа. Гърците са добри съседи, гостоприемни, готови да помогнат, което е много важно. Създават се връзки, човек се чувства у дома си - даже на моменти - повече, отколкото България.
Евентуално бих се притеснил, сега като започне обмяната на информация между финансовите служби на страните в ЕС - да не дойде българската държава с претенции за данъци върху тия наеми.
А ако човек иска децата му да се изпокарат, ако не е едно единствено - да им остави един имот! Не е задължително, но е доста често.
Иначе ако е за прекарване на зимата на топло - ей го южен Крит - студио за 200 - 300 евро на месец. Или Пелопонес - пак толкова.

taipan
Маниак

Мнение от taipan » 11 08 2016, 11:26

Pfote2 написа:Имот в централна Гърция - някъде до Пелопонес или на самия Пелопонес е идеалното за човек от София. Пък вече как ще си стопанисва човек имота, си е негова работа. Гърците са добри съседи, гостоприемни, готови да помогнат, което е много важно. Създават се връзки, човек се чувства у дома си - даже на моменти - повече, отколкото България.
Евентуално бих се притеснил, сега като започне обмяната на информация между финансовите служби на страните в ЕС - да не дойде българската държава с претенции за данъци върху тия наеми.
А ако човек иска децата му да се изпокарат, ако не е едно единствено - да им остави един имот! Не е задължително, но е доста често.
Иначе ако е за прекарване на зимата на топло - ей го южен Крит - студио за 200 - 300 евро на месец. Или Пелопонес - пак толкова.
Човек има право да инвестира парите си, в каквото поиска. Не му правя сметката на човека, нито на парите, нито на имота, разходи и т.н. Негова работа си е, какво да харчи и къде. Относно кавгите на родата за иманетата бизнессаа казано с въздишка, парите и т.н. всичко опира до възпитание и култура. Ако е инвестирано в децата няма да се карат като селтаци за 4 тухли, две кофи цимент и бизнессса. :thumbup:

От моя опит с почивки в чужбина знам, че не е възможно да намериш наистина 5* и с фърст клас полет до Карибите за 5 дни, а да не говорим за 10дни. Същото е и с Турция. Ходил съм на 5* в Дидим, Гърция за 2300лв., но и 5* в Алания и Анталия за 3600лв. за 2ма души за 7 нощувки.
Разликата е огромна!!
Бих искал да попитам, хората, които говорят така, че наистина са дали 2000лв и няма значение сумата, могат да сравнят почивката с 5лв. нощувка в бунгало пълно с дървеници, без климатик, и в пълна мизерия?!

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 11 08 2016, 11:36

Голяма полемика стана.
Ако някой все още не е разбрал за какво иде реч, ще припомня.
Някой се изхвърля с изказва е и естествено се появяват въпроси. В последствие се разбира, че не е баш така и че май въобще не ходил на най-луксозните хотели по света. За приемер ще дам следния случай.
Купих си страхотен ролекс, най-новия и скъп модел, за ХХлв, всеки започва да се чуди как е станало, след като този часовник струва поне 2-3 пъти повече.
Накрая се оказва, че е дейт-джъст на 15-20 год, ама нали е Ролекс!
Не знам каква е тази мания да се преувеличава и откровено да се послъгва?!

Toshiro
Маниак
Регистриран: 26 06 2014, 12:23

Мнение от Toshiro » 11 08 2016, 11:46

Язък ви за целия лукс...

Потребителски аватар
Anthony
Маниак

Мнение от Anthony » 11 08 2016, 11:46

Ако някой все още не е разбрал - тезата ми беше за нещо съвсем друго, след което се появява някой дребнав човечец, който хваща нещо от контекста, преиначава го и изкривява. Никъде не съм казал, че съм ходил където и да било, а че бих могъл да го направя ако имам желание. Господинът отгоре, който явно всяка година дава по 20000 евро за почивка и е обиколил или притежава всички най-луксозни хотели на планетата твърди, че не мога да си го позоволя. Аз си признах, че е прав, че лъжа, че с моите доходи от имотът ми в Гърция е абсурдно да почивам луксозно на Карибите или където и да било, но явно и това не е достатъчно. Пак повтарям, че той е прав и да не се взимат думите ми под внимание, щото явно хиляди потребители се юрндаха да си купуват къщи, дори ще си изтрия постовете, за да може всички да попиват инфо единствено от туристичиския гуру алекс_слав.

taipan
Маниак

Мнение от taipan » 11 08 2016, 11:55

Anthony написа:Ако някой все още не е разбрал - тезата ми беше за нещо съвсем друго, след което се появява някой дребнав човечец, който хваща нещо от контекста, преиначава го и изкривява. Никъде не съм казал, че съм ходил където и да било, а че бих могъл да го направя ако имам желание. Господинът отгоре, който явно всяка година дава по 20000 евро за почивка и е обиколил или притежава всички най-луксозни хотели на планетата твърди, че не мога да си го позоволя. Аз си признах, че е прав, че лъжа, че с моите доходи от имотът ми в Гърция е абсурдно да почивам луксозно на Карибите или където и да било, но явно и това не е достатъчно. Пак повтарям, че той е прав и да не се взимат думите ми под внимание, щото явно хиляди потребители се юрндаха да си купуват къщи, дори ще си изтрия постовете, за да може всички да попиват инфо единствено от туристичиския гуру алекс_слав.
Според мен също може да се постигне при правилна калкулация. ::drinks::
Колеги моля ползвайте бутона офтопик! Не сме длъжни да ви четем полемиките.
Подканата и офтопиците са раздадени от модератора ТРК2

Отговори

Върни се в “Всичко останало”