Молба за помощ!!

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Молба за помощ!!

Мнениеот Torro » 21 06 2017, 21:17

Наистина това е някакъв абсурд и не мога да повярвам, че въпросните лица не могат да се отпишат. Факт е тук, че проблемът е от общината, а не от Полицията, защото от страна на МВР се вписват данни от съответните предоставени от общината адресни карти. Кметът на общината има приемно време и си запиши среща и взисквай да ти даде начин да разрешиш проблема. Ако трябва домсъветът на входа, където живееш да направи писмено становище-констатация , че в апартаменат живееш ти, а не онези 14 човека. С този документ при кмета на общината и разисквате начините.
Torro
Маниак

Мнениеот ISDP » 21 06 2017, 21:33

Torro написа:Наистина това е някакъв абсурд и не мога да повярвам, че въпросните лица не могат да се отпишат. Факт е тук, че проблемът е от общината, а не от Полицията, защото от страна на МВР се вписват данни от съответните предоставени от общината адресни карти. Кметът на общината има приемно време и си запиши среща и взисквай да ти даде начин да разрешиш проблема. Ако трябва домсъветът на входа, където живееш да направи писмено становище-констатация , че в апартаменат живееш ти, а не онези 14 човека. С този документ при кмета на общината и разисквате начините.

Факт е, че до кмета не стигнах. Стигнах само до юрисконсулта на общината при едоно от посещенията ми и ме "увери", че мога само да се надявам тези хора да се отпишат. Създадената комисия от кмета по пуснатата от мен жалба, тези лица да бъдат отписани завърши с писмо до мен, че не са на лице основания за заличаване на регистрациите по реда на чл.99б ал.3 от ЗГР. И пращат молбата кам полицията за издирване на лицата и предприемане на меобходимите действия по компетентнос... Каквото и да значи това :)

Както и да утре имам среща с адвокат ... пак да видим какво, ще стане. Ако ще и да хвърлям пари на вятара

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Почитател

Мнениеот phil05 » 21 06 2017, 22:59

Абе остави...няма да забравя като сменяха водопровода пред нас. Копаят от страната на улицата, дето минава тока подземните кабели. Викам им а кабелите? А, тука няма кабели, вади някакъв чертеж. Как да няма, госпожо, не виждате ли къде излизат към таблата и е тоя ги къса вече с багера? Господине, оставете ни да си вършим работата. ::angry:: Ама какво правите бе госпожо, що не копаете оттатък, там няма нищо...Как да няма, ето има газ, пак вади чертежа. Каква газ, госпожо, да виждате там някъде изводи, няма газ, все пак живея тук!!! Как да няма газ, като ето тук пише, има...

:((
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот nvelikov » 22 06 2017, 13:37

Здравейте, работя в община и като прочетох за случая се допитах до колегите от ГРАО. Наистина не могат да направят нищо, варианта е да заведете дело, съда да издири хората(което не знам как ще стане, след като за записани на Вашия адрес) и да предприеме мерки за заличаване на обстоятелствата. Парадокс е цялата работа, защото при промяна на собственост лицата, които са записани там чрез договор за наем или акт за собственост не се отписват или поне да се уведомят за промяна във владението на имота, за да предприемат мерки за нова адресна регистрация или поне деклариране на нов договор за наем, чрез който са все още на този адрес.

Относно водопровода, понеже е в моята област (строителен контрол) мога да кажа, че плана хем може да е верен хем не. Има нещо като инвестиционно намерение и проектиране, което не е изпълнено във времето, но това намерение си стои в плана и често стават заблуди. Също така понякога последващо окабеляване не се отбелязва никъде и се получават такива неприятности. Абе постоянно се сблъсквам с подобни нелогични неща и много се ядосвам. Това е като полюлея на тавана, логично е кабела да тръгва от ключа за осветлението и по най-краткия маршрут да стига до него и ти изхождайки от тази логика да решиш да забиеш пирон в отсрещната стена да окачиш картина. Познай! По законите на Мърфи кабела прави чупка и минава точно през стената, в която забиваш пирона. :)
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот phil05 » 22 06 2017, 17:09

Еми да, такива работи. Могат да го запишат, ама не могат да го отпишат - достатъчно е да седне някой да помисли и да промени малко някакъв норматив и да мине на някакво одобрение по бързичко и готово. Щом е такъв абсурд и пречи на всички, че и на администрацията. Не знам какво стана с противозаконното отнемане на автомобили ::angel::

А за водопровода - нямам думи. Именно щяха да прокарват газ преди 10 години и после нищо. И скоро пуснаха подземните кабели. Ама госпожата с чертежа нали е някакъв специалист и има някакви правомощия. За да свърши работа, ако някой го интересува. Тогава щом чертежа е очевидно неверен, казва копайте не тук, а оттатък, пише после два реда за реалното положение и си коригират каквото трябва. Нали цялата работа е да се свърши нещо смислено, а другото е назад и ужким в помощ на първото...

Това като часовниците на гарата в Лвов преди 20 години, сега не знам. Четири часовника вътре на четирите стени, но всичките показват различно време. По интересно е че всичките работят. И нито един не показваше вярното време :))

И влака, дето веднъж беше тръгнал половин час по рано, вместо обичайното закъснение с часове. Та го изпуснах не можах да се прибера. Хем голяма гара и международен влак, И като го питам един как така тръгна по рано, той ме гледа с почуда и: Ми дойде по рано и тръгна, няма вас да ви чака :) А другите като мен се разотиваха спокойно, явно бяха свикнали на такива...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот nvelikov » 22 06 2017, 17:30

Опитвам се всячески да променям нещата при мен, но повечето колеги са тук от много дълго време и им е по-удобно да си седят и да не предприемат толкова времеотнемащи действия... факт! Никой не мисли, че ако утре тези хора, които знаят подробностите, които не са отбелязани никъде си заминат то новите специалисти и инженери ще боравят с невярна информация. Променям това, което зависи от мен и което касае моята работа, но... до кога ще са така нещата навсякъде?
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.
Аватар
nvelikov
Почитател

Предишна

Назад към Всичко останало