ГЛОБАЛНА ПОЛИТИЧЕСКА ТЕМА

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: ГЛОБАЛНА ПОЛИТИЧЕСКА ТЕМА

Мнениеот tosunbei » 16 08 2017, 19:23

Айдее и тоя рубладжия.Абе тези руснаци уж невежи,изостанали,прости ватенки ще се окажат голяма работа.Купиха целия свят,изборите в САЩ,журналисти,телевизии,сложиха в малкия си джоб и ЦРУ и ФБР, щом повлияха и на изборите отвъд големия гьол!Ма то страшни хакери!До се неначудиш как едни аборигени,дето един телевизор и една пералня не могат да направят сътвориха такива бели ::huh::
tosunbei
Маниак

Мнениеот tosunbei » 16 08 2017, 20:03

miroman написа:
tosunbei написа:Ако ви се чете на руски:
http://mikle1.livejournal.com/7786291.html
Без коментар..

Ами прочетох го...

И правилно не коментирай. Типичен пример на "хибридна пропаганда" - между няколко верни твърдения се прокарват още толкова абсурдни.
Ама въпреки уникалното ниво на интелект на автора (е, според него самия де), дори и той не може да даде обяснение защо никой не им иска хубавата Русия. а всички драпат към Запада, при дебилите и насилието (а, да, то насилието е в Америка, някой да не мисли, че в Русия има насилие?).

Направо не е за вярване, че дискутираме толкова елементарно пропагандна статия...

Поздрави, Миро.

Не стига,че рубладжия ами и тъп го изкара човека :)) Не така де..
tosunbei
Маниак

Мнениеот Torro » 17 08 2017, 20:26

Ще кажете, че заставам на страната на Русия и срещу САЩ, може и така да е, но фактите говорят сами за себе си. Не коментирам как се живее в Русия , нито как се живее в САЩ, но е факт, че САЩ са на всяка манджа мерудия. Политиката на САЩ е да изнесат проблемите си навън, за да са добре те. Много егоистично, но върши перфектна работа . И всичко това в голяма степен се налага с "насилие". Сменят се президенти, сриват се държави. Не е ли така? САЩ имат външни военни бази на всякъде по света, а Русия има само една и познайте къде , в Сирия. Не случайно Русия иска конфликта да спре и подкрепя Башар Асад. Повярвайте ми, говорил съм със имигрирали сирийци и никой не е против Асад, а го изкарват, че той е най-големият проблем на Сирия. Нормолно е да е така, след като не приема волята на САЩ. Лошото е, че макар абсолютната истина да е една, то в реалност винаги има две страни. Външната политика на САЩ е безпардонна и е много по-негативна от тази на Русия. Пак казвам, не коментирам вътрешните политики на тези държави и как се живее в тях. Наистина в Русия не е добре, но тя сама си вади кестените от огъня и за това трябва да и признаем нейната решителност. САЩ от своя страна кара околните да страдат, под претекст , че изнасят демокрация. С този износ на демокрация колко държави съсипаха, кажете? Е , не искам някой да ми нарежда кое е правилно и кое не, не, че в момента България не изпълнява всичко, което се свежда от САЩ. Такова ни е управлението в момента. Лошото е, че заради липсата на достойни хора в управлението България отново провежда антибългарска политика, но това си е мое мнение. Е, не трябва да съм краен, сигурно има и позитивни неща, но в момента не се сещам.
И да подчертая, не съм против американският народ и държава, не ми харесва външната политика на САЩ, която предизвиква повече беди и проблеми, от колкото да разрешава конфликти.
Torro
Маниак

Мнениеот ostap » 18 08 2017, 12:48

miroman написа:
tosunbei написа:Ако ви се чете на руски:
http://mikle1.livejournal.com/7786291.html
Без коментар..

Ами прочетох го...

И правилно не коментирай. Типичен пример на "хибридна пропаганда" - между няколко верни твърдения се прокарват още толкова абсурдни.
Ама въпреки уникалното ниво на интелект на автора (е, според него самия де), дори и той не може да даде обяснение защо никой не им иска хубавата Русия. а всички драпат към Запада, при дебилите и насилието (а, да, то насилието е в Америка, някой да не мисли, че в Русия има насилие?).

Направо не е за вярване, че дискутираме толкова елементарно пропагандна статия...

Поздрави, Миро.

Колега, твоя политически анализ е забележителен :clap: :lol: и изцяло издържан в духа на стария виц от времето на социализма: " А вие защо биете негрите! "
В статията грам не става дума за сравнение къде е по-добре в Русия или в САЩ. Темата е съвсем друга: англо-саксонците и техните васали които последните десетилетия разпалват войни по целия свят, сеят смърт и разрушения. И колко вредна е тази политика за Америка и обикновените американци. Уви и за нас, като европейци.
Вчерашния случай в Барселона е поредната тъжна илюстрация.
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот Lamer » 18 08 2017, 18:15

Тези дни, докато си препрочитах настолната книга ("Винету", разбира се), попаднах на стряскащи факти от най-големия геноцид в човешката история. Някой паметлив историк, ще се сети ли, кой е той?
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот kokokoz » 18 08 2017, 19:44

Lamer написа:Тези дни, докато си препрочитах настолната книга ("Винету", разбира се), попаднах на стряскащи факти от най-големия геноцид в човешката история. Някой паметлив историк, ще се сети ли, кой е той?

унищожаването на индианските племена в северна америка и канада!над 90% са избити!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Lamer » 18 08 2017, 21:03

kokokoz написа:
Lamer написа:Тези дни, докато си препрочитах настолната книга ("Винету", разбира се), попаднах на стряскащи факти от най-големия геноцид в човешката история. Някой паметлив историк, ще се сети ли, кой е той?

унищожаването на индианските племена в северна америка и канада!над 90% са избити!

Имаме победител :clap: ::drinks::
В числа, нещата изглеждат .... :oops: Защо ли, не се изучава по история?
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот mitadoc » 18 08 2017, 22:46

Защото историята се пише от победителите.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 18 08 2017, 23:06

mitadoc написа:Защото историята се пише от победителите.

то пък тяхното е една победа в случая.......... има един стар български лаф! " на умряло куче нож да вадиш"
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот phil05 » 19 08 2017, 00:02

А ако се върнем още по назад, там пък к'во става, и повсеместно... :shock:. Хубаво, да гледаме и да се учим от историята, ама кой да гледа напред и "ко прайм"... ::angel::

Като гледам, продължаваме си с това само Левски, само ЦСКА :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот trk2 » 19 08 2017, 01:07

Реформирай“ АПК за да дадеш безконтролен размах на чиновника !
„Реформирай“ ЗСВ за да ти е послушен съда!
„Реформирай“ НПК за да слушкат ВСИЧКИ!
Пък, през това време пусни един клоун да ги забавлява.
И докато клоуна затвори всички шумни кръчми, тихо ще си го набил на всички :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Spitfir3 » 19 08 2017, 01:51

trk2 написа:Реформирай“ АПК за да дадеш безконтролен размах на чиновника !
'Начиии, Валерката на #Кой е маша, ама с една дума, че всички да го разберат?!

Изпратено с помощта на Tapatalk
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот phil05 » 19 08 2017, 02:06

trk2 написа:Реформирай“ АПК за да дадеш безконтролен размах на чиновника !

Сигурно си прав и я има тая конспирация. Цирка и клоуните също. Само че цирка е резултат и последствие, състояние, а не причина за заболяването. Подигравка с всички нас, ама си я заслужаваме.

Причината е, че 'секи трябва да си знае, че не може да трещи "шумна дискотека" насред курорт, където хората са отишли И ! да почиват. Да е непоклатимо и да си го знаят, и тия с дискотеките, и тия дето са дошли на море. Дискотеки на открито или без шумоизолация да идат където искат, някъде наблизо до курорта, има коли, таксита, който иска да ходи, който не иска - да не ходи. Както искат. Както е в Гърция, примерно. Става 12 часа, край, тишина. Пиеш си нататък навън бирата, ако искаш до сутринта, но тихо, никой не ти пречи. Иначе ти пречиш. Искаш да слушаш яко музика, да играеш и да викаш, отиваш малко по нататък, няма да те заболят толкова краката. И в курорта, и в хотелите, и в държавата ще влезат повече пари, ако за това става въпрос.

Както и всеки трябва да му е в кръвта, или поне да му светне нещо в главата, че е гадно да се хвърля боклук и гуми в реката, дето и викаме дере.

Щом не са го направили, не значи, че не искат, или че те са виновни. Като почнеш от дискотеките, та до управниците. Значи, че ние не искаме.

А който примерно си прави резервации и ходи на такова море и курорт, а после се оплаква, вместо да НЕ ходи там и да ги остави да си пускат сами в празен курорт, заслужава после точно такива АПК, ЗСВ и НПК, циркове и клоуни, какво да направим... Всичко си зависи от нас.

Това да не си помисли някой, че не слушам силно музика, тук в къщи си имам непрекъснато проблеми, ама почти съм си направил нещо като малко помещение, да има мир. Сега ако намеря място и за едно легло... ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Spitfir3 » 19 08 2017, 02:57

phil05 написа:"А който примерно си прави резервации и ходи на такова море и курорт, а после се оплаква, вместо да НЕ ходи там и да ги остави да си пускат сами в празен курорт, заслужава после точно такива АПК, ЗСВ и НПК, циркове и клоуни, какво да направим... Всичко си зависи от нас.

Ами, това е същественият въпрос(риторичен)!!!
И, както на всички останали въпроси-няма еднозначен отговор, така и на този!
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот trk2 » 19 08 2017, 03:19

Съгласен съм с всичко написано.
Като допълнение, ако някой се чуди какво означават абревиатурите
АПК http://www.mediapool.bg/promenite-v-apk ... 65856.html
НПК http://www.dnevnik.bg/analizi/2017/08/1 ... vaneto_na/
ЗСВ https://kalinkalpakchiev.wordpress.com/ ... %81%D0%B2/
Тук с бездействие (като да не ходиш в даден курорт) няма да се реши проблема.
Най- лесното действие е писмо с несъгласие до правната комисия kpv1@parliament.bg
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 19 08 2017, 03:43

Да не ходиш в даден курорт, да не ти се ходи точно там да си даваш парите, масово и като начин на мислене и убеждение според мен не е бездействие. А който иска да ходи, ама после да не риве.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот monopola » 19 08 2017, 14:17

Lamer написа:
kokokoz написа:

Имаме победител :clap: ::drinks::
В числа, нещата изглеждат .... :oops: Защо ли, не се изучава по история?

Карл Маи някак си не ми е бил любим, но една от най-важните ми книги в детството беше Синовете на Великата Мечка. Много неща има в тая книга и някак си ми е по-истинска, поне що се отнася точно до унищожението на индианците. За съжаление да беше само тоя геноцид в света щеше да е приказка просто. Още от ранното християнство човека показва на какво е способен, а то не е хубаво.... Лично за мен това сега е големия проблем в света - нашата цивилизация, която за щастие е оставила в миналото подобни неща и цивилизацията на исляма, която е на различно място във времето и такива неща тепърва и предстоят.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот ostap » 19 08 2017, 14:57

Кой използваше исляма за свои цели? Кой създаде условия за радикализацията на исляма? Чии интереси обслужва ислямския тероризъм? Какво да правиме?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот Lamer » 19 08 2017, 15:47

monopola написа:
Карл Маи някак си не ми е бил любим, но една от най-важните ми книги в детството беше Синовете на Великата Мечка. Много неща има в тая книга и някак си ми е по-истинска, поне що се отнася точно до унищожението на индианците. За съжаление да беше само тоя геноцид в света щеше да е приказка просто. Още от ранното християнство човека показва на какво е способен, а то не е хубаво.... Лично за мен това сега е големия проблем в света - нашата цивилизация, която за щастие е оставила в миналото подобни неща и цивилизацията на исляма, която е на различно място във времето и такива неща тепърва и предстоят.

Изобщо не мога да ти разбера позицията. Щом на теб САЩ са ти симпатични, може да се омаловажи и неглижира всяка гадост, която са сътворили. Проблемът, видиш ли, бил от ранното Християнство. Преди ранното Християнство човекът и бил веган и пацифист. Все пак близо 100.000.000...сто милиона души са физически унищожени. Доста е, не мислиш ли?
Всъщност няма "ваша" и "наша" цивилизация. Тя е само една, нарича се Човешка цивилизация. Нивото на цивилизованост на различни народи и племена е различна. Някои, до наши дни продължават да стерилизират коренното население на континента, защото е малоценно. Други обучават бойци за "Свещена война". Хм, май са едни и същи :crazy:
Още един въпрос към историците, коя е единствената държава използвала ядрено оръжие срещу опонентите си?
200000 души, изпарени за секунди. Общият брой на жертвите, заедно с късните ефекти от радиацията е над 1000000, според различни източници. И ти искаш да имат правото, да решават кое е добре и кое зле за цялото човечество. Че баланс на силите бил опасен, защото Путин бил....не знам какъв си? Хайде няма нужда.
P.S. "Винету" беше метафора.
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот monopola » 19 08 2017, 17:03

Предполагам, че не можеш да ме разбереш и не се учудвам. Причината е проста - в твоето съзнание верността и възхищението трябва да са към държави и режими, а за мен важното са ценностите и идеите. Затова и няма как да разбереш какво казвам, за теб няма цивилизационни избори и концепция за добро, а само поданичество към Русия в твоя случай. Премного хора има, които са същите, само че за тях поданичеството е към САЩ. Разлика няма.
А аз съм го писал и тук не знам колко пъти вече - единствената държава която ми е важна е България. И искам България да следва път на развитие, които ще ни позволи да живеем по-добре, по-богато, по-дълго и т.н. Тези модели са философията на Европа - свобода, хуманозъм, справедливост.
Ако някой е решил, че съм почитател на САЩ, то не знам защо. Всъщност е ясно, просто бъркате идеалите с държавите. САЩ са били и винаги ще са функция на Европа. С удебелени щрихи на доброто и лошото.
За индианците - нека първо да стане ясно, че отново лъжеш :) Ако не те познавах щях да мисля, че си минал някоя съветска школа за кадроваци-пропагандатори :) 100 000 000 милиона е абсолютно измислена цифра. По никакъв начин не е вярна, по това време населението на цяла Европа е по-малко от 70 милиона. Преди това пък с Америките има едни болести, които според голяма част от истинските историци отнемат живота на близо 80-90 % от коренното население. В Европа същите тези болести унищожават 30-40 % от населението. Индианците в двете Америки общо не са били толкова, какво остава толкова да са избити, пълна измислица.
А всъщност аз се съгласих с теб. Като дете съм плакал, неразбирайки как е възможна такава космическа несправедливост спрямо северно-американските индианци. Абсолютно и тотално непонятно ми е било, че е възможно да се е случило такова нещо. А то си се е случило. Или поне според литературата която аз съм чел. И казах, че нашата цивилизация е причинила също толкова гигантско зло и в Южна Америка и в Африка, че и в самата Европа. Само, че хич да не е има някакво развитие от тогава.
А човечеството е един биологичен вид, не и цивилизация. Иначе надали щяхме да говорим за изчезнали цивилизации. Аз например не се приемам от едно цивилизационно ниво с всякакъв вид грантаджии, независимо в каква посока. Споделям определени идеали, имам определена ценностна система и се опитвам да си я защитавам. Срещу когото и когато трябва. В момента виждам голямата заплаха за нашия свят да идва от исляма. Защото тези хора там са наистина различни от нас.
Русия никога не съм я приемал негативно, приемам изключително негативно сегашният диктатор там. Честно казано руснаците винаги съм ги съжалявал заради специфичните им черти като народ да търсят бащици, после врагове, да се изкарват жертви, пък едновременно с това да с някакъв смешен комплекс на империалисти. Напоследък с такива е пълно нашето черноморие.
И точно защото там няма свобода, има един собственик на държавата. Той може да си позволи да купи каквото се продава, а надали е изненада, че се продават западни политици. И именно затова Русия, по-точно Путин в момента може да влияе на изборите в свободния свят, просто може да плати колкото си иска на който си иска и никой никога няма да му потърси сметка защо например тия пари не са отишли за пенсии.
Но това е безсмислен спор, филма сме го гледали, историята прекалено ясно е показала какво и как. Въздишайте си по джуджето, не ме притеснява това всъщност :) Малко ме е яд просто, че българи желаят в България да има такъв модел управление - еднолично, безконтролно, нагло, крадливо. По мое мнение, това е една от причините и сегашното да е такова, огромна част от българския народ иска това. Та така, не знам как реши да пробваш индианците като аргумент и да се върне пак темата САЩ срещу Русия, може и негрите да пробваш, а защо не и бизоните преди това като връзка между двете ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало