За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Re: За парфюмите

Мнение от otof » 18 03 2018, 08:04

Що с тези тревожни емотики ?
Изображение

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 18 03 2018, 22:04

Тревожни са, колега Отоф, ащото пак отидох да разреша проблем и се озовах с още проблеми :))))).

Креед авентус все още не мога да го опиша, седи при другите парфюми вкъщи и ме гледа от високо. Не съм му скачал още, но пръскането от дамата в Олфактив ми показа силата му, въпреки че не съм ерудиран да я разбера и опиша.

Пуснах предходната снимка, за да изразя емоцията, че съм бил в Олфактив и нищо повече, защото все още не знам как да го опиша.

Към днешна дата - нека опитам.
Студиото е много закатано и малко... като казвам малко значи малко. Двама се чувстват интимно на такава площ. Вратата се отваря малко като в Беша - с дистанционно. :)) . Вътре обаче е малък рай - аква ди парма на богато (по-добре зареден е от дъ съркъл), креед, Китиан и още малко... всичко в абсолютен порядък и чистота. Дамата, която обслужва продажбите в това място е единствената такава, която съм срещал с психика и отношение към клиента различно от sell or die. Страхотна! За колегите, който се чудят и възприемат мястото като "недостъпно" - идете, поговорете, подушете, усетете.... всеки заслужава такова обслужване (поне за баланс).

Колега @otof, проблема е, че има АДП амбра, както и, че има АДП като цяло :lol: :lol: .
Сериозно - амбрата е умопомрачаваща, другия край е Мурата, която отново чупи глави, но аз с кеф си давам главата.

Пробвах и Креед Викинг - безкрайно лек, що са го кръстили викинг не разбрах.

Та да, амбрата ми тежи на главата дори и след Авентуса.

ПП: Sandalo не беха чували, къде си го чувал този аромат?

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 19 03 2018, 08:07

Добре си се забавлявал :thumbup:
Sandalo бе наличен в NOTINO US още преди Коледа
Изображение
Изображение

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 24 03 2018, 00:06

За Амбра-та да кажа...

зверско присъствие след първия час до към петия. Аз обичам да "се пръскам" и слагам по 5-6 пръски от флакон, за да си гарантирам, че егоистичния ми нос ще бъде хепи поне 6 часа.

Но при Амбра-та този сценарий е лош, тя е по силна от всичко, което съм слагал до момента. На това му викам присъствие. Няма плодове, няма свежест, няма шага-мага. Влиза брутално от първото пръскане и в отварянето си е още по-безкомпромисен. За финала е трудно да се оцелее (при моето пръскане), но 8-9 часа имам чувството, че нося раница с благовонни неща. След това като, че ли носът ми се предаде и сега съм по-спокоен.

Но да, Амбрата е товарния влак на парфюмите.

И да, искам го!

ПП: Фанахме се на контра с Armani The code..... това най-голямата отрова, която съм слагал на кожата си. Тежест, смрад, смрад и тежест. За пръв път ми се наложи да ходя да се мия със сапун от парфюм. На тестер беше.

ПП2: Иначе за Авентуса - това, което мога да споделя до момента е, че гони Есенза по трайност - около 8 часа интензивен аромат. След това отново го има, но най-вероятно ти не го усещаш. Никога ароматът не се натрапва. В началото подкукуросва с лек цитрус и загатва огромна магия. В средата пак напада с простота подкрепена с ЕБАХТИ ПРИСЪСТВИЕТО, а в края си като след секс с мулатка - в рая си и не те интересува какво ще стане след час, два, защото в предходните 5 си бил на върха. И въпреки това, Авентус напомня за себе си при резки движения и предизвиква една ехидна усмивка на носителя..., за да напомни, че си там, където мнозина искат да са.

cef2
Напредващ
Регистриран: 04 06 2016, 13:58

Мнение от cef2 » 24 03 2018, 20:16

А някой ползвал ли е нещо от John Varvatos ? Ной познат ми го похвали, но поне за мен е непознат.

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 24 03 2018, 21:13

Кой?
по мое скромно мнение,преди десетина години имаше едно голямо оживление,следствие на агресивно представяне на JV,която не ни подмина,та оттогава тази инерция май :)
Ползвал съм черния Artisan, John Varvatos by JV,и Vintage.
От трите, само Vintage остана за довършване,другите два ги подарих
Няма го WOW ефекта,
На няколко пъти опитах да ги харесам,за съжаление, не открих нищо интересно,и запомнящо се
Няма нещо което доминира дразнещо,просто малко безлични,подходящи може би за ежедневно ползване в офис,ако скоро си навършил двадесет
Vintage ми хареса донякъде,лека,ненатрапчива проекция,сладникав бръснарски сапун,и пудра
в тази категория обаче,има много по-добре направени аромати,не бих повторил с този.

Всъщност,добре ще е да опиташ с тестер
Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 24 03 2018, 21:27

vspiridonov написа:За Амбра-та да кажа...

зверско присъствие след първия час до към петия. Аз обичам да "се пръскам" и слагам по 5-6 пръски от флакон, за да си гарантирам, че егоистичния ми нос ще бъде хепи поне 6 часа.

Но при Амбра-та този сценарий е лош, тя е по силна от всичко, което съм слагал до момента. На това му викам присъствие. Няма плодове, няма свежест, няма шага-мага. Влиза брутално от първото пръскане и в отварянето си е още по-безкомпромисен. За финала е трудно да се оцелее (при моето пръскане), но 8-9 часа имам чувството, че нося раница с благовонни неща. След това като, че ли носът ми се предаде и сега съм по-спокоен.

Но да, Амбрата е товарния влак на парфюмите.

И да, искам го!

ПП: Фанахме се на контра с Armani The code..... това най-голямата отрова, която съм слагал на кожата си. Тежест, смрад, смрад и тежест. За пръв път ми се наложи да ходя да се мия със сапун от парфюм. На тестер беше.

ПП2: Иначе за Авентуса - това, което мога да споделя до момента е, че гони Есенза по трайност - около 8 часа интензивен аромат. След това отново го има, но най-вероятно ти не го усещаш. Никога ароматът не се натрапва. В началото подкукуросва с лек цитрус и загатва огромна магия. В средата пак напада с простота подкрепена с ЕБАХТИ ПРИСЪСТВИЕТО, а в края си като след секс с мулатка - в рая си и не те интересува какво ще стане след час, два, защото в предходните 5 си бил на върха. И въпреки това, Авентус напомня за себе си при резки движения и предизвиква една ехидна усмивка на носителя..., за да напомни, че си там, където мнозина искат да са.
След такива включвания,Венко,почвам да се чудя,нов часовник ли ми трябва повече,или ново ухание :crazy:
Изображение

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 24 03 2018, 22:19

Ама моля ти се колега Отоф, ти и George сте основните "подстрекатели" в тази тема ::drinks:: :lol: .
Хубаво си бях аз с Гучи Гилти в началото и идея за Юго Бос и т.н.

После се появихте вие с вашите термини и кратки бележки за Амоаж, АДП и други. И следствие на това аз нов часовник не съм виждал отдавна :-D .

За добро или за лошо от Олфактив ме светнаха къде има Амоаж в България (някакво магазинче на Алабин и Леге). Та и аз като редови представител на работническата класа - в началото на месеца съм там за един Амоаж па барем мирясам.

М/у другото тази седмица ми представиха AJMAL като име в парфюмерията. Все още се ослушвам и оглеждам, но първоначалните ми впечатления са добри. Супер широка ценова гама има, което ми е странно, но надявам се да разбера защо е така.

::drinks::

Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 25 03 2018, 09:37

Хаджи Аджма :)
Типично арабски,много висока концентрация,маслен,маслен,чак мазен ::yahoo::
Скъп,обаче качествен,и добре направен,без компромис в това отношение
Зимата избирах между Santal Wood,и Amber Wood,водят се уни,и при все че не харесвам това определение,нямаркак да не се съглася
Рискуваш,да останеш без него,ако попадне в ръцете на любимата лейди :mrgreen:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 25 03 2018, 19:48

Преди няколко дни посетих магазин за парфюми мисля че беше (John lewis) в град рединг Англия.
Та бяха доста добре заредени от към АдП и Креед... поне 30 мин пробвах различни, супер добро отношение към клиента и даже ми подариха два тестера от Креед (Original Veriver и Aventus) Оригинъл ветивер не бях го пробвал, но знаех че е доста подобен на Тери мюглер cologne и така си беше, но Крееда е малко по добре направен, но разликата е супер минимална с Мюглера от 2015г който имам аз. От Креедовете фаворит ми е Авентъса, пробвах всички без оуд, също така Silver Mountain water не е лош и си поръчах един уж които е клон Al Rehab Silver, ок е не са талкова близки, но бива.
От всички Креед най не ми хареса Викинга ... Много ::bad::

Та да ви питам какво мислите за Fico di Amalfi на AdP доста ми хареса и мисля че за лятото е прекрасен :) същот така струва ли си да се купи на сляпо Montale Vetiver Des Sables ? Моля споделете ако знаете какъв аромат е? За зима, лято ?
Изображение

Изображение
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 25 03 2018, 20:05

Offtopic: покажи
първата снимка е все едно от рая ::drinks::

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 25 03 2018, 20:33

Може би най-слабата композиция на AdP
Трудно може да се приеме за успешен аромат,смокинята е много далеч от клиширания Тери Мюлер,нищо общо с хранителия Womanity,който лично на мен ми е доста интересен,разпознаваем,и даже защо не, вече класика за дамите
Още по-трудно ми е обаче да го приема за успешен мъжки,
Ако опиташ още веднъж тестера,няма как да не се съгласиш,че по-скоро става въпрос за един Mojito аромат,при това доста студен,и леко кисел От АdP все пак не са прекрачили хранителната граница,в средата
се поизчиства до към тъмно зелени листа от смокиня,.усещат се като алкалоиди,или фитонциди,които с натрапчивоста си може да насочат възприятията към една неприятна асоциация,вследствие на превишена употреба на Мохито :silent:
Хубаво е че трайноста му е само около 4 часа,после просто си изчезва без следа
Ако търсиш характерна смокиня,Кукуригу на Готие е добър избор
или евтин вариант-Ferari Noble Fig,но пък завършва с кожа
изкуствена кожа :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 25 03 2018, 20:34

vspiridonov написа:
Чудна витрина :thumbup:
Изображение

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 25 03 2018, 21:35

Което повдига един много интересен въпрос - какъв е бизнеса с парфюми в България и как се урежда?
Ако реши човек да дистрибутира парфюми какво и как следва да направи?
otof написа:
vspiridonov написа:

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 25 03 2018, 22:40

А монталето ? иначе АдПто ми харесва :) лек приятен :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 26 03 2018, 10:23

vspiridonov написа:Което повдига един много интересен въпрос - какъв е бизнеса с парфюми в България и как се урежда?
otof написа:
vspiridonov написа:
Да не мислиш да сменяш бизнеса? :))
Изображение

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 26 03 2018, 14:21

Като споменахте Ферари, това пристигна миналия месец но чак сега като дъм в бг го тествам :)
Купих го на сляпо, според мен не е толкова близко до Нероли Портофино на Том Форд.
Малко ми е странно това Ферари, трябва още да тествам :))

Изображение
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 26 03 2018, 15:13

gordanz написа:Като споменахте Ферари, това пристигна миналия месец но чак сега като дъм в бг го тествам :)
Купих го на сляпо, според мен не е толкова близко до Нероли Портофино на Том Форд.
Малко ми е странно това Ферари, трябва още да тествам :))

Изображение
Е,няма как да оправдае тези високи очаквания :)
Просто Tom Ford e друга категория
По-скоро може да се сравнява с аромата на нов автомобил с кожен салон
Изображение

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 26 03 2018, 22:25

otof написа:
vspiridonov написа:Което повдига един много интересен въпрос - какъв е бизнеса с парфюми в България и как се урежда?
otof написа: Чудна витрина :thumbup:
Да не мислиш да сменяш бизнеса? :))
Амииии, без да се бутаме между шамарите цифрите говорят - Douglas/Beauty Shop са ритейл верига номер 11 в България. Норма на ЧИСТА печалба 45%. Справка търговския регистър.
Да се позамисли чуйек....

Нова гадна мръсна, подла, изкусителна, драма. В LA в реалния магазин на FragranceX ще има седмица на AdP другата седмица. Драмата се усилва двойно от факта, че родата е разположена на три преки и зададе недобросъвестния въпрос "Искаш ли да видим за нещо за вас????"

Скъпата ми стана автоматично още по-скъпа :(
Добре, че няма

Иначе като ще съм подстрекател.
Mомчетия, иде лято да изтупаме прахта от класиките - Il Profumo Aventure. Маааалко цитрус, мааалко лавандула, доста свежест и чистота. Чудесен дневен аромат да си мислиш, че не си в офиса, а в Солун по крайбрежната на еспресо фредо и зяпаш по неизгонени русландки.
За вечеря три до четири (!!!!!!) пръски Montale Oud Leather. Прясно подновен запас от Le Parfum Виена.

Sent from my G8341 using Tapatalk

vspiridonov
Маниак

Мнение от vspiridonov » 27 03 2018, 11:20

Па то майтап майтап ама що пък да не опита нещо различно човек.
Една идея ми се върти в главата от 1/2 година, която е свързана с парфюми и козметика та ще взема да се разръчкам да вида какво и как. Един вид да поразлаеме кучетата :wink: .
Колега, George, само като прочетох "доста свежест и чистота" и се почувствах подстрекан да го намеря този парфюм и да го пробвам :))). Съдейки по съвпадението, което имахме за Ессенза и тук не вярвам да я по-различно. ::drinks::

Отговори

Върни се в “Всичко останало”