За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
cef2
Напредващ
Регистриран: 04 06 2016, 13:58

Re: За парфюмите

Мнение от cef2 » 14 12 2020, 01:06

Някъде четох добри отзиви за него, та за
това исках малко инфо за него

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак
Регистриран: 12 06 2017, 11:00

Мнение от Sisq0 » 14 12 2020, 02:15

cef2 написа:
14 12 2020, 00:30
John Varvatos oud, някой ползвал ли го е ?
Ползвал съм Dark Rebel и Artisan Pure на марката. Като цяло са много добре изградени аромати със средна трайност (даже под средната).
hdbox написа:
14 12 2020, 00:41
Не съм го ползвал, но показателите му за трайност и проекция във фрагантика, хич не са добри.
https://www.fragrantica.com/perfume/Joh ... 27493.html
Не всичко в тоя ароматен свят е трайност и проекция... и Фрагрантика. :|
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.

cef2
Напредващ

Мнение от cef2 » 14 12 2020, 08:49

И в момента ползвам Dark Rebel Rider на John Varvatos и съм доволен, та за това питам за Oud.Иначе фаворит ми е Encre Noireна Lalique но сякаш не е за всеки ден, някак по–официален ми се струва . След горните постове се раздвоих между oud на John Varvatos и TOBACCO BLAZE на RASASI . Ще ми бъде интересно за мнения.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 14 12 2020, 16:38

Rasasi :)
L Yuqawam pour Homme ,и Yuqawam Ambergris също
По -интересни са,пирамидата на първия е много близо до Tuscan Leather на Том Форд,но е по -лесен за носене
Yuqawam tobbaco blaze ако харесваш Tobacco Vanille ,но не ти се плаща много за Том Форд

И тъй като вече си се загледал в арабските аромати,този също е много добър
Amber Oud Tobacco Edition /Al Haramain/пак Tobacco Vanille

cef2
Напредващ

Мнение от cef2 » 14 12 2020, 16:55

Tobacco Vanille на Том Форд го пробвах (само се пръснах) преди около година . Аз съм не с много добро обоняние , но познатите ми не можеха да го понасят . Ако Rassai е нещо подобно по-добре , не. И да си върна мислите към oud на john Varvatos.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 14 12 2020, 17:27

Интересно е че при по-топло време,и за мен е доста неприемлив аромат,но за сега ми е идеален
Удовете на Mancera също са хубави,с характерна бележка шафран-уд-роза
Сега се сещам за Бушерон ,преди година-две представиха едно невероятно красиво ухание
Уд от Картаген
Много по - лек сравнен с типичните удове,изключително фин аромат,
Тогава не го взех,че ми се видя скъп,но и сега да ми го подарят ,ще го нося с кеф ::yahoo::

hdbox
Активен
Регистриран: 04 10 2019, 12:56

Мнение от hdbox » 14 12 2020, 19:31

Sisq0 написа:
14 12 2020, 02:15
cef2 написа:
14 12 2020, 00:30
John Varvatos oud, някой ползвал ли го е ?
Ползвал съм Dark Rebel и Artisan Pure на марката. Като цяло са много добре изградени аромати със средна трайност (даже под средната).
hdbox написа:
14 12 2020, 00:41
Не съм го ползвал, но показателите му за трайност и проекция във фрагантика, хич не са добри.
https://www.fragrantica.com/perfume/Joh ... 27493.html
Не всичко в тоя ароматен свят е трайност и проекция... и Фрагрантика. :|
Не е всичко, ама е основното. Както и да го извъртаме, все до тия изброените неща стигаме.

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак

Мнение от Sisq0 » 17 12 2020, 05:19

Последните две седмици доста неща ми минаха през ръцете и носа, и почти всички бяха подарени или продадени. Но да споделя малко впечатления все пак, може да са ви от полза.

Mancera Sand Aoud - вторият парфюм от Мансера, който не ми харесва (първият беше Aoud Cafe, но ще трябва пак да го пробвам, че беше много отдавна). Но този силно не ми харесва, даже ми е отвратителен. Мирише ми на руло шкурка полято със сок от касис и подправки. Като позитив мога да спомена, че е много силен. След два душа и няколко миенета на ръце със сапун, пак се усещаше на кожата.
Mancera Aoud Violet - много приятен парфюм, но ми клони твърде много към дамски. Реално погледнато е почти същият като Wind Wood, но без кедровата нотка. Имам и предпочитам Wind Wood.
Mancera Wild Leather - чудесна мъжка, мрачна, мръсна кожа. Не е кожата която търсех, но оценявам качеството в продукта. Не се сещам за друг парфюм с който да го сравня, но пачулито в бленда е същото тъмно, мръсно и почвено пачули като в Hindu Kush.
S.T. Dupont Noble Wood - нелош, но не ме грабна достатъчно, че да поръчам цяла бутилка. Ще понося още мострата, може и да размисля.
S.T. Dupont Royal Amber - не ми е първата среща с него, знаех какво да очаквам, дойде ми като мостра подарък с друга покупка. Чудесен амбров аромат, но още не съм решил дали да купя него или Davidoff Amber Blend. И двата са много добри.
S.T. Dupont Pure Bloom - много, много, много хубав дамски парфюм. Поръчах го за подарък на сестра ми, отзивите са повече от позитивни. Идват празници, ето ви идея за подарък за половинките. Качеството на цялата златна серия на Дюпон е много над цената им.
Prada L'homme Intense - страхотен е за хладно време, проблемът е че много бързо спирам да го усещам (около мен хората го долавят с часове след това и много го харесват). Същото ми се случва и с Бакара Руж 540 (EDP версията, екстрактът не съм го ползвал все още). В крайна сметка го продадох, няма смисъл да държа парфюми които сам не усещам.
Montale Arabians Tonka - чудесна и потентна тонка, препоръчвам го! За жалост се припокрива с други парфюми които имам и се наложи да се разделим.
Versace Eros EDP - чаках новия Ерос с нетърпение и накрая останах разочарован. Не защото е лош парфюм, а защото ментата която така харесвам в EDT версията, е по-притъпена за сметка на ябълката. Вероятно ще си купя малка бутилка EDT за да си я мириша от време на време, въпреки че е реформулирана и няма трайност.
Moschino Toy Boy - страхотен аромат, но не е за всеки. Доста нежна и млада роза в началото, след което ароматът тотално се трансформира в драйдауна. Във време в което почти нищо ново дизайнерско не се прави и се разчита само на фланкери, разбирам защо беше избран от много ревюъри като най-добрият нов дизайнерски парфюм за 2019. Бутилката грам не ми стои сериозно в колекцията, затова го разкарах. Сега започнах да се замислям и май ще го купя пак, все някак ще се наложи да преглътна бутилката заради хубавия сок (не ми се занимава да го отливам в друга бутилка).
Montale Red Aoud - чудесен парфюм, наскоро си закупих втората бутилка от него, но в крайна сметка я подарих заради...
Mancera Black Prestigium - получих го като мостра и много ме впечатли. Много близък до Montale Red Aoud и Black Aoud, както и до Mancera Black to Black, но за мен е по-добре бленднат и по-носим от всички тях. Отделно, че Black to Black и Black Aoud вече са реформулирани - Монталът все още става донякъде, но Мансерата вече е тотал щета откъм представяне. Black Prestigium е стилен, плътен, мъжествен... абе, бомба е. На кантар бяха с Red Aoud, но драйдаунът на Мансерата ми допадна една идея повече и като добавим факта, че харесвам повече стъклените бутилки на Мансера, а и съдържанието е с 20мл повече, той ще е следващата ми покупка.

RobertDeMiro
Новобранец
Регистриран: 18 12 2020, 23:20

Мнение от RobertDeMiro » 19 12 2020, 00:44

Пичове, помагайте! На път съм да приключа и с трите си тоалетни води:
Dsquared2 He Wood Rocky Mountain,Paco Rabanne Invictus и Joop Homme.
Днес се разходих до едно магазинче на Янко Сакъзов (Конкорд) и си харесах новият Ууд на Dsquared2, HERMÈS TERRE Vetiver и LALIQUE ENCRE NOIRE A L´Extreme и съвсем се обърках, a отделно съм си поръчал и TOM FORD NOIR Extreme. Така дърветата ще станат много и ще ми трябва нещо различно за всекидневно ползване. Моля за съвет. Поздрави,

Потребителски аватар
maintf
Напредващ
Регистриран: 13 11 2012, 11:10

Мнение от maintf » 19 12 2020, 07:49

Sisq0 написа:
17 12 2020, 05:19
Mancera Black Prestigium - получих го като мостра и много ме впечатли. Много близък до Montale Red Aoud и Black Aoud, както и до Mancera Black to Black, но за мен е по-добре бленднат и по-носим от всички тях. Отделно, че Black to Black и Black Aoud вече са реформулирани - Монталът все още става донякъде, но Мансерата вече е тотал щета откъм представяне. Black Prestigium е стилен, плътен, мъжествен... абе, бомба е. На кантар бяха с Red Aoud, но драйдаунът на Мансерата ми допадна една идея повече и като добавим факта, че харесвам повече стъклените бутилки на Мансера, а и съдържанието е с 20мл повече, той ще е следващата ми покупка.
Благодаря за качественото описание Sisq0. Има нещо наистина опияняващо в този парфюм. Много ми харесва и на мен. Има една роза която се усеща натрапчиво в началото, но после утихва и става супер. При мен е над 12 часа трайността.

Имаше преди седмица и нещо за 95 лв тестер в parfimo, a сега в dolce излиза 113лв продукт.

Монтали да не чувам, и то само заради скапание им алумнивеви изпълнениея. от тях само honey aoud, oudmazing, intense cafe и ощя накой :))

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак

Мнение от Sisq0 » 19 12 2020, 11:03

RobertDeMiro написа:
19 12 2020, 00:44
Пичове, помагайте! На път съм да приключа и с трите си тоалетни води:
Dsquared2 He Wood Rocky Mountain,Paco Rabanne Invictus и Joop Homme.
Днес се разходих до едно магазинче на Янко Сакъзов (Конкорд) и си харесах новият Ууд на Dsquared2, HERMÈS TERRE Vetiver и LALIQUE ENCRE NOIRE A L´Extreme и съвсем се обърках, a отделно съм си поръчал и TOM FORD NOIR Extreme. Така дърветата ще станат много и ще ми трябва нещо различно за всекидневно ползване. Моля за съвет. Поздрави,
Terre d'Hermes и Encre Noire A L´Extreme са много различни дървени аромати и в никакъв случай не става натрупване на дубликати, даже бих казал, че взаимно се допълват. Единият е свеж за по-топлия период в годината, другият тъмен за студено време. За Ноар Екстрийм какво да кажем, един от вечните любимци. Също не се препокрива с другите два. На Dsquared² ароматите не ги познавам.
Така без да ти знаем любимите нотки малко трудно да се дават предложения, но... ако харесваш мъжка роза, Rochas Moustache EDP (не EDT) и Cartier Declaration D'un Soir мисля са удачни варианти за ежедневен парфюм за есен/зима/пролет. Ако искаш нещо по-сладко, но по-различно и ежедневно от Ноар екстрийм, Azzaro Wanted By Night е вариант. Иначе Versace Dylan Blue, Blue De Chanel и Sauvage са целогодишни сини мъжки ежедневки по подразбиране, които винаги присъстват като опция.
maintf написа:
19 12 2020, 07:49
Благодаря за качественото описание Sisq0. Има нещо наистина опияняващо в този парфюм. Много ми харесва и на мен. Има една роза която се усеща натрапчиво в началото, но после утихва и става супер. При мен е над 12 часа трайността.

Имаше преди седмица и нещо за 95 лв тестер в parfimo, a сега в dolce излиза 113лв продукт.

Монтали да не чувам, и то само заради скапание им алумнивеви изпълнениея. от тях само honey aoud, oudmazing, intense cafe и ощя накой :))
Онзи ден, малко след като писах мнението, успях да се вредя за единствената бройка Black Prestigium, която бяха пуснали в парфимо. Сто лева и стотинки след кода + доставка. Пуснаха ми мейл, че пътува насам вече, доволен съм. Нали знаеш при тях как е с последните бройки - винаги очакваш обаждането за липса на наличност, тая попара сме я сърбали. :))

RobertDeMiro
Новобранец

Мнение от RobertDeMiro » 19 12 2020, 12:47

Благодаря за отговора. Определено налитам на дървесните и кожени изпълнения--никога не са ме привличали ориенталски( цветни) и фужерни аромати. В темата прочетох добри отзиви за Спайсбомбата и мечето на Мошино, но не ми се рискува без да съм ги пробвал. Досега не съм пазарувал от парфимо и не знам как са с качеството, гледам, че цените им са добри...

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак

Мнение от Sisq0 » 19 12 2020, 13:18

RobertDeMiro написа:
19 12 2020, 12:47
Благодаря за отговора. Определено налитам на дървесните и кожени изпълнения--никога не са ме привличали ориенталски( цветни) и фужерни аромати. В темата прочетох добри отзиви за Спайсбомбата и мечето на Мошино, но не ми се рискува без да съм ги пробвал. Досега не съм пазарувал от парфимо и не знам как са с качеството, гледам, че цените им са добри...
V&R Spicebomb Extreme е страхотен и ми е друг зимен любимец (даже имам две запечатани бутилки резерв), но е доста близък с TF Noir Extreme. Вече си поръчал чичо Том, тъй че можеш да си спестиш Спайсбомба.
Парфимо са европейска верига онлайн магазини и за доста от продуктите държат най-ниски цени. Отнема няколко дни доставката, тъй като складовете им са в Чехия. Ако решиш да поръчваш от там, в момента активните им кодове за намаления са:

ONLINEPROMO11 -11лв при поръчка над 120лв
SAVEBG7 -7лв при поръчка над 105лв

RobertDeMiro
Новобранец

Мнение от RobertDeMiro » 19 12 2020, 13:34

Благодаря, сега ще разгледам какво предлагат. Хубав уикенд.

Stanislav.Georgiev
Активен
Регистриран: 29 11 2014, 11:10

Мнение от Stanislav.Georgiev » 05 01 2021, 11:42

За феновете на мустака (EDP) има оферта в парфимо -> цък.

Stanislav.Georgiev
Активен
Регистриран: 29 11 2014, 11:10

Мнение от Stanislav.Georgiev » 11 01 2021, 14:52

Новите попълнения ::yahoo::

Изображение

V.Georgiev
Активен
Регистриран: 07 10 2016, 21:30

Мнение от V.Georgiev » 11 01 2021, 22:47

Първо ново попълнение за тази година.

Изображение

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак

Мнение от Sisq0 » 12 01 2021, 10:06

Честити да са ви, момчета!!! ::drinks::

Един коледен подарък, който получих съвсем неочаквано. ::yahoo:: Страхотен е, направо се представям насред пазара в античния Картаген, днешен Тунис! Следващата ми покупка от серията ще е Ambre D'Alexandrie.

Изображение

Иначе междувременно ми пристигнаха няколко евтини арабчета.
Armaf Legasi - чудесно копие на любимия ми Platinum Egoiste
Ard Al Zaafaran Safeer Al Oud - страхотен парфюм на смешни пари. Напомня малко на Swiss Arabian Shaghaf Oud (златният), но латексовата нотка от шафрана не е толкова изразена и ми допада повече.
Lattafa Raghba Wood Intense - не е нов за мен, но отдавна не можех да си намеря нова бутилка. Много любим, ама май са го реформулирали. Струва ми се не толкова потентен като преди.

Потребителски аватар
maintf
Напредващ
Регистриран: 13 11 2012, 11:10

Мнение от maintf » 12 01 2021, 12:45

Наличен: 18.21 Man Made Sweet Tabacco Spirits https://makeup.bg/product/541048/?utm_s ... n/1198186/

kamikaze
Активен
Регистриран: 19 10 2012, 22:50

Мнение от kamikaze » 13 01 2021, 19:57

Здравейте, тези fragrancebg.com, OK ли са, че нещо гледам лоши отзиви. Заслужава ли си тестер Bacarrat Rouge от там или не. Ако не, откъде?
Последна промяна от kamikaze на 13 01 2021, 23:07, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”