Избор на смарт телевизор

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Избор на смарт телевизор

Мнениеот dtmf » 07 10 2016, 00:04

asito написа: Никой не споменава тошиба. Имам един 22 инча, не е лош, хубави цветове и контраст.

Евтините модели на Тошиба, Sharp, както и абсолютно всички Hitachi, Crown, Telefunken и други ( не помня всички, но това са срещаните в Бг) са 100% турски телевизори Vestel. Външно и вътрешно са еднакви, като разликата е във надписа на външния етикет.
Докато работят през първите 3-5 години, наистина не са лоши.

Друг процент от моделите Тошиба ги прави същата Китайска фирма която прави и телевизорите надписани като Philips- средно скъпи модели.

Има и трети производител на Toshiba, но за сега нямам инфо кой ги прави )

В общи линии има само около 6 марки телевизори и това са Сони, Панасоник,Самсунг, LG, турски , китайски :-D
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот ISDP » 07 10 2016, 00:43

+1 за Сони-то предложено от колегата Kuonyy

А сетком форума наистина е много готин там хората са като тук (поне според мен) - питаш и ти обясняват човешки и ти помагат имат и разяснения като купуваш ТВ какво да гледаш.

Ако имаш място взимай по-голям телевизор - размера има значение :)) :)) ::up:: . В нас разстоянието м/у телевизора и дивана е не повече от 2 - 2,5м и съм с 48-ца и качеството дори и на НЕ HD каналите е приемливо към добро (зависи от телевизията собственик).

За 4к телевизор според мен не си заслужава парите. В БГ за момента до колкото ми е известно има само чалга канали 4к и.. не знам дали не се плащат допълнително.
По-горе някой колега беше споменал 4к тв с плейар.... лично мое мнение е разбира се , че и това не си заслужава поне за мен и на този етап. Пояснявам и защо - Понеже аз като си сваля някой филм или сериал си го оставям на харда вързан като НАС към рутера и мога да си го гледам отново по всяко. А при 4к видео размера на фаила е доста голям и съответно заема повече дисково пространство и товари/засича много мрежата - а според мен разликата в качеството между едно 1080p видео и едно 4к ... не мисля, че е толкова брутално голяма

В крайна сметка, отиваш и си взимаш това което на теб ти харесва (като при часовниците) ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
ISDP
Активен

Мнениеот seiko » 07 10 2016, 09:18

Един лаишки въпрос от мен. Имам 39 инчово LG - фул HD, пише че е 100 херца, но реално е 50 (не е смарт) и съм пре-доволен от качество на картината. Много ме дразни обаче, размазването на изображението, когато има движение. При статичните сцени е перфектно, но раздвижат ли се, става мазало, докато спрат отново.
Въпросът ми е, на този технологичен етап от развитието на TV техниката има ли вече телевизори на нормална цена, при които това размазване вече е отстранено и можеш да си гледаш нормално екшъни, спорт и така нататък? Ако може, да посочите и модели.
– Човек трябва да иска малко, за да може да плати цената. (Баба Ванга)
Аватар
seiko
Активен

Мнениеот chriss » 07 10 2016, 09:41

ISDP написа:+1 за Сони-то предложено от колегата Kuonyy

А при 4к видео размера на фаила е доста голям и съответно заема повече дисково пространство и товари/засича много мрежата - а според мен разликата в качеството между едно 1080p видео и едно 4к ... не мисля, че е толкова брутално голяма

Определено не си прав. Прегледа ли линка , който съм пуснал ?!
10 серии х 1 час всяка са 14,67 ГБ. Кое му е голямото на файла ?
А разликата между 1080р и 2160р е точно 2 пъти. 3840 x 2160 гледал ли си нещо с такава резолюция ?
С външен плеър за 40 долара и закачен хард 1ТБ на него нищо не засича.
Аватар
chriss
Почитател

Мнениеот acronym » 07 10 2016, 09:56

seiko написа:Въпросът ми е, на този технологичен етап от развитието на TV техниката има ли вече телевизори на нормална цена, при които това размазване вече е отстранено и можеш да си гледаш нормално екшъни, спорт и така нататък? Ако може, да посочите и модели.

Плазмени и OLED екрани. :)
Но и те си имат недостатъци, при едните прегаряне при статични образи (колкото и да е сведено до минимум с разни хватки - пак го има) и висока консумация, при другите краткия живот на органичните пиксели. Да не забрявяме и високите цени спрямо стандартните LCD-та.

Но пък предполагам модела на твоето LG е стар. При по-новите, това размазване е доста по-незабележимо.
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот winnerkn » 07 10 2016, 11:19

Към момента се въздържам от по-голям екран защото ме притеснява дали картината от кабеларката няма да е с твърде кофти качество. Като цяло за сега везните силно се накланят към Сони или Панасоник. Всички за тях съветват, явно има защо.
Orient ETAC-000B
Citizen Eco-Drive Diver's 200m
Seiko 5 7009
Casio Edifice WR100
winnerkn
Активен

Мнениеот seiko » 07 10 2016, 11:24

acronym написа:Но пък предполагам модела на твоето LG е стар. При по-новите, това размазване е доста по-незабележимо.

Не е толкова стар, мисля 2014 г е модела - http://www.lg.com/pa_en/tvs/lg-39LB5610, но си замазва съвсем осезаемо. Нямам никакви други забележки към телевизора, но това замазване много ме дразни.
Аватар
seiko
Активен

Мнениеот dtmf » 07 10 2016, 12:08

seiko написа:
acronym написа:но това замазване много ме дразни.

Щото е с IPS матрица, н о за сметка на забавянето има по добро предаване на цветовете, и по добър ъгъл на гледане от масовите евтинджоси.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот seiko » 07 10 2016, 13:29

dtmf написа:Щото е с IPS матрица, н о за сметка на забавянето има по добро предаване на цветовете, и по добър ъгъл на гледане от масовите евтинджоси.

Да, определено картината и цветовете са перфектни, когато предаването е в HD формат.
Аватар
seiko
Активен

Мнениеот nibaru » 07 10 2016, 14:14

Сакън! Не е заради IPS матрицата.
Факторите са много и различни, но в този случай вероятно се касае за нисък клас процесор на платката, който обработва изображението, видовете компресии на сигнала....

IPS матрицата наистина е с по-бавни времена на опресняване от обикновените TN матрици, но е достатъчно бърза за телевизионен сигнал - 5-20 милисекунди време за реакция си е екстра.

Изпратено чрез Tapatalk
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот ISDP » 07 10 2016, 14:23

chriss написа:
ISDP написа:+1 за Сони-то предложено от колегата Kuonyy

А при 4к видео размера на фаила е доста голям и съответно заема повече дисково пространство и товари/засича много мрежата - а според мен разликата в качеството между едно 1080p видео и едно 4к ... не мисля, че е толкова брутално голяма

Определено не си прав. Прегледа ли линка , който съм пуснал ?!
10 серии х 1 час всяка са 14,67 ГБ. Кое му е голямото на файла ?
А разликата между 1080р и 2160р е точно 2 пъти. 3840 x 2160 гледал ли си нещо с такава резолюция ?
С външен плеър за 40 долара и закачен хард 1ТБ на него нищо не засича.

Гледал съм.. че не го правя често също е вярно. Аз не споря дали 4к е по-добро - това е ясно. Казвам само, че според мен (и това си е лично мое мнение) аз лично не намирам толкова голяма разлика в качеството на картината. И лично според мен и не желая да натоеарвам никой с това мнение .. покупката само на 4к телевизор за да гледаш телевизия на него ме си заслужава инвестицията.

И пак казвам това си е мое мнение.

Също искам да кажа че има голяма разлика между това да вържеш хард директно към плейар и да го достъпваш по мрежата.

Поздрави

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Мнениеот saniti » 07 10 2016, 15:42

От Samsung 8-ма серия минах на новия модел на Sony Bravia 4k с Android....много съм впечатлен от телевизора,опциите, бързината на процесора,картината и най-вече от цената: 49 инча за 1800 лв!!!:)
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот dtmf » 08 10 2016, 13:23

Сони за сега държат фронта, докато Панасоник вече си подронват авторитета като позволяват турската марка Vestel да си продават еднодневките с надпис Panasonic.
Пример: Panasonic VIERA TX-39A300B; TX-32AW304 и др.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот stepona555 » 08 10 2016, 13:41

Щом сте толкова критични към картината , има Банг и Олуфсен , Лоеве , Грундиг.
При първия на всеки 150 часа работа излиза вградена камера срещу екрана и прави тест на матрицата , ако теста не излезе - край , в сервиз да се отстрани проблема .
Шегувам се , тия са малко над бюджета , без стойките и екстрите
stepona555
Маниак

Мнениеот dtmf » 08 10 2016, 15:22

stepona555 написа:Щом сте толкова критични към картината , има Банг и Олуфсен , Лоеве , Грундиг.

Няма
Loewe= турски Vestel
GRUNDIG= турско Beko
bang and olufsen отворен не съм виждал, ще е цяло чудо ако не е турски.
Проблема не е в картината, а това че работят средно 3 години.
Век на ментета. На тези горните им казвам ОРИГИНАЛНО МЕНТЕ :)) понеже правата са платени и всичко е законно.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот stepona555 » 08 10 2016, 17:06

bang and olufsen отворен не съм виждал, ще е цяло чудо ако не е турски.

Offtopic: покажи
Ако беше от Варна можеше да ти уредя среща с един колега дето освен че ги гледа отворени , после клиентите си ги гледат затворени!
Ако турция вече е окупирала дания , че не съм гледал скоро новини , няма чудо, ама надали.
А за другите две марки , може за българския пазар да доставят по бюджетни модели , от комшиите , но средния и висок клас не вярвам да е Беко ( имах Беко от старите и на 5 год му изгоря бушонче , смениха го и още си го гледат моите родители в една от спалните вече над 10 г.) , но всичко е възможно .
На времето съм отварял чисто ново сони от малайзийските които бяха уж върха , отзад кинескопа беше като пъзел налепен с магнити че малко от малко да му коригират кривотиите.
Само объркваме човека , все едно жена да му препоръчваш , каквото хване все ще му харесва в хола след 2
::drinks:: ::drinks::
stepona555
Маниак

Мнениеот dtmf » 08 10 2016, 17:30

Пак не си схванал. Не е въпроса дали ще му хареса ТВ-то след 2 ракии.
Въпроса е всеки ли обича да дава по 1000 лв за телевизор на всеки 3 години (или да започнат ремонтите).
Кинескопни и CCFL телевизори от преди 10-20 години не коментирам, и не аз ги намесих в темата.

Ако имаше добър специалист във Варна, най-вероятно щях да съм чувал за него, но това е друга тема.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот winnerkn » 15 10 2016, 18:15

Взех си Sony WD757. Доволен съм. Макар че смарт функциите не са на ниво, качеството на картината надделя. Пък и си има всичко, което ми е необходимо.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Orient ETAC-000B
Citizen Eco-Drive Diver's 200m
Seiko 5 7009
Casio Edifice WR100
winnerkn
Активен

Мнениеот ISDP » 16 10 2016, 18:06

честито!!! да си го ползваш със здраве

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Мнениеот Strelkovi » 25 08 2017, 01:39

Честит ти Смарт Телевизор! Надявам се си доволен от него. Аз лично имам LG и направо си го ползвам и като компютър, особено като има Google Chrome. Само дето не мога да тегля филми през него, ама и това е решимо. Аз качвам този софтуер на компютъра ми и пускам безжично всякакви филми на него, дори със субтитри - firmsinfo доста добре са го описали.
Казвам го, защото като си взех TV-то и голям зор, докато намеря читава програма за пускане на филми през лаптоп.
Иначе с флашка и интернет и...нямат равни умните телевизори
Strelkovi
Новобранец

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало