За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: За парфюмите

Мнениеот george2502 » 08 12 2017, 09:58

Носил съм Noir, страхотен е.
Ама имам 4 различни Oud 2 на Montale (silver oud и любимия oud leather), Armani и Aqua di Parma ...

Така че съм пристрастен ;) да споделиш какво си решил!

ПС тамяна напоследък се налага в доста миризми, само че както ти казваш за oud, си е претенциозен за носене.

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот otof » 08 12 2017, 13:22

Преди година-две ползвах за кратко Armani Eau de Nuit Oud,хубав,интересен...топъл, с типична за Армани градация,разпознаваем,и обичан...
докато започва шлейфа на Oud.
Усещането ми бе за финно смесване на два съвсем различни, несъмвестими ухания,като да съм го пресипал в празна бутилка от друг,натрапчив и ситетичен аромат
Горе-долу по това време опитах да харесам M7 на YSL,със същия успех...
Просто Oud не е моя аромат за сега
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Toshiro » 08 12 2017, 14:39

Извинете, че питам, но вие парфюмерист ли сте? Не съм сигурен дори дали това е точната дума. Купих си преди няколко седмици Черното мастило на Лалик на сляпа покупка по ваша препоръка и много ми допадна. За мен мирише на нещо средно между бор и мастило. Възхитително е как разпознавате и подушвате такива неща.
Toshiro
Маниак

Мнениеот george2502 » 08 12 2017, 15:56

Колега ценители сме....

Куни, съгласен, че Oud си е сложен аромат, ама много ми харесва. За това и го нося в толкова версии.

Другата специфична миризма, която много нося е на тютюн. Имам Serge Lutens Chergui, но той е силно вечерен и не може да се носи със светли ризи защото боядисва...

Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот Toshiro » 08 12 2017, 16:29

А какво означава синтетичен аромат? (Малко по-нагоре беше написано.)
Toshiro
Маниак

Мнениеот otof » 08 12 2017, 19:42

Не съм си и помислял да опитам даже,за тази работа трябват огромни познания,в много насоки...
Клиент съм в парфюмерията,отстъпки рядко получавам :))
Ценители е точно казано :thumbup:
И даже не става въпрос за колекционеране,безсмислено ми е някак,5-6 аромата са достатъчни,като се посъберат повече,обикновено близки,и приятели остават доволни от разчистването
А черното мастило на Лалик се приема лесно, съвременен аромат,без провокации..Добър избор за цял ден. :thumbup:
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот otof » 08 12 2017, 19:51

george2502 написа:Колега ценители сме....

Куни, съгласен, че Oud си е сложен аромат, ама много ми харесва. За това и го нося в толкова версии.

Другата специфична миризма, която много нося е на тютюн. Имам Serge Lutens Chergui, но той е силно вечерен и не може да се носи със светли ризи защото боядисва...

Преди време бях чел някакво представяне на Serge Lutens Chergui,
Точно за теб ми мина през ума тогава ::drinks::
Табака винаги ми е харесвал
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот george2502 » 08 12 2017, 19:57

Хахахахаха, наздраве!!!

Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот senna » 08 12 2017, 22:16

::drinks:: :))

Ами случи се очакваното, взех ги и двата.
Първоначалните ми усещания при Trussardi от вчера се затвърдиха, сърцевината е наситена, разпознаваема, като сладостта на уда е фино смекчена от кехлибара и това облекчава носенето му, тамяна определя спокойствието на цялата композиция дълго време след, като аромата се е развил напълно. Интересното е, че при мен се създаде и едно леко усещане за лежерност, което май ще го пасне и с кожено яке. :)
NOIR ще тествам утре, но първоначалното ми впечатление е, че ще по-перспективен в условията на един делови обяд, за разлика от малко по-бунтарската романтика на Amber Oud. Определено и двата ми допадат много.
Интересно, и аз забелязах сега, като се зачетох в постовете, че вкусовете ми донякъде се припокриват с тези на колегите. И на мен табака ми харесва. Муск също. :)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот otof » 09 12 2017, 08:41

Двойна радост значи ::yahoo::
TF ще ти хареса :thumbup:
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот otof » 09 12 2017, 09:07

Toshiro написа:А какво означава синтетичен аромат? (Малко по-нагоре беше написано.)

Клише :)
Напоследък все по-често използвана фраза,когато става въпрос за конфекция,
При нишовите изграждането на аромата започва със скъпи натурални ингредиенти,добиването на които е затруднено,
муск,амбра,цивета,...българска роза
Същевременно химическата промишленост има възможност да пресъздаде ароматните свойства на тези вещества евтино,и доста успешно,
Единствено уменията на прарфюмериста,които гради уханието, маскира синтетиката чрез шлейф/разгръщане/на различните съставки,до неразличимо за масовия потребител
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот george2502 » 09 12 2017, 09:10

Честито!

Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот blr » 15 12 2017, 10:58

otof написа:
Toshiro написа:А какво означава синтетичен аромат? (Малко по-нагоре беше написано.)

Клише :)
Напоследък все по-често използвана фраза,когато става въпрос за конфекция,
При нишовите изграждането на аромата започва със скъпи натурални ингредиенти,добиването на които е затруднено,
муск,амбра,цивета,...българска роза
Същевременно химическата промишленост има възможност да пресъздаде ароматните свойства на тези вещества евтино,и доста успешно,
Единствено уменията на прарфюмериста,които гради уханието, маскира синтетиката чрез шлейф/разгръщане/на различните съставки,до неразличимо за масовия потребител

Случайно попаднах на темата, хубаво е, че си имаме и такава.
По причина на професия, ще си позволя едно уточнение. В днешно време е много трудно или почти невъзможно да се изгради един комплексен аромат само с натурални (природни) суровини. Главната причина е, че през последните 15-20 години много такива бяха забранени за влагане в парфюмерията. Едни, (всички естествени мускуси и цибет например) заради хуманно отношение към животните. Ще пропусна как и откъде се добиваха. Други, (екстракти от някои мъхове) поради силния им алергенен потенциал. Това беше особено неприятно за мъжката парфюмерия, понеже това са предимно мъжки ноти. Ако днес си купите някой класически парфюм, да речем Фаренхайт, и го сравните с такъв отпреди четвърт век ще откриете разлики. Парфюмеристите и синтетиците правят каквото могат, но идентичен резултат не винаги е възможен.

От друга страна, с напредване на химията и технологията на ароматите се създадоха цели нови семейства от парфюмни ноти, базирани на синтетични молекули без природен аналог. Такъв пример е дихидромирсенол, широко използван в мъжката парфюмерия.

Понастоящем, освен ако 100 % натурален не е самоцел, всички парфюми съдържат синтетични съставки. Колко, зависи от конкретния аромат, а в масовата парфюмерия и от цената.
blr
Почитател

Мнениеот george2502 » 15 12 2017, 13:42

Колега, мерси за включването!
Много си прав за синтетичните, често органични съединения (т.е. петролни субпродукти) и масовата им употреба в козметиката. Много си прав и, че са неизбежни в много от случаите, тъй като натуралните аналози или застрашават цели видове или са потенциално вредни за здравето.

Иначе синтетичен аромат според колегата Оtof в случая е по-скоро определение за масовата парфюмерия от Армани до Ланком често производство на 5-6 компании в света.
Но и тя като петролните продукти е неизбежна ;) често нишовите аромати са доста изискващи към средата, в която ще се движиш. Често един Монблан или Живанши е доста по-удачен от Килиан или Франсис Къркджиян...

Като с часовниците MB&F не стават за всеки ден.

Само Акуа ди Парма Колония и Ролекс Съб стават за всякакви случаи :)))))

Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот blr » 15 12 2017, 17:16

george2502 написа:Колега, мерси за включването!

Иначе синтетичен аромат според колегата Оtof в случая е по-скоро определение за масовата парфюмерия от Армани до Ланком често производство на 5-6 компании в света.

Тук ситуацията е малко като при часовниците. Ако вземем масовата парфюмерия (под масова разбирам всичко онова, което може да се намери в един безмитен магазин на средно голямо летище да речем), малко са фирмите, които разполагат с in house парфюмеристи, по аналогия с in house механизмите. Сещам се за Guerlain, Hermes (великия Жан-Клод Елена) и вероятно някои от нещата на Dior. Възможно е да пропускам някой, но общо взето е това. Всички останали ползват услугите на няколко фирми. Ироничното е, че сред първата тройка по оборот няма френска такава. Швейцарците и тук са лидери с Givaudan и Firmenich. В тройката е и IFF, която е американска. Чак на четвърто място идва МАNE, най-голямата парфюмерийна фирма във Франция.
blr
Почитател

Мнениеот otof » 16 12 2017, 19:18

Тази годишния Anthracite на TF отново трябваше да разчита на инерцията от предните ноари,дето са на ръба на унисекс :)
Една тежка доза неочаквано мъжка проекция,точно химическа бъкотия от пепел,по-точно синтетичен аромат на недоизгоряли дървени въглища,през цялото време,под прикритието на свежи шипрови моменти в средата,и едва забележимо цитрусово,бергамот може би, начало
След 30 години Macassar by Rochas отново е на почит
Нищо против тази химия :thumbup:
Съдбата на любимия ми Kouros обаче е предрешена
Последните два фланкера 2015,2017 са само бегла сянка от предишната слава.От символ на мъжественоста с определящ индивидуалност,не е останало много
Предлаганата сега формула е нетрайна, с трудно доловим шлейф,без животински нотки,мускус от цивета,и дъбовия мъх са синтетично заменени . Усещането за аромата е запазено, но без дълбочина ,със слабо изразено развитие!
Бутилката,и тя за да е по новата формула,и претрупана с ЕВТИНА пластмаса,
А Body Kouros вече е KOUROS Body,за да е объркането пълно
Жалко,наистина жалко
Прави впечатление че регулациите на IFRA,се отразяват по-зле на Eau de Toilette в преизданията,докато при нишовите парфюми се забелязват по-трудно
И причината е преди всичко таргета на масовата дизайнерска парфюмерия,която никога до сега не е била по-достъпна за обикновения потребител
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот blr » 16 12 2017, 19:48

otof написа:Прави впечатление че регулациите на IFRA,се отразяват по-зле на Eau de Toilette в преизданията,докато при нишовите парфюми се забелязват по-трудно
И причината е преди всичко таргета на масовата дизайнерска парфюмерия,която никога до сега не е била по-достъпна за обикновения потребител

Това е интересно, нямам наблюдения и не съм се замислял за нишовите. Най-тежко засегнати са класически парфюми, които са били формулирани преди 30 и повече г. когато регулациите са били различни. На нос съм го усещал във Fahrenheit и Eau Savage, просто защото съм имал стари мостри за сравнение. На апаратурата вече нещата са ясни.
blr
Почитател

Мнениеот george2502 » 16 12 2017, 20:09

С Фаренхайт нещата наистина се влошиха драстично и според мен. Някога любим парфюм сега е изветряло подобие...

Между другото пробвах "чисто натуралните" аромати на Lush. И се изринах...

Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот penchod » 18 12 2017, 16:16

Encre noire наистина е страхотен, а какво ви е мнението за екстрим версията? На мен лично ми допадна много, но от друга страна имам притеснението, че е прекалено силен и интензивен като аромат.
penchod
Активен

Мнениеот otof » 18 12 2017, 20:20

Extreme версиите,заедно с всички Black,Light,Absolute,...добавени към името на оригинала при преиздаване,обикновено са разочароващи в доста широки граници
Reduction e правилната дума,но пък тя рядко се използва :)
В случая обаче, à L Extrème е с повишена концентрация,и е представен като Eau de Parfum,
Малко по-обемен в отварянето,
По-сух,по-топъл,по-дървесен,кедъра се усеща още в началото
Хладните здравец,и мастило се откриват трудно,заменени от сладникава смола,тамян
все още мирише добре,остава малко тъмен,трайноста е отлична
Хубавото е че в края ветивера остава непроменен,
Ако първо ползваш Extreme,оригинала може би няма да ти хареса толкова,
въпреки че и двата са добре направени,
Изобщо,чудесен избор за нощен ветивер, :thumbup:
Изображение
Аватар
otof
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало