Детска количка, каква да бъде тя?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Детска количка, каква да бъде тя?

Мнениеот deadmaroz » 17 01 2018, 16:42

Здравейте Колеги,

тъй като скоро в родата очакваме ново поълнение (не съм се разписал аз, все още :)) ), исках да попитам какво е важно да се гледа когато се взема детска количка? Говорих с едни познати, които бяха дали 2000лв, други 1500лв и просто кимах с глава и недоумявах как съм оцелял като малък седящ на един брезент, опънат на X-образна метална рамка с 4 колела :D

Понеже бюджетът ми е 500лв се чудех кое е по-удачно като вариант - нещо ново или нещо втора ръка, запазено и с по-високо качество съответно. С кое бих могъл да направя компромис и кое да гледам задължително да присъства.

Благодаря предварително! ::drinks::
Аватар
deadmaroz
Активен

Re: Детска количка, каква да бъде тя?

Мнениеот Torro » 17 01 2018, 16:49

Има чудесни предложения на качествени детски колички втора ръка. Изборът е много голям. Само гледай да е по-универсална и гумите да са малко по-големи. С големи колела количката се управлява по-удобно по обикалящият ни земно-лунен пейзаж.
500лв. са много добър бюджет за успешен избор на количка втора ръка.
Последна промяна Torro на 17 01 2018, 17:15, променена общо 2 пъти
Torro
Маниак

Мнениеот Vesire » 17 01 2018, 16:49

Колега за този бюджет ново да кажа няма какво да гледаш да присъства. Ориентирайте се по-скоро втора ръка запазено нещо по-добро.

Ще трябва да има кош за новородено и после се сменя със седалка. Да е 4 колела, да няма много пластмаси, да е лека конструкция, да се сгалбя и разглабя сравнително лесно, ако ще се ползва в кола да е компактна..

Ние взехме е такова, по-скоро жената бърза да я вземе без да ме пита..
Изображение

Свърши ни работа, но е пълно дърво. Около 600лв е. Тежка, груба, за сама жена с дете трудна работа. Там механизма за закачване на коша една пластмаса се строши и после само бой..
Ние живеем в блок без асансьор и количката всеки ден се разглабя и прибира в колата... кофти.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот evograd » 17 01 2018, 16:59

Здравей колега,
моята информация е малко поизбледняла, но мога да ти препоръчам горещо Quinny Buzz - лека, маневрена, сгъваема (в събран вид се събираше в багажника на Корсата на жена ми), мултифункционална (стандартно се предлага с кош за бебета и "Седалка" за по-големи, съвместима със столчета за кола (слагаш го в скарата и става като количка). Нови са скъпи тук, но в ибей нови се намират за под 500 евро комплект. Иначе употребявани се намират в твоя бюджет - като избираш употребявана гледай да са добре гумите и да не е повреден механизма за сгъване/разгъване. Другия плюс е, че има вторичен пазар - ползваш две-три години и после продаваш - тази екстра при евтините колички просто не съществува (или цената им на старо е пренебрежимо ниска).
Успех с търсенето и най-вече с отглеждането на детето!
Поздрави.
evograd
Почитател

Мнениеот deadmaroz » 23 01 2018, 16:53

Какво ще кажете за триколките? Някои казват че не са много стабилни, вярно ли е това?
Аватар
deadmaroz
Активен

Мнениеот Vesire » 23 01 2018, 16:56

От София ли си, за тука определено не са удобни, а и по принцип не са.
Като натовариш отзад чанта багаж и земе се обърне, управлението също не е гот.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот deadmaroz » 23 01 2018, 18:41

Vesire написа:От София ли си, за тука определено не са удобни, а и по принцип не са.
Като натовариш отзад чанта багаж и земе се обърне, управлението също не е гот.

Аз съм в София, но тя е за сестрата на приятелката ми, ще се ползва в Русе, а там не знам дали е лунен пейзаж като тук :)

https://www.olx.bg/ad/bebeshka-kolichka-3v1-adbor-zarra-ID76Ob3.html

https://www.olx.bg/ad/bebeshka-kolichka-3-v-1-palen-komplekt-ID6JwMp.html

на тези двете сме се спряли засега. На зелената много ми харесват гумите. Единствените, които стават за офроуд :))

Предполагам, че вътрешни гуми за колички се продават. Понеже ни посъветваха да са без вътрешна гума, понеже се пукали лесно, но повечето които гледах са с надуваеми гуми.
Аватар
deadmaroz
Активен

Мнениеот cenzor » 23 01 2018, 19:09

Огледай се за нещо от доказана марка - Peg Perego, Cosatto, Cam и т.н.
Като ги видиш на място, ще разбереш защо струват Х2 на масовите марки.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот ISDP » 23 01 2018, 20:40

Гледай да е компактна, че иначе ще береш ядове .... като мен :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
ISDP
Почитател

Мнениеот cenzor » 23 01 2018, 20:51

ISDP написа:Гледай да е компактна, че иначе ще береш ядове .... като мен :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Или да имаш нормален багажник. От опит с 2 сравнително големи колички - стига да имаш читав багажник, количката не е проблем.
Ако си с VW Beetle или Toyota Yaris , ще се озориш. С VW Passat , Mondeo и др. - не. :-D
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот deadmaroz » 23 01 2018, 20:58

cenzor написа:Огледай се за нещо от доказана марка - Peg Perego, Cosatto, Cam и т.н.
Като ги видиш на място, ще разбереш защо струват Х2 на масовите марки.

Хаха, тези даже за първи път ги чувам ::huh::

Имам чуството, че нямат край...От седмица в OLX само следя обяви и нищо не разбирам с кое дадена марка е по-добра от др. Също така ми направи впечатленние, че има марки с модели от 600 до 1600лв, а на снимките в интернет не виждам особена разлика в моделите :(( Скоро ще се отваря БГ-Мама май :))
Аватар
deadmaroz
Активен

Мнениеот bbo » 26 01 2018, 00:55

Колега, решението зависи от много фактори - първо дете ли е (значи се очаква, че ще има второ и ще се доизползва от него), освен това родителите преди първо дете често пъти изпадат в излишни презастрахования какво да има количката, какви бодита да купят, ванички с музики и светлини, бабите пръскат ненужно пари и т.н. от мерак...
Според мен идеалната количка за първо дете е:
- нова, защото ще се ползва и в перспектива
- преди бг фирмите (Чиполино, Кангару, Бертони, Мони) бяха зле, защото като китайските часовници - всичките ги правеха едва ли не по един калъп в едни и същи заводи в Китай само с различни емблеми... Ама сега доста позадобряха. Така че може и тях да погледнеш. Дори и последните модели на най-смотаната Мони са привлекателни, но не знам до колко са вече издръжливи...
- 4 гуми, които са по-големички (заради неравностите, има значение, повярвай) и не се помпят
- гумите по възможност в една линия - как ще качваш иначе примитивните естакади на стълбищата, които са само от 2 релси...
- нямаш нужда от 3 в 1, това е глупост. Т.е. няма нужда от прам (или кош за новородено), дори и няма нужда от кошница, нея може да купиш допълнително, защото тя се ползва само до шестия месец (10 или 13 кг зависи от класа й), още повече, че надали ще го возиш в количка с кошница, та да е съвместима с количката. Тя е страшно неудобна за бебето. Аз съм го правил няколко пъти и е пълна глупост. така и така возиш цялата конструкция на количката в колата, няма нужда точно кошницата да монтираш на количката, като слизате на разходка от колата.
- Стига ти да може да става в легнало положение и да е достатъчно удобно детето да спи в него и да се завива с покривалото, така че да е сигурно.
- По-важните неща - лесно и бързо сгъване, защото това ще го правиш по няколко пъти на ден, иначе изнервя... Големи гуми (върви по-леко), качествена (много по-важно от другите ненужни джажджи, които изброих и които трябват много кратко време или хич), а липсата на качество или започването да скърца, скъсване на заварки и др неща ще те изнервя непрекъснато. Дълбок багажник. Премери също така, преди да я купиш, дали влиза на тесните места, където ще бъдеш с нея - напр. в асансьора ти, дали влиза в колата, че има коли с нефункционални багажници, т. нар лайфстайл колички...

Иначе ние караме с Хаук Малибу, ама няколко пъти я ремонтирахме гаранционно и извънгаранционно, после докупихме пак такава на старо, за да доизбутаме, че надали ще ни трябва... Ама в махалата, където живея са само павета и се амортизира бързо, така че не мога да дам неутрално мнение.

Сега гледам, че май нямат самостоятелен електронен магазин, ами се продават през емаг, Чиполино, Вис виталис и др...
https://www.emag.bg/kolichki/vendor/gro ... priceasc/c
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12
Восток Престиж 030725
Аватар
bbo
Активен

Мнениеот Ashaman9 » 26 01 2018, 18:23

Да се изкажа и аз, тъй като наскоро се размножих успешно и имам някакво мнение по въпроса :)) Най-важното на количката е да е лека, да се сгъва/разгъва лесно, да е с големи, единични, гумени гуми и хубав багажник. За удбстовото на бебето, да постелеш едно одеялце в щайга пак ще е 6+. Това 800-1000 лева за количка и нагоре е щуротия според мен, възползват се от надъхани родители и вземат парите на хората. Аз също исках да се изръся, ама жената не искаше и а чуе, и с право. Също така е хубаво да е комбинирана количка, тоест не с отделни кошчета, ами да става за новородено и после на седалка, така се пести страшно много място в жилището. Като се напълни всичко с разни шезлонги, гимнастики, корита и прочее само още 2-3 коша ти трябват за цвят...Лично ние се спряхме на ей тая количка:

https://www.hippoland.net/moni-kombinir ... b-rna-rama

Супер евтина, чак съмнително. Вече 6 месеца дрифтим с нея и мога да кажа - перфектна, особено за тия пари! Много лека, много здрава и маневрена, абе въобще екстра си е. Единствено няма към нея кошче за кола, ама така или иначе да разхождаш бебето с количка в такова кошче не е препоръчително. Поздрави!
Alea iacta est
Аватар
Ashaman9
Напредващ

Мнениеот deadmaroz » 29 01 2018, 21:47

Юнакът се роди днес, количката е купена, да си се вози със здраве ::drinks::

Благодаря за съветите! Опитах се да взема под внимание препоръките и се спряхме на adbor zarra 3в1. Доста пазена, няма нищо счупено, малко е поизбелял летният кош, но всичко друго си личеше, че е пазено:

Изображение
Аватар
deadmaroz
Активен

Мнениеот george2502 » 29 01 2018, 22:13

Честито детенце! Да е живо и здраво!!!!!

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Назад към Всичко останало