Автомобил на лизинг или по-скоро не...?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
Потребителски аватар
bbo
Почитател
Регистриран: 22 06 2015, 17:13

Re: Автомобил на лизинг или по-скоро не...?

Мнение от bbo » 30 03 2018, 11:19

Toshiro написа:Чисто новата кола няма горе долу никакви проблеми до 150000км и след това се почва малко по малко. Ако не ги направиш за най-много 5 години тия километри почва лекичко да става скъпо. Ако си купиш чисто нова Октавия върхово изпълнение за 60 хиляди, без значение на лизинг или кеш, след 5 години я я продадеш за 30, я не, със 100 хиляди км зад гърба ѝ. Това плюс разходите по каско, данъци и гаранционен сервиз, което между другото е чист рекет, гориво, ти дава едно около левче на км за този малък пробег или цената да се возиш на такси. Пиеш си, не се занимаваш със сервиз, не мислиш за гараж и няма никакви допълнителни скрити нерви, които да си докараш. Ако те блъска парата, разбира се, първото не е проблем. Новата кола "си струва" ако въртиш яко километри - 30 40 хиляди и нагоре на година. Да я убиеш от каране и да я махнеш. 30 хиляди ще ти се върже същата Октавия на 5 години от Европа с пробег до 100хиляди. В най-лошия случай, но най-вероятно няма да се наложи, ще смениш турбо, дюзи и съединител с маховик за 10 хиляди и ще караш почти толкова безпроблемно колкото чисто новата кола. Само че след 5 години ще я продадеш за между 10 и 15 хиляди лева и вътрешното ще е много по-малко, без да си направил кой знае какъв компромис със суетата си.
Тук се припознавам и аз... И на мен колите са ми увлечение, но все пак според профила ти (семейно положение и нужди, практично мислене по отношение на типа кола и финансирането й, предполагаем пробег и т.н.) човек трябва да вземе балансираното за себе си решение... ::thumb::
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Pilot: Gigandet Red Baron I G8-002
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12, Восток Престиж 030725, Seiko SKA573P1
Skeleton: Fossil ME1149
Diver: Ingersoll Red Cloud IN 1305 BKYL

Toshiro
Маниак
Регистриран: 26 06 2014, 12:23

Мнение от Toshiro » 30 03 2018, 12:12

wheezy написа:Честно казано, човек може да си купува и дрехи втора употреба, и то още по-евтино. Пак ти топлят задника, пак не са скъсани, пак има избор. И все пак, хората (повечето, които имат възможност финансова) си купуват нови дрехи. Защо? Не е ли глупаво? Носиш една-две години и хвърляш.
Несериозно е да се сравнява разход от 30000лв с такъв от 300лв примерно. И не съм казвал никъде, че е глупаво да си купиш чисто нова кола. Просто трябва пара.

Потребителски аватар
dpt
Почитател
Регистриран: 24 06 2016, 21:45

Мнение от dpt » 30 03 2018, 12:50

Не, не ме разбирайте погрешно. Проблемът ми не е липсата на възможност за нова кеш, модел,марка и т.н подробности... Въпросът е дали е оправдано?
Моята колекция https://www.facebook.com/%D0%9C%D0%BE%D ... page_panel

"От къс желязо той изработи малък часовник с много колела, който се навива и може да работи в джоба на дрехата или в кесия 40 часа"

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 30 03 2018, 13:04

Нищо оправдан няма в този живот. Носи си новите дрешки,да не ти ги носи друг.

Който иска ,мога да му споделя моите виждания и приключения при закупуване на кола на лизинг - беше много забавно. Само да спомена,че кола в България на лизинг не съм купувал и нямам паралел са сравнение, колата е взимана от и се кара във Великобритания.
Daydreamer

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 30 03 2018, 13:42

mitadoc написа:Нищо оправдан няма в този живот. Носи си новите дрешки,да не ти ги носи друг.

Който иска ,мога да му споделя моите виждания и приключения при закупуване на кола на лизинг - беше много забавно. Само да спомена,че кола в България на лизинг не съм купувал и нямам паралел са сравнение, колата е взимана от и се кара във Великобритания.
Интересно би било да споделиш.

wheezy
Маниак
Регистриран: 15 11 2013, 22:33

Мнение от wheezy » 30 03 2018, 13:58

Toshiro написа:Просто трябва пара.
100% съгласен съм с теб. Единствената причина някой да не си купи нова кола е тази, в общи линии. Но и за дрехите наистина е същото, просто когато парата не е проблем, хората си купуват нови дрехи (сумите са по-малки, естествено, та и с по-малко пара става работата), а иначе си купуват втора употреба. Та, затова направих този паралел, за да подчертая точно това - просто трябва пара :).

А @dpt - какво значи оправдан разход - няма такова понятие. Гледай си кефа, прави каквото искаш, животът е кратък, няма какво да се изчислява. В тоя форум няма ни един човек, чиито разход за часовници да е оправдан, ама всички сме щастливи :)
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;

donpeev
Активен
Регистриран: 03 04 2016, 15:37

Мнение от donpeev » 30 03 2018, 19:46

wheezy написа:
donpeev написа:Лизинг никога повече. Взимате си потребителски кредит , вече са по 5%, и си въртите синджира. Лизингът задължава да си при техен застраховател, каското и ГОто излизат с 20% отгоре, отделно след като изтече лизинга се плаща нотариална такса на реалната цена, за една Корола на 5 тата година излиза 600-700 лв. И накрая 3% лизинг излиза по-скъп от 5% заем. Продължаваме с пълномощните за собственост, липса на голям талон и т.н. разправии. Отделно при кражба на лизингова кола духате здраво супата, защото се смята цената без ДДС и ви се изплаща грубо 60% вместо 80% от стойността на каското. Накрая като вземете следващия модел ви я оценяват за поне 15-20% под пазарната цена, защо да им я давате за 17к, като може да я продадете за 22000лв. и да си купите пак нова със следващ потребителски?
Това е от мен, а за нова-втора употреба, който си е купил веднъж нова кола, никога няма да си купи повече втора употреба. Предпочитам нова Шкода, от колкото 3-4 г. БМВ!
Ами, съжалявам, ама нищо общо.

Първо, през 2012 ми откраднаха БМВ Х5, на лизинг, при Армеец застраховка. Изплатиха абсолютно всичко до стотинка. Е, разбира се, без данък МПС и стойността на каското...

Второ, каското ми в момента е на по-ниско тарифно число, отколкото физическо лице ще успее да вземе - пояснявам, около 4% е.

Трето, пълномощните са ОГРОМЕН проблем - дават ти го в началото и всичко приключва завинаги... Наистина уникална разправия.

Четвърто, никога не ми се е налагало да имам голям талон в оригинал, а копие ти дават хората.

Пето, никой не те кара да им оставяш колата, ако не те устройва цената. Можеш да си я продадеш и дори те да я прехвърлят на новия собственик - и това съм правил.

Шесто, на една кола за 100 000 лв, каското е 4000, ГО е 250. Лихвата в единия случай казваш е 3000, в другия 5000. Е ако ми обясниш как ще спестим 2000 лв на година от каско и ГО, шапка ти свалям.

