За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: За парфюмите

Мнениеот gordanz » 23 02 2018, 14:50

Пред дилема съм ....
https://www.fragrantica.com/perfume/Nar ... 31247.html

Намерих го за според мен прилични пари, 50 GBP в един онлайн магазин за 150МЛ, пробвах на лентичка на летището и ми хареса, но някои има ли ли впечетления от този парфюм ? :?: :?:

Поръчах си на сляпо парфюм на ферари, Bright Neroli, без да съм го пробвал, понеже в ревютата всички казват че е много близко до Tom Ford Neroli Portofino който много ми допада... бил от новата им серия и вил доста качествен... ще го видим като се върна в бг... ::drinks::
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот petarstoil » 23 02 2018, 23:31

А сега за интерпретацията на "Афганеца" - скоро не бях попадал на нещо, което така да ме изкефи. И него го дават уни`, но според мен си е чиста проба маскулинов. Леко ме изненада с умереното си и ненатрапчиво начало, преливащо постепенно в уникална композиция от ароматични нотки, които не мога да опиша съвсем точно - в него има нещо тревисто-билково (вероятно от канабиса), дървесно-смолисто, "кадящо" (от тамяна ще да е?), загадъчно табаково, "топло", сексуално... абе с една дума страхотия ::yahoo:: ! Също много траен и с добра интензивност, но без риск да се "удушиш" и/или да "тръшнеш" околните, ако пръснеш малко повечко, какъвто риск има с Килианския "Back to Black" :)) . В заключение - доволен и приятно изненадан :thumbup: !
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот cef2 » 23 02 2018, 23:59

Изпробвах Lalique Encre Noire - страхотен ! На мен много ми хареса въпреки, че съм зле с обонянието. Не усещам добре нюансите . Прочетох коментарите по-горе. Какво сравнение бихте направили с Lalique Encre Noire A L'Extreme все пак е EDP , не е EDT ? Насочил съм се към него. А мнението ви за Lalique Encre Noire Sport ?
Мненията ви наистина са ценни за мен, малко съм зле с обонянието ! :((
Какво е мнението ви за качеството на парфюмите в GET.BG ? Някой поръчвал ли е GET.BG ?
cef2
Напредващ

Мнениеот petarstoil » 24 02 2018, 00:33

cef2 написа:Изпробвах Lalique Encre Noire - страхотен ! На мен много ми хареса въпреки, че съм зле с обонянието. Не усещам добре нюансите . Прочетох коментарите по-горе. Какво сравнение бихте направили с Lalique Encre Noire A L'Extreme все пак е EDP , не е EDT ? Насочил съм се към него. А мнението ви за Lalique Encre Noire Sport ?
Какво е мнението ви за качеството на парфюмите в GET.BG ? Някой поръчвал ли е GET.BG ?

Привет! За "стандартния" Encre Noire - много добър! С другите два варианта не съм имал досег. Принципно спортният вариант би трябвало да е "по-лек" и за по-топло време. На ЕДП-то съставът е малко по-богат и предполага по-голяма интензивност и трайност, но пък отзивите, които съм чел, не са чак толкова ласкави. Общо взето всичко е твърде субективно и е необходимо по възможност да се тества. Относно парфюмите в GET.BG - купувал съм веднъж от тях и всичко е беше точно.
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот otof » 24 02 2018, 14:01

cef2 написа:Изпробвах Lalique Encre Noire - страхотен ! На мен много ми хареса въпреки, че съм зле с обонянието. Не усещам добре нюансите . Прочетох коментарите по-горе. Какво сравнение бихте направили с Lalique Encre Noire A L'Extreme все пак е EDP , не е EDT ? Насочил съм се към него. А мнението ви за Lalique Encre Noire Sport ?

viewtopic.php?f=16&t=35449&start=80#p344694
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот otof » 24 02 2018, 14:06

Един много добър балсам,за разлика от ЕdT,която не впечатлява с нещо особено забележимо
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот tanatsi » 24 02 2018, 22:11

otof написа:

viewtopic.php?f=16&t=35449&start=80#p344694

Какво влагаш в думата Ветивер,все пак тя означава индийски троскот или масло от него/кофти,че по нашите ливади го няма да го понюхам/ :))
tanatsi
Маниак

Мнениеот otof » 25 02 2018, 08:52

В парфюмерията, етерично масло от разстения,известни с общо наименование Ветивер
Характерната миризма е в доста широки граници от кално-солено,през земно-тревист, дървесно опушен,смолист амбър,до сладка ванила
Все още без успешен синтетичен еквивалент
По плажните дюни у нас се среща пясъчната острица,в корените и има подобни масла,които покриват отчасти тревисто земните нотки.
В Еспаната са правени опити за култивиране чрез мелиорация,
това е пряк резултат

Изображение

Най-лесно,и евтино,може да откриеш типичния аромат в одеколон Malizia

Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот tanatsi » 25 02 2018, 09:31

[quote="otof"]В парфюмерията, етерично масло от разстения,известни с общо наименование Ветивер

Много съм бил заблЮден-мислех,че етеричните масла са само от растения.
tanatsi
Маниак

Мнениеот otof » 25 02 2018, 11:55

tanatsi написа:
otof написа:В парфюмерията, етерично масло от разстения,известни с общо наименование Ветивер

Много съм бил заблЮден-мислех,че етеричните масла са само от растения.

Цъ,
етеричните масла отдавна не са само растителни,първите успешни опити за синтетичен дестилат на кумарин са от преди бензина да влезе в ДВГ
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот gordanz » 25 02 2018, 15:02

Vetiver Hombre става ли ?
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот tanatsi » 25 02 2018, 15:46

Цъ,
етеричните масла отдавна не са само растителни,първите успешни опити за синтетичен дестилат на кумарин са от преди бензина да влезе в ДВГ[/quote]

Синтетични етерични масла не съществуват,може би имаш предвид синтетични аромати?
tanatsi
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 25 02 2018, 19:43

Ниво да видиш ..... :lol:

Адмирации за споделения опит, @otof.
5-6 часа проекция.... съгласявам се, ама при мен беше 20-30мин общо.
Това за камината го написах, защото почвам да си мисля, че високата температура нещо действа на тестерите и ароматите им изфирясват ли що ли...

ПП: Де си немА работа сега и ти да го пишеш това Sandalo.... ::drinks:: :thumbup:

otof написа:Венко,
много е високо нивото при теб,затова тъй с Intesa, :))
AdP заявява по две много силни претенции на година,след Quercia,и Sandalo,
и миналогодишните Pura/Ebano,
Intesa идва малко отзад напред в Колонията
За мен това ухание е чисто и просто преформулирана Assoluta от началото на 2000,без очаквано разгръщане в някаква нова посока
Наистина,още отварянето е по-леко,но въпреки това бързо се връща в типичното цитрус/бергамот откриване,
Първата част е добре направена, обаче следващите бележки са леки, а кедърът е прекалено подчертан на моменти,върху кожата ми е леко неуместен,дори подравнен с бензоин
Изпълнението - като се има предвид цитрусовото начало,е добро,с адекватна проекция,около 5-6 часа Като цяло дабра идея за разнообразяване,свеж,и летен отвор на оригинала,с предимно дървесно доминираща фаза, можеше да бъде и по-добър, в крайна сметка не разочарова много повече от Colonia Club, :) Интензивен свеж аромат,с тежка пикантна нотка - началото ми харесва, но очаквах повече в съхненето, не е лош,но не е това,което предполага да е
vspiridonov
Маниак

Мнениеот otof » 26 02 2018, 09:01

gordanz написа:Vetiver Hombre става ли ?

Ами не, :)
Напълно безличен,даже без дразнещи пикове
Ветивъра липсва съвсем,просто е неоткриваем,дори не този който съм свикнал да харесвам,а изобщо
В средата е скучна,с усещане за свежо прани дрехи, продължителноста е около 4 часа, но не съжалявам за бързото приключване
Зеленото стъкло на бутилката,и разпръсквача ми харесаха повече
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот gordanz » 01 03 2018, 15:27

Оха тъкмо пристигнаха, остана само Mugler cologn да дойде :) :)
Изображение
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот vspiridonov » 02 03 2018, 21:06

+ едно Lacoste 100мл (бяло).
Купих го преди година и така и виси в шкафа.
Днес го пръснах пак за проба и не мисля, че ще се вреди.

george2502 написа:Включвам се с Eau De Prep Tommie Hilfiger 100 EdT чисто нов само го разпечатах пръсна и домашната цензура ми каза НЕ!

Sent from my G8341 using Tapatalk
vspiridonov
Маниак

Мнениеот otof » 03 03 2018, 08:26

Сложен аромат
Плътен,с широк шлейф,и продължителност около 12 часа
Дървесно начало,усеща се пипер,после идва мека мокра кожа,може би велур,или кадифе,И OUD,още с отварянето,през цялото съхнене,ветивера е мръсен, присъства някак допълващо,без да доминира.
Разпръсквача е доста концентриран,не се справя добре с замъгляването
Подходящ за колекция,но определено не е за всеки

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 05 03 2018, 23:23

Колега @otof,
къде може да се подуши този убавец и с/у каква сума може да се притежава?

Че 12ч са бау :)
vspiridonov
Маниак

Мнениеот gordanz » 06 03 2018, 00:21

Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza