За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
Sisq0
Маниак
Регистриран: 12 06 2017, 11:00

Re: За парфюмите

Мнение от Sisq0 » 27 10 2020, 12:28

otof написа:
27 10 2020, 11:30
Има го на много места
MakeUp,Notino...и други по-малко известни сайтове
Търси на Armaf
Той пита за новия EDP, не за EDT което го има от години. :)

Не съм го срещал другаде освен в Елинор.

edit/
Излъгах, тук пише че го има http://parfumeria.bg/%D0%BF%D0%B0%D1%80 ... 0-ml_14752
Но по-добре им се обади да питаш първо. Това е вторият магазин на Елинор и не си опресняват сайта в реално време, тъй че може да е изчерпан и там.
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 27 10 2020, 17:04

Нещо пак не съм разбрал ::angel::
Но пък Нотино има някаква 10% сезонна отстъпка на всичко,без предварително обявените промоции

penchod
Почитател
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Мнение от penchod » 27 10 2020, 19:23

Stanislav.Georgiev написа:
27 10 2020, 11:01
Някой да е мяркал Club de Nuit Intense Man EdP по българските сайтове, имаше го в elinor по едно време, но сега не го намирам никъде?
Има го в parfumi.biz, но пак е добре да се провери по телефона.

hdbox
Активен
Регистриран: 04 10 2019, 12:56

Мнение от hdbox » 28 10 2020, 00:19

Елинор, са официалните вносители на Армаф за България. ЕДП версията се появи първо при тях, но много бързо се изчерпа. Пиша това, защото ако не е спешна покупката, най-разумно е да се изчака новото зареждане, а цените около „Черния петък“ ще са с около 30% надолу, поне в предишните им промоции беше така. Реалната цена на едро за 150мл ЕДП е 20$, така, че при добро желание има възможности за сериозни намаления.
Иначе, сухата чест на парфюма е като на ЕДТ версията, но отварянето е много по-добро, без гадния химически лимон. Общо взето, много близко до оригинала който се опитват да копират.

Stanislav.Georgiev
Активен
Регистриран: 29 11 2014, 11:10

Мнение от Stanislav.Georgiev » 28 10 2020, 10:33

hdbox написа:
28 10 2020, 00:19
Елинор, са официалните вносители на Армаф за България. ЕДП версията се появи първо при тях, но много бързо се изчерпа. Пиша това, защото ако не е спешна покупката, най-разумно е да се изчака новото зареждане, а цените около „Черния петък“ ще са с около 30% надолу, поне в предишните им промоции беше така. Реалната цена на едро за 150мл ЕДП е 20$, така, че при добро желание има възможности за сериозни намаления.
Иначе, сухата чест на парфюма е като на ЕДТ версията, но отварянето е много по-добро, без гадния химически лимон. Общо взето, много близко до оригинала който се опитват да копират.
Това е добра идея, не е спешна покупка и май ще се възползвам от "Черния петък". ::up::

Иначе, ако някой много иска да има Aramis Tobacco Reserve ---> тук има още бройки, ама цените са си full retail, та дрънкат... ::huh::

Потребителски аватар
LexFalkidia
Активен
Регистриран: 26 05 2010, 09:42

Мнение от LexFalkidia » 31 10 2020, 17:59

Offtopic: покажи
Колеги, можете ли да ме насочите към физически магазин в София, където продаваните парфюми са абсолютно със сигурност оригинални? Надявам се, че все няколко такива ще има.

След като преди 10-12 години от duty free магазин в Англия си купих уж същия парфюм като този, който ползвах тогава и установих, че нямат нищо общо като времетраене, от тогава все карам приятели да ми пазаруват от чужбина. Покрай епидемията обаче останах без активни номади и ще трябва да рискувам с локална верига. Може би е назряло времето и за нещо по-различно (до сега основно съм ползвал аромати на Давидоф), но вариативността е обречена на неуспех ако след час-два от него няма и помен.

Благодаря ви авансово!

Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 31 10 2020, 18:51

Трайноста не е свързана с оригиналността. Стотици магазини има, молове и прочие. Пробвай шоурума на Елинор там поне е малко по евтино но си е склада им ! Парфюмите повечето с реформулацийте стават по не-трайни и така :)
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
LexFalkidia
Активен
Регистриран: 26 05 2010, 09:42

Мнение от LexFalkidia » 31 10 2020, 19:11

gordanz написа:
31 10 2020, 18:51
Трайноста не е свързана с оригиналността. Стотици магазини има, молове и прочие. Пробвай шоурума на Елинор там поне е малко по евтино но си е склада им ! Парфюмите повечето с реформулацийте стават по не-трайни и така :)
Може би грешно съм разбрал - останах с впечатлението, че трайността е свързана с fragrance concentration фактора, а обичайната мярка за фалшив продукт е, че концентрацията е разредена.
Благодаря за разяснението!

hdbox
Активен
Регистриран: 04 10 2019, 12:56

Мнение от hdbox » 31 10 2020, 20:44

В познатите ни 4-5 онлайн магазина от които всички тук пазаруваме, няма ментета! Колегата е прав за реформулирането на почти всички парфюми. Когато си купуваме ново издание на познат парфюм, вероятността той вече да е реформулиран, съответно с по-ниско качество, е голяма.

