За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
kamikaze
Активен
Регистриран: 19 10 2012, 22:50

Re: За парфюмите

Мнение от kamikaze » 14 02 2018, 10:53

Благодаря

Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 16 02 2018, 16:24

Пичове днес пръснах в един магазин Diptyque Vetyverio EDP ::huh:: и мога да кажа само УАУ
Супер интересен ветиер препоръчвам да го пробвате ако го видите някъде...
Тревист земен абе трудно е да го опиша :((
Цената тук нещо не ме кефи около 105 ГБП ама кaкво да се прави ...
И ЕДТ то пробвах то е доста по различно, леко едвам се осеща :)
Изображение
Също не мисля че е доста траен и проекцията му не е нещо супер, но е хубав аромат ... ::up::

В магазина имаха и Акуа ди Парма и пробвах отново Колониа и нещо почва да ми харесва, преди ми се струваше старомоден но може и някои ден да си купя, не е лош :) :) :)
Колко е траен Колонията горе доло ? Не са в мен тестерите да пръсна на кожата да видя ...
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 17 02 2018, 16:50

Колега, колония есенза държи около 8ч при мен.
След това не мисля, че изчезва, а по-скоро носът ми се предава.

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 17 02 2018, 17:03

vspiridonov написа:Колега, колония есенза държи около 8ч при мен.
След това не мисля, че изчезва, а по-скоро носът ми се предава.
Ултра трайна е, потвърждавам!

Sent from my G8341 using Tapatalk

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 17 02 2018, 19:59

Скоро си поръчах страхотният бюджетен Fullspeed. Парфюм, който ме грабна още преди 9 години.
От високия клас си ползвам от години Bvlgari Aqva. Свърши и реших да разменя. Взех си този, тъй като ме грабна аромата. Някой ползвал ли го е? Според показанията трябва да е траен... ;)
Изображение
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 18 02 2018, 06:24

Не съм и булгъри аква не е висок клас... Днес в Лондон Пробвах едни на марката Roja 400-600 паунда шишето :o а и имат и такива за 5000 холяди лева... те се водят висок клас... пробвай на булгари аква амара доста интересен свеж аромат :) :)

Впечетлен съм от Амоаж Journey много интересен аромат, също така пробвах колониа оуд на ди парма и бива :) :)
Като цяло имаше огромен брой неща, пробвах килиан, авентас,амоажи,армани приве,ексклузивни брандове... Това беше в магазин Селфриджес, доволно е зареден... в Хародс е даже май по-добре заредено :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 18 02 2018, 09:05

Amara опита да върне интереса ми към Bvlgari след десетина години безлични опити с AQVA серията.
Atlantiqve обаче наистина е добро предложение,успешен ъпгрейд на много успешния BLV
gordan,
цената на Diptyque Vetyverio ми изглежда нормална за 75 ml,
Colonia на AdP е много дълга продължителност,което в случая не е никак зле,защото шлейфа уникално добър,след няколкодневна употреба,при достигане на определено насищане,създава усещане за аромат,с който трудно може да се разделиш
Бай Килиан успя ли да те впечатли с цената на опаковката си?
Изображение

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 18 02 2018, 16:47

Kilian пробвах Back to Black един от ароматите позант за мен и доста ми хареса супер меден качествен...
Доста е сладък, знам че имаше някаква алтернатива на доста по достъпна цена ? Можеби е извънземното на Мюглер, долових подобни нотки :) *Mugler Angel по скоро

A гледате ли клипове на ревюъри в тубата ?
Аз намерих Jeremy fragrance и MrSmelly и чат пат рандоми някакви...
Последна промяна от gordanz на 06 03 2018, 05:07, променено общо 1 път.
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

rainbowchaser
Новобранец
Регистриран: 15 02 2017, 01:52

Мнение от rainbowchaser » 19 02 2018, 01:31

Страхотните мнения в темата определено ми помогнаха да разширя кръгозора и след близо десетилетие "робство" на Tom Ford се пречупих. Колебаех се между Acqua Di Parma Essenza и Guerlain Santal Royal, като в крайна сметка се спрях на Santal Royal. Първоначалните нотки бяха впечетляващи, не знам как да ги опиша достатъчно експресивно, но главно те повлияха на избора ми. Цялостното ми усещане след 2 седмици употреба е много положително, но в крайна сметка едва ли бих повторил покупката му. Хубавото е, че вече знам какъв ще е следващия ми избор :)

