ГЛОБАЛНА ПОЛИТИЧЕСКА ТЕМА

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Мнениеот nibaru » 14 07 2017, 22:56

Здравейте. Понеже понякога неминуемо/неизбежно ни напъва да споделим мнения с политическа насоченост - къде регионална, къде глобална, отварям тази тема. Всеки да се чуства свободен да сподели мнения, възгледи на политическа, икономическа и историческа тематика (дано админа @monopola да няма нещо против, че все пак е форум за страстта ни.)

Ще има няколко правила все пак:
1. Без обиди и груб език към другите потребители от форума. Към диктатори, тирани .... всеки си преценява.
2. При разгорещен спор е желателно да се посочва източника на информация - фактите.

Ми - давайте.
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Re: ГЛОБАЛНА ПОЛИТИЧЕСКА ТЕМА

Мнениеот senna » 15 07 2017, 09:21

Ми да даваме... :) Ще пиша тук, където подобна дискусия ще е по на място за един часовникарски форум.

Голяма грешка и простотия,а не демокрация. В един друг форум,където ,по естествени причини, се предполагаше ,че доста от юзърите са русофили,никога не помня,някой да е отварял тема,или да си е позволявал, да оплюва примерно ,американци, евреи, еврогеи и т.н. Точно обратното, дори когато е имало спорадичен опит да пише някой за мощта на руската армия,или силна подкрепа изобщо за Русия, не са последвали никакви коментари и всичко е приключвало от само себе си,но и това е било рядкост. А сега гледам горе някакви хорица пишат нещо,не ги познавам,не съм ги запомнил с нищо,не ми влияят мненията им,постовете им тенденциозни и пълни с невежество и няма какво да ме обогатят. Това да искаш да те забележат,има и по-добри начини. Тука започнахте дори и неприкрито да ядете лайна с две шепи и да лаете срещу луната,като ,че ли форума е ваш и трябва всичката си омраза към нещо и към някой,непременно да се види, да се подчертае, нещо модно явно напоследък, нищо ,че като разсъждаваш не по-качествено от бръмбар рогач и погледа е снижен до този на катър с кепенци, е нещо все пак което дразни ,щом си позволяваш да засягаш чувствата на другомислещи. Безпардонното отношение към мненията на другите, чувството за безапелационна собствена правота, Войнстващата омраза към някой ,или нещо, без да има причина си е по-скоро обект на медицинският раздел Патология.
Да мелиш едни и същи шаблони от десетилетия дъвкани, да си кьорав и за други истини, е не само тесногръдо, но говори и за невъзможност на личният капацитет, да надхвърли себе си. Аз лично съм много обиден,че простащината която се вихри вече десетилетия в татковината ни, се загнездва и в тоя форум с чисто и невинно направлвние и насоченост. Трябва всичко да опикаете и да осерете нали? Семейства се разделяха, бащи убиха синовете си заради това противостояние и този идиотизъм, да се насели и тук. Нямате си представа, като пишете на такава тема,която за мене трябва да бъде табу,колко съмишленици ще изкокнат като зайци от черен цилиндър да пляскат с ръчички,но и колко скрити приятели и симпатизанти иначе,ще бъдат загубени и ще се отдръпнат. Разделение на някакъв абсурден принцип.гаче ли сме в парламента и някой да казва ня някого кое е истина и кое е по-добро. Все едно на мене на тия годинии, 20 годишен лапещак да ми "светва" кое е добро и кое лошо. Аз 33 Христови години,живях в миналият социален строй,бях беден,но щастлив,по - късно станах богат и нещастен, а сега съм и беден и нещастен. Къ щяло някой дето се е родил с айфон в ръката, да ми обяснява кое е право и кое лъжа. и да ми размахва пръстче.
Като контрапункт на един индивид по-горе ,дето само не изкрещя,че мразел Русия и СССР,макар ,че ако го питам защо,като едното вече го няма, а другото е много по-голямо от него,за да му пука за неговите чувства, Да мразиш една цяла страна,ей тъй,щото е модерно и по европейски, да мразиш един близък в исторически план народ, а да се кланяш на такива дето не те подритват само за да не нарушат етикета. Тази омраза м/у близки народи,особено на балканите : хърватите мразят сърбите ,словенците мразят хърватите, сърбите мразят албанците,гърците се карат с македонците, те пък мразят българите,които мразят турците, турците се карат с гърците, пък гърците мразят всички. Само омраза навсякъде, белите мразят черните, фламандците мразят французите ,шотландците пък англичаните,поляците руснаците ,пък тибетците - китайците, аз пък намразих всичките си три бивши съпруги. Много ни е моженето в мразенето и вместо да се стремим да го контролираме,сами си търсим повод как да я изливаме като помия, да омърси всичко и всички, да ни омаже отгоре до долу та да станем еднакво мразещи,завиждащи, да викаме на общ глас колко е мръсно около нас, а при нас ,всичко е чисто,като след турска баня. Да се пъчим с незнание и ниска култура,като тази за изведнъж изчезналата като дим след 1922г руска култура и нямало вече ни художници,ни музициране, не е дирижирал Шостакович симфониите си в почти три години блокираният Ленинград,няма балет на световно ниво,нама Болшой театър ,няма опера и забележителното цирково изкуство, няма ги братя Стругацки,Окуджава, Висоцки няма ги Ана Ахмадулина и Ана Ахматова ,Чингиз Айтматов , Андрей Вознесенски и Евтушенко, няма го руското кино,няма го руският театър на Станиславски, няма го най-големият музей в света - Ермитажа, Третяковската галерия и още няколко десетки хиляди музеи,нищо няма, само паралелна вселена според един юнак по-горе. Нямало телевизори и тостери ,а само някакви първи и втори места в световен мащаб по производство на пшеница,нефт,газ,военна промишленост, космически технологии. Ма нямали хладилници (един мой Саратов работи вече 50г. без ремонт) ,нямали автомобили, а по запаси на дървесина пак на първо място, по запаси на питейна вода 1/3 от световните и както веднъж се пошегува гадняра Путин "Сега запада ни наложи ембарго и санкции за нови технологии, а ние след 50г. ще откажем да им продаваме питейна вода" Може да е уж на майтап ,но човек трябва да гледа в перспектива. Русия е една от самодостатъчните държави ,след Китай имат и най-големите залежи на редки минерали,необходими за новите технологии, злато ,диаманти и като цяло, сплотен народ и могат да бъдат спокойни за обозримото си бъдеще, За сега бедните руснаци, само изкупуват имоти ( в БГ над 350 000) а в Испания ,има вече цели рускоговорящи селца. Все така България ,Турция, Гърция,Кипър ,Италия ,Испания ще молят аллах и господа наш, руските бедняци да не вземат да заобиколят туристическият сезон,че икономиките им почват да пищят на умряло. Или разни световно известни марки в различни области да дават мило и драго някой руска инвестиционна фирма ,или олигарх да ги купи,че белким се спасят,като Ревю Томен например при саатите.
Броите заплати, научете се да гледате в дългосрочен план нещата ,има едни такива понятия,евристика и прогностика,където специалистите доста ясно вече съставят икономическата картина в по-близко и по-далечно бъдеще, естествено при нормално еволюционно развитие. Баукате срещу човек ,който е станал приживе легенда и цял свят му сваля шапка и от години истинските независими издания и агенции,го номинират за нумбър оне и всички политици се съобразяват с него, а ние си лаем : "Путьо,джуджето, абе джудже ,ама с ей такъв :)) както имаше в един стар виц. Бил крал милиарди :?: :!: :wtf: на някой още ли не му е ясно,че като притежаваш толкова власт,парите губят изцяло финикийската си същност и точно както при Бил Гейтс и Марк Зукърбърг, стават само средство за малко по-възвишени цели. За какво са му пари на Путин? Ако искаше ,можеше да бъде най богатият човек на планетата, а вместо това им съкрати живота на олигарсите и ги сложи на верижка, точно както Иван Грозни отрязва главите на непокорните боляри и обединява Русия , а Пътър I по-късно пък им отрязва брадите на инатлиите и обръща Русия към Европа и я "пофранцузва" :)
Тя стана дълга ,ма като се пише в обществен форум,никога не е късно да ти проличи ,че си глупак, освен чисто емоционални пръдни,требе и малко повечко обща култура,повечко безпристрасност ,а оттам и обективност. Да не забравяме ,че между бялото и черното,човешкото око успява да различи и около 330 нюанса сиво. Така ,че се опитайте да се вглеждате в нещата правдиво, а не да папугайствате и да повтаряте все едни и същи остарели мантри и да правим форума на кръчма да ни се смеят по всите географски дължини ,дето ни четат. Щото и туй го има ;)

Мишо, вярвам никой няма за цел да засяга нечии чувства и не следва никой да се чувства засегнат от това, че друг изразява свободно личното си мнение, пристрастие или мироглед. Целият проблем идва от постоянното и монотонно набиване на култ, почит и поклонничество (еднакво дразнещо и в двете посоки) към личности и изразители на доктрини, които (хайде да се разбере най-после от проповядващите ги) не са позиционирани по еднакъв начин в главите на хората, и както ти си в правото да обичаш и харесваш, други са в правото си да мразят и не понасят. Няма смисъл да си четем "морал" и да се убеждаваме един друг в правотата на нравствеността си от пиедестала на разделението. И аз харесвам руският народ, руското изкуство, руската природа, че и руският начин на живот ако щеш. Но това не значи, че харесвам настоящата руска политическа система на управление, настоящата руска политическа доктрина и настоящият руски модел за шантаж и политическо вмешателство, без значение дали е хибридно скрито или военно открито, в правото на цели народи да се самоопределят политически и икономически, свободно и независимо в границите на териториалното им историческо обитание. И не съм представител на поколението родено с айфон в ръката, ами съм част от онова твоето, дето му връзваха насилствено първо сини, после червени връзки, и на което доброзорлем му бяха връчвани едни тъмно морави книжки с щампа ДКМС върху тях.
Нямам и грам лоши чувства към никого на база политическите му пристрастия и вярвам в правото на всеки сам да избира, на кого да симпатизира и за какво да се бори, стига това да не е за сметка на нечии чужди съдби. ::drinks::

"Накрая ще помним не думите на враговете си, а мълчанието на приятелите си!”
Мартин Лутър Кинг
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот ISDP » 15 07 2017, 10:05

Еми.. какво пък и аз да стана за смях тогава.
Никой не твърди, че разните му там психопати и диктатори са нещо хубаво, но е факт, поне според мен, че имамдържави които неможе да се управляват по различен начинс освен с диктат( друг е въпроса дали и ние не сме такава ама аз съм малък немога да го твърдя). Примерите са на лице Либия, Ирак и др., какво стана сега като имат демокрация - свободия, отделни племена се мъчат да се домогнат до властта, държавите продължават да са упостошени и скоро няма да се оправят. Това е резултатът от "освободителните конфликти". Моля не ме разбираите погрешно, не казвам, че им е било добре, хората са имали един съвсем незавиден начин на живот, но е факт, че и сега не е никък по- добре. Освен това тези конфликти доведаха до масови бежански вълни в цяла европа и дестабилизираха ЕС ( възможно е да греша, но това е моето мнение). Та сега и на основния въпрос за Путин. Ами и да го мислим от каде са му парите и да него мислим .. имаси ги (ако си спомням правилно, мисля, че беше акционер и то голям в газпром). Че си е диктатор - такъв, няма свобода на словото, няма упозиция - тя обикновенно е в затвора(поне по-активната), но руснаците са народ който трябва да се управлява с твърда ръка. За това Путин е едно необходимо зло

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Почитател

Мнениеот ostap » 15 07 2017, 11:23

Путин никога не е бил акционер в Газпром. Ето разпределението на акционерния капитал към 2014г. И каква изненада - 27% се контролират от Bank of NY, а 3% са директна собственост на Дойче Банк.

Изображение

Това е списъка от раздел "Прочие":

E.ON Ruhrgas AG, крупнейшая германская компания-дистрибьютор природного газа - 6,5%
Deutsche UFG, компания-хэджфонд, 100% принадлежащая Дойче Банку — более 3 %
НАФТА-МОСКВА, Кипрская компания (догадайтесь для чего и кем созданная) - 5,3%
НАФТА-ВОСТОК, фонд, опять же даже объяснять не стоит кем создан, - 1,5%
ИНТЕКО (да-да, мадам Батуриной) - 1%
Остальные 5,5% распылены междусобойчиком, т.с. на молочишко себе любимым.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0 ... 0%BE%D0%BC
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот Деян » 15 07 2017, 11:43

Добре бе, майка му стара. Не е акционер никъде, няма бизнес, цял живот на държавна заплата и накрая само часовниците са му за милиони, ама не рубли. Проумейте го това, краде като всички други. А на един господин от форума, когото дълбоко уважавах преди да започне да обяснява че никой нищо не може да му каже и по всички теми си знае всичко нужно - един е бил всезнаещ, ама са го разпнали преди две хилядолетия.

Бъдете здрави!
Аватар
Деян
Активен

Мнениеот Деян » 15 07 2017, 11:48

И още нещо, на руските пенсионери им викат пограничници, защото живеят на границата на нищетата, като тук. Ако гледате руснаците по морето - това не е представителна извадка за народа им. Те са с възможности, почиват в чужбина.Същото е като да съдите по българите в Дубай и Тайланд за България като цяло.
Аватар
Деян
Активен

Мнениеот phil05 » 15 07 2017, 12:18

Само това липсваше ся... не стига белята дето щеше да стане в другата тема за личностите, ами хайде сега и тук на пълна скорост...

Хайде, казахте който каквото каза, прочетохме го, махнете ги сега тея поне от другата тема и го забравете колкото може по скоро. Дето след Ал Пачино и Кусто още на 3 страница се появиха диктатори и изкривени физиономии, и естествено след това и Путин. Колегата ayl предупреди веднага, малко шеговито и с 2 реда, поне там да няма такива, ама няма кой да слуша...

Хубава събота и неделя и още веднаж - по внимателно. Пишете който каквото иска, но малко по коректно и без нищо лично. Часовниците ни събраха, като по чудо и браво на тях, а сега пак да се намери какво да разделя - няма да стане. Форума и колегите, писали и не писали по такива отклонения, го заслужават, а и часовниците са по интересни. Нека там да спорим, ако трябва и още по разпалено. ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот birri » 15 07 2017, 17:11

А пък Путин имал рекордно висок процент одобрение сред народа - 82%
Ха - ха, аматьор. Тодор Живков беше с 97 -98%.
А Ким Чен Уй ги туря всички останали в малкия си джоб.
birri
Новобранец

Мнениеот ayl » 15 07 2017, 17:50

За мен Путин е въплъщение на злото в най-чист вид, нещо като Дарт Вейдър без музиката при появяването му. Не разбирам как може някой извън Русия да хвали човек като него, освен ако не получава пари под масата от там като тия от Атака, ДПС, БСП и темподобни гадове.
А иначе си е милиардер, знаят къде и колко са му парите и със сигурност чакат удобния момент да му ги блокират/ вземат. Това им е лошото на олигарсите като него - трябва да спестяваш в западни банки, защото само там парите са пари, в руските парите са само цифри без стойност.
Затова е и тоя шум с Тръмп - предишната администрация ги беше докарала аа до фалита, а тоя сега им дава да поемат въздух, което в бъдещ аспект може да повлияае много зле на неминуемото сгромолясване на Русия и да го отложи във времето - нещо, което никой в западния свят не би искал.
Аватар
ayl
Активен

Мнениеот Torro » 15 07 2017, 19:39

"Винаги с Германия, никога срещу Русия." Това е казал цар Борис lll. Това и сега трябва да е политиката на България. Русия ни е взела, но и ни е дала страшно много и не трябва да го забравяме.
Прекалено сме незначителни, че да определяме световните политически действия и особености. И не знам защо някои си позволяват да казват кой, какъв е ,след като нито се познават с този човек, нито пък са били управлявани от дадения политически лидер. Не мисля, че САЩ или ЕС са дали нещо по-голямо от това, което ни е дала Русия. И до колкото аз вярвам в ЕС, се надявам наистина да се преодолее кризата , в която е в момента. Колкото по-рано ЕС и Русия се разберат, толкова по-добре за нас. И повярвайте САЩ нищо не ни е дал, а само ни използва и то най-брутално. САЩ е най-големият противник на ЕС и се стреми да го разруши. Ама кой съм аз да давам такива оценки, нали? Но не посочвам с пръст и да казвам този е лош или добър. Големите политически играчи си играят своите си игри.
За това да си говорим за часовници, а?
Последна промяна Torro на 15 07 2017, 19:46, променена общо 1 път
Torro
Маниак

Мнениеот ostap » 15 07 2017, 19:45

Torro написа:"Винаги с Германия, никога срещу Русия." Това е казал цар Борис lll. Това и сега трябва да е политиката на България. Русия ни е взела, но и ни е дала страшно много и не трябва да го забравяме.
Прекалено сме незначителни, че да определяме световните политически действия и особености. И не знам защо някои си позволяват да казват кой, какъв е ,след като нито се познават с този човек, нито пък са били управлявани от дадения политически лидер. Не мисля, че САЩ или ЕС са дали нещо по-голямо от това, което ни е дала Русия. И до колкото аз вярвам в ЕС, се надявам наистина да се преодолее кризата , в която е в момента. Колкото по-рано ЕС и Русия се разберат, толкова по-добре за нас. И повярвайте САЩ нищо не ни е дал, а само ни използва и то най-брутално. САЩ е най-големият противник на ЕС и се стреми да го разруши. Ама кой съм аз да давам такива оценки, нали?
За това да си говорим за часовници, а?

А-а-а не си прав колега, аз помня виденовата зима, тогава след като интервенираха на валутния пазар срещу лева, докарвайки долара до 3 000 лв. за долар, за да свалят правителството на Жан Виденов, който отказваше да изпълнява
пагубните указания на МВФ и Световната банка, ни възнаградиха с дарение от 2(два) кораба - общо 100 000 т. фуражна !!! царевица. От дотираните си селско-стопански излишъци. Недей да клеветиш добрите и щедри американци. :mrgreen:
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот Xaoc » 15 07 2017, 20:16

Доста заблудени пишат тук, на хонорарчета към разно НПО-та. Путин бил зло, чак слюнка пръскаш като съскаш против него. Така е, той е трън в очите на тези, чиито план е постепенното разграбване на каквото може да се отнеме от руския блок и бившето СССР.
Макар и с много несъвършенства и откровени недостатъци, резултатите са налице - каквото е построено по комунизма не можем да го боядисаме! Казвам го като човек, който познава БГ индустрията отвътре. Да тичаме срещу СОЦ-а няма да го стигнем - по основните показатели за една държава - отбрана, образование, здравеопазване и промишленост. Армията ни е шепа необезпечени кашика, образованието е видно какви резултати дава - неграмотни деца, здравеопазването - да те е страх да идеш на доктор, промишлеността - чужди компании, които днес са тук, а утре на юг!!!
И плана беше всичко съградено да бъде разграбвни, да теглим кредити за възстановяване, да се крадем един друг, да ни избягат младите и в крайна сметка да бъдем икономически окупирани. Спомнете си за тези думи следващия път като чуете, че правителството на Тиквоний Борисов Първи тегли поредния заем.
Същото се случва в последните 20 години във всички републики от бившия блок. Русия като най-голяма, първоначално тръгна по хлъзгавия склон при пияницата Елцин, дето дори тоя бастун Бил Клинтън му се смееше пред делегацията и журналистите. А сега Русия си има силен лидер, който постави странара на крака, спря източването на ресурсите ѝ чрез неизгодни концесии за добив (хей, на кого му светва лампата с Дънди Прешъс Металс??), оправи армията, където полковниците сега вземат по 2-3000 евро заплата, имат служебни апартаменти и автомобили, превъоръжи ги с последно поколение самолети, ПВО, ново поколения МБР за осигуряване на паритета и в очите на алчните и техните глупави подгласници той е лош и диктатор.
НАТО в отговор на очевидно неуязвимата Русия със гарантирания ответен удар със МБР изгражда "ракетен щит" като Русия нагло си разполага границите до базите на НАТО. С какво право си разполага границите Русия до базите на НАТО? Очевидно е, че влизането на Украйна в НАТО е против договореностите от времето на Студената Война и укропитеците си го получиха. Защото на тях им е ясно, че в Русия е в пъти по-добре, отколкото в Украйба, защото не се краде толкова, колкото преди. Пак се краде, ама то се краде навсякъде, на Запада също му миришат гащите...
На САЩ им се искаше да резнат Русия от излаз на Средиземно море помежду другото - искаха по същата схема на Ирак, Либия, Египет и др. да ударят два заека, обаче Русия отиде, тропна с крак, разположи С-400 и от 50 и колко Томахоука до базата на Асад докетяха минус 36, точно колкото ракети има тоя комплекс. Лавров леко ги бъзна, че американците не знаят къде са им паднали повече от половината ракети, а американците се направиха на ударени с мокра швабра.
Та Путин бил зло, дай боже такова зло и в България, може да вземем и са се оправим, обаче А дано, ама надали....
Xaoc
Напредващ

Мнениеот ivanovnov » 15 07 2017, 20:54

Колеги само като предложение, ако искате да отворим и тема за пенсиите и заплатите. Все пак форумът е форум за часовници, а в последните седмици се превръща в платформа за дискутиране на злободневни теми, което от своя страна създава поляризиране на мненията и позициите.
Ако не се опомните удоволствието от четенето на форума и неговата идея ще изчезнат. Кой се нуждае от подобни теми и заключения. Форумът няма да оправи световния мир и управление, нека все пак да си остане едно приятно място за дискутиране на неща свързани с общото ни хоби.
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот monopola » 15 07 2017, 20:57

То хубаво такава тема, ама какъв е смисъл от нея :)

Всеки с някакви лични мотиви пише и съгласие няма и няма да има. Нивата на развитие на човешката цивилазация са достатъчно показателни, не ми се пише надълго и нашироко, но в развитите общества няма диктатори. Отговора е прост - развитието на индивида и съответно обществото е свързано с израстване на всякакво ниво. Стигне ли се определен минимум диктаторите ставата невъзможни. Те работят при общества в които индивидиде нямат себеоценка и знания за да определят сами бъдещето и то трябва да зависи от някой, по примера на темата - Путин.
Е, мненията са показателни. Русия не знам какво ни е дала, аз помня веднъж в живота си родителите ми да плачт, това беше при последното самостоятелно управление на БСП - Виденов и то защото нямат пари да купят храна, пък и двамата работят и взимат нормални заплати.
Пак тая същата БСП е управлявала най-много след 90та година насам, ама видиш ли проблема не бил в тях. От последните 70 години (нормален жизнен цикъл на човешкото същество) комунистите участват в управлението (или изцяло тяхно) през почти 60 от тези години. Иначе, видиш ли демокрацията била виновна.
В България в момента ако искаш да работиш и да се развиваш живеем сто пъти по-добре от през великия СОЦ, дето не можело да го боядисаме :) Справка - отидете до Македония и Сърбия и им обяснете как заради близостта си с Русия са страхотни места за живеене.

Любимият пример на путинофилите за армията - малка била и не знам си какво. Великата българска армия на соца нямаше един войник с една минута боен опит. Сега армията е 10 пъти по-малка и сто пъти по-боеспособна да не дава Господ да го доказва, че почти всики за били поне на една мисия някъде по света.

Русия толкова ни е взела, че не е истина. Само един пример - Белене - милиарди платени наеустойки по тегавите договори, отидете до Белене да видите срещу тези милиарди какво има. Идеалната схема.

Аз нямам нужда от вождове, бащи на нацията и всякаква такава помия. Уча, работя здраво и всичко което искам е държава с правила за да постигна личните си цели. Такива държави има на запад от нас, не на изток.

Колегата остап, който волно или неволно провокира тази тема - нима ника ти не е заради Остап Бендер, който е доста интересен герой на Илф и Петров, те пък са страхотни автори, които в цялото си творчество се присмиват на пародията СССР.

Истината, уважавани от мен русофили (русофил не означава да харесваш Путин, а да имаш сантимент към руската култура, изкуство, традиции и въобще душевност) и изобщо неуважавани от мен путинофили (това означава да показваш преданост към нисичкото джудже, което на гърба на народа си е мулти милиардер и да му се възхищаваш на тарикатщината) е, че историята достатъчно ясно показа кой е прав - модела на СССР и приближените държави, включително нашата, беше изхвърлен на боклука, беше заличен от западната цивилизация. Във всеки един смисъл, във всеки един аспект. И понеше това не се схваща от нашего брата рубладжията, сега джуджето плаши с оръжие и с войни, защото с друго няма какво. Русия, за щастие, не е Путин и никога няма да бъде, противният гном ще си отиде и дано на негово място не се появи следващия чекист или сенчест олигарх.

Защото политиката е само средство за постигане на целите на всяко едно общество. В главата на всеки нормален човек те трябва да се от ясни по ясни - свобода, върховенство на закона, хуманизъм. Всичко друго си го говорете с разни други фили. Аз съм българофил и ми дреме на целия .... и за САЩ и за Русия и за Европа, следвам модели на развитие, а не държави. Да взимаш пример е едно, да си поклоник на чужда държава е съвсем друго. Да приложиш правилните неща в своята пък е трето, че и четвърто :) Благодаря ::drinks::

Offtopic: покажи
Всеки път някой като почне да ми обяснява за комунизма и как бил хубав ето това си пропомням:
Не съм БСП, защото не аз взех властта с кървав преврат, който наричахте и все още наричате „народна революция“.

Не съм БСП, защото не аз, а вие се кръстите сега в църква, която сте взривили преди време и до днес това е най-тежкият терористичен акт в историята на България с 213 убити и 500 ранени.

Не съм БСП, защото не аз, а вие избихте елита на нацията и го заменихте със селяндури с окървавени ръце.

Не съм БСП, защото не аз, а вие заграбихте цялата собственост на хората, която те са имали дори по време на турското робство.

Не съм БСП, защото не аз, а вие изпращахте в лагери на смъртта хората несъгласни с партийната ви линия, която ви беше начертана в Москва.

Не съм БСП, защото не аз, а вие искахте сливане на България със СССР.

Не съм БСП, защото не аз, а вие подменихте историята и все още правите опити за това.

Не съм БСП, защото не аз, а вие стреляхте в гърбовете на тези, които искаха да ви напуснат завинаги.

Не съм БСП, защото не аз, а вие скрихте радиационната опасност от Чернобил, докато преяждахте с храни от безопасни райони.

Не съм БСП, защото не аз, а вие свалихте с преврат бившия си първи и нарекохте това плавен преход към демокрация.

Не съм БСП, защото не аз, а вие за една нощ от комунисти станахте социалисти, които всъщност искат да са капиталисти.

Не съм БСП, защото и като капиталисти само крадете, рушите и чакате комисионни от Москва, докато децата ви учат и работят в САЩ.

Не съм БСП, защото не аз, а вие избрахте Делян Пеевски за шеф на ДАНС и все още криете КОЙ ви го е предложил за този пост.

Не съм БСП, защото не аз, а вие се целувахте с ДПС на Орлов мост в опит да запазите властта, която се крепеше на коалицията с тези, на които преди години сменихте насилствено имената, изселихте в Турция и заграбихте имотите им.

Не съм БСП, защото не аз, а вие и днес повтаряте, че „че властта с кръв се взима, с кръв се дава“.

Не съм БСП, защото не на мен, а на вас покаянието ви е чуждо, затова че сте избивали без съд и присъда собствения си народ, изпълнявайки заръките на чужда държава, наричана от вас „братска“.