Stanislav.Georgiev
Активен
Регистриран: 29 11 2014, 11:10

Мнение от Stanislav.Georgiev » 02 11 2020, 11:37

Парфюмерията до столична община на ул. Париж 4 също е надежна, но цените не знам как са.

Потребителски аватар
maintf
Напредващ
Регистриран: 13 11 2012, 11:10

Мнение от maintf » 06 11 2020, 17:05

Малко нови придобивки за сезона. Повчето ги имате, Mancera-та ми е от днес - разкъсва ме на две :) Острите и ръбове ги усещам с голямо удоволствие. Жалко, че не е такъв звяр на моята кожа.

Chergui си ми е приятелче от много години и нямаме проблеми, топъл, чувствен и се усеща цял ден.

Изображение

За Guerlain-а или хубаво или нищо. Там кожта при мен изпъква заедно със сливите и табака. Най-доброто за мен от цялата им колекция заедно с Cologne-a. Добра трайност, почти целия ден.

Тука стигаме до сляпото ми попадение Patchouli Reminiscence. Много балансиран аромат на шоколад и пачули, там няма табак, но е прекрасен и дълготраен. Парфюм на почти 50 години, а толкова пленяващ. Определено е за 30+ да не казвам 40+ :) Някъде го водят за жени, но това си е унисекс на 100%

Ооо да, как щях да забравя, благодаря много на колегата petarstoil, който сподели за Rochas Eau de Rochas, Взех и него преди месец и съм в потрес как съм изпуснал такава находка!
Последна промяна от maintf на 06 11 2020, 17:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак

Мнение от Sisq0 » 06 11 2020, 17:28

maintf написа:
06 11 2020, 17:05
Малко нови придобивки за сезона. Повчето ги имате, Mancera-та ми е от днес - разкъсва ме на две :) Острите и ръбове ги усещам с голямо удоволствие. Жалко, че не етакъв звяр на моята кожа.
Честити да са ти. Ама първо се хвалиш в бгмама, после тук. Хмм :))

За стотен път изтървам да си взема нова бутилка от Шергуй, мамка му. Все го изтървам като го заредят някъде (на регулярната цена от стотина лева за 50мл). Малшанс.

Потребителски аватар
maintf
Напредващ

Мнение от maintf » 06 11 2020, 17:45

Sisq0 написа:
06 11 2020, 17:28
maintf написа:
Малко нови придобивки за сезона. Повчето ги имате, Mancera-та ми е от днес - разкъсва ме на две :) Острите и ръбове ги усещам с голямо удоволствие. Жалко, че не е такъв звяр на моята кожа.
Честити да са ти. Ама първо се хвалиш в бгмамам, после тук. Хмм :))

За стотен път изтървам да си взема нова бутилка от Шергуй, мамка му. Все го изтървам като го заредят някъде (на регулярната цена от стотина лева за 50мл). Малшанс.
Благодаря :), а на мамите съм им голям фен!

Аз се нервя на себе си, защото Chergui -то седя на 170 лв - 100мл в Dolce.bg половин година и не го взех, та сега на 109лв, 50 - ца.

Нали ти не си знаеше броя на мансерите в колекцията? Я сега ми кажи моля те, ако си тествал или имаш наблюдение. Този Instant Crush - има ли смисъл от него при положение, че имам BR540. Толкова хвалене и галене, че не знам вече - беше миналия месец на 114 лв в parfimo. Ако се опитва да го копира - мерси, ако се опитва да е различен и по - готин - да :)

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак

Мнение от Sisq0 » 06 11 2020, 18:44

maintf написа:
06 11 2020, 17:45
Нали ти не си знаеше броя на мансерите в колекцията? Я сега ми кажи моля те, ако си тествал или имаш наблюдение. Този Instant Crush - има ли смисъл от него при положение, че имам BR540. Толкова хвалене и галене, че не знам вече - беше миналия месец на 114 лв в parfimo. Ако се опитва да го копира - мерси, ако се опитва да е различен и по - готин - да :)
За мен не е абсолютно копие. Има разлика, примерно не е чак толкова медицински в началото. Дори бих казал, че го предпочитам. Една от причините е, че около десетата минута след като се напръскам с BR540 (EDP) и ставам тотално noseblind :( - всички ме усещат с часове след това, но аз не го помирисвам повече. Екстракта не ми действа така, но той пък струва неоправдано много според мен.
От подобните на BR540 съм пробвал поне десетина. Мансерата ми е любима, после е Oud for Greatness на Initio (и неговото копие Oud For Glory на Латафа) и Montale Sensual Instinct. Иначе най-близки до оригинала според мен са Al Haramain Amber Oud Rouge, Lattafa Ana Abiyedh Rouge и Ariana Grande Cloud.
Струва си поне да се пробва Мансерата, ако успееш да се вредиш, че в парфимо свършва буквално за минути. Дори да не ти допадне, не мисля че ще имаш особен проблем да го продадеш.

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 06 11 2020, 19:03

maintf написа:

Chergui си ми е приятелче от много години и нямаме проблеми, топъл, чувствен и се усеща цял ден.

Изображение

За Guerlain-а или хубаво или нищо. Там кожта при мен изпъква заедно със сливите и табака. Най-доброто за мен от цялата им колекция заедно с Cologne-a. Добра трайност, почти целия ден.

Тука стигаме до сляпото ми попадение Patchouli Reminiscence. Много балансиран аромат на шоколад и пачули, там няма табак, но е прекрасен и дълготраен. Парфюм на почти 50 години, а толкова пленяващ. Определено е за 30+ да не казвам 40+ :) Някъде го водят за жени, но това си е унисекс на 100%

Ооо да, как щях да забравя, благодаря много на колегата petarstoil, който сподели за Rochas Eau de Rochas, Взех и него преди месец и съм в потрес как съм изпуснал такава находка!

Моля, за нищо ::drinks:: ! Радвам се, че ти е допаднал, защото за мен лично е един от най-добрите за летния сезон, които съм имал.
А попълненията са един път :thumbup: !

Потребителски аватар
maintf
Напредващ

Мнение от maintf » 06 11 2020, 19:25

Sisq0 написа:
06 11 2020, 18:44
maintf написа:
06 11 2020, 17:45
За мен не е абсолютно копие. Има разлика, примерно не е чак толкова медицински в началото. Дори бих казал, че го предпочитам. Една от причините е, че около десетата минута след като се напръскам с BR540 (EDP) и ставам тотално noseblind :( - всички ме усещат с часове след това, но аз не го помирисвам повече. Екстракта не ми действа така, но той пък струва неоправдано много според мен.
От подобните на BR540 съм пробвал поне десетина. Мансерата ми е любима, после е Oud for Greatness на Initio (и неговото копие Oud For Glory на Латафа) и Montale Sensual Instinct. Иначе най-близки до оригинала според мен са Al Haramain Amber Oud Rouge, Lattafa Ana Abiyedh Rouge и Ariana Grande Cloud.
Струва си поне да се пробва Мансерата, ако успееш да се вредиш, че в парфимо свършва буквално за минути. Дори да не ти допадне, не мисля че ще имаш особен проблем да го продадеш.
Благодаря ти! Това ми е достатъчно за да реша :) BR540 си я усещам, прекрасен е, BR540 (EDP) е пъти по - добър за мен. Проблема е, че след като купих шишето започнах да си купувам от мострите, тогава бяха 4 + 2 мл. и сега имам почти по половин шише (в мостри) от едното и от другото, че шишето седи само с едно пръскане. За мен е прекрасен аромат, но няма никакво развитие - едно и също 48 часа :) просто писва. За това питах за Instant Crush, чух и за монтала Sensual Instinct че има друго звучене, но ще видим, към тях съм резервиран.

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 09 11 2020, 18:12

Разгеле... след дълго дирене и няколко несполучливи опита да се "вредя", най-накрая се сдобих и с този:

Изображение

... но поради леко затормозеното ми от известно време обоняние (вероятно благодарение на "онази" досадна гад ::angry:: ) не мога да споделя съвсем "обективни" впечатления :( . И все пак усещам, че е добър. :thumbup:

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 09 11 2020, 21:19

Някой пазарувал ли е от тук: https://naturalsource.org/category/vsic ... i-parfumi/
Цените ми изглеждат нереално ниски, а коледа е далеч ... :shh:
Изображение

V.Georgiev
Активен
Регистриран: 07 10 2016, 21:30

Мнение от V.Georgiev » 09 11 2020, 21:43

ostap написа:
09 11 2020, 21:19
Някой пазарувал ли е от тук: https://naturalsource.org/category/vsic ... i-parfumi/
Цените ми изглеждат нереално ниски, а коледа е далеч ... :shh:
Том Форд Табако Ванил за 59 лв. :)) Шанели по 50 лв. Абсолютни ментета са в този сайт!

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 09 11 2020, 21:49

Не съм
Обаче когато всичките им парфюми са на една цена е ясно какво се опитват да продават

Отговори

Върни се в “Всичко останало”