ГЛОБАЛНА ПОЛИТИЧЕСКА ТЕМА

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Re: ГЛОБАЛНА ПОЛИТИЧЕСКА ТЕМА

Мнение от miroman » 19 08 2017, 17:35

За индианците:
Нещо не разбрах - Щатите са държава на 240 години, но избиват индианците от 500 години?
И откога изобщо "амриканците" се чувстват "жители на САЩ"? От 1776-та? А дотогава са били англичани и испанци.
Понеже ми се стори невероятно това число 95 000 000, опитах да го открия. То идва от една публикация от 1992 г. от „Оксфорд юнивърсити прес“, и след това се препечатва от публикация на публикация. Само че е доста съмнително, като се има предвид, че например робите, докарани от Африка, са били около 1 000 000 (после се увеличават по естествен път). Има и други [ur=lhttps://bg.wikipedia.org/wiki/Индиански_войни]източници[/url], които споменават съвсем други числа.

Да не говорим, че броят на жертвите от битките е много малък процент от обшо умрелите. И основното, което е довело до масовото измиране на индианците, са болестите, донесени от Европа - туберкулоза и трипер.
Също така избиването на бизоните (основен източник на храна и дрехи за индианците) е довело до голям брой смъртни случаи от глад и болести.
Е да, може и това да се сметне за част от "геноцида', но не мисля, че е направено нарочно. И съвсем не може да се разглежда като "избиване" (като например през II световна война)

За ядреното оръжие:
Бомбите над Хирошима и Нагазаки са ОСНОВНАТА причина Япония да подпише капитулацията си. В Тихия океан също са се водили битки, и не е ясно колко биха били жертвите, ако войната продължи още една или няколко години.

За Путин:
Не е ясно в исторически план каква ще е оценката на управлението му. Например за Сталин съм чел мнения, че ако не е бил изверг, а по-нормален и разумен човек, просто е щял да загуби войната (както например са се предали без бой "разумните" французи). За лидерите може да се съди чак по резултатите след края на управлението им - ако държавата е станала по-зле, значи са били лоши управляващи. Но и терминът "по-зле" също търпи интерпретации - по-зле финансово, по-зле интелектуално, по-зле като брой население и т.н.
Но не мога да отрека уникалния шамар, койо Путин успя да зашие на САЩ - изманипулира ги да си изберат чучело за президент. Скоро четох анализ, че Тръмп е в състояние да доведе до "тиха гражданска война в САЩ" - толкова разделена нацията не е била никога. И ако го оставят да си изкара мандата, нищо чудно да остави Щатите в много по-лошо състояние, и вътрешно, и международно.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 19 08 2017, 17:45

Това че руснаците се намесиха и обърнаха изборите в щатите е ясно за всеки. И това не е белег, че са напреднали в каквото и да е, с изключение на шпионажа и задкулисието. Но това също не е изненада, това винаги е било така. Изненадата за мен лично е как им се вързаха американците. Сигурно вярно са дебили, както ги описват всички.
Изборът на сегашния олигофрен е чисто руски и това ще бъде доказано скоро. Пред него Путин наистина изпъква във всеки един аспект, с изключение на ръст и коса. Точно това беше целта на кукловодите и я постигнаха.

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 19 08 2017, 17:48

monopola написа:Малко ме е яд просто, че българи желаят в България да има такъв модел управление - еднолично, безконтролно, нагло, крадливо. По мое мнение, това е една от причините и сегашното да е такова, огромна част от българския народ иска това. ::drinks::
Много точно обрисува днешния ден в България. Проблема е че, хората се умориха, усетиха на гърба си "прелестите" на псевдодемокрацията за последните 20г. и започват до разбират, че управляващата върхушка продава националните интереси, срещу подкрепата за близките избори от страна на САЩ и ЕС.
Когато Америка говори за правата на човека, тя има предвид правата за добив на нефт и други полезни изкопаеми. За своите корпорации.
Изображение

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 19 08 2017, 18:30

ostap написа:
monopola написа:Малко ме е яд просто, че българи желаят в България да има такъв модел управление - еднолично, безконтролно, нагло, крадливо. По мое мнение, това е една от причините и сегашното да е такова, огромна част от българския народ иска това. ::drinks::
Много точно обрисува днешния ден в България. Проблема е че, хората се умориха, усетиха на гърба си "прелестите" на псевдодемокрацията за последните 20г. и започват до разбират, че управляващата върхушка продава националните интереси, срещу подкрепата за близките избори от страна на САЩ и ЕС.
Когато Америка говори за правата на човека, тя има предвид правата за добив на нефт и други полезни изкопаеми. За своите корпорации.
И като аргумент от това което си написал, то правата на човека са нещо лошо ли :) Ами когато Швейцария говори за това, или Австрия или Люксембург или Норвегия или кой ли не още. Не знам какво са ви виновни САЩ, но това, че някъде има порочна практика за нещо не означава, че това нещо е лошо.
Хората хич не са се уморили, България днес е стотици пъти по-добро място от Путиновата Русия. Няма да стане при нас както е там, доста очевидно се видя и на последните избори след флирта на Корнелия със соца. Проблема е, че все още такива настроения не са изкоренени, библейска е картинката малко, Моисей, пустиня и т.н. ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 19 08 2017, 18:48

monopola написа: Проблема е, че все още такива настроения не са изкоренени, библейска е картинката малко, Моисей, пустиня и т.н. ::drinks::
Правата на човека изключват всякакви "изкоренявания" на настроения, светоусещане и идеали. Независимо дали на теб ти харесват или не. С "изкореняване" си служат хора, които твърдиш, че не харесваш. Как се получава тази работа?
Колкото до индианците, най-нормалната човешка реакция е, да се заклейми това варварство, като ужасяващо. Да, ама не. Веднага започваш да въртиш и сучеш, че не били 95 милиона, а по-малко. Колко по-малко са и каква е "допустимата граница" за геноцид?
По официални данни, до 1981 година медицинските пунктове в резерватите, /колко добре звучи-резерват, нещо в което се обитава от опасни животни/, са кастрирани над 30000 индианки, подписали декларация "по собствено желание", като непълноценни генетично. Това не го твърдя аз, американски журналисти. Сигурно са на заплата при Путин, не зная.
miroman написа:
Да не говорим, че броят на жертвите от битките е много малък процент от обшо умрелите. И основното, което е довело до масовото измиране на индианците, са болестите, донесени от Европа - туберкулоза и трипер.
Също така избиването на бизоните (основен източник на храна и дрехи за индианците) е довело до голям брой смъртни случаи от глад и болести.
.
Известно ли ти е, че на индианците са подарявани одеяла, заразени с вариола? Това как го наричаш? СлучаЕност?
Мен ме дразни вашия двоен аршин. Един е терорист, диктатор, убиец, друг е "носител на демократични и цивилизационни ценности". Демократично се хвърлят атомни бомби по цивилни градове-е, така трябвало, в името на...да имало по-малко жертви. Да се прекроят границите на Европа, справка Косово,е така е по-добре за ....демокрацията. Няма как да се съглася с такива "доводи".

Потребителски аватар
ostap
Маниак

Мнение от ostap » 19 08 2017, 20:04

monopola написа:
И като аргумент от това което си написал, то правата на човека са нещо лошо ли :) Ами когато Швейцария говори за това, или Австрия или Люксембург или Норвегия или кой ли не още. Не знам какво са ви виновни САЩ, но това, че някъде има порочна практика за нещо не означава, че това нещо е лошо.
Хората хич не са се уморили, България днес е стотици пъти по-добро място от Путиновата Русия. Няма да стане при нас както е там, доста очевидно се видя и на последните избори след флирта на Корнелия със соца. Проблема е, че все още такива настроения не са изкоренени, библейска е картинката малко, Моисей, пустиня и т.н. ::drinks::
Ако поради някакви причини не можеш да се абстрахираш от клишетата на западната пропаганда и да разбереш кой е Путин и за какво се бори, заеби го. Искам да ти обърна внимание върху един друг лидер. Европейски. Аз не поставям под въпрос европейския избор на България. Ние сме част от Европа. Но Европа е зле и продължава да се влошава. Европа е американска колония, която не защитава в необходимата степен интересите на европейците, тя се управлява от безлични, безродни, че и безполови бюрократи. Европа има нужда от самостоятелна и независима политика в интерес на европейците, на нас.