Не съм БСП, защото не моята, а вашата памет е къса, а тази на народа ни е жива, а той никога няма да забрави и никога няма да прости.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот vvgospodinov » 16 07 2017, 14:41

За първи и последен път пиша в темата.
Възпитаник съм на руско училище и руска гимназия и подкрепям monopola, че постиженията им в областите на музика, литература, култура,архитектура не подлежат на полиитически коментар. И това е, което ми харесва на мен и с което държа да се сблъсквам. Политическите ми възгледи ще запазя за себе си, но всякаква пропаганда в целия свят (без значение за или против за която и да е Велика сила) е силно преушеличена и аз лично се съмнявам във всичко (без значение за коя държава става въпрос).
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот petarstoil » 16 07 2017, 16:58

С извинение и без дори най-малко намерение да обидя някого, но мисля, че това е най-излишната тема в иначе толкова хубавия ни форум /абсолютно лично мнение!/... :(
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот KDelchev » 16 07 2017, 18:43

Така е, форума е за хора с общи интереси към часовниците, намесим ли политически пристрастия, става мазало, и да, всеки има право на глас и пристрастност, ама нещо с часовниците не ми се връзва.
Сейкоша-та сан, като един самотен ронин, самурай без господар, се изказа, както винаги, и в неговия си стил. Разбираемо, човека е пенсионер, нищо лошо, така разсъждава и дядо ми /бащата на жена ми де/, къде по-голямата му част от живота, е минал по времето на комунзма и братушките, еми те ще го вярват и пророкуват, докато са живи. НЕ ГИ ВИНЯ, ама когато аз бях на около 10, когато криеха инцидента в Чернобил, а ние играехме на улицата и ритахме топка по цял ден на зелената поляна, а мама ни викаше на свечеряване за вечеря, и ни сервираше салатите от прясна маруля и репички, които вече са били облъчени с радиация, ония /знаете кои/,помияри, си ядяха храни от чужбина, и криеха истината от нас "простосмъртните" ...еми това си е за линч бе хора, колко години минаха, кажете кой им потърси сметка? Русофили, да, както каза монопола, да им гледаш архитектурата, да им слушаш музиката и т.н и т.н, ама монетата има и друга страна...
Последна промяна KDelchev на 17 07 2017, 09:38, променена общо 1 път
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот KDelchev » 16 07 2017, 18:54

ПС: Нищо лично към никой колега, закачката ни със Сейко-сан от преди, няма нищо общо, моля да ме извини колегата, че отново не съм съгласен с вижданията му, просто мнението ми изразява само моя мироглед за нещата.
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот kokokoz » 16 07 2017, 20:42

забавна тема! :)) въпреки,че е като да ходиш по тънък лед!
забавно е да четеш мнения от хора, които нямат и секунда престой в казарма! :)) и представата им за русия е само от някакви новини и вицове! :)) и никога не са стъпвали там!да не говорим да са живели и работили!
много крайни мнения без реални познания :))
никой не е идеален,да не говорим за съвършенство! путин е толкова диктатор колкото и всички останали..................въпрос на поглед!един път гледаш отдолу,друг път отгоре и както ти е изгодно ................... :lol: :lol: :lol: ::drinks:: ::drinks::
наистина тази тема е ненужна ::up::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Anthony » 16 07 2017, 22:40

monopola написа:То хубаво такава тема, ама какъв е смисъл от нея :)

Всеки с някакви лични мотиви пише и съгласие няма и няма да има. Нивата на развитие на човешката цивилазация са достатъчно показателни, не ми се пише надълго и нашироко, но в развитите общества няма диктатори. Отговора е прост - развитието на индивида и съответно обществото е свързано с израстване на всякакво ниво. Стигне ли се определен минимум диктаторите ставата невъзможни. Те работят при общества в които индивидиде нямат себеоценка и знания за да определят сами бъдещето и то трябва да зависи от някой, по примера на темата - Путин.
Е, мненията са показателни. Русия не знам какво ни е дала, аз помня веднъж в живота си родителите ми да плачт, това беше при последното самостоятелно управление на БСП - Виденов и то защото нямат пари да купят храна, пък и двамата работят и взимат нормални заплати.
Пак тая същата БСП е управлявала най-много след 90та година насам, ама видиш ли проблема не бил в тях. От последните 70 години (нормален жизнен цикъл на човешкото същество) комунистите участват в управлението (или изцяло тяхно) през почти 60 от тези години. Иначе, видиш ли демокрацията била виновна.
В България в момента ако искаш да работиш и да се развиваш живеем сто пъти по-добре от през великия СОЦ, дето не можело да го боядисаме :) Справка - отидете до Македония и Сърбия и им обяснете как заради близостта си с Русия са страхотни места за живеене.

Любимият пример на путинофилите за армията - малка била и не знам си какво. Великата българска армия на соца нямаше един войник с една минута боен опит. Сега армията е 10 пъти по-малка и сто пъти по-боеспособна да не дава Господ да го доказва, че почти всики за били поне на една мисия някъде по света.

Русия толкова ни е взела, че не е истина. Само един пример - Белене - милиарди платени наеустойки по тегавите договори, отидете до Белене да видите срещу тези милиарди какво има. Идеалната схема.

Аз нямам нужда от вождове, бащи на нацията и всякаква такава помия. Уча, работя здраво и всичко което искам е държава с правила за да постигна личните си цели. Такива държави има на запад от нас, не на изток.

Колегата остап, който волно или неволно провокира тази тема - нима ника ти не е заради Остап Бендер, който е доста интересен герой на Илф и Петров, те пък са страхотни автори, които в цялото си творчество се присмиват на пародията СССР.

Истината, уважавани от мен русофили (русофил не означава да харесваш Путин, а да имаш сантимент към руската култура, изкуство, традиции и въобще душевност) и изобщо неуважавани от мен путинофили (това означава да показваш преданост към нисичкото джудже, което на гърба на народа си е мулти милиардер и да му се възхищаваш на тарикатщината) е, че историята достатъчно ясно показа кой е прав - модела на СССР и приближените държави, включително нашата, беше изхвърлен на боклука, беше заличен от западната цивилизация. Във всеки един смисъл, във всеки един аспект. И понеше това не се схваща от нашего брата рубладжията, сега джуджето плаши с оръжие и с войни, защото с друго няма какво. Русия, за щастие, не е Путин и никога няма да бъде, противният гном ще си отиде и дано на негово място не се появи следващия чекист или сенчест олигарх.

Защото политиката е само средство за постигане на целите на всяко едно общество. В главата на всеки нормален човек те трябва да се от ясни по ясни - свобода, върховенство на закона, хуманизъм. Всичко друго си го говорете с разни други фили. Аз съм българофил и ми дреме на целия .... и за САЩ и за Русия и за Европа, следвам модели на развитие, а не държави. Да взимаш пример е едно, да си поклоник на чужда държава е съвсем друго. Да приложиш правилните неща в своята пък е трето, че и четвърто :) Благодаря ::drinks::

Offtopic: покажи
Всеки път някой като почне да ми обяснява за комунизма и как бил хубав ето това си пропомням:
Не съм БСП, защото не аз взех властта с кървав преврат, който наричахте и все още наричате „народна революция“.

Не съм БСП, защото не аз, а вие се кръстите сега в църква, която сте взривили преди време и до днес това е най-тежкият терористичен акт в историята на България с 213 убити и 500 ранени.

Не съм БСП, защото не аз, а вие избихте елита на нацията и го заменихте със селяндури с окървавени ръце.

Не съм БСП, защото не аз, а вие заграбихте цялата собственост на хората, която те са имали дори по време на турското робство.

Не съм БСП, защото не аз, а вие изпращахте в лагери на смъртта хората несъгласни с партийната ви линия, която ви беше начертана в Москва.

Не съм БСП, защото не аз, а вие искахте сливане на България със СССР.

Не съм БСП, защото не аз, а вие подменихте историята и все още правите опити за това.

Не съм БСП, защото не аз, а вие стреляхте в гърбовете на тези, които искаха да ви напуснат завинаги.

Не съм БСП, защото не аз, а вие скрихте радиационната опасност от Чернобил, докато преяждахте с храни от безопасни райони.

Не съм БСП, защото не аз, а вие свалихте с преврат бившия си първи и нарекохте това плавен преход към демокрация.

Не съм БСП, защото не аз, а вие за една нощ от комунисти станахте социалисти, които всъщност искат да са капиталисти.

Не съм БСП, защото и като капиталисти само крадете, рушите и чакате комисионни от Москва, докато децата ви учат и работят в САЩ.

Не съм БСП, защото не аз, а вие избрахте Делян Пеевски за шеф на ДАНС и все още криете КОЙ ви го е предложил за този пост.

Не съм БСП, защото не аз, а вие се целувахте с ДПС на Орлов мост в опит да запазите властта, която се крепеше на коалицията с тези, на които преди години сменихте насилствено имената, изселихте в Турция и заграбихте имотите им.

Не съм БСП, защото не аз, а вие и днес повтаряте, че „че властта с кръв се взима, с кръв се дава“.

Не съм БСП, защото не на мен, а на вас покаянието ви е чуждо, затова че сте избивали без съд и присъда собствения си народ, изпълнявайки заръките на чужда държава, наричана от вас „братска“.

Не съм БСП, защото не моята, а вашата памет е къса, а тази на народа ни е жива, а той никога няма да забрави и никога няма да прости.

Насе, браво. Написа всичко, което мисля и което би домързяло да пиша :) Само ще добавя, че путинофилите са безродници, които не обичат родината си. Може да ги видиш на български национали празници с руски знамена. И имат един неизменен отговор като им кажеш нещо против Русия - а американците да не са по-добри? Тези хора не могат да си представят, че някой може да обича само България, дори и да симпатизира и да се стреми към западния модел и цивилизация. И всъщност, никога не съм виждал българин с американско или германско знаме на наши празници или където и да било. Това е адски тъжното. Още Борис III беше казал: народът са ми русофили, министрите франкофони, генералите ми са германофили, само аз съм българофил.
Аватар
Anthony
Маниак

Следваща

Назад към Всичко останало