Да не говорим, че ако ти откраднат автомобил и не е на лизинг, ще ги чакаш 6 месеца да го платят, на мен ми го платиха на 60тия ден. Да де, платиха го на лизинга, а лизинга на мен.
Първо, би ли дал конкретни цифри. Няма компания и случай, в който да са платили сумата, за която е закупен автомобила. Изплаща се средно около 80% от стойността на сумата за която е застрахована. Отделно зависи и кой месец от годината са ти го откраднали, начислява се овехтяване още. А при лизинга се реже още. Моля те, дай цифри точно кое колко ти е било и накрая колко са ти платили, защото аз за такъв случай не съм чувал. Да дам линк във форума на Мазда, за да видят колегите как се връщала цялата сума, да сменят марката ако трябва, защото там им режат главите от кръста при кражба. А и си забравил да споменеш, че след като са ти я гепили, си продължил да си плащаш месечната вноска, нищо, че колата я няма.
Второ, Булстрад - % не мога да кажа точно, но каското на Корола е 1150 лв. за 35000 лв. застрахователна стойност. Говоря от опит, актуално, на физическо лице от броени дни. В Тойота искаха 1400 лв. ГО-то с 45 лв. отгоре. Споменавам, че ми правят отстъпка, но всеки някъде има.
Трето и четвърто, не мога да съм 100% компетентен колко е голям проблемът в момента, но колеги имаха големи проблеми за чужбина и ходиха да си вадят такива, беше крива работа. За Гърция се искаше големия талон ОРИГИНАЛ, иначе актове. За това и смениха малките талони от КАТ преди 2-3 години след скандала.
Пето, като е на лизинг и дойда да ти я купя кеш , какво? Ще ме закараш в БМВ, аз ще искам прехвърляне при нотариус за минималната данъчна оценка, БМВ ще искат прехвърляне на реалната цена, разликата ти ли ще я плащаш? Таксата при нотариуса за кола на стойност 40 000 лв. е 1500 лв. за гр. Пловдив, а по данъчна оценка е около 3 пъти по-малко. Разлика 1000 лв., познай за чия сметка ще е, със сигурност няма да е за моя.
Шесто, за 100 бона не знам. От горе виждаш за колко е направено, разликата е 250 лв. ГО-то е с 45 лв. разлика. Общо 300 лв. от ГО и каско за кола на стойност 35 000 лв. И имаш 5-6 години при тях. Като събереш през годините тия суми, сложиш накрая 500-600 лв. при нотаруса и разликата от 2000 лв. при лизинг и кредит изчезва. Сам можеш да си направиш сметката за други суми. Почти се избива разликата в лихвите. А и да не забравяме, че за лизинга ти трябва първоначална, после остава остатъчна, все големи суми. Пак до банката се стига.
Отделно ако не си на лизинг може и каско да не правиш. Тъстът ми така си купи кола и няма каско.
Накрая пак да напомня за "първото", чакам цифри! Не искам да се заяждам, разбери ме, но това което го казваш е пълен абсурд. Чета и пиша в различни автофоруми и постоянно се оплакват хората при кражба, че ги режат брутално от застрахователите, най-вече при лизинга. А за това колко ще чакаш да приключи производството си е късмет и връзки.
::up::

Потребителски аватар
saniti
Маниак
Регистриран: 03 02 2014, 18:13

Мнение от saniti » 30 03 2018, 20:20

Аз не знам защо трябва да те убеждаваме в нещо, от което ти си се опарил по незнайна причина - било то кофти лизингова компания, кофти дилър на автомобили или кофти застраховател. Всеки си знае за себе си и си споделя мнението и личните впечатления,а тук има доста хора с много добра финансова култура. Съжалявам, че се е случило така с теб, но в момента имаме 23коли на лизинг - една към Мото Пфое и 22 към Порше Лизинг и да ти кажа честно услугата и условията, които предлагат са супер изгодни, даже на Порше Лизинг си договорихме и застраховките и нямаме грам забележка.
Поздрави

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 30 03 2018, 21:39

donpeev написа: Пето, като е на лизинг и дойда да ти я купя кеш , какво? Ще ме закараш в БМВ, аз ще искам прехвърляне при нотариус за минималната данъчна оценка, БМВ ще искат прехвърляне на реалната цена, разликата ти ли ще я плащаш? Таксата при нотариуса за кола на стойност 40 000 лв. е 1500 лв. за гр. Пловдив, а по данъчна оценка е около 3 пъти по-малко. Разлика 1000 лв., познай за чия сметка ще е, със сигурност няма да е за моя.
Сигурно не е лошо да се цепи стотинката на две, ама.... бивол за мезе.
Ако само се чудиш как да прецакаш нотариус, държава, планета, галактика...Драгичево , Дупница, Горубляне са местата.
А това за тъста, с новата кола, без каско...може. С кирка ли я пази, с брадва ли, зли кучета, тигри, мечки...но става. Май говорим за различни държави. Едната ми прилича на Албания или Нигерия, другата...не съм сигурен.
EDIT:
donpeev написа: Трето и четвърто, не мога да съм 100% компетентен колко е голям проблемът в момента, но колеги имаха големи проблеми за чужбина и ходиха да си вадят такива, беше крива работа. За Гърция се искаше големия талон ОРИГИНАЛ, иначе актове.
В новите малки талони има всичко необходимо и не са толкова малки.

donpeev
Активен

Мнение от donpeev » 30 03 2018, 21:48

Колега saniti,
За фирми и такъв голям брой автомобили съм абсолютно съгласен, че се сключват доста изгодни сделки и отношенията дилър - клиент са на съвсем друго ниво. Моят опит е от покупка на 1 бр. автомобил на физическо лице. Имам и приятели, също са много недоволни и "оскубани" от лизинга. Просто споделям от първо лице, за фирми и лица в добро финансово състояние съм сигурен, че няма значение какво ще е финансирането, но за мен всеки един детайл е от значение.
Колега lamer,
колата е Лада Гранта за 15 000 лв. ::up:: Колкото и смешно да е, беше истински фурор в тяхното село и хората й се радваха повече от на нов "марков" автомобил.
При положение, че може да се спести от нещо по легален и честен начин, защо да не го направя?
Всеки си избира начина на финансиране на покупките според неговите виждания. Споделих моя, дано на някой да му е полезен!
Поздрави и
::drinks::

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 30 03 2018, 22:28

Илийка, при вас нещата са като при корпоративен клиент! Т.е. доста по различни! Иначе за един автомобил на физическо лице не стоят по този начин.....както в мобилните оператори.....
От опита си в три марки и колите продадени от там мога да кажа, че с банков кредит и договорени условия с дадената банка нещата са много по-добри отколкото с лизингова компания, освен ако нямаш сериозни отношения с банката собственик на лизинга, което е малко вероятно....
А колкото до изборът......то той е същият както при часовниците.....Нов....втора ръка....евтин....скъп.....истината е една - кефа цена няма, а живота се живее веднъж!!!
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 30 03 2018, 23:18

donpeev написа: При положение, че може да се спести от нещо по легален и честен начин, защо да не го направя?
Кое точно е честно и легално. Искаш да купиш кола за 20000 лева, но искаш да платиш данъци и такси, все едно си я купил за 10000. Това, според мен, си е измама. Вероятно са възможни някакви тълкувания, че измамата не е измама. Може, всичко може в БГ. А дали ще я застраховаш, си е твоя работа. Уви, за колите на лизинг, подобни сметки не минават. Значи, лизингът е гадна работа!
Само за протокола, моята, по-скоро семейната, кола съм я купил кеш, без лизинг. Без кредити и т.н., с ясното съзнание, че ще е моя поне 10 години. Кара се много малко, чак ме е срам да кажа колко. Това не прави решението умно и практично. "Семейството" така реши, аз изпълнявам ::crap:: Не съм свързан по никакъв начин с лизингови или кредитни институции. Всеки си има глава на раменете... или пък жена :crazy:

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 31 03 2018, 11:16

За Гърция се искаше големия талон ОРИГИНАЛ, иначе актове.
Айде пак гърците виновни, че гонят карес на вечно онеправданите българи.
Истината е май другаде. В ЕС има 28 страни (или колкото са там) В 27 от страните малкият талон е ЧАСТ I, големият ЧАСТ II. В България, обаче, всичко е наопаки: малкият е II, a големият I. Явно някой не е доразбрал като са се договаряли, защото номерацията и тя е обект на договаряне, а не всеки да си пише каквото му хрумне.
И тъпите гърци се придържат само към договореностите в ЕС и искат ЧАСТ I. Пък дали е малък или голям - на гръцкия полицай му е все едно. Той знае и иска ЧАСТ I. И по българските масови медии се раздухва слухът, че в Гърция скопявали камилите.