::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
dtmf
Маниак
Регистриран: 16 10 2013, 18:53

Мнение от dtmf » 20 08 2017, 23:28

Нещо под секрет, не казвайте на никой: Света в момента се управлява от политиката на САЩ, а лидерите на САЩ са подчинени пряко на ватикана и папата който е избран за момента. Може да проверите и сами че болшинството от управляващите в САЩ са католици, което автоматично ги прави кукли на конци на Ватикана (управителя в сянка). Защо е всичко това?
Откровение:
8 И ще му се поклонят всички, които живеят на земята, всеки, чието име не е било записано от създанието на света в книгата на живота на закланото Агне.
9 Ако има човек ухо нека слуша.
---------------------
САЩ се страхуват от силна Европа и силна Русия, понеже стават силен и пряк конкурент. В интересите на САЩ е да се съсипе Европа и да се превърне в мюсюлманско сборище на терористи, както и да се срине Русия.
И без да съм пророк мога да ви гарантирам, че в бъдеще всеки месец ще има атентат в Европейска страна. Стойте и гледайте.
-----------
9 Ето разумното значение на това: Седемте глави са седем хълма, на които седи жената (голямата блудница);
Следва справка в Гугъл за религиозен град на 7 хълма.
------------------

България е с директно управление от САЩ и от части Турция, и е бита карта и политиката и не си струва да се коментира. Истински политици като Орбан у нас няма, и ако се намерят никой няма да ги пусне да се покажат на високо.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 22 08 2017, 17:59

Lamer написа:
monopola написа: Проблема е, че все още такива настроения не са изкоренени, библейска е картинката малко, Моисей, пустиня и т.н. ::drinks::
Правата на човека изключват всякакви "изкоренявания" на настроения, светоусещане и идеали. Независимо дали на теб ти харесват или не. С "изкореняване" си служат хора, които твърдиш, че не харесваш. Как се получава тази работа?
Колкото до индианците, най-нормалната човешка реакция е, да се заклейми това варварство, като ужасяващо. Да, ама не. Веднага започваш да въртиш и сучеш, че не били 95 милиона, а по-малко. Колко по-малко са и каква е "допустимата граница" за геноцид?
По официални данни, до 1981 година медицинските пунктове в резерватите, /колко добре звучи-резерват, нещо в което се обитава от опасни животни/, са кастрирани над 30000 индианки, подписали декларация "по собствено желание", като непълноценни генетично. Това не го твърдя аз, американски журналисти. Сигурно са на заплата при Путин, не зная.

И пак лъжа за официалните данни, ама то вече е нормално за твоите писания :) И не въртя и сучя, а пределно ясно потвърдих, че това е ужасяващо зловещо и така нататък. Това с което не съм съгласен са твоите лъжи за цифрите. Защото ти доста упорито лъжеш и след много отбелязвания на това продължаваш да го правиш, което изключва варианта да е неволно :)

И още нещо - след малко като решиш да пишеш ще го направиш от компютъра си, продукт на Запада, ще ползваш интернет, продукт на Запада, ще влезеш във форума, реализиран на платформа, продукт на Запада, облечен в дрехи и обувки, продукт на Запада, това предполагам го правиш в дома си или в работата, където всяка една вещ, техника, плочките в банята, завесите на прозорците, стола ти, телевизора, абсолютно всяко едно нещо е продукт на западната цивилизация и ти ползваш всички тези блага за да плюеш по същия този Запад и да хвалиш Путин :) Това е злокобното и тъжно лицемерие на путинофилията.

