За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
penchod
Активен
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Re: За парфюмите

Мнение от penchod » 19 12 2017, 02:37

Изобщо марката Лалик ме впечатли много, след запознанство с четири техни мъжки аромата, всичко останало в магазина бледнееше и дилемата беше не кой парфюм, а кой от тази марка да взема. В крайна сметка се спрях на L'INSOUMIS, но с усещането, че и другите ги искам. Благодаря ви, защото благодарение на тази тема обърнах внимание на тази марка.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 19 12 2017, 08:02

Мъжките предложения на Lalique се приемат лесно,добре балансирани,без провокативни пикове,разпознаваеми,
тазиг одишния LINSOUMIS предполагам не е изключение :thumbup:
Изображение

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 19 12 2017, 17:54

Днес се сдобих с това:

Изображение

Поръчката ми беше леко импулсивна и инспирирана най-вече от прочетеното за наличие в ароматната композиция на тютюн ::cool:: . Любопитно ми беше дали и доколко осезаемо ще е това присъствие и как ще се съчетае с останалите нотки - бергамот, розов и черен пипер, хвойна, лавандула, пчелен восък, мускатов орех, кардамон, ветивер, амбра и бензоин (който се оказа, че бил с аромат на ванилия и карамел, които не са ми от най-любимите :wink: )... еми получило им се е на франсетата :thumbup: ! В началото преобладава пчелният восък (въпреки, че го дават като средна нотка), но съвсем ненатрапчиво, а после бавно и прогресивно си пробива път табакът, оставайки все по-трайно и преобладаващо над останалите (не че ги "улавям" всички изброени де ;) ) - за моя най-голяма радост ::yahoo:: ! Съжалявам единствено за това, че имаше наличност само на миниатюрните (30 мл.) флакони, а и май вече бил спрян... :( ?!

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 20 12 2017, 17:57

Удобна,туристическа опаковка :thumbup:
30 ml наистина са малко малко ,но пък тези класики са си изключително за егоистична употреба
Докторе, :)
JOOP! HOMМE може да ти хареса,тютюн,карамфил,канела..мускус..
Old School от всякаде ::yahoo::
От мен един профил в стил Twin Peaks
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 20 12 2017, 20:48

Е т`ва ако не е профилът на "Кокорико"... :) ?! За JOOP-а имам някакъв бегъл спомен, че е малко по-силен, но може и да греша.

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 21 12 2017, 11:55

Готие,
Абсолютно КУКУРИГУ,
най-шашавата бутилка след Тялото,
Offtopic: покажи
и Мадонените Изображение
а уханието не е никак лошо
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 22 12 2017, 21:33

Щурав чиляк с щурави, ама и пинизчийски дизайни :ugeek: . А парфюмчето наистина си го бива. Ползвам го в момента и съм много доволен - и като аромат, и като трайност, която е завидна :thumbup: !

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 27 12 2017, 19:04

Ами да.

Отидох до the circle, за да разреша един проблем - да си купя есензата и да мирясам.
Обаче сега съм с 3 проблема :((
- разбрах, че съществува creed aventus
- набутаха ми душ гел и афтършейв балсам на ди парма
- 7-8 тестера с вариации на ди парма колония + още некви чудесни миризми

Не е добре тая работа.
Тоя креед така ми го описаха, че още идния месец съм в олфактив, за да видя за какво иде реч.
За пръв път пробвам козметика на ди парма и лерболарио ще ходят на почивка ми се струва.
Страх ме е от тестери на ди парма вече, защото винаги ми остава по една дебела муха в главата след тях.

За есензата - разказаха ми, че е направена на базата на колония, а колонията е първия парфюм на ди парма, който е непроменен до ден днешен.
Самия аромат носи свежест и чистота посредством остри нотки. Няма тежест, само лекота. Началото е все едно излизаш от градската баня преди 40 години. След около час ароматът започва да се разгръща като много джентълменски преминава от лекотата и чистотата към едва доловима сладка нотка. Въпросната нотка се разгръща много спокойно и ненатрапчиво през идните часове.... около 5 часа съм с този парфюм и още не съм усетил финала. Очаквам го сладък, но не натрапчив.

Като цяло - ароматът е препоръчителен за офис, работа, море, хубав дневен бар с леки напитки. Неангажиращ определено, но и не е възможно да пропуснеш това присъствие.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 27 12 2017, 21:08

vspiridonov написа:Ами да.

Отидох до the circle, за да разреша един проблем - да си купя есензата и да мирясам.
Обаче сега съм с 3 проблема :((
- разбрах, че съществува creed aventus
- набутаха ми душ гел и афтършейв балсам на ди парма
- 7-8 тестера с вариации на ди парма колония + още некви чудесни миризми

Не е добре тая работа.
Тоя креед така ми го описаха, че още идния месец съм в олфактив, за да видя за какво иде реч.
За пръв път пробвам козметика на ди парма и лерболарио ще ходят на почивка ми се струва.
Страх ме е от тестери на ди парма вече, защото винаги ми остава по една дебела муха в главата след тях.

За есензата - разказаха ми, че е направена на базата на колония, а колонията е първия парфюм на ди парма, който е непроменен до ден днешен.
Самия аромат носи свежест и чистота посредством остри нотки. Няма тежест, само лекота. Началото е все едно излизаш от градската баня преди 40 години. След около час ароматът започва да се разгръща като много джентълменски преминава от лекотата и чистотата към едва доловима сладка нотка. Въпросната нотка се разгръща много спокойно и ненатрапчиво през идните часове.... около 5 часа съм с този парфюм и още не съм усетил финала. Очаквам го сладък, но не натрапчив.

Като цяло - ароматът е препоръчителен за офис, работа, море, хубав дневен бар с леки напитки. Неангажиращ определено, но и не е възможно да пропуснеш това присъствие.

Изображение

Изображение
Да си дойдем на думата.... както казах като Ролекс Съб е дагаева, за навсякъде става. Душгела да ти кажа е много кинти за това, което ще получиш. Не се запалвай, виж комплект за бръснене, пяна за четка и афтършейв са мани мани.

Мен в момента ме блазни Black tourmaline на Olivier Durbano. Не съм го виждал в България, докараха ми тестер от Щатите.
Не мога да го опиша. Много тамян, много земя, много нещо, много кеф...

Sent from my G8341 using Tapatalk

Потребителски аватар
gordanz
Почитател
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 16 01 2018, 19:27

Креед авентъс е уау но и цената си е такава :)
Амоаж рефлекшън ман ми харесва много.

В момента пробвам едно тестерче на Ди Парма Колония интересен е но ми е някак едновремешен, в първите 15 минути поне .. тъкмо го пръснах. 2 часа след пръскането ми допада но не е моя... :)

Имам още колония абсолута и колония клуб. Абсолюта не съм го пръскал още. А колония клуб е горе доло интересен, ментата ми харесва свежо е.

Наскоро си взех Есентрик молекулс есентрик 03 и е много добър... Аз съм фен на фетивер, този е синтетичен но доста ми допада. Ще пусна снимки или ревю скоро :)
Последна промяна от gordanz на 30 01 2018, 19:46, променено общо 1 път.
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 28 01 2018, 20:12

Colonia Leather - черната серия на АДП.
4 компонента - цитрус, кожа, дърво, кедър. Резултатът - туширащ.

Началото е изцяло цитрус с много деликатна нотка на кедър. Цитрусът е толкова лек и свеж, че ти иде да си отхапеш китката. След няколко минутки цитрусът изчезва напълно и дървото и кожата влизат с все сила. Кожата подлудява със силното си присъствие и фактът, че се омешва с дървото в съотношение 60-40. Всичко това се случва в мъглата на кедъра, който не може да бъде незабелязан. Финалът се очаква още, но го предвиждам с доминиране на кожата.

Мисля си - колко е просто да се сети човек да комбинира кожа и дърво (любимите ми аромати), но да селектира цитрус за начало и да го остави да отлети толкова бързо ... това е изкуство за мен.

Мечтая си - как да заставя обонянието ми да усеща аромата през целия ден и да не привиква толкова бързо.

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 28 01 2018, 21:16

Може би с някой лек силаж в началото на деня :)
Аз ще пропусна точно заради кожения шлейф,
EBANO АdP
Offtopic: покажи
абанос
от миналата година ми покрива в голяма степен дървесните очаквания
Фен си Венко ::yahoo::
Изображение

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 29 01 2018, 00:40

Скромното ми мнение е, че много мед има в ЕБАНО-то.
Абаносът се усеща точно спайси и в началото, но после си заминава и остава медът - натрапчив и непоклатим.

Otof, за мен е чест да мога да общувам с хора като теб на тема парфюми. ::drinks::

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 29 01 2018, 11:29

От няколко дни пробвам "solide cologne".
В момента един щатски микробранд O'Douds Apotechary с бленд Tobacco Rum.
Много е готино. Траен аромат, но не се носят облаци, тоест подходящ за офиса. Много е лесно за носене и ползване.
Back to essentials :) Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 29 01 2018, 12:07

Повечето интересни ухания напоследък идват от ТАМ
Изображение

Потребителски аватар
gordanz
Почитател

Мнение от gordanz » 30 01 2018, 19:29

Фенове има ли ?
Днес пристигнаха 16-17 сампъла и един парфюм Miller Harris Vetiver Insolent ...

Изображение

Изображение

И обещаната снимка на есентрика ама трябва и ревю да напиша някои ден...

Изображение

Милер Хариса е доста интересен доста ветивер доста кардамом/канелка силен траен EDP е ::up::

Ще падне голямо тестване като се върна отново в бг :)
Rasasi Oud Al Mubakhar
Moschino Uomo?
Chopard Noble Vetiver
Paco Rabanne Pour Homme
Salvatore Ferragamo F by Ferragamo Pour Homme
Bentley Bentley for Men Intense
Salvatore Ferragamo F by Ferragamo Black
Paco Rabanne Black XS Potion
Cartier Eau de Cartier Vetiver Bleu
Paco Rabanne Black XS Los Angeles for Him
Bvlgari AQVA Amara 5мл
Narciso Rodriguez For Him
Dior Eau Sauvage
Police To Be The Illusionist
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Oceanic Expedition
Perry Ellis 360° Red
Ето тези са ... Казвайте впечетления ако са ви познати :) доста различни неща има :)
Запалил съм се нещо :lol: :lol: :shh: ::yahoo:: ::yahoo::
Скоро мисля да си поръчам един 200мл YSL La Nuit De lhomme ЕДТ доста ми хареса ::up::
Спецовете давайте предложения и акъл, кое как, още съм нов в това 'хоби' ::angel::
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 30 01 2018, 22:12

Добре си заредил :thumbup:
Аз като фен на ветивър във всяка форма,бих препоръчал за начало безспорната класика на Guerlian Vetiver
представен за първи път ппреди повече от 50 години ,в момента може да се радваме на New Formula
В общи линии е запазена основната линия,ако се абстрахираш от факта че получаваш определено синтетика от началот одо края. Средна интензивност,пълно разгръщане за около 4 часа,къс шлейф,подходящ за прохладно лято
Веднага след него като композиция за мен е Grey vetiver на Tom Ford,,същата работа,но с добавен ясно разпознаваем божур,като вече качеството е доста по-добро,съвсем в началото малко припарва,ама то без химиня не може.
Които харесва кожа,в случая фин велур, Bel Ami Vetiver by Hermès е основната бележка която я дели от Grey vetyver
Парфюмни води,доста дорбра трайност,повече от 6 часа и за двата,Bel Ami изсъхва доста безлично
Малко по-интересни са тъмните ветивъри,макар да позволяват огромно наличие на ароматни смеси ,
струва си да има няколко чисти,и веднага се сещам за Etro vetiver.
Чудесен,просто чудесен земен ветивър,без стандартното цитрусово-бергамото откриване,само ветивър,първото усещане е за полу опечени фъстъци,за съжаление,четири часа ми са малко къси за този фланкер
Sel de vetiver /Different company
Ами нищо по-интересно от Etro,ако не смятаме за твърде авангардно посоляването на ветивера с ... корен от целина
Завършва като много от класическите аромати на 80те,лъскаво,скъпо,не може да бъде разпознат категорично,понякога дори аз го бъркам,Нов аромат,от преди десетина години
Montale,
мазните ветивъри, ::yahoo::
толкова масла срещам само при Монтел,но е хубаво поне един от фланкерите да заявява присъствие повече от 12 часа
Red vetiver,не става ясно защо е червен,започва с четири часа типично за Монтел дървесни бележки,плюс уд/aud .
После се открива трудно разпознаваем ветивър,но някак смлян,аud се усеща до край
Интересен,най-вече с дълготрайност,и шлейф.
Vetiver des sables,същата работа, плюс целината на Different Company
...Монтел,масло,уд,ветивер до омъзване ...поне 16 часа
Имам чуство че получавам два аромата в една бутилка
За Милър Харис очаквам да напишеш лични впечатления :thumbup:
Един съвет,избягвай фланкери с надпис TESTER
Липсата на разпръсквач при фиолката често не позволява да се добие реална представа за по интересните аромати

'Знатния'Vetiver на Chopard,и Vetiver bleu на Картие,ги пропуснах,просто не предлагат нищо интересно,абсолютно безлични,а ветиера е само в името

Имаш доста интересни проби, Dior винаги ми харесва,даже по-новите,
Bvlgari направиха едно голямо завръщане /след безличните си опити с Aqcua сериите/ в началото на миналата година точно с тази Amara,
Но за мен по-интересен e Atlantique :thumbup:

::drinks:: ::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 30 01 2018, 22:39

Веднага се съгласих, че Монтале е много добър избор!
Между другото и l'Occitane имат хубав ветивер. Траен и много земен. Жена ми заяви, че миришел на възрастен мъж. Питах има ли някой конкретен предвид и ми отговори "Хулио Иглесиас". Не знам кога ще да го е душила, но си отбелязах да си го купя като дойде момента за целодневна игра на табла :))

Прочетете за интересния произход на ветивер суровината от Индия до Карибите и как в момента помага на Хаити да се съвземе от земетресението от 2010.

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 30 01 2018, 23:30

Ха,
не знаех :)
Много приятно съм изненадан,Крид,и Необикновения Extraordinaire на Фредерик Мал ще има да чакат в листа "Желани"
Изображение

Потребителски аватар
gordanz
Почитател

Мнение от gordanz » 31 01 2018, 03:40

"За Милър Харис очаквам да напишеш лични впечатления :thumbup:
Един съвет,избягвай фланкери с надпис TESTER
Липсата на разпръсквач при фиолката често не позволява да се добие реална представа за по интересните аромати"

Не знаех ::up:: ::drinks:: ама те повечето на ензо са така ...
Трябва да диря от ибей или друго място по сложно...

Имам много добри впечетления от грей ветивера на Том Форд ЕДП много ми хареса :) трябва да пробвам и ЕДТ то :)

Загледах монталето ветивер des sables но нямаше тестерче...

Иначе пазарувам от Ензо и Парфимо... до колкото разбрах работят с големите европейски фирми :)

А какво мислиш за Есентрик молекулса той също е на база ветивер ? Мен лично ми харесва нищо че е синтетичен ...

За Милер Хариса на първо четене мога да каже че е прилично траен спокойно над 8 часа до около 9-10 мисля, ЕДП е.
Аромата е интересен но ми е трудно да го опиша, днес хора ми казаха че мирише на канела но мисля че това е кардамома... Сладък, тежък в сравнение с Том форда...
Освен като се върна в бг да ти го пратя за едно ревю ::drinks::

Амарата ми харесва но още не съм на 100% готов да я купя та за това тестерчето :)
YSL la nuit de lhomme ми хареса още от първото пръскане и май май скоро ще взема много интересен става за всичко според мен...
Пробвах креед оригинал ветивер но нещо май съм пас, пък и цената е висока.
Герлан ветивер също ту ми харесва ту не :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Отговори

Върни се в “Всичко останало”