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 31 03 2018, 11:32

Pfote2 написа:За Гърция се искаше големия талон ОРИГИНАЛ, иначе актове.
Айде пак гърците виновни, че гонят карес на вечно онеправданите българи.
Истината е май другаде. В ЕС има 28 страни (или колкото са там) В 27 от страните малкият талон е ЧАСТ I, големият ЧАСТ II. В България, обаче, всичко е наопаки: малкият е II, a големият I. Явно някой не е доразбрал като са се договаряли, защото номерацията и тя е обект на договаряне, а не всеки да си пише каквото му хрумне.
И тъпите гърци се придържат само към договореностите в ЕС и искат ЧАСТ I. Пък дали е малък или голям - на гръцкия полицай му е все едно. Той знае и иска ЧАСТ I. И по българските масови медии се раздухва слухът, че в Гърция скопявали камилите.
Между другото самата истина. Маляките гледат цифрите и мразят да се замислят над детайли.

Sent from my G8341 using Tapatalk

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 31 03 2018, 11:37

А защо трябва да се замислят? Има си договорени правила: I - и толкова. Хората ги спазват.
Нали ако вземеш големия бриф с тебе на къмпинг някой може да ти го открадне и да си замине съвсем легално с твоята кола. Просто защото е негова. Който държи големия бриф - негова е колата. И кой е луд с големия бриф да се разтакава из чужбина или по къмпинЗи и хотели. Но по принуда от държавата - може. Собствената.

wheezy
Маниак

Мнение от wheezy » 31 03 2018, 13:26

donpeev написа: Първо, би ли дал конкретни цифри. Няма компания и случай, в който да са платили сумата, за която е закупен автомобила. Изплаща се средно около 80% от стойността на сумата за която е застрахована. Отделно зависи и кой месец от годината са ти го откраднали, начислява се овехтяване още. А при лизинга се реже още. Моля те, дай цифри точно кое колко ти е било и накрая колко са ти платили, защото аз за такъв случай не съм чувал. Да дам линк във форума на Мазда, за да видят колегите как се връщала цялата сума, да сменят марката ако трябва, защото там им режат главите от кръста при кражба. А и си забравил да споменеш, че след като са ти я гепили, си продължил да си плащаш месечната вноска, нищо, че колата я няма.
Второ, Булстрад - % не мога да кажа точно, но каското на Корола е 1150 лв. за 35000 лв. застрахователна стойност. Говоря от опит, актуално, на физическо лице от броени дни. В Тойота искаха 1400 лв. ГО-то с 45 лв. отгоре. Споменавам, че ми правят отстъпка, но всеки някъде има.
Трето и четвърто, не мога да съм 100% компетентен колко е голям проблемът в момента, но колеги имаха големи проблеми за чужбина и ходиха да си вадят такива, беше крива работа. За Гърция се искаше големия талон ОРИГИНАЛ, иначе актове. За това и смениха малките талони от КАТ преди 2-3 години след скандала.
Пето, като е на лизинг и дойда да ти я купя кеш , какво? Ще ме закараш в БМВ, аз ще искам прехвърляне при нотариус за минималната данъчна оценка, БМВ ще искат прехвърляне на реалната цена, разликата ти ли ще я плащаш? Таксата при нотариуса за кола на стойност 40 000 лв. е 1500 лв. за гр. Пловдив, а по данъчна оценка е около 3 пъти по-малко. Разлика 1000 лв., познай за чия сметка ще е, със сигурност няма да е за моя.
Шесто, за 100 бона не знам. От горе виждаш за колко е направено, разликата е 250 лв. ГО-то е с 45 лв. разлика. Общо 300 лв. от ГО и каско за кола на стойност 35 000 лв. И имаш 5-6 години при тях. Като събереш през годините тия суми, сложиш накрая 500-600 лв. при нотаруса и разликата от 2000 лв. при лизинг и кредит изчезва. Сам можеш да си направиш сметката за други суми. Почти се избива разликата в лихвите. А и да не забравяме, че за лизинга ти трябва първоначална, после остава остатъчна, все големи суми. Пак до банката се стига.
Отделно ако не си на лизинг може и каско да не правиш. Тъстът ми така си купи кола и няма каско.
Накрая пак да напомня за "първото", чакам цифри! Не искам да се заяждам, разбери ме, но това което го казваш е пълен абсурд. Чета и пиша в различни автофоруми и постоянно се оплакват хората при кражба, че ги режат брутално от застрахователите, най-вече при лизинга. А за това колко ще чакаш да приключи производството си е късмет и връзки.
::up::
Ами да бе, колега, ще ти дам конкретни цифри.
Колата, която ми откраднаха, струваше 109900 лв. Каското ми беше на 4 вноски, то е около 4-4.5% за БМВ, значи е било около 4500-5000 лв тогава. Откраднаха я в първото тримесечие (демек бях платил само 1100-1200 лв каско) и преведоха сума по спомен около 105500 или нещо от сорта. Сметките вече ти ги прави, това без ДДС ли е, 80% ли е от стойността, или там 60% ли е... Всеки да си смята. Наистина е ПЪЛЕН АБСУРД когато се говорят неверни неща. Аз не говоря какво съм чел по форумите, ами какво ми се е случило точно. Ако искаш да ти препратя е-майлите и т.н.

Второ, в момента карам ново БМВ, на стойност 106600 лв, каското ми е 4557 лв, НА ЧЕТИРИ вноски, по 1139 лв и 31 стотинки. Гражданската ми отговорност е на стойност от 233 лв и 82 стотинки, на ЧЕТИРИ ВНОСКИ.
Тоест, общо за двете застраховки около 4790 лв, КОГАТО СА НА ВНОСКИ.

Трето и четвърто, щом не си компетентен как е в момента, не коментирай. Аз гледам да говоря само ако съм компетентен, иначе просто това, което говоря, е обикновено невярно. Не знам лизингите какво са виновни, че законодателството беше трагично и не бяхме спазили европейските искания за талоните. Вече е оправено това, от 2 години примерно.

Пето. В МОМЕНТА правя прехвърляне на такава кола, която съм изплатил през м. ноември, 2017, на физическо лице, като стойността ще бъде 9700 лв. Колата е Ауди, среден клас, купена е нова, ноември 2012 година. Така че, отново, това което казваш е НЕВЯРНО. Никой не ти обяснява на колко да си прехвърляш актива, който е ТВОЙ. Да, разбира се, все пак трябва "да му прилича". Аз не бих прехвърлил колата за 300 лв така или иначе, но все пак да кажа, стойността и е поне 3 пъти над тия 9700 лв, на които ще бъде прехвърлена. Но, счетоводно, разбира се, колата е амортизиран актив за 4 години, по принцип може да се прехвърли и на 300 лв. Не знам колко е нотариалната такса, предполагам около 3%, така че може би около 300 лв. КАКВА ГРАНДИОЗНА СУМА САМО и как ни набутват тия от лизингите!

Така, още малко числа.
ЛИХВА при 3% лизинг, за 4 години и 20% самоучастие, за 106600 лв автомобил: 5546 лв. Лихва при кредит 5%, за години и 20% самоучастие за 106600 лв автомобил: 9362 лв.

Айде, моля те, да ми обясниш, тия 4000 лв как ще ги спестиш от каско и гражданска за 4 години, моля те. Написах ти конкретни цифри, конкретни събития и конкретни примери.

Малко по-остро пиша, ама направо ми е писнало вече от "МА АЗ КАКВО ЧЕТОХ В ЕДИН ФОРУМ, МАЛИИИ" и "ТИЯ ВСИЧКИ СА ГОЛЕМИ ГЛУПЕНДЕРИ, И ЗАСТРАХОВАТЕЛИ, И ЛИЗИНГИ, И АВТОПРОДАВАЧИ, ВСИЧКИ ГИ ЛЪЖАТ, АМА Я КОЛКО СЪМ УМЕН".
Ми, не.

Пояснявам: нищо лично нямам към колегата, не искам да го обидя, нито да го убеждавам как да си купува кола. Просто не обичам да се дават някакви неверни аргументи в спорове. Всеки има право да си реши, дали с кредит, дали с лизинг, дали в брой. Ама искам да го видя това физическо лице, на което му застраховат ново БМВ за под 4% от стойността на колата в реномиран застраховател.
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 31 03 2018, 13:35

започвате да се отклонявате от същността на темата!
това е полезна тема и нека се развива и за в бъдеще!
просто успокойте топката и карайте по същество! ::drinks::

donpeev
Активен

Мнение от donpeev » 31 03 2018, 15:20

wheezy,
А каква бе сумата на която е застрахована? Предполагам над 120 000 лв., нали?
Относно прехвърлянето на колата, нещо аз ли не съм обяснил, ти ли не си прочел - не знам. Ще обясня пак. След като ти изтече лизинга дружеството трябва да ти прехвърли колата. Съответно ти я прехвърлят за реалната стойност. Плащаш колкото там процента е като поп за да си получиш "твоята" кола.
За разликата от 4000 лв. заем - лизинг много просто. Също го бях написал, само че в по-малък размер за кола на стойност 35 000 лв. Цифрите в случая са удобни, защото е точно 3 пъти по-малко от твоята. В моя случай се спестява 300 лв./година от по-евтиното каско и ГО. При теб е x3 = 900 лв. /година. (ако приемем така смектите, нямам конкретна оферта в момента за каско и гражданска за 100% достоверно сравнение) Смятай си!
Накрая при мен прехвърлянето за което горе говоря ще е около 600 лв., а при теб около 1800 лв., да не забравиш и тях да ги прибаваш в уравнението. Накрая какво стана?! За 4 години даваш за застраховки 3600 лв. повече и плащаш прехвърляне, общо = Над 5000 лв.

Не ми се спори вече, аз сметката съм си я направил и накрая след като изтече лизинга и ми прехвърлят колата, излиза по-изгодно с потребителски кредит. Отделно спокойствието, че си е твоя, мога да я заложа в първата заложна къща, мога да я продам за 15 минути, мога да не й правя задължителните застраховки и обслужвания.
Приятни почивни дни!

wheezy
Маниак

Мнение от wheezy » 31 03 2018, 16:24

donpeev написа:wheezy,
А каква бе сумата на която е застрахована? Предполагам над 120 000 лв., нали?
Относно прехвърлянето на колата, нещо аз ли не съм обяснил, ти ли не си прочел - не знам. Ще обясня пак. След като ти изтече лизинга дружеството трябва да ти прехвърли колата. Съответно ти я прехвърлят за реалната стойност. Плащаш колкото там процента е като поп за да си получиш "твоята" кола.
За разликата от 4000 лв. заем - лизинг много просто. Също го бях написал, само че в по-малък размер за кола на стойност 35 000 лв. Цифрите в случая са удобни, защото е точно 3 пъти по-малко от твоята. В моя случай се спестява 300 лв./година от по-евтиното каско и ГО. При теб е x3 = 900 лв. /година. (ако приемем така смектите, нямам конкретна оферта в момента за каско и гражданска за 100% достоверно сравнение) Смятай си!
Накрая при мен прехвърлянето за което горе говоря ще е около 600 лв., а при теб около 1800 лв., да не забравиш и тях да ги прибаваш в уравнението. Накрая какво стана?! За 4 години даваш за застраховки 3600 лв. повече и плащаш прехвърляне, общо = Над 5000 лв.

Не ми се спори вече, аз сметката съм си я направил и накрая след като изтече лизинга и ми прехвърлят колата, излиза по-изгодно с потребителски кредит. Отделно спокойствието, че си е твоя, мога да я заложа в първата заложна къща, мога да я продам за 15 минути, мога да не й правя задължителните застраховки и обслужвания.
Приятни почивни дни!

Аз едно пиша, ти друго четеш. 109900, написал съм го точно и ясно.

Както и да е, живи и здрави :)
Before:

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 31 03 2018, 16:26

Интересна тема :)
И двете страни имат право, като според мен разликата идва от там, че всеки си гледа от собствената камбанария - за корпоративни клиенти или хора, дето си имат фирми и пак са корпоративни клиенти - естествено, че лизинг. Офертите и обслужването и условията са по-добри. Само кеш може да доведе до по-добри условия.
За физическо лице също смятам, че по-добре да е потребителски кредит вместо лизинг. Стига разбира се цената на колата да позволява да е потребителски. Но купуващите коли за 100 000 лева и нагоре макар и да си ги взимат за лични почти винаги ги минават през фирма, така че те пак са в графа 1 :)

Просто при лизинг ако имаш намерение тази кола да си е твоя най-малкото плащаш две прехвърляния. Отделно всички други неудобства.
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Отговори

Върни се в “Всичко останало”