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 21 02 2018, 20:25

Реших да рискувам и си поръчах два аналога (по чисто финансови съображения) - на "Back to Black" на Kilian и "Black Afgano" на Nasomatto. Днес съм с първия - уникален медено-табаков аромат ::yahoo:: ! Сутринта съм пръснал по веднъж (зад клепарите и на шията отпред, общо три впръсквания) - е няма такава трайност ::thumb:: ! Идея си нямам как е при оригинала, но съм повече от положително сюрпризиран. Въпреки че го дават унисексов, според мен е с превалиращо мъжка ориентация. Еднозначно за студената част от годината - както каза прекрасната ми племенница: "Ако го носиш през лятото ще те изядат пчелите :)) !". Другият само го тествах на китката си - също останах впечатлен. Утре ще го пробвам по-сериозно, очаквайте отзиви ;) ... за оригиналите - може би някога в обозримото (надявам се) бъдеще :roll: ?!

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 21 02 2018, 22:08

prosperity^ написа:Препоръчайте ми парфюм за мъж до 100 лв.
Привет! Изборът е огромен, но си дал само два "жокера" ;)...

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 22 02 2018, 01:10

Puzo написа:Скоро си поръчах страхотният бюджетен Fullspeed. Парфюм, който ме грабна още преди 9 години.
От високия клас си ползвам от години Bvlgari Aqva. Свърши и реших да разменя. Взех си този, тъй като ме грабна аромата. Някой ползвал ли го е? Според показанията трябва да е траен... ;)
Изображение
Да, ползвах такъв години наред. На жените им харесва :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

otof
Маниак

Мнение от otof » 22 02 2018, 08:39

petarstoil написа:
prosperity^ написа:Препоръчайте ми парфюм за мъж до 100 лв.
Привет! Изборът е огромен, но си дал само два "жокера" ;)...
Offtopic: покажи
Изображение
Изображение

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 22 02 2018, 13:38

Колеги,

някой с впечатление от Колония Интенса?
Днес разтъпквам тестера им и съм много разочарован.
Характерното плодово начало, след 5мин влиза дървото и след още 10 мин все едно всичко изчезва :shock: :shock: .
Като казвам всичко значи всичко. В момента все едно не съм пръскал нищо, а 3/4 от флакона отиде. :wtf:

Аз ли нещо съм сбъркан или фактът, че си държа тестерите до камината ми изиграва лоша шега?

ПП: Колегата с избора до 100лв - посети място за продажба на парфюми, кажи си вкуса и финансовия лимит. Навсякъде ще ти позволят да изпробваш парфюми.

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 22 02 2018, 17:28

trk2 написа:
Puzo написа:Скоро си поръчах страхотният бюджетен Fullspeed. Парфюм, който ме грабна още преди 9 години.
Изображение
Да, ползвах такъв години наред. На жените им харесва :)
Това е важното! :) Определено е по мой вкус аромата, дано само да е траен!
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 22 02 2018, 22:33

Аз пък съм разочарован от копието на авентъс което пробвах (Armaf Club De nuit intense man) четох и гледах за L'Aventure by Al Haramain който пак е клон на авентъс и доста го хвалят но още нямам тестер...