Остап, честно си признавам, че аз не знам за какво точно се бори Путин. Вероятно е да съм пропуснал идеологията на партията му, просто защото той отдавна си е единствен цар и господар. На мен ми изглежда, че се бори за лични цели, защото качеството на живот в Русия отстъпва във всеки смисъл от това в Европа или пък толкова омразния САЩ. Ето нещо, което на мен например ми е непонятно - Крим. Цялото това нещо струва на Русия ужасно много. Даже да се абстрахираме от реакцията на света, то чисто като разходи за тази теротирия не виждам плюса. Безумно много пари ще бъдат изхарчени за да се завземе територията, от която няма полза за Русия. Например аз не разборам защо тези разходи трябва да са затова, а не например за вдигане на пенсиите там. Така, че не е въпроса за абстрахиране, просто наистина не знам каква е ценностната система на въпросният управник и каква идеология следва.

А че Европа е с проблеми - ми добър ден :) Нима някой някога е твърдял, че раят е реализиран и то точно в Европа :) Орбан го смятам за същият тип като Путин, при това дори съм на мнение, че е продукт именно на Москва ::drinks::

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 22 08 2017, 19:27

Много често започваш да употребяваш думата "лъжа", което определено, не ми харесва. Отделен въпрос е, че никак не се връзва с добрият тон. Не се връзва и с други неща, но каквото е пропуснато, трудно се наваксва.
Напиши някоя "истина", да я изкоментираме.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 22 08 2017, 19:44

Ами признавам си, че дали ти харесва или не не ме интересува чак толкова :) По традиционния си начин намекваш, че съм пропуснал първите еди си колко години, демек съм невъзпитан или глупав, което като странен аргумент би трябвало да се отнесе към верността на написаното от мен. А аз просто съм честен - когато пишеш неща които са неверни и когато това се случва постоянно, въпреки, че е повдиган въпроса вече, то това се нарича лъжене. Не знам откога казването на истина е станало порок :) Пробвай и ти да пишеш истински факти, вероятно тогава никой няма да пише, че лъжеш.
Или пък ако искаш отново да пробваме - би ли показал на какъв източник се базира твърдението ти, че белите хора в Северна Америка са убили 100 000 000 (сто милиона) индианци? Също така би ли проверил дали е достоверен този източник и дали пък няма и други източници?
А всъщност това грам не ме интересува :) Още в началото се съгласих с тезата, досега не помня лично да съм те характеризирал по някакъв признак извън действията ти. Това понеже за нива се опитваш да говориш. И си прав - трудно се наваксва достойнството.

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 22 08 2017, 20:10

В Северна и Южна Америка от 1500 до 2000 година може да е имало общо 100 милиона индианци - умрели от естествена смърт и убити.
Не знам цифрите, но преди 200 години, когато са избивали индианците, по целия свят населението е било сигурно 100 мил.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 22 08 2017, 21:00

Чета от време на време, сега и за индианците, колкото и да е било ужасно ::angry:: И току се опитвам да подсетя, а "ко прайм" ние, у нас, в нашата си България? Това според мен е Глобалната политическа тема. Ако искаме да сме поне малко силни, да не сме толкова зависими от световната Глобална политика, или убавини, или тъпотии и страхотии, сега или в миналото.

Щях да забравя, да не сме толкова зависими и от нашите политици, циркове и клоуни :)

Потребителски аватар
dtmf
Маниак

Мнение от dtmf » 22 08 2017, 22:13

Гледам че сте го ударили на факти и официални документи, и подкрепям мнението си с официален документ където Американски президент настоява да пропускаме и приемаме така наречените "бежанци" и да им даваме зелен коридор:
http://obshtestvo.net/%D0%BE%D0%B1%D0%B ... B0-%D0%BD/

http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/ ... &n=3278&g=

А тук Шеф на Американско разузнаване дава интересно интервю, което всеки трябва да види:
https://www.youtube.com/watch?v=D0Gs0X8KBhA

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 22 08 2017, 22:19

dtmf написа:Гледам че сте го ударили на факти и официални документи, и подкрепям мнението си с официален документ където Американски президент настоява да пропускаме и приемаме така наречените "бежанци" и да им даваме зелен коридор:
http://obshtestvo.net/%D0%BE%D0%B1%D0%B ... B0-%D0%BD/

http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/ ... &n=3278&g=

А тук Шеф на Американско разузнаване дава интересно интервю, което всеки трябва да види:
https://www.youtube.com/watch?v=D0Gs0X8KBhA
Омръзна ми тази тема да се дъвче толкова елементарно :) Между бежанци и терористи има огромна разлика. Едните са пострадали от война човешки същества на които всеки достоен човек е редно да оказва помощ. Другите са престъпници, които трябва да бъдат наказвани най-строго. Трето нещо са икономическите мигранти.
Няма нито един нормален човек, който да симпатизира или да иска подкрепа за терористи.
И за така наречените "патриоти", че те най се упражняват по темата - Отечеството ни е страдало в много войни. Много пъти българите са били бежанци, а почти през цялата ни по нова история и много от нас са икономически мигранти. Като мразите, поне се сещайте кого мразите....

Потребителски аватар
dtmf
Маниак

Мнение от dtmf » 22 08 2017, 22:38

monopola написа:
dtmf написа: Едните са пострадали от война човешки същества на които всеки достоен човек е редно да оказва помощ. Другите са престъпници, които трябва да бъдат наказвани най-строго.
Така е, но както може да се види от документални кадри и ТВ, бежанци тип майки с малки деца почти липсват, а основата е млади момчета на 20-30 години със свирепи погледи и липса на документи. За капак преминават нелегално, а не в посочените пунктове за целта. Само промит мозък може да мисли че Европа се пълни с истински бежанци нуждаещи се от помощ.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 22 08 2017, 22:44

Не вярвам някой да го мисли това. Ама и слагането на огради според мен не е решение или поне не истинско. Смятам, че трябва да се прави разлика и истинските бежанци да се допускат, терористи по никакъв начин. И че трябва да се стимулира развиването на държавите от които идват. Щото сега са араби и от околните, ами ако после е Африка, ама истински. Там човешкия живот съвсем нищо не значи, Европа не е остров, че да се затворим. Решението нито е просто, нито е лесно, най-малкото пък е бързо. Все пак ми се струва, че лека полека европейските политици почват да виждат по-реално нещата и да правят разлика. Но пък и исторически погледнато - всяка цивилизация е унищожена от варвари. Тези ли са нашите варвари ще разберем...

Потребителски аватар
ostap
Маниак

Мнение от ostap » 23 08 2017, 15:01

monopola написа: Ето нещо, което на мен например ми е непонятно - Крим. Цялото това нещо струва на Русия ужасно много. Даже да се абстрахираме от реакцията на света, то чисто като разходи за тази теротирия не виждам плюса. Безумно много пари ще бъдат изхарчени за да се завземе територията, от която няма полза за Русия. Например аз не разборам защо тези разходи трябва да са затова, а не например за вдигане на пенсиите там. Така, че не е въпроса за абстрахиране, просто наистина не знам каква е ценностната система на въпросният управник и каква идеология следва.
За Крим.

Въпроса има два аспекта:

НА ВТОРО МЯСТО - Крим е стратегически плацдарм в отбранителната доктрина на Русия. Военните бази на кримския полуостров контролират цялото Черно море до Босфора и в случай на кризисна ситуация ще спрат корабоплаването в целия регион. Буквално. Няма да допуснат навлизането на американски бойни кораби и подводници, носители на крилати ракети с ядрени бойни глави. И по този начин ще си обезопасят южния фланг на отбраната.

НА ПЪРВО МЯСТО - Крим е част от Русия. Тук съм писал вече по темата:
Offtopic: покажи
Повечето от пишещите в тази тема са и четящи. Тоест са наясно че Крим е руски. Сигурен съм че са чели историята и знаят как Крим е отвоюван от Османската Империя от Суворов и през 1783г. императрица Екатерина II издава манифест за присъединяването на Крим към Руската Империя:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... uselang=ru
и нЕма никакви украинци в тая работа и никога не е имало :mrgreen:

През 1954 малоумника Хрушчов "дарява " Крим на УССР (не на Украйна), в опит да спечели украинските партийни елити на своя страна, защото усеща че стола му започва да се клати.

В източна Украйна голяма част от населението е рускоговорящо и с руско самосъзнание и не желае да е в Украйна. И иска отделянето от Украйна и присъединяването към Русия. Естествено че Русия подкрепя това и политически, и военно и икономически. Над 10 милиона руснаци живеят там и Русия няма да ги изостави.

Американците трябва да разберат че с еднополюсния модел е приключено. И колкото по-бързо, толкова по-добре.

Така наречения ядрено-патов модел ( от колегата Senna ) за съжаление е единственият работещ модел. Човека е същество изтъкано от противоречия и единствено заплахата от унищожение е в състояние да го накара да се замисли и балансира постъпките си. Само факта че Америка се намира на 20 мин. от това да се превърне в радиоактивна пепел я кара да бъде по отговорна в постъпките си. Това е печално, но трябва да признаем че се върнахме в 70-те ...
Крим е руска земя за която много пъти е проливана руска кръв, там живеят руснаци и рускоговорящи и мястото на Крим е в Русия. Както ясно показа проведения там референдум. И никакви санкции, никакви пари не може да струва и една педя родна земя. Спомнете си за Съединението на Източна Румелия с Княжество България, извършено въпреки съпротивата и острата реакция на Великите сили и от запад и от изток и даже от нашите съседи сърбите.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 23 08 2017, 16:28

ostap написа: Крим е руска земя за която много пъти е проливана руска кръв, там живеят руснаци и рускоговорящи и мястото на Крим е в Русия. Както ясно показа проведения там референдум. И никакви санкции, никакви пари не може да струва и една педя родна земя....
Колега, не знам колко руснаци живеят в Крим - щом казваш 10 милиона, приемам го. А колко са останалите? Тях кой ги пита? А, имало референдум :lol: :lol: :lol: . А този "референдум" кой го е признал за законен?
27.03.2014
Общото събрание на ООН прие резолюция, която поддържа териториалната цялост на Украйна, съобщава ИТАР-ТАСС.

„За" резолюцията, която се обявява против референдума в Крим, гласуваха 100 страни членки на ООН. 11 държави гласуваха „против" (сред тях са Венецуела, Северна Корея и Сирия), а 58 - „въздържал се".

Текстът от резолюцията призовава страните да не признават присъединяването на Крим към Русия на основание резултатите от референдума на 16 март. Отбелязва се, че референдумът е „нелегитимен и не може да служи като основание за изменение на статута на Автономна република Крим и град Севастопол".
Изобщо - референдум в окупирана територия е много спорно нещо. И в България е имало такъв референдум през 1946 г., при същите условия, и видяхме докъде ни доведе...

А иначе за важността на Крим за руските военоморски сили - аз лично (не претендирам да имам военно обучение) намирам за доста недалновидно да забиеш много сили в едно глухо море. Много по-просто би било да се взриви Босфора, и така никой няма да може нито да влиза, нито да излиза от Черно море. А крилатите ракети спокойно могат да се изстрелват и от по-далечко.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

Потребителски аватар
ostap
Маниак

Мнение от ostap » 23 08 2017, 16:45

miroman написа:
Колега, не знам колко руснаци живеят в Крим - щом казваш 10 милиона, приемам го.
В Украйна са над 10 000 000 руснаците, а в Крим над 1 000 000 милион. https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1 ... 0.B8.D0.B5
Изображение

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 23 08 2017, 17:12

ostap написа:
За Крим.

Въпроса има два аспекта:

НА ВТОРО МЯСТО - Крим е стратегически плацдарм в отбранителната доктрина на Русия. Военните бази на кримския полуостров контролират цялото Черно море до Босфора и в случай на кризисна ситуация ще спрат корабоплаването в целия регион. Буквално. Няма да допуснат навлизането на американски бойни кораби и подводници, носители на крилати ракети с ядрени бойни глави. И по този начин ще си обезопасят южния фланг на отбраната.

НА ПЪРВО МЯСТО - Крим е част от Русия. Тук съм писал вече по темата:
Offtopic: покажи
Повечето от пишещите в тази тема са и четящи. Тоест са наясно че Крим е руски. Сигурен съм че са чели историята и знаят как Крим е отвоюван от Османската Империя от Суворов и през 1783г. императрица Екатерина II издава манифест за присъединяването на Крим към Руската Империя:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... uselang=ru
и нЕма никакви украинци в тая работа и никога не е имало :mrgreen:

През 1954 малоумника Хрушчов "дарява " Крим на УССР (не на Украйна), в опит да спечели украинските партийни елити на своя страна, защото усеща че стола му започва да се клати.

В източна Украйна голяма част от населението е рускоговорящо и с руско самосъзнание и не желае да е в Украйна. И иска отделянето от Украйна и присъединяването към Русия. Естествено че Русия подкрепя това и политически, и военно и икономически. Над 10 милиона руснаци живеят там и Русия няма да ги изостави.

Американците трябва да разберат че с еднополюсния модел е приключено. И колкото по-бързо, толкова по-добре.

Така наречения ядрено-патов модел ( от колегата Senna ) за съжаление е единственият работещ модел. Човека е същество изтъкано от противоречия и единствено заплахата от унищожение е в състояние да го накара да се замисли и балансира постъпките си. Само факта че Америка се намира на 20 мин. от това да се превърне в радиоактивна пепел я кара да бъде по отговорна в постъпките си. Това е печално, но трябва да признаем че се върнахме в 70-те ...
Крим е руска земя за която много пъти е проливана руска кръв, там живеят руснаци и рускоговорящи и мястото на Крим е в Русия. Както ясно показа проведения там референдум. И никакви санкции, никакви пари не може да струва и една педя родна земя. Спомнете си за Съединението на Източна Румелия с Княжество България, извършено въпреки съпротивата и острата реакция на Великите сили и от запад и от изток и даже от нашите съседи сърбите.
Тук ме изненада :) Обикновенно много по-интересни тези изказващ.
За първото място - би ли припомнил кога САЩ или изобщо някоя държава от Европа е извършила каквито и да било действия на агресия спрямо Русия? Тази теза е дълбоко фалшива - именно Русия е страната, която инициира въоръжени конфликти със съседите си (Нагорни Карабах, Южна Осетия, Абхазия, Украйна като пример). Точно Русия е страната която отне със сила територия от съседна държава. За сметка на това нито САЩ, нито ЕС или някоя страна от Европа не е агресирала спрямо Русия. Няма от какво да се пазят, но тезата звучи добре като оправдание и се повтаря от привържениците на режима.
За второто място - така наречения референдум там е такъв смях, че няма накъде. Вече писах кои са седемте страни, които са го признали. Жалка работа. Но най-много ме стряска, че ако някой ден Турция реши да нахлуе в Родопите ще има точно такива хора, които ще повтарят как тя тая териотиря си е тяхна, защото исторически са я владели повече от нас, пък и то там живеят основно мюсолмани и абсолютно е ОК да си я вземат и това въобще не е агресия спрямо съседна държава.
И за нюансите във второто място - да разбирам ли, че понеже Македония си е родна земя, то е напълно оправдано ние да нахлуем със сила, да я завладеем, пък каквото ще да става, защото родната земя няма цена?

Отговори

Върни се в “Всичко останало”