Бак то блек като го мирисах в магазина си личеше качеството, хареса ми но според мен е аромат за дами, трябва да го пръсна върху себеси за да видя как е :)

Тези които си взел какви са ? качи някоя снимка ако ти се занимава... :)
petarstoil написа:Реших да рискувам и си поръчах два аналога (по чисто финансови съображения) - на "Back to Black" на Kilian и "Black Afgano" на Nasomatto. Днес съм с първия - уникален медено-табаков аромат ::yahoo:: ! Сутринта съм пръснал по веднъж (зад клепарите и на шията отпред, общо три впръсквания) - е няма такава трайност ::thumb:: ! Идея си нямам как е при оригинала, но съм повече от положително сюрпризиран. Въпреки че го дават унисексов, според мен е с превалиращо мъжка ориентация. Еднозначно за студената част от годината - както каза прекрасната ми племенница: "Ако го носиш през лятото ще те изядат пчелите :)) !". Другият само го тествах на китката си - също останах впечатлен. Утре ще го пробвам по-сериозно, очаквайте отзиви ;) ... за оригиналите - може би някога в обозримото (надявам се) бъдеще :roll: ?!
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
Veselka
Почитател
Регистриран: 21 08 2016, 17:12

Мнение от Veselka » 22 02 2018, 23:39

vspiridonov написа:Колеги,

някой с впечатление от Колония Интенса?
Днес разтъпквам тестера им и съм много разочарован.
Характерното плодово начало, след 5мин влиза дървото и след още 10 мин все едно всичко изчезва :shock: :shock: .
Като казвам всичко значи всичко. В момента все едно не съм пръскал нищо, а 3/4 от флакона отиде. :wtf:

Аз ли нещо съм сбъркан или фактът, че си държа тестерите до камината ми изиграва лоша шега?

Изобщо не си сбъркан, само не отчиташ факта, че кожата променя и аромата и трайността на парфюма. Същия този аромат върху кожата на някой друг е възможно да се се усеща цял ден.
Изображение

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак

Мнение от petarstoil » 23 02 2018, 00:15

[quote="gordanz"]Аз пък съм разочарован от копието на авентъс което пробвах (Armaf Club De nuit intense man) четох и гледах за L'Aventure by Al Haramain който пак е клон на авентъс и доста го хвалят но още нямам тестер...

Бак то блек като го мирисах в магазина си личеше качеството, хареса ми но според мен е аромат за дами, трябва да го пръсна върху себеси за да видя как е :)

Тези които си взел какви са ? качи някоя снимка ако ти се занимава... :)

Взех ги от един нашенски сайт: http://giza-perfumes.eu/index.php, на който попаднах съвсем случайно, търсейки по-достъпни варианти за проба. Ей ги и флакончетата (30 мл):

Изображение

Първоначално "Back to Black"-а го пробвах в/у китката си и също ми се стори дамски, даже дадох на сестра ми да го тества. За "по-сигурно" я накарах да се пръсне няколко пъти и после едва се спасих от линч :lol: , защото на следващия ден още се усещаше, въпреки че вече беше с "CRYSTAL NOIR" на Версаче (парфюмната вода). Но в/у мен и в минималната доза (която описах) ми мъжкарее. "АФГАНЕЦЪТ" още не съм го пробвал, но за него нямам съмнения по отношение половата принадлежност :)) .

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 23 02 2018, 05:17

Може и да поръчам нещо от тях за пробата ... :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

otof
Маниак

Мнение от otof » 23 02 2018, 13:52

Венко,
много е високо нивото при теб,затова тъй с Intesa, :))
AdP заявява по две много силни претенции на година,след Quercia,и Sandalo,
и миналогодишните Pura/Ebano,
Intesa идва малко отзад напред в Колонията
За мен това ухание е чисто и просто преформулирана Assoluta от началото на 2000,без очаквано разгръщане в някаква нова посока
Наистина,още отварянето е по-леко,но въпреки това бързо се връща в типичното цитрус/бергамот откриване,
Първата част е добре направена, обаче следващите бележки са леки, а кедърът е прекалено подчертан на моменти,върху кожата ми е леко неуместен,дори подравнен с бензоин
Изпълнението - като се има предвид цитрусовото начало,е добро,с адекватна проекция,около 5-6 часа Като цяло дабра идея за разнообразяване,свеж,и летен отвор на оригинала,с предимно дървесно доминираща фаза, можеше да бъде и по-добър, в крайна сметка не разочарова много повече от Colonia Club, :) Интензивен свеж аромат,с тежка пикантна нотка - началото ми харесва, но очаквах повече в съхненето, не е лош,но не е това,което предполага да е